דרוש מידע האם זו התייבשות? ומה ניתן לעשות?

נחמדת

משתמש מקצוען
היינו היום בטיול. בתי בת ה-6 ככל הנראה לא שתתה מספיק. בדרך חזור היא לא הרגישה טוב והתחילה להקיא פעמים רבות. (היא אף פעם ב"ה לא סובלת מהקאות בנסיעות). גם כאשר שתתה הקיאה מיד לאחר מכן. בנוסף, סבלה מכאבי בטן וראש.
כשהגענו הביתה ניסינו לאט לאט לתת לה לשתות. בתחילה הקיאה את השתיה ואח"כ הפסיקה להקיא. לא עשתה שתן במשך שעות רבות, עד עכשיו. כרגע הלכה לישון. מה המדד שלי אם ההתייבשות פסקה ואני יכולה להיות רגועה ולישון בעצמי?
אשמח לעצות ממבינים/ מנוסים.
תודה!

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כאבי בטן, הקאות וכאבי ראש כמו גם אי מתן שתן- הם תסמיני התייבשות.

תדאגי שתשתה מחר כמו שצריך ותראי שהיא נותנת שתן. כשהיא נותנת שתן תבדקי אם הוא כהה מאוד מה שאומר שהוא מרוכז והיא מיובשת.
השתן צריך להיות צלול ובהיר בתבעו.
שתן כהה מעיד [בין היתר] על התייבשות.

אני הייתי מעירה אותה לשתות כוס מים, לפחות אחת.

צבי ג.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
כן להעיר אותה. אך לא לנסות לתת לה לשתות כוס מים שלמה. היא תקיא את זה! לתת לה כל חמש דקות כמה מ"ל אפילו ממזרק של תרופות. ככה קרה לבני לפני חודשיים וזה מה שהרופא אמר לעשות.

רפו"ש

נחמדת

משתמש מקצוען
תודה לכולם על התשובות!
אנחנו במכבי ויש מוקד טלפוני, הבעיה היא שכמעט בכל המקרים הם מפנים למיון/ מוקד ואין לי חשק ללכת לשם :(
ניסיתי להעיר אותה כמה פעמים ללגימות. לפעמים אני מצליחה ולפעמים לא.
מספיק לחכות עד הבוקר עם מתן שתן? כי כרגע היא לא נראית בעניין. ישנה חזקקק.

צבי ג.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
אני הייתי בכל זאת מנסה להעיר

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
כאבי בטן, הקאות וכאבי ראש כמו גם אי מתן שתן- הם תסמיני התייבשות.

תדאגי שתשתה מחר כמו שצריך ותראי שהיא נותנת שתן. כשהיא נותנת שתן תבדקי אם הוא כהה מאוד מה שאומר שהוא מרוכז והיא מיובשת.
השתן צריך להיות צלול ובהיר בתבעו.
שתן כהה מעיד [בין היתר] על התייבשות.

אני הייתי מעירה אותה לשתות כוס מים, לפחות אחת.
נכון מאוד.
אפשר גם לבדוק דופק אם הוא מהיר/איטי חלש/חזק. (לא עם האגודל. מתחת ל"פולקע של האגודל)
מע"ר 44. (לא יותר מזה...)

נחמדת

משתמש מקצוען
נכון מאוד.
אפשר גם לבדוק דופק אם הוא מהיר/איטי חלש/חזק. (לא עם האגודל. מתחת ל"פולקע של האגודל)
מע"ר 44. (לא יותר מזה...)
לא מצליחה משום מה למדוד דופק. לא מודדים בפרק כף היד?
מה התכוונת 44, זה לא טעות? דופק של ילד הוא בין 80-120.

אליש

משתמש מקצוען
יש לטיפטיפות משקה בשם מינרלי שמיועד לכאלה מצבים
יש הוראות מדוייקות כמה לתת ובאיזה תדירות לפי מצב ההתייבשות
ממש עוזר!
השאלה רק איך תשיגי את זה באמצע הלילה

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
מודדים מתחת לאגודל, בערך שתי אצבעות מתחת החלק הרחב שמתחת לאגודל. ואם לא הצלחת אפשר גם למדוד בצוואר.
התכוונתי למגיש עזרה ראשונה (44 שעות). דופק תקין זה כמעט כמו שכתבת 90-120.

נחמדת

משתמש מקצוען
מודדים מתחת לאגודל, בערך שתי אצבעות מתחת החלק הרחב שמתחת לאגודל. ואם לא הצלחת אפשר גם למדוד בצוואר.
התכוונתי למגיש עזרה ראשונה (44 שעות). דופק תקין זה כמעט כמו שכתבת 90-120.
הבנתי שהכוונה היא מגיש עזרה ראשונה רק לא הבנתי מה הכוונה 44...
בכל מקרה הצלחתי למדוד והדופק שלה תקין ב"ה. יש לה 84 פעימות לדקה.

moti-m

משתמש פעיל
תפעילו מזגן שיהיה קר..
ומדי פעם לנסות לתת לשתות ..

ואם אי אפשר לשתות בגלל הקאות, אם יש ירידה בערנות ואם לא נותנים שתן במשך מספר שעות - כדאי לפנות לעזרה רפואית. בדיקות המעבדה יראו ככל הנראה לחץ דם ירוד והפרעות בכמות המלחים, ולעיתים גם פגיעה בתפקוד הכלייתי. במקרה כזה בדרך כלל הנוזלים כבר יינתנו לתוך הווריד בתוספת מלחים מסוימים - לפי תוצאות הבדיקות.

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
הבנתי שהכוונה היא מגיש עזרה ראשונה רק לא הבנתי מה הכוונה 44...
בכל מקרה הצלחתי למדוד והדופק שלה תקין ב"ה. יש לה 84 פעימות לדקה.
מהירות וחוזק הדופק הם לא פחות חשובים מכמות הדופק. (גם קצב הדופק אבל זה בא לשלול מצב לבבי).

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
תפעילו מזגן שיהיה קר..
ומדי פעם לנסות לתת לשתות ..

ואם אי אפשר לשתות בגלל הקאות, אם יש ירידה בערנות ואם לא נותנים שתן במשך מספר שעות - כדאי לפנות לעזרה רפואית. בדיקות המעבדה יראו ככל הנראה לחץ דם ירוד והפרעות בכמות המלחים, ולעיתים גם פגיעה בתפקוד הכלייתי. במקרה כזה בדרך כלל הנוזלים כבר יינתנו לתוך הווריד בתוספת מלחים מסוימים - לפי תוצאות הבדיקות.
גם אני חושב לשקול מתן נוזלים אבל לזה כבר אין לי הכשרה ומספיק מידע...

נחמדת

משתמש מקצוען
הצלחתם להלחיץ אותי...
אין לי טרם בעיר ואני לא באזור מעיני
כרגע הילדה כבר שעתיים לא מקיאה
אני מצליחה לתת לה לגימות מדי כמה דקות
וב"ה עשתה שתן פעם אחת (יחסית כהה)
ממשיכה לתת לה לגימות מדי פעם. לא מספיק?
המשקה "מינרלי" אכן מצוין למקרים כאלו אך אין לי דרך להשיג אותו בשעה כזאת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה