דרוש מידע האם ומתי לחזור לירושלים אחרי שנות גלות?

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אתה ירושלמי עם נוסטלגיה לימי הילדות והבחרות המאושרים בירושלים, אז הלכת ברחובות העיר כבן חורין, כך אני משער.
אבל עכשיו אתה אברך.
החיים עם משכנתא ארנונה קניות זה פחות נוצץ.
והילדים שלך לא ירושלמים אלא בניברקים או מה שלא יהיה. לא יודע כמה ירוו עונג מעצם ההליכה ברחובות ירושלים.

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
כירושלמי שגר 10 שנים באזור המרכז רציתי לדעת האם כדאי לנתק את הילדים מהמוסדות לעזוב את הכולל ואת העבודה של האשה ולחזור לירושלים רק בשביל אהבת ירושלים הבוערת,
האם מיהו עשה את הצעד הזה ?
כמה היה קשה?
כמה זה מזיק לילדים?
ואיפה כדאי לזוג +5 בני 30+ למצוא היום חברה כלבבם בירושלים (חוץ מנווה יעקב....)
אשמח מאד לשמוע מגוון דעות

הלא כבר כתב איינשטיין:
״טירוף זה לחזור על אותה הפעולה פעם אחר פעם ולצפות לתוצאה שונה״,
לא?

ניהול 1

משתמש מקצוען
@טוב עין כדאי שתמקד.
האם אתה רוצה אינפורמציה על שכונות בירושלים,
או לקבל עצות מהגולשים האם לעבור דירה?

אם האפשרות השנייה היא הנכונה, כפי שקצת נשמע בהודעתך - לא מבין איך אתה חושב לקבל עצה נבונה מגולשים שלא מכירים אותך, את משפחתך, את ילדיך, את מקום מגוריך הנוכחי, את המשכורת שאשתך מקבלת, עד כמה אתה מרוצה בכולל, מה התכנית שלך לעבודה לאשתך וכולל עבורך וכו' וכו'.

ואם האפשרות הראשונה היא הנכונה - אדרבה, זו אכן שאלה שאתה יכול להחכים כאן מהציבור, ולקבל אינפורמציה מלאה על שכונות שונות בירושלים הקדושה.

טוב עין

משתמש מקצוען
יוצרי ai
@טוב עין כדאי שתמקד.
האם אתה רוצה אינפורמציה על שכונות בירושלים,
או לקבל עצות מהגולשים האם לעבור דירה?

אם האפשרות השנייה היא הנכונה, כפי שקצת נשמע בהודעתך - לא מבין איך אתה חושב לקבל עצה נבונה מגולשים שלא מכירים אותך, את משפחתך, את ילדיך, את מקום מגוריך הנוכחי, את המשכורת שאשתך מקבלת, עד כמה אתה מרוצה בכולל, מה התכנית שלך לעבודה לאשתך וכולל עבורך וכו' וכו'.

ואם האפשרות הראשונה היא הנכונה - אדרבה, זו אכן שאלה שאתה יכול להחכים כאן מהציבור, ולקבל אינפורמציה מלאה על שכונות שונות בירושלים הקדושה.
אמקד ברשותכם
1 והכי חשוב. כמה השפיעה לטובה או לרעה מעבר דירה על ילדים קטנים מגיל 9 עד גיל שנה וכל טווח הגילאים בנתיים רצוי לא מסברא אלא מניסיון.
2. איך זה כאדם בו 30 פלוס להתחיל הכל מאפס
זה הכל
תודה רבה
לא חושב שדיברו על זה בכלל באשכול הקודם....

ניהול 1

משתמש מקצוען
אמקד ברשותכם
1 והכי חשוב. כמה השפיעה לטובה או לרעה מעבר דירה על ילדים קטנים מגיל 9 עד גיל שנה וכל טווח הגילאים בנתיים רצוי לא מסברא אלא מניסיון.
זה הכל
תודה רבה
יש לי קרוב משפחה שעבר דירה מהמרכז לירושלים בגיל 38 עם כעשרה ילדים, שהגדולה בסמינר.
המשפחה פרחה ושגשגה מאוד.
אמר לי האבא, שלקח לו כמה חודשים של הסתגלות, והיום במבט לאחור הוא מודה לה' על הצעד הזה שעשה.
אני אישית עברתי דירה עם ילדים קטנים, אז זה מקרה אחר לגמרי. וגם במקרה שלי אני יכול לציין שזה היה הצעד הכי מבורך שעשיתי בחיי. קשה לי מאוד לדמיין את חיי לו הייתי ממשיך במקום הקודם.
אבל זה גם הרבה ענין של אופי. יש כאלו שמאוד קשה להם להתחיל במקומות חדשים.

jump

משתמש פעיל
כמה השפיעה לטובה או לרעה מעבר דירה על ילדים קטנים מגיל 9 עד גיל שנה וכל טווח הגילאים בנתיים
זה תלוי האם המקום שעוברים אליו מתאים לסגנון וכו'
כי המרכז שונה מירושלים אפילו בסגנון לבוש וכו'
לפי דעתי בגילאים האלה לא כל כך קשה לילדים לשנות מסגרת, אם זה ילדים חברותיים.
אבל בתנאי שעוברים בתחילת שנת הלימודים.

להורים זה כבר סיפור אחר...

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
נולדתי בירושלים, בגיל שלוש ההורים עברו למקום קטן ושקט ובגיל עשר חזרו לירושלים.

אני השתתקתי מהלם בהתחלה ואחכ פרחתי.
אחותי, היתה בת 11, יותר מופנמת, השתתקה מההלם ומשותקת עד היום... היה לה מאוד מאוד קשה.
פונקציה של גיל ואופי.

מה שבטוח שאם הצעד יעשה אז במיידי. ככל שהזמן חולף הקושי של הילדים (הגדולים) גדל.

אבא1

משתמש פעיל
לא מניסיון,
מהכרות קרובה,
משפחה שעברה בירושלים, מאזור לאזור. עברו עם שישה ילדים, עבר כבר כעשור, אפשר לומר שהתרגלו....
המחיר שמשולם עדיין, יקר מאוד.
אני אסביר.
לאישה היה במקום הקודם חברות ומשפחה, עברה לאזור פחות מתאים מבחינת גיל האוכלוסיה. ממילא לקח המון זמן לקשור קשרים.
חלק מהילדים משלמים עד עכשיו מחיר לא פשוט, פחות מחוברים מבחינה חברתית. משועממים כי אין הרבה חברה.
כמובן שזה לא כל אחד,
מה שאני מנסה לומר, לא לעשות כזה צעד בלי ששני בני הזוג בענין עד הסוף.
וגם לבדוק האם הנושא של מעברים עובד בקלות או שזה אנשים שיותר קשה להם.

קופיUX

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
אמקד ברשותכם
זה הכל
תודה רבה

עשינו את הצעד לאחרונה במעבר בתוך עיר, אבל בהתחלה של הכול מחדש.
אין ממה לחשוש.
הילדים התערו בקלות רבה מאד מאד ברוך ה', זמן ההסתגלות ומציאת חברים ? יום אחד בדיוק.
לגבי ההורים: בשבועיים הראשונים אף אחד לא יסתכל עליך בבית כנסת, אבל ככל ואין לך בעיות חברותיות מיוחדותכבר היום, תוך כמה חודשים שוכחים שפעם לא גרנו כאן.

בדרך כלל אלו שלא מצליחים להתערות\ יש להם תלונות על השכונה\ יש להם בעיות שונות כמו מופנמות, כמו שציינו לעיל, הבעיה הייתה כבר במקום הקודם ונדדה איתם לשכונה החדשה.

נערך לאחרונה ב:

דוד המלך!

משתמש פעיל
עזבתי את ירושלים לפני שנתיים וקצת
לאחר כשלושים שנה בירושלים - הגעגוע הירושלמי תמיד קיים
אבל האיכות חיים שיש לעומת מה שהיה - אין להשוות
אם אחזור לירושלים הסיכוי שהילדים יגורו לידי לאחר החתונה - אפסי
דווקא בגל המרחק - כשאני כן בירושלים את מנצל את זה יותר מבעבר
לך עם אשתך לכותל להתפלל לעצה טובה - בטוח שתמשיך להתגעגע
בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה