עזרה גמילת ילד בן 3.5

שרלה

משתמש רשום
רק מציינת שעונש ופחד זה שיטה שבד"כ עובדת
אבל התג מחיר של זה בד"כ מגיע בריבית גבוהה...

ואני לא חושבת שצריך להבטיח פרסים וממתקים, זה אינטרס שלו לפחות כמו שזה אינטרס שלכם.
הלכתם כבר לרופא לשלול בעיות פיזיולוגיות?
כי זה קודם כל, אחרי שבטוח הכל תקין מבחינה פיזית אפשר להמשיך הלאה לרגשי.
ולפני שאני רצה לכל טיפול וכו', הייתי משוחחת איתו על הסיטואציה, ומעבירה לו את האחריות על עצמו
עוזרת לו במה שהוא רוצה עזרה
אבל האחריות היא שלו.
טוב אני כל הזמן מדברת איתו ונראה שהוא ממש מבין אבל בפועל ממשיך לפספס
מה הכוונה בעיות פיזיולוגיות ומה עושים כדי לבדוק את הנושא?

מחכים לגשם

משתמש רשום
אולי אתם מלחצים אותו מידי ולא נותנים לו אחריות?
או שגרמתם לו להבין שזה דבר מגעיל ולא נעים ולכן הוא נמנע מללכת לשירותים ומפספס מחוסר בררה?

קודם כל, אתם בסדר וגם הילד.
לפעמים תהליך הגמילה דורש יותר ויש נסיגה. לא צריך לחפש אשמים!
לענ"ד סביר להניח שהכל תקין בגוף, ובסבלנות הכל יסתדר.
ילדים אכן נרתעים לפעמים מהיציאות הגדולות ולכן מתעכבים ומושכים את הזמן עד לרגע שאחרי האחרון.
מצוי מאד גם שילד שכבר ירדה לו ההתלהבות שהיתה בתחילת הגמילה מאבד את הדריכות הגדולה ללכת מיד כשצריך ובמיוחד כשהוא עסוק בפעילות אחרת והוא דוחה את ההליכה לשירותים, מתוך מחשבה שילך עוד מעט, ובסוף בורח.
כמו כן לעיתים החשש והדריכות גורמים לילד להתאפק מה שגורר שבאמת היציאות תהינה קשות יותר ולעיתים גם לעצירות. נתקלתי במקרים של דימום בילדים שהתאפקו.
לכן, ראשית, אני ממליצה מאד לגרום לילד לשתות הרבה מאד. לילד שבתהליך גמילה אני מרשה בחלק מהתהליך שתיה מתוקה משתי סיבות: דבר ראשון יהיה לו הרבה על מה לקבל פרס (אצלי מחלקים כרית של דגני בוקר לכל אחד מהאחים והאחיות בכל פעם או שוקולד ציפס ואז בוחרים את הצבע...) החוייה של הצלחות מרובות יוצרת מוטיבציה להצליח עוד וגם ביציאות גדולות... חוץ מזה היציאות תהיינה רכות יותר.
על יציאה גדולה אני מתגמל במשהו יותר שווה כדי לעודד הצלחה במיוחד בכך.
חשוב לשים דגש על הליכה לשירותים מיד כשצריכים! לשנן שלא מחכים ומיד הולכים. כשאני רואה שהילד נוגע באזור או נע באי נוחות אני מזרזת שהולכים לשירותים מיד כשמרגישים שצריך ולא מתעכבים וללוות לשירותים. בוא נלך מהר שלא יצא... הרבה עידוד מילולי תוך כדי התהליך. ממש שטיפת מח...
כדאי לתת לילד להוריד בעצמו את המים. יש ילדים שצריכים לעשות לזה טקס פרידה. להפוך את זה לכיף ושמח. אפשר לספר שזה נוסע ל... ולומר שלום...
דבר שני אני חושבת שראוי וצריך להודיע לילד בצורה חד משמעית וברורה מאד בדיוק מה מצפים ממנו.
בלשון תקיפה ולא רק בשידולים וברוך.
ממש כמו שאת אומרת שאת לא מרשה להרביץ.
אני משננת לילד בכל פעם מחדש. אפילו עשר פעמים ביום.
הולכים לשרותים מיד כשצריכים! לא מחכים! איקס החמוד עושה רק בשירותים! אמא לא מרשה לעשות בתחתו... אמא לא מרשה לעשות על הרצפה... וכן כל המשך נצרך!
כשהוא מצליח אנחנו משננים בשמחה ובגיל שאיקס החמוד והגדול עשה בשירותים, לא עושים ב... וב.. וכו'
ולהיפך.
אם יש פספוס - הילד מנקה! הילד מניח את הבגד המלוכלך בכביסה ולוקח תחתו... חדש בעצמו!
כמובן תרחצו ידיים אחר כך בסבון.
כשאת רואה שהוא צריך והוא לא רוצה ללכת, תני לו יד ותקחי אותו לחדר השירותים. תפקחי שמוריד מכנס.
ותראי אם עכשיו מתיישב או עדיין מתנגד.
אם עדיין מתנגד כנראה כנראה יש כאן פחד או כאב.
אז צריך לשקול פתרונות מסוג הסיר. שמעתי על ילדים שהתנסו בתחילה בתוך האמבטיה ואחרי הצלחות שם הסכימו לשירותים.
כמובן שהסוד להצלחה מתמשכת הוא לחגוג את ההצלחות. גם לתת לילד לחלק לבני המשפחה משהו טעים, גם להתקשר לסבתא ולדודות ולספר על הילד הגדול שלנו ש... לרקוד איתו, לשלוח פתק לגננת וכל דבר מסוג זה
לא להפסיק את העידוד והתגמול החיובי במשך תקופה מאד מאד ארוכה. כמה חודשים ומעלה!!!
מנסיון זה קריטי.

נערך לאחרונה ב:

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
דעה לא פופולארית ----
היה לי אותו מקרה בדיוק, ילד שכבר גמול ופתאום התחיל לפספס, ניסינו הכל, פרסים, ממתקים ועוד ועוד..
וזה היה סרט שלם כי קראו לנו מהת''ת לנקות אותו וכו' ..
עד שיום אחד נמאס לנו והבהרנו לו שפעם הבאה שזה קורה הוא מקבל פאץ', וזה קרה ונתנו לו פאץ' ומאותו יום נגמרו הפספוסים!...
( מציינת שלא היתה בעיה שברח לו בלי רצון..)
בנושאים כאלו כמעט ואף פעם לא הולך בכוח.
אולי כאן זה הצליח...
אבל גם תעבור ברמזור אדום ותפרסם שהצלחת ?

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
לפעמים מאוד עוזר עם מניחים לילד שרפרף מתחת הרגליים.
שהרגליים של הילד לא יהיו באוויר [כמו שהם בדרך כלל, בגלל שהוא קטן ונמוך].
מבחינה פיזית רגליים מונחות מקל על הילד את פעולת המעיים.

מעצבי על

משתמש פעיל

זה מאד נכון! ילד שרגליו באויר נותן לו תחושה של חוסר יציבות וממילא גורם לו לפחד לעשו....

ומנסיון רב בתחום ומיעוץ לרבים לא עוזר בכלל בכח ובעונשים וכד' רק ורק ורק בטוב ובנעימות ולתת לו תחושה של מסוגלות ועצמאות שהוא יכול ומסוגל וזה דבר נורמלי ויכול לקרא לכולם ולדובב אותו ע"כ בשיחות רגועות ונעימות וח"ו לא בלחץ ובכעס (שלעיתים נגרם מתסכול שכבר אין כח לנקות וכו' וכו' שמגיעים בצדק מצד ההורים אבל לא יועילו פה....)

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
טוב אני כל הזמן מדברת איתו ונראה שהוא ממש מבין אבל בפועל ממשיך לפספס
מה הכוונה בעיות פיזיולוגיות ומה עושים כדי לבדוק את הנושא?
לא צריך לדבר הרבה, צריך לדבר פעם אחת שהוא מבין שזה אחריות שלו ואתם תעזרו לו מה שהוא צריך אבל האחריות שלו זה ללכת לשרותים. (אל תשאירו אותו לנקות את עצמו לבד, פשוט תשטפו אותו עניינית כמו שאתם עושים מקלחת בלי להתייחס לסיבה)

מבחינה פיזיולוגית-
בגלל שהוא כבר היה גמול לגמרי ואת אומרת שזה כנראה לא בגלל המלחמה באופן ישיר,
אז לפני שאתם הולכים לטיפולים רגשיים שונים תבקשו מהרופא לבדוק האם יש משהו פיזיולוגי שגורם לו לקושי ללכת לשרותים. (עצירות וכל מיני בעיות פנימיות שמשפיעות על זה)
לא יודעת אם צריך ללכת מחר בבוקר, אבל לפני שאתם הולכיים על הצד הרגשי תשללו בעיה פיזיולוגית.

שרלה

משתמש רשום
תודה רבה על העצות הרבות!
הבעיה שכבר באמת נסינו עם פרסים ממתקים מבצעים דיבורים גם קצת בכעס אבל ל לא ענישות וכלום לא עוזר
אני מרגישה שהגענו למצב שאין עם מי לדבר הילד יודע מצוין שזה לא טוב אבל ממשיך בשלו ואומר שמחר יעשה בשירותים..
זה מרגיש לי מצב ריגשי ולא סתם שמפחד מהשירותים
אולי באמת ללכת לרופא יעזור דבר שטרם ניסינו לשלול בעיה רפואית
ואולי ללכת ליעוץ גמילה יש למשהו רעיון איפה אפשר להתייעץ?

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה רבה על העצות הרבות!
הבעיה שכבר באמת נסינו עם פרסים ממתקים מבצעים דיבורים גם קצת בכעס אבל ל לא ענישות וכלום לא עוזר
אני מרגישה שהגענו למצב שאין עם מי לדבר הילד יודע מצוין שזה לא טוב אבל ממשיך בשלו ואומר שמחר יעשה בשירותים..
זה מרגיש לי מצב ריגשי ולא סתם שמפחד מהשירותים
אולי באמת ללכת לרופא יעזור דבר שטרם ניסינו לשלול בעיה רפואית
ואולי ללכת ליעוץ גמילה יש למשהו רעיון איפה אפשר להתייעץ?
ולמה שלא תנסו רגע לפני רופא וייעוץ גמילה וכו', פשוט להפסיק לדבר על זה? לא בכעס ולא בטוב ולא בכלום.
זה עניין טכני, אתם לא מתעלמים אבל גם לא מתייחסים לזה.
עוזרים מה שהוא רוצה וצריך, אבל לא מפקסים מבט על זה שהוא פיספס.

שני קוש

משתמש רשום
מצטרפת לרעיון של "לעזוב את הנושא" לגמרי, אפילו החזרתי טיטול באחד המיקרים, בלי לדבר על זה ואחרי תקופה זה קרה לבד.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען

זה מאד נכון! ילד שרגליו באויר נותן לו תחושה של חוסר יציבות וממילא גורם לו לפחד לעשו....
נראה לי שמבחינה פיזיולוגית זה מקל על הילד.
[זה הדרכה שקיבלתי מבעל מקצוע בתחום].
אולי גם מבחינה פסיכולוגית, אבל בעיקר מקל פיזית.

שרלה

משתמש רשום
מצטרפת לרעיון של "לעזוב את הנושא" לגמרי, אפילו החזרתי טיטול באחד המיקרים, בלי לדבר על זה ואחרי תקופה זה קרה לבד.
בטח שניסיתי לעזוב את הנושא והיו ימים שהוא פיספס פשוט לא יתיחסתי לזה לקחתי אותו בלי להגיד כלום ניקיתי וזהו
כך שזה פחות רעיון.

שרלה

משתמש רשום
נראה לי שמבחינה פיזיולוגית זה מקל על הילד.
[זה הדרכה שקיבלתי מבעל מקצוע בתחום].
אולי גם מבחינה פסיכולוגית, אבל בעיקר מקל פיזית.
אם הוא יושב בשירותים על מדרגות והוא מניח את הרגלים על המדרגות זה לא אותו דבר כמו שהתכוונת?

חנה חיה

משתמש סופר מקצוען
אם זה רק ביציאות גדולות, יכול להיות שכדאי להשתמש בנורמלקס - אבקה שמרככת יציאות.
שמים בשוקו או במשקה אחר. טעם נייטראלי.
בנוסף, כדאי שתבדקו אם יש לו תולעים במעיים.
לפעמים הם "מגרדים" כל כך והילד מנסה להיפטר מהם ולהוציא אותם ולא מבין שזה אותה מערכת. וזה באמת לא כל כך בשליטתו. - ורמוקס וזה עובר.

מי מכיר מי יודע

משתמש צעיר
שלום,
אני ממש צריכה עזרה בעצה או הכוונה מה עושים עם ילד בן 3+ שכבר גמול חצי שנה לפחות.
בהתחלה הכל הלך ממש חלק ולא היה כמעט פספוסים ובחודש האחרון הוא רק מפספס וגם רק יציאות גדולות (יציאות קטנות הוא עושה ממש יפה בשירותים כמעט ללא פספוסים) מה יכול להיות הסיבה הוא פשוט לא הולך לשירותים ורואים עליו שזה מאוד מפריע לו ולא נעים לו הוא גם מספר לי כמה זה מפריע לו ולא נעים לו והוא יעשה רק בשירותים..
יש איזה עצה מה אפשר לעשות אנחנו כבר על סף הסבלנות ניסינו כ"כ הרבה פרסים והבטחות וכלום לא הולך
מה עושים???
הרגרסיה מתחילת המלחמה?
כי אני בדיוק באותו מצב עם ילד באותו הגיל!!!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה