הטרדה טלפונית

סופרת

משתמש צעיר
חברתי עובדת בחנות שמיקומה ברחוב לא מרכזי. שעות הפתיחה של החנות מוגדרות אמנם, אבל היא נותנת את מספר הטלפון הנייד שלה לצורך בירורים ולתיאום שעות פתיחה נוספות.
בשנה האחרונה היא קיבלה טלפונים רבים מאדם שקרא לה בשמה הפרטי, דיבר בלחש, שאל אם היא כעת בחנות ו"דרש" בשלומה. ברור שהוא התקשר ממספר חסוי.
היא ניתקה מיד בכל פעם, ומיד יצאה החוצה כדי לא להיות לבד במקום (למקרה שהוא נמצא מחוץ לחנות), משום שחשה לא בטוחה.
לאחרונה היא יצאה לחופשה של כמה חודשים, ובמקומה הגיעה לעבוד אישה צעירה מאד. לפני שבועות אחדים התחיל אותו אדם להתקשר אל העובדת הצעירה. שוב, הוא נקב בשמה הפרטי, דיבר בלחש ושאל אם היא החנות. הוא לא הספיק לומר משהו מעבר לזה, כי כל שיחה כזו נותקה מיד מציד העובדת.
ביממה האחרונה הוא התקשר אליה בשעה 4:00 לפנות בוקר. בעלה הרים ודרש שלא יתקשר יותר. בשעה 6:00 בבוקר התקשר המטריד שוב, והיא ניתקה מיד.
היא מרגישה מאד מתוחה ולחוצה. היא חוששת להיות בחנות לבדה, משום שהחנות אינה ברחוב מרכזי שכל הזמן עוברים בו אנשים, ומצד שני אינה יכולה לפנות למשטרה. הרי הבנ"א לא הספיק לומר לה כלום משום שהיא ניתקה. כביכול, אין לה על מה להתלונן...
מה היא יכולה לעשות במצב כזה?
האם יש דרך לגלות מספר חסוי?
תודה מראש לכל העונים.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
הטרדה טלפונית היא עבירה פלילית ומדווחים עליה למשטרה. ואם הוא מתקשר אליה שוב ושוב ובנוסף לכך בשעות לא סבירות, בודאי שזו הטרדה. גם מי שמתקשר ומנתק את השפופרת מיד כשעונים הוא מטריד.

שי דרומי

משתמש צעיר
כדי להתלונן לא צריך שום דבר מעבר לזה שהלה התקשר מספר פעמים נגד רצון המתלונ/נת. היא צריכה להוציא פירוט שיחות נכנסות מחברת הטלפון הרלוונטית ולהגיש תלונה במשטרה על הטרדה (נטו, בלי ספיחים...) נגד המתקשר מהחסוי עם פירוט מדויק (ברמת דקות). המשטרה כבר תגיע למקור השיחות. לפעמים די בזאת (...) ולפעמים כדאי להמשיך עם ההליך. בד"כ המשטרה מאוד יעילה בדברים האלו.

דריבלית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
גם לי זה קרה שעבדתי בחנות בירושלים (בגאולה)
פעם גם שאל אותי אם אני לובשת חולצה לבנה, לבשתי בדיוק חולצה סגול בהיר, נתקפתי חרדה...
ובמשך תקופה של יותר משנה, ניבל את פיו. בדר"כ קיבל ניתוק, אבל במקרה עובדת אחת ניסתה לצעוק עליו ולאיים, ואז הוא ראה שיש עם מי לדבר והמשיך......
היתה תקופה שלא עניתי לטלפונים עד שהבוסית... אמרתי לה שזה לא הגיוני כך לעבוד.. אבל לא עזר דבר
המטריד...בנ"א משוגע וחולה נפש.
פניה למשטרה אינה מועילה כ"כ כל עוד לא היו איומים אמיתיים
אולי אם כמה נשים פונות ביחד יש לזה עוצמה,

בהצלחה
הבעיה היא הטלפונים בפירסומות (לפירסומאים הפתרון)

אלי אלימלך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפתרון המושלם

לטוהר המחנה יש אמצעים טכניים מיוחדים לגלות מי האדם, כולל משיחות חסויות וטלפונים ציבוריים.
הטלפון של השירות הזה (גזור ושמור)
0527146655

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
מקרה דומה אבל ממש לא בחסות פרסום כזה או אחר
למי שגר במודיעין עילית יודע שיש חולים גם מהסוג הזה
לפעמים רואים פרסומים כאלה בעיתון (מכתבים למערכת) שלא ממש יכולים לדבר על הבעיה בפורום ציבורי ואז יוצא כמין מכתב ממש לא מובן
אחרי כמה טלפונים כאלה שהגיעו אלי לבית ואחרי בירור עם עוד כמה חברים באיזור מסתבר שזה לא רק אצלי ויש הרבה אנשים אחרים שגם מקבלים שיחות טלפון כאלה
לאחרונה זה נפסק, כולי תקווה שתפסו את בעל החולי
מה שיצא בכל אופן מהבירורים שעשיתי על מה אפשר לעשות זה שיש את טוהר המחנה והם נותנים אפשרות להציג מספרי טלפון גם כשהם מגיעים מחסוי זה עולה אומנם קצת הרבה כסף (138 שקל לשבוע אם אני לא טועה) אבל זה יכול לפתור את הבעיה להרבה זמן במיוחד כשיודעים שהבן אדם מתקשר בזמן הזה

אתי לוי

משתמש פעיל
הדמיות בתלת מימד
הטרדות בטלפון סלולרי

אני פעם הוטרדתי בטלפון סלולרי בכל שעה משעות היום והלילה.
פניתי לחברה (סלקום) כדי לגלות מיהו המספר החסוי, הם אמרו שאינם רשאים לתת פרטים
אבל...
הציעו לי שרות שיחה מזוהה חכמה, בזמנו זה עלה 3 ש"ח לחודש.
והבעיה נפתרה תוך יומיים!
זה עובד כך: מקבלים טלפון ממספר חסוי ואז המטלפן חייב לומר מיהו או לגמגם משהו, אם את/אתה לא מזהה אתה לא עונה! (והוא מתייאש!)
זה היה לפני כמה שנים צריך לברר מה קורה היום בחברת הטלפונים הסלולרית הרלוונטית.

שי דרומי

משתמש צעיר
נכתב ע"י אתי לוי;494528:
אני פעם הוטרדתי בטלפון סלולרי בכל שעה משעות היום והלילה.
פניתי לחברה (סלקום) כדי לגלות מיהו המספר החסוי, הם אמרו שאינם רשאים לתת פרטים
אבל...
הציעו לי שרות שיחה מזוהה חכמה, בזמנו זה עלה 3 ש"ח לחודש.
והבעיה נפתרה תוך יומיים!
זה עובד כך: מקבלים טלפון ממספר חסוי ואז המטלפן חייב לומר מיהו או לגמגם משהו, אם את/אתה לא מזהה אתה לא עונה! (והוא מתייאש!)
זה היה לפני כמה שנים צריך לברר מה קורה היום בחברת הטלפונים הסלולרית הרלוונטית.
א: החברה אכן לא רשאית למסור את פרטי המתקשר ללקוח, אולם למשטרה כן...
ב: זהו פתרון חלקי ביותר. אם ההוא מטריד מתוך איזה עניין, אז הוא ילחש הלאה את שם הפרטנר שלו, ולא עשינו כלום.

מכלול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שיחה מזוהה חכמה, זה דבר מומלץ בלי שום קשר. מניסיון.

יניב33

משתמש צעיר
ע"מ להוציא פירוט שיחות נכנסות יש צורך בצו מבית משפט!!!
מה שכן כדאי להגיש תלונה במשטרה
יש להם אפשרות לעלות על המתקשר באמצעות כייול המספר
כאשר מגישים תלונה מומלץ לנפח את התלונה ע"מ שיהיה להם מוטיבציה לפעול
במידה וזה לא עוזר אפשר לבקש סיוע מכתבת חרוצה בשם הדס שטייף
היא עוזרת הרבה מאוד מול המשטרה ולא בהכרח היא מעלה את הסיפור לתקשורת
לאחרונה שמעתי כמה סיפורים שהיא הושיטה יד לעזרה
ושהיא מכניסה את שמה בסיפור מול המשטרה דברים זזים מהר מאוד מאוד

כתום וירוק

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני בכלל לא עונה לחסוי!
גם בבית גם בנייד.
אפילו, היתה תקופה שההורים שלי, הטלפון בבית אצלם היה חסוי. הם היו מתקשרים אלי מהנייד שלהם ואומרים לי להרים לחסוי עכשיו כי זה הם...

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
נכתב ע"י כתום וירוק;494559:
אני בכלל לא עונה לחסוי!
גם בבית גם בנייד.
אפילו, היתה תקופה שההורים שלי, הטלפון בבית אצלם היה חסוי. הם היו מתקשרים אלי מהנייד שלהם ואומרים לי להרים לחסוי עכשיו כי זה הם...

אכן, מי שסובל מהטרדה העצה הפשוטה מאוד לא לענות בשום אופן לחסוי - אף פעם.

בד"כ לאחר כמה ניסיונות זה ייפסק.

בד"כ גם לא תפסידו אף פעם שום דבר מלא לענות לשיחה חסויה. כי או שזהו ניסיון להתרים, או מהבנק או ממרפאת השיניים להודיע שיש תור וכדו', באם אין מענה הם משאירים הודעה. כך שאין בעיה.

לגבי הגשת תלונה - אם התקשרו יותר מ 10 פעמים מחסוי, זה הטרדה והמשטרה תכנת לתמונה. הם כבר יבדקו דרך החברה מיהו המתקשר.

orli_dimri

משתמש פעיל
לגבי הגשת תלונה - אם התקשרו יותר מ 10 פעמים מחסוי, זה הטרדה והמשטרה תכנת לתמונה. הם כבר יבדקו דרך החברה מיהו המתקשר

רק מ-10 שיחות והלאה זה נחשב להטרדה?!

שי דרומי

משתמש צעיר
נכתב ע"י יניב33;494558:
ע"מ להוציא פירוט שיחות נכנסות יש צורך בצו מבית משפט!!!
מה שכן כדאי להגיש תלונה במשטרה
יש להם אפשרות לעלות על המתקשר באמצעות כייול המספר
כאשר מגישים תלונה מומלץ לנפח את התלונה ע"מ שיהיה להם מוטיבציה לפעול
במידה וזה לא עוזר אפשר לבקש סיוע מכתבת חרוצה בשם הדס שטייף
היא עוזרת הרבה מאוד מול המשטרה ולא בהכרח היא מעלה את הסיפור לתקשורת
לאחרונה שמעתי כמה סיפורים שהיא הושיטה יד לעזרה
ושהיא מכניסה את שמה בסיפור מול המשטרה דברים זזים מהר מאוד מאוד
א: צו שופט נשמע משהו נורא מפחיד, אבל זה לא ממש כך. זה בד"כ רק עניין של זמן. אם התלונה הוגשה כראוי תוך מספר ימים הם מקבלים אישור שופט. מניסיון.
ב: לעניין ניפוח התלונה ראוי להיזהר. אם הם תופסים בשלב כלשהוא שהעסק נופח מדי הם מאבדים עניין וסוגרים את התיק מ'חוסר עניין/ראיות'... גם כן מניסיון.
ג: כיצד ניתן להגיע לשטייף?

ami18

משתמש צעיר
D I G I T A L
הייתי משיג את המספר שלו ומטריד אותו בחזרה חח
הכי טוב בימי הסליחות- הוא היה מקבל ממני טלפון כל סליחות כולל תקיעת שופר חחחחחחחח

סתם- בד"כ זה נפתר עם זיהוי המספר וטלםון חזרה להשבתתו ואיום על תלונה- אם ממשיך להגיש תלונה- לא כזה נורא. אין מה לעשות

יניב33

משתמש צעיר
מי שצריך את המספר של הדס שטייף מוזמן לפנות באישי
או לחילופין להתקשר ל 144

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
לפעמים מה שיסיים את הסרט היא - תגובה (ע"י גבר) כמו:
אנחנו כבר יודעים את הזהות שלך ובפעם הבאה שאתה מתקשר המשטרה בדרך אליך וכו'
או כל איום אחר בסגנון (נפרסם את התמונה שלך ברבים).

פילפל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י כוכב103;495002:
לפעמים מה שיסיים את הסרט היא - תגובה (ע"י גבר) כמו:
אנחנו כבר יודעים את הזהות שלך ובפעם הבאה שאתה מתקשר המשטרה בדרך אליך וכו'
או כל איום אחר בסגנון (נפרסם את התמונה שלך ברבים).

נכון מאד.

גם אני סבלתי מהטרדות מאחד שהתקשר באמתלת עיצוב כלשהו, ודווקא לא חסוי. הוא ניסה להתעקש שחייב להיות נוכח בשעת העיצוב, וניסה לעלות על הכתובת וכו', כשבכל נושא העבודה הגרפית בכלל לא ידע מה הוא רוצה בעצמו והיה נשמע די תמוה וחשוד. הוצאתי איזשהו עיצוב כמעט מוכן שהיה לי ממילא במחשב, השארתי את הדיסק בחנות של קרוב משפחה, והודעתי לברנש שהדיסק נמצא שם ושם, מס' טלפון לתיאום כך וכך. מובן שהוא לא התקשר לשם ולא הגיע אף פעם...

לא חסרים משועממים שמתקשרים גם לא חסוי, וממש לא מאיים עליהם שיתקשרו להטריד אותם בחזרה. פשוט צריך להבהיר חד משמעית שזה לא הכתובת המתאימה להפגת שעמום, איום או שניים (עירוב המשטרה וכו') והעניין מסתדר. הטיפוסים הנ"ל בדר"כ לא מחפשים להסתבך סתם כך.

שלמה

משתמש מקצוען
נזכרתי בבדיחה.
ברוסיה של פעם היה "יום בחירות".
אחד מהמצביעים ניגש בדחילו ורחימו מאחורי הפרגוד על מנת לבחור.
כשניגש עם המעטפה לתיבת הפתקים, עוצר אותו יו"ר הקלפי ואומר לו:
"אין צורך שתשלשל! כבר הצבענו עבורך!.
שואל אותו המצביע: האם אוכל לדעת עבור מי "הצבעתי"?
היסה אותו יו"ר הקלפי: אסור לנו לומר! אלו בחירות חשאיות.

המושג חסויי, הוא רק כשמדובר באזרח הקטן
כל מי שצריך (וגם מי שלא צריך), יכול בקלות לדעת את המספר החסוי...
חברות הסלולר כולל בזק גובים "דמי קישוריות". כך שהם יודעים את המספר שחייג כולל בעליו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה