עזרה הזזת אובייקט באפטר בערך שלא ידוע מראש

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
אם יש לי טקסט נניח שהאורך שלו (SizeX) לא ידוע והוא מוצמד לצד ימין של המסך ואני רוצה שהוא ייכנס/ייצא מצד ימין, כלומר, אני רוצה להזיז אותו ע"י קיפריימים בציר X מהערך הקיים הנוכחי ועד הערך הקיים הנוכחי + SizeX (כך שהוא ייצא לגמרי בצד ימין)
איך עושים את זה? אין לי בעיה עם אקספרשנס בכללי רק שאני לא יודע איך לומר לתוכנה פעם להשתמש בערך של ה-xPosition הנוכחי שיש בקיפריים ופעם שניה להתעלם מהערך של הקיפריים השני ולהשתמש בחישוב של thisLayer.xPosition.key(1).value + sizeX ושהתוכנה כבר תעשה את המעבר בין שני הקיפריימים.
אם אני מנסה להשיג את מספר הקיפריים הנוכחי ע"י שימוש ב: thisLayer.xPosition.nearestKey(time).index אז הערך לא משתנה מיד כשנמצאים על הקיפריים אלא הוא משתנה בין שני הקיפריימים וגם אני לא יודע איך עושים מעבר בין שני הקיפריימים (כלומר, אני לא רוצה שתהיה קפיצה בין הערכים אלא שאפטר תעשה מעבר בין שניהם כמו שהיא עושה בין קיפריימים רגילים)

יש למישהו מושג איך ניגשים לזה?
חשוב לי שהכל יתבצע באופן מחושב ולא בערכים ידועים מראש כדי שיהיה ניתן בקלות לשנות את הטקסט והכל יעבוד כמו שצריך.

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
אנסה להסביר יותר:
יש לי את המלבן הזה שצמוד לצד ימין של המסך (לצורך הדוגמה), הרוחב שלו הוא SizeX, אני רוצה להזיז אותו ימינה עם קיפריימים.

הצורה הרגילה לעשות את זה זה ליצור קיפריים במקום הנוכחי ועוד אחד בהמשך שבו אני מזיז את המלבן ימינה עד שהוא יוצא מהמסך ואז מקבל אנימציה של תזוזה מהמצב הנוכחי שרואים בתמונה למצב שבו המלבן לא נמצא יותר במסך.

עד כאן קלי קלות.
הבעיה היא שהמלבן הזה יכול להיות צר או רחב (SizeX משתנה) אז אני לא יודע מראש כמה אני צריך להזיז ימינה כדי להסתיר את כולו.

אני יכול עקרונית להזיז אותו ימינה מאד רחוק (למרחק שהוא רוחב המסך בעצם) אבל אז אני מאבד שליטה על הזמן המדויק מתי המלבן נעלם לגמרי מהמסך (כי מלבן צר יעלם די מהר ומלבן ארוך יזוז יותר זמן עד שיצא לגמרי) ואני גם לא יכול לשלוט על ה-Ease כך שהמלבן יצא נעים כי ה-Ease יעבוד הרבה אחרי שהמלבן יצא מהמסך אם אני מזיז אותו רחוק.

בקיצור, איך מזיזים מלבן ימינה בערך שהוא ה-SizeX שלו כך שמלבן צר יזוז מעט ומלבן רחב יזוז הרבה?

קבצים מצורפים

• Rec.jpeg
    Rec.jpeg
    KB 121.9 · צפיות: 18

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
טוב מצאתי דרך:
הוספתי לאובייקט שני אפקטים: Transform ו-Slider (ששיניתי לו את השם ל-"Full Size")
1686074780022.png

ב-Position הכנסתי אקספרשיין כזה:

JavaScript:
CurrentPos = effect("Transform")(2)[0];
SizeX = thisLayer.sourceRectAtTime().width;
FullSize = effect("Full Size")("Slider") / 100;
Space = width - transform.xPosition;

[CurrentPos + (SizeX+Space) * FullSize , effect("Transform")(2)[0]];

וזהו.
זה לוקח בחשבון את המיקום של האובייקט בציר X וכאשר מזיזים את הסליידר מ-0 ל-100 זה משאיר את האובייקט היכן שהוא (ערך של 0) או מזיז אותו ימינה עד שהוא יוצא בשלימות מהמסך (ערך של 100)

תודה לה'!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה