שיתוף - לביקורת ההפיכה המשפטית, כל האמת! - [הקולות שמנסים להסתיר מכם]

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
בימים שכאלה כל ישראלי מרגיש את הקרקע בוערת תחתיו
מאות אלפים ברחובות, התקשורת מגויסת בכל כוחה למען המאבק הקדוש על "הדמקורטייה"
כלכלנים, הייטקיסטים, מנכל"י חברות, מנהלי בנקים, כולם השמיעו את קולם מעל כל במה אפשרית

כעת הגיע הזמן לשמוע את הקולות שאולי למישהו נח להסתיר, הקול של אלה שבאמת מבינים את גודל הסכנה בהפיכה השלטונית שמאיימת להרוס את מדינת ישראל, ולהפוך אותה לאוגנדה או במקרה 'הטוב' להונגריה.

----
ד"ר גדי מילא הוא בלשן ולשונאי ובעל תואר בגוף שלישי ללשון, מוצא לנכון להביע עמדה ברורה בשם האקדמיה ללשון –
"רפורמה במשפטים תהיה אשר תהיה צריכה להיות נדונה במקומות הנכונים והמתאימים לכך, תחום המשפטים הוא תחום ששייך באופן ברור לאקדמיה ללשון ואנחנו דורשים הידברות והתאמה לשונית של נוסח החוק מילה במילה בהסכמה מלאה של האקדמיה, כל דרך אחרת תדרדר שוב את השפה העברית למחוזות לא טובים, ואף ישראלי לא מעוניין בכך".

מסכים, למשל ה'משפט' של ביבי, מטומטם.
----
פרופ' יפה סמולנובסקי מתמחה באף אוזן גרון, מדברת אתנו על החששות והסכנות –
"אנחנו כרופאים יודעים לדבר על סיפטומים של המחלה, את הסיפטומים אנחנו כבר יכולים לזהות גם לפני בדיקות מעמיקות, ואנחנו כבר מזהים כרסום מתמשך בדמוקרטייה, זיהום בשיח, ועודף תפקוד ממשלתי, ההמלצה שלי לממשלה, הירגעו, שבו במנוחה שנה שנתיים, אל תתאמצו לעשו פעולות שיכולות להיות הרסניות מבחינה רפואית למדינה, ואז תחזרו אליי להיבדק שוב, בינתיים קחו כדורי הרגעה, שנייה, הנה אני מוציאה מהמחשב, היום זה לא בעיה, המחשב בדרך כלל יודע יותר טוב מאתנו מה נכון למי, ממש כמו בית המשפט העליון".

הטוב שברופאים... טוב, לא משנה.
----
שמעון בלום 'טסטר' [בוחן נהיגה] מאזור המרכז שבאמתחתו כמה עשרות פסילות של משתמטים מבני ברק, נוגע בנקודה חשובה –
"אני עוזב בצד את הכח של בג"ץ לפסול חוקים, אחרי שמנעו מהטסטרים את היכולת לפסול בלי סיבה, אני חושב שצריך להיות שוויון בינינו לבג"ץ, אבל מעצבן אותי כשהקואליצייה ההזוייה הזאת מדברת על איזונים ובלמים, מי הם בכלל, הבלם חייב להיות ברגל של טסטר מיומן, לא ברגל של בן גביר, הוא יתן לנהג להיכנס ברכבים של ערבים ברמזור אדום, זה מסוכן!".

אני עברתי אצלו בטסט חמישי, ממש כמו בבחירות...
----
שלומי, עובד למחייתו כזגג כבר שלושים שנה, מדבר אתנו על הטיעון שמצדד ברפורמה בגלל הצורך כביכול, בשקיפות.
"כשמדברים על שקיפות במינוי השופטים, אף אחד לא דיבר אתנו, ושלא יספרו לנו סיפורים איך הם בכלל מעזים לדבר על שקיפות? 'שקיפות זה אנחנו', אנחנו עובדים על פי החוק ורק לפי הבקשה של הלקוח, אם הוא רוצה אטום הוא יקבל אטום, ירצה שקוף יקבל שקוף, אל תתערבו לנו בזה, זה לא ייגמר טוב".

בכל מקרה, תבקשו משלומי אטום, שקיפות זה לא בסטייל.
----
ד. מכונאי רכב מרמלה חושש לדבר אתנו בגלל חבריו לעבודה שמטבע הדברים כולם תומכי הרפורמה, למרות זאת באומץ רב ובגילוי לב הוא אומר לנו –
"אני שנים מתקן מכוניות שאמרו עליהם בדיוק את מה שאומרים על מערכת המשפט, אוקי מסכים, צריך לתקן, אבל לא ככה עושים את זה, יש תהליך, אתה בונה את זה בשלבים בודק ביסודיות כל בורג וצינור שיכול לשנות את התיקון ולהפוך אותו ליותר יעיל, לשני הצדדים... רק אם אתה עובד לאט וחכם אתה יכול לחייך בסוף היום".

מקווה שאתם לא מטפלים ברכב שלכם אצל ד.
----
אורי סבר, יועץ תקשורת ומסבירן בינלאומי בשירות משרד החוץ, יודע להסביר לנו את הסכנה בביטול עילת הסבירות –
"אתם פונים אליי כמסבירן ומבקשים הסבר למה עילת הסבירות זה טוב? איזה מקצוע יישאר לי בלי עילת הסבירו? קחו למשל את השוויון בנטל, איך אני יוכל להסביר לעולם את הרצון של יהודים לשבת וללמוד תורה ולא לשרת בצה"ל, זה הרי לא עובר את מבחן הסבירות של בג"ץ, הרפורמה הזאת תגרור אחריה קריסה הסברתית איומה ונוראה".

השתכנעתם???

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
חשבתי שהציבור הליברלי בפרוג יצטרף בהמוניו למחאה...
ויעיר את הערותיו המקצועיות לתיקונים הנדרשים בקטע

ifatrosh

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
משחקי המילים נהדרים בעיני.
רק עכשיו הבנתי למה לכולם יש מה לומר בנושא הבוער הזה ;)

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
גם השמאלני הכי גדול יסכים לתיקונים כאלה במערכת המשפט...
ממש לא! דמוקרטייה.
גם את היו"ד הנוספת שהכניס אהרון ברק אתם רוצים להשמיד, מה עוד?
הטעות הזאת היא סימפטום של עייפות...
חושבני שהשגיאה הזאת נמצאת עדיין במתחם הסבירות.
יכול להיות שכצ"ל, אני ציטטתי את מר אורי סבר, נא לשלוח את ההערה אליו...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  11  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה