דרוש מידע החזר נקודות 2024 למי שהייתה בחופשת לידה

avi11

משתמש פעיל
כידוע התווספו נקודות זיכוי והגיע החזר רטרואקטיבי מתחילת השנה.
מי שיצאה לחופשת לידה בסוף 2023 ועדיין הייתה בחופשת לידה בתחילת 2024.
דמי הביטוח לאומי הגיעו כבר ב2023 אבל הם עבור חודשיים מ2024, האם היא זכאית להחזר רטרו על החודשים האלו?
א"כ איך מקבלים את זה? ממי? למי פונים?

תודה רבה!

האישה הכושית

משתמש צעיר
נקודות הזיכוי הם שנתיות ולא חודשיות (כמו כל החיובים והזיכויים של מס הכנסה שהם שנתיים ורק למען הנוחות מתחלקים לחודשים).

את אמורה לקבל בשנת 2024 עוד נקודות זיכוי כפי מספר הילדים,
בדרך כלל במקום מסודר חשבת השכר אמורה לחשב את זה בתלוש הראשון לאחר החזרה מהחופשה,
ואם היא לא עשתה את זה אפשר לבקש שתעשה את זה בחודש הקרוב.

avi11

משתמש פעיל
נקודות הזיכוי הם שנתיות ולא חודשיות (כמו כל החיובים והזיכויים של מס הכנסה שהם שנתיים ורק למען הנוחות מתחלקים לחודשים).

את אמורה לקבל בשנת 2024 עוד נקודות זיכוי כפי מספר הילדים,
בדרך כלל במקום מסודר חשבת השכר אמורה לחשב את זה בתלוש הראשון לאחר החזרה מהחופשה,
ואם היא לא עשתה את זה אפשר לבקש שתעשה את זה בחודש הקרוב.
החשבת שכר וענת שלא עבדתי בחודשים הראשונים של השנה ולכן לא מגיע לי החזר על החודשים האלו.
לא עבדתי כי הייתי בחופשת לידה.
השאלה היא מה אני צריכה לעשות עכשיו.

האישה הכושית

משתמש צעיר
אני לא חשבת שכר או משהו בסגנון..
אבל לפי מה שאני יודעת וזה נראה לי נתון די פשוט, נקודות זיכוי הם פר שנה ולא פר חודש
וכמו שאת אמורה לקבל נקודות זיכוי על הילד שנולד ב2023 על כל השנה למרות שהוא נולד רק בסופה ככה גם הנקודות על 2024 הם שנתיות.
ההמלצה שלי היא פשוט להסביר את זה לחשבת שכר..
ואגב תמיד מומלץ לא להסתמך על החישובים שלה אלא לבדוק לבד כל נתון

avi11

משתמש פעיל
אני לא חשבת שכר או משהו בסגנון..
אבל לפי מה שאני יודעת וזה נראה לי נתון די פשוט, נקודות זיכוי הם פר שנה ולא פר חודש
וכמו שאת אמורה לקבל נקודות זיכוי על הילד שנולד ב2023 על כל השנה למרות שהוא נולד רק בסופה ככה גם הנקודות על 2024 הם שנתיות.
ההמלצה שלי היא פשוט להסביר את זה לחשבת שכר..
ואגב תמיד מומלץ לא להסתמך על החישובים שלה אלא לבדוק לבד כל נתון
קיבלתי נקודות עבור כל 2023.
הבעיה היא שאת הדמי לידה קיבלתי בשנת 2023 למרות ש2 שליש מתוכן הם על 2024 וב2024 אני זכאית לעוד נקודות אבל הביטוח לאומי נכנס ב2023.

מוטי אא

משתמש רשום
נראה לי שאפשר לי לחלק את דמי הלידה כשמגישים את הבקשה להחזר מס

אום

משתמש מקצוען
דמי הביטוח לאומי הגיעו כבר ב2023 אבל הם עבור חודשיים מ2024, האם היא זכאית להחזר רטרו על החודשים האלו?

תודה רבה!
2023 הסתיימה אם שילמת מס יכול להיות שאת זכאית להחזר אבל תוכלי לקבל אותו רק דרך הגשת בקשה להחזר מס.
לגבי 2024 לכאורה אם תוציאי אישור שנתי מביטוח לאומי להגשה למס הכנסה לכאורה לא יופיעו שם תשלומים כי קיבלת הכל ב2023 ולכן אין לחשבת שכר מה לדווח, היא כן צריכה לתת לך את חישוב המס מתחילת שנה כי לא עבדת בזמן הזה, היו אמורים לצאת לך תלושים רק עם הפרשות לקופת גמל, אם השכר שלך גבוה יכול להיות שבהמשך השנה תקבלי את החזר המס הזה, בכל מקרה אם את זכאית להחזר מס תוכלי לקבל אותו ממס הכנסה.

רק לתשומת ליבך, ביטוח לאומי הרבה פעמים לא מקזזים מספיק מס מדמי הלידה אז כדאי לבדוק את זה טוב טוב לפני שמגישים בקשה להחזר וזאת כדי שלא יקחו לך את המס שלא קוזז כדין...

מוטי אא

משתמש רשום
נראה לי שזה הדרך הכי פשוטה
ואם יקחו ממך יותר ע"י שתגישי אין מה לעשות (רק שנה לאחמ"כ יגבו פחות מס הכנסה, לא תמיד זה מפצה אבל ברוב המקרים זה מכסה את רוב הכסף שאת אמורה לקבל חזרה)

יוני החכם

משתמש צעיר

תודה רבה!
דבר ראשון הכי חשוב! - תדחי נקודת זיכוי אחת של התינוק החדש משנת 2023 לשנת 2024 - תעדכני את חשבת השכר שאת דוחה את הנקודה הזו כי חבל לך לבזבז אותה על שנה שעברה והיא יותר שימושים על השנה הזו.
בלי שום קשר חשבת שכר צריכה לתת לך את הנקודות המלאות שהרי היא יודעת שלא עבדת בחודשים הראשונים של השנה

avi11

משתמש פעיל
דבר ראשון הכי חשוב! - תדחי נקודת זיכוי אחת של התינוק החדש משנת 2023 לשנת 2024 - תעדכני את חשבת השכר שאת דוחה את הנקודה הזו כי חבל לך לבזבז אותה על שנה שעברה והיא יותר שימושים על השנה הזו.
מה אני ארוויח מזה? הנקודה הזו כבר באה לשימוש בשנה שעברה.
בלי שום קשר חשבת שכר צריכה לתת לך את הנקודות המלאות שהרי היא יודעת שלא עבדת בחודשים הראשונים של השנה
לא הבנתי.

avi11

משתמש פעיל
אולי לא הבנתי את השאלה שלך - אנסה שוב - בשנה שעברה ניצלת את הנקודה הזו?

כן, בשנה שעברה ניצלתי את כל הנקודות.
הבעיה היא שקיבלתי בדצמבר דמי לידה עבור דצמבר ינואר ופברואר ואז באפריל כשקיבלו החזר רטרו מינואר על נקודות זיכוי לא קיבלתי החזר על ינואר ופברואר כי הם היו חודשים שלא עבדתי ולא נכנס שום כסף כי דמי ביטוח לאומי נכנסו בדצמבר אז כביכול בחודשים האלו לא חויבתי מס הכנסה ולכן גם לא הייתי זכאית להחזר.

יוני החכם

משתמש צעיר
כן, בשנה שעברה ניצלתי את כל הנקודות.
הבעיה היא שקיבלתי בדצמבר דמי לידה עבור דצמבר ינואר ופברואר ואז באפריל כשקיבלו החזר רטרו מינואר על נקודות זיכוי לא קיבלתי החזר על ינואר ופברואר כי הם היו חודשים שלא עבדתי ולא נכנס שום כסף כי דמי ביטוח לאומי נכנסו בדצמבר אז כביכול בחודשים האלו לא חויבתי מס הכנסה ולכן גם לא הייתי זכאית להחזר.
הבנתי - האפשרות שלך היא לגשת לביטוח לאומי שניכה לך מס במקור ולבקש מהם החזר כי אפשר לפרוס דמי ביטוח לאומי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה