חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 32 - 33

האם ישראל מסוגלת למגר את הטרור ברפיח אם ארה''ב תעצור את משלוחי החימושים?

• תצליח אבל לא יישאר לזירות האחרות.

• אינסיכוי

• אמנם עם פחות דיוק אבל אפשרי למגר.

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

צור1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
פרסום וקופי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
מנדי ריזל:

פיצוץ מטורף נשמע כעת מצפון הרצועה. דבר כזה עוד לא היה. במקביל נשמעים צרורות מקלעים מאזור ג'באליא
בוא נאמר שכבר שמענו פיצוצים חריגים יותר.
מצחיקים אותי העיתונאים שגרים אי שם ומקבלים הודעות ככה"נ ממישהו בדו"צ

nsh

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
בוא נאמר שכבר שמענו פיצוצים חריגים יותר.
מצחיקים אותי העיתונאים שגרים אי שם ומקבלים הודעות ככה"נ ממישהו בדו"צ
דווקא העיתונאי הספציפי הזה גר בשדרות כזכור לי

צור1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
פרסום וקופי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
דווקא העיתונאי הספציפי הזה גר בשדרות כזכור לי
למיטב ידיעתי (ואני מעט יודע) כרגע הוא לא בשדרות אולי המשפחה שלו שם (לא הגרעינית)
בכל אופן אני יודע לאיזה פיצוץ הוא התכווין
תגובתי כתושב נתיבות "דרדלה"

בן מיכאל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
המדינה השלישית בתוך שעה! אחרי אירלנד ונורבגיה, גם ספרד מודיעה: "נכיר במדינה פלסטינית ב28 במאי"
זה לא "שלישית בתוך שעה", אלא מהלך מתואם ביניהם, וכרגיל במדיניות בינלאומית.

בן מיכאל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
לגבי ההודעה של סמוטריץ, לכאורה זה אומר שהרשות קורסת תוך זמן קצר.

הנורמלית האחרונה

משתמש מקצוען
מה ההודעה? פספסתי?
שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ פנה הבוקר (רביעי) לראש הממשלה בנימין נתניהו והודיע על מספר צעדים מיידים שיש לנקוט כנגד הרשות.

בפנייתו כתב סמוטריץ׳ כי "בישיבת הממשלה האחרונה שרים רבים, ובתוכם אני, העלנו דרישה חד משמעית לנקיטת צעדי ענישה חריפים כנגד הרש"פ בשל פעולותיה החד צדדיות נגד ישראל, ובכלל זה חתירתה להכרה חד צדדית באום ובמסגרת הסכמים בילטרליים מול מספר מדינות והמאבק המשפטי שהיא מנהלת מול מדינת ישראל בבתי הדין בהאג במטרה להביא לעצירת המלחמה".

"בדיון הועלו מספר רעיונות ונראה כי היתה הסכמה מקיר לקיר בדבר הצורך לפעול באופן מידי ולא להסתפק בהחלטה הדקלרטיבית שעברה בממשלה".

"בסיכום הדיון הטלת על צוות שרים בריכוז המל"ל לגבש תוך 24 שעות רשימת צעדים מומלצת. כידוע, מאז ישיבת הממשלה פורסמה החלטתו של התובע האנטישמי בבית הדין בהאג להוציא צווי מעצר נגדך ונגד שר הביטחון במסגרת תיק שהתובעת בו היא הרש"פ. להזכירך, כבר לפני שבועיים פניתי אליך ודרשתי גיבוש צעדי תגובה חריפים".

סמוטריץ' ציין: "למרבה הצער העניין נמרח ויש מי שמנסה כנראה למסמס אותו. בדיון שהתקיים אתמול במל"ל הציגו פקידים ויועצים כדרכם שלל נימוקים למה "זה לא העיתוי הנכון"... אין בכוונתי לאפשר לפקידים למסמס את העניין! קיימת דחיפות רבה לתגובה מיידית שתגבה מחיר משמעותי מהרשפ על פעולותיה, תרתיע אותה ומדינות נוספות ותעצור את הסחף".

שר האוצר פירט דרישותיו לצעדים נגד הרשות:

1. כינוס מיידי של מועצת התכנון ביו"ש לאישור של עשרת אלפי יחידות דיור בהתיישבות שבשלות לקידום מבחינה מקצועית, כולל בשטח E1.

2. החלטה שתאושר כבר מחר בישיבת הקבינט על הקמת ישוב מול כל מדינה שתכיר חד צדדית במדינה פלשתינית. ע"פ הפרסומים שלוש מדינות מתעתדות להודיע היום על הכרה חד צדדית במדינה פלשתינית. הריני לעדכנך כי הנחיתי את מנהלת ההתיישבות להכין נוסח מחליטים עם שלושה ישובים אסטרטגיים ואני דורש כי החלטה כאמור תאושר כבר מחר.

3. החלטה נוספת שתובא מחר לקבינט על ביטול "המתווה הנורווגי" שאושר בקבינט לפני מספר חודשים. נורווגיה היתה הראשונה להכיר חד צדדית במדינה פלשתינית היום והיא אינה יכולה להיות פרטנר לשום דבר שקשור ליהודה ושומרון. בכוונתי לחדול מהעברת הכספים אליה ולדרוש את השבת כלל הכספים שהועברו.

4. קידום הצעת מחליטים לחיזוק ההתיישבות ביהודה ושומרון, החלטה שאמורה היתה להתקבל מיד לאחר חג הסוכות ונדחתה בשל המלחמה שנכפתה עלינו. ההתיישבות היא מגן ישראל וכחלק מלקחי ה - 7 לאוקטובר נדרש לחזקה ציונית ובכדי שכפר סבא לא תהיה כפר עזה חלילה. כשר אוצר אמצא לכך את התקציבים הנדרשים.

5. ביטול כלל היתרי ה- VIP של בכירי הרשות לצמיתות בכלל המעברים והשתת סנקציות כלכליות נוספות על בכירי הרש"פ ובני משפחותיהם.

6.נוסף לכך הריני להודיעך כי אין בכוונתי להעביר עוד את כספי הסילוקין לרש"פ, מכאן ועד להודעה חדשה, וכמו שהודעתי לך במכתבי לפני שבועיים, אין בכוונתי להאריך את השיפוי לבנקים הקרוספונדנטים בסוף החודש הבא.
סעיף 6

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
נורבגיה הודיעה כי תעצור את נתניהו וגלנט אם יבקרו במדינה.
ברור, הם הרי בעד מדינה פלסטינית.
החלטה נוספת שתובא מחר לקבינט על ביטול "המתווה הנורווגי" שאושר בקבינט לפני מספר חודשים. נורווגיה היתה הראשונה להכיר חד צדדית במדינה פלשתינית היום והיא אינה יכולה להיות פרטנר לשום דבר שקשור ליהודה ושומרון. בכוונתי לחדול מהעברת הכספים אליה ולדרוש את השבת כלל הכספים שהועברו.
והם ממש יחזירו את הכספים האלה, כן? אשרי המאמין....

שמחה קופי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
הודעה מטעם עכשיו 14: בעקבות הכוונה לחשוף הערב בשעה 18:00 את סרטון חטיפת התצפיתניות ממוצב נחל עוז בשבעה באוקטובר, בערוץ 14 הוחלט לבחון את הסרטון לפני פרסומו ורק לאחר שייבדק שאין פגיעה במשפחות של החיילות שנחטפו או נרצחו ושאין פגיעה בצנעת הפרט, יוחלט מה תהיה מתכונת השידור ממנו
מוזר.

אם אני לא טועה מי שחושף את הסרטון זה המשפחות עצמם.

טורונטיאני

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יוצרי ai
דובר ממשלת גרמניה בתשובה לשאלה אם יפעלו לפי צווי המעצר של בית הדין בהאג אם יוצאו: "כמובן, כן. אנו שומרים על החוק".
כמובן, הרי גם בשואה הם בס"ה שמרו על החוקים על רציחת יהודים..

רבינו מנחם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
דובר ממשלת גרמניה בתשובה לשאלה אם יפעלו לפי צווי המעצר של בית הדין בהאג אם יוצאו: "כמובן, כן. אנו שומרים על החוק".

1935
דובר ממשלת גרמניה בתשובה לשאלה אם יפעלו לפי חוקי נירנברג החדשים אם יעברו: "כמובן, כן. אנו שומרים על החוק".

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
כמובן, הרי גם בשואה הם בס"ה שמרו על החוקים על רציחת יהודים..

1935
דובר ממשלת גרמניה בתשובה לשאלה אם יפעלו לפי חוקי נירנברג החדשים אם יעברו: "כמובן, כן. אנו שומרים על החוק".
למעשה, עד עכשיו, גרמניה היא המדינה היחידה בעולם שמגבה את ישראל במאה אחוז, יותר מכל מדינה אחרת.
כנראה שרשמית אין להם אפשרות לומר שהם יעברו על החוק.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...