דיחוי לצבא לפני שלילת מעמד בן ישיבה

סמוטריץ

משתמש צעיר
שלום רב
היום בבוקר קיבלתי הודעה בהתראה אחרונה לפני שלילת מעמד בן הישיבה,
אשמח לשמוע מי יודע מאיזה שעה בבוקר הם פתוחים מכיוון ואני רוצה לבוא עוד לפני שהם עמוסים ועצבניים
בנוסף אשמח לשמוע ממי שכבר חווה את ההתראות האלו:
איך התייחסו אליו בלשכה ?
האם עיכבו אותו בגלל זה הרבה זמן ?
האם הייתה לו שיחת נזיפה ?
והאם ישנה בעייה לטוס לחו"ל בכה מצב ?
ובכלל כבן ישיבה, האם צריך איזה אישור מסויים לפני היציאה מהארץ.

נ.ב. מה הכתובת המדוייקת של המקום ?
תודה רבה לכל העונים והמסייעים!!

רמת אלחנני

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
הכי פשוט להתקשר אליהם ולשאול אותם...

יאיר דוד

משתמש חדש
שלום רב
היום בבוקר קיבלתי הודעה בהתראה אחרונה לפני שלילת מעמד בן הישיבה,
אשמח לשמוע מי יודע מאיזה שעה בבוקר הם פתוחים מכיוון ואני רוצה לבוא עוד לפני שהם עמוסים ועצבניים
בנוסף אשמח לשמוע ממי שכבר חווה את ההתראות האלו:
איך התייחסו אליו בלשכה ?
האם עיכבו אותו בגלל זה הרבה זמן ?
האם הייתה לו שיחת נזיפה ?
והאם ישנה בעייה לטוס לחו"ל בכה מצב ?
ובכלל כבן ישיבה, האם צריך איזה אישור מסויים לפני היציאה מהארץ.

נ.ב. מה הכתובת המדוייקת של המקום ?
תודה רבה לכל העונים והמסייעים!!
אני אישית קיבלתי התראה אחרונה לאחר שלא קיבלתי בכלל צווים ושלחו למייל של הישיבה שאני לפני הורדת מעמד בן ישיבה ושאני יבוא דחוף ועד שקיבלתי את הדיחוי לקח באזור ה 4 ימים ובאתי מיד עם קבלת הדיחוי באזור 2 בצהריים בקושי היו שם אנשים (באזור 3 אנשים) והיה שם חייל משועמם שישב שם ואפילו לא הסתכל על התעודת זהות שלי לקח את הדיחוי ולא אמר כלום תוך שלוש דקות יצאתי משם

חרישאי

משתמש מקצוען
אני לפני שלוש שנים אחרתי בחודשיים, הם עיכבו אותי עם שאלות למה אחרתי, האם זה לא מספיק חשוב לי, איימו שידרשו ממני לבוא כל חצי שנה במקום שנה, בסוף לא עשו כלום, תענה להם אם חופרים שלא קיבלת שום מכתב בצורה מסודרת.
לגבי חול, מותר לצאת בבין הזמנים חופשי, במהלך הזמן עד שבעה ימים במצטבר בשנה, שים לב שאם יצאת ביום שני והחמת דרכון ב11 בלילה אם תחתים דרכון חזרה אחרי שעתיים זה כבר נחשב יומיים.
מעבר לזה חייב אישור ממדור בני ישיבות, ישנם כאלו שיצאו ולא שמעו על זה כלום בלשכה אבל זה כן יכול להיות מתכון לצרות

פייבל אשרינו

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
לתשומת ליבך
כדי להיות הכי בטוח שלא תסתבך, גש לאברכים שעומדים בחוץ ונותנים הדרכה! (אפילו אם הם צ'אלמרים פאנאטים,הם עומדים שם בשבילך בלי תשלום)
ואל תיגש לחבר'ה של 'אחים לנשק' אם אתה רוצה להישאר עם מח נקי!!! (כפירה-ניבול פה וכל הלכלוך שאפשר רק...)

צבי2

משתמש פעיל
כי מסתכלים על היום ולא על השעה, ולכן רשום יציאה בא' וחזרה בב'
[מלבד העובדה שהחיילים שם ביינישים ומקצת היום ככולו...]

אחד משלנו

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
טוב
"קטונתי"
אבל לא הבנתי חשבתי שמדברים על יציאה מהארץ.
זה מה שכתבו
לגבי חול, מותר לצאת בבין הזמנים חופשי, במהלך הזמן עד שבעה ימים במצטבר בשנה, שים לב שאם יצאת ביום שני והחמת דרכון ב11 בלילה אם תחתים דרכון חזרה אחרי שעתיים זה כבר נחשב יומיים.
ואני שאלתי
סתם מעניין למה זה רק נקרא יומיים שבפועל היה פחות מיממה?
ואז תשובה לשאלה שלי אני מקבל
כי מסתכלים על היום ולא על השעה, ולכן רשום יציאה בא' וחזרה בב'
[מלבד העובדה שהחיילים שם ביינישים ומקצת היום ככולו...]
מה זה קשור חיילים למה ששאלתי?
אני יודע שחיילים בנושא המדובר זה בבסיס
ומה שהבנתי שחרישאי דיבר על חול
או שבהחתמת דרכון גם יש חיילים?
אין לי מושג
לא יצאתי מהארץ אף פעם

דוב ס

משתמש מקצוען
בחור ישיבה שרוצה לצאת מהארץ צריך לבקש אישור מוועד הישיבות, כלומר לשלוח להם בקשה ולקבל תשובה חיובית, וזהו!!!
לידיעתי לזמן קצר אין צורך
אא''כ זה חורג ממכסת הימים המותרת
תמיד אפשר לומר ששלחת מכתב שאתה נוסע ולא קיבלת אישור או משהו וכדו'

צבי2

משתמש פעיל
זה מה שאני עשיתי.
ולא צריך לנסות להסתבך בכוח, הם תמיד מאשרים, אז למה לא???
לא תמיד הם מאשרים!!!!
לידיעתי לזמן קצר אין צורך
אא''כ זה חורג ממכסת הימים המותרת
תמיד אפשר לומר ששלחת מכתב שאתה נוסע ולא קיבלת אישור או משהו וכדו'
זמן קצר- פחות מ7 יום במצטבר לשנה.
את האישור אתה אמור לקבל מהצבא אחרי שוועד הישיבות מגיש להם את הבקשה, ולא מוועד הישיבות עצמו, הצבא לא תמיד מאשר, הם מסכלים על ההיסטוריה שלך, התאריכים המבוקשים והסיבה ליציאה ואז מחליטים.
חשוב לדעת שאם בחור יוצא מהארץ ללא דיחוי בתוקף, אפי' לדקה אחת, הוא מאבד מיידית את המעמד.

צבי2

משתמש פעיל
מה זה קשור חיילים למה ששאלתי?
אני יודע שחיילים בנושא המדובר זה בבסיס
ומה שהבנתי שחרישאי דיבר על חול
או שבהחתמת דרכון גם יש חיילים?
אין לי מושג
לא יצאתי מהארץ אף פעם
הבקרים בהחתמת הדרכונים אינם חיילים, למען האמת, כיום רוב הבקרים הינם מחשבים...
הנתונים על היציאות והכניסות של כל חייל/ מלש"ב מועברים לצה"ל.
בחור ישיבה עם דיחוי מוגדר כמלש"ב [מועמד לשירות ביטחון] ולכן הנתונים אודותיו מועברים לצה"ל.
במדור בני ישיבות יושבים חיילים שתפקידם לחפש את הדברים האלו, לא תמיד הם יעלו עליך, ויש תקופות שהצבא לא יושב ומחפש אחרי זה אבל לא כדאי להסתכן. [בדידי הוה עובדא שתקופה ארוכה אחרי שיצאתי לחו"ל מעבר לזמן המותר הגשתי דיחוי שוב וחודש אחר"כ הזמינו אותי לשיחה לפני שלילה, למזלי חלק מהזמן שהייתי בחו"ל טרם הייתי בן 18, למרותשהיה לי דיחוי פעיל, אז יצאתי באזהרה בלבד, מכר שלי שהיה איתי אכן איבד את המעמד במקום, לא ידוע לי מה קרה לו בסוף]

חיות הקודש

משתמש צעיר
לא תמיד הם מאשרים!!!!

זמן קצר- פחות מ7 יום במצטבר לשנה.
את האישור אתה אמור לקבל מהצבא אחרי שוועד הישיבות מגיש להם את הבקשה, ולא מוועד הישיבות עצמו, הצבא לא תמיד מאשר, הם מסכלים על ההיסטוריה שלך, התאריכים המבוקשים והסיבה ליציאה ואז מחליטים.
חשוב לדעת שאם בחור יוצא מהארץ ללא דיחוי בתוקף, אפי' לדקה אחת, הוא מאבד מיידית את המעמד.
הנה לשון וועד הישיבות

ע"פ התקנות ניתן לצאת 7 ימים בשנה במצטבר! ( ב אלול - ב אלול)
+ ימי בין הזמנים הרשומים בחוק (יא תשרי - ל תשרי / א ניסן - ל ניסן / ה אב - ב אלול)
עם שליחת טופס אישור על בלאנק של הישיבה לועד הישיבות,

מעבר לכך יש להגיש בקשה לאישור יציאה חריגה,
את הבקשה ניתן להגיש פיזית במדור בני הישיבות בתל השומר תא חו"ל,
או בפניה למיטב בכתובת אימייל
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>.

(מומלץ להצטייד במסמכים הרלוונטיים לסיבת בקשת היתר יציאה + אישור על בלאנק של הישיבה חתום ע''י ראש המוסד +חותמת)

אין שום אפשרות לצאת לצורך לימודים!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה