דיון בסדנו, החשד: 100 מיליון ש"ח השקעות נעלמו!

מצב
הנושא נעול.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
אגב, אאל"ט היה בעבר תוכנית של גרוס יחד עם קול חי, למצוא רעיונות מיוחדים שיהיו הסטארטפ הבא.
הפרס לזוכה זה שבסדנו ישקיעו אצלו, או משהו כזה
זכה יהודי חרדי מבוגר שיש לו איזה מיכל שע"י הדבקה שלו צמוד לצינור - זה משביח את המים במינרלים, והוא הציע לשווק את זה לדובאי.
אולי מישהו ימצא את התוכניות האלו, זה היה יותר מופע סטנד-אפ מאשר סטארט-אפ.
כמו"כ זכור לי שגם טראסטור התמודדו שם בתוכנית, אבל זה אולי אני טועה, אולי הוא היה אחד מהשופטים? לא זוכר.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
מה הקטע שיש 3 אתרים מקבילים?

י"כ

משתמש מקצוען
אני כותב לאלו שהולכים להשקיע בעתיד (ולא על העבר - נפילה של חברה מסויימת)
הבעיה המרכזית היא שכל מיני אנשים טובים שאינם בעלי ידע מינמלי בהשקעות, ולא בודקים יותר מידי על מה שהם הולכים לעשות, וזורמים - נופלים אחרי איזו מודעה / כנס / ארגון / חברה (ששלחה נציג לביתם ולא נעים אחרי שעה של הסברים שלא להשקיע קצת) / קבוצות רכישה (בניהול רב פלוני ועסקן אלמוני שקיבלו דירה בפרוייקט בחינם) / פירמידות וכדו'
והמשקיע שאינו טורח להשקיע ולשלם ליועץ פיננסי (מקצועי עם ידע נרחב שלא משתייך לחברה או מיזם מסוים) ואז מגיעה הנפילה הגדולה ונפתחים אשכולות, אינני מאשים, אבל אני בטוח שבעוד חצי שנה יהיה כאן עוד אשכול של הונאה חרדית, יש לי כיוונים כבר היום (לא אכתוב כי אני לא בטוח ב 100%) אינני יועץ, אבל דבר אחד אני מבין שאם משקיעים צריכים להבין במה משקיעים, אחוזי סיכון, מעקב אחר דוחו"ת, ושיהיה נסחר לא רק בציבור מסויים.
משתתף בצער הנופלים, מקווה שעזרתי לעתיד​

ה. שלמה

משתמש מקצוען
אף אחד לא אמר שבסדנו לא השקיעה כספים בסטארטאפים,
טוב אתה די עיקבי
לדעתי, לא מדובר בהונאת פונזי,
הם אמנם לא מפרטים למשקיעים להיכן הולך כספם, ועוברים בזה על חוקי הבורסה,
אבל הם לא משתמשים בכספי משקיעים כדי לתת רווחים למשקיעים שלפניהם.
כך שזה לא פונזי.
עדיין זה לא רווחי, כמובן.
הם נוהגים בעצם כחברת סטרטאפ (הזנק) משקיעים במגוון רעיונות עם סיכויים נמוכים מאוד, תוך תקוה שאחד מהרעיונות יצליח, בנתיים כמובן, אף אחד לא הצליח.
בכל הבדיקות שנעשו, לא נמצאו השקעות
מוזמן להסב את תשומת ליבי, ואולי להפגיש אותי עם השקעות שבוצעו בפועל
ולא הצלחתי למצוא שום השקעה שבסדנו ביצעה
זה שX הרויח,
לא אומר שהחברה השקיעה את הכסף שלו,
הרי לדבריכם אין כלל השקעות.
ככל הנראה לא ברור לרשות ההון האם היו אכן השקעות
יש כאן מי שהצהיר שהשקיע וקיבל חזרה בתוספת רווח, הבעיה היא שזה חלק מהחקירה, כי לכאורה ה"רווחים" שניתנו למשקיעים, הם מכסף חדש שנכנס ע"י משקיעים חדשים, כך שאין בזה כל הוכחה...
אין לו שום הוכחה שהוא מושקע
לא הוצגה כל הוכחה למכירת מניות של בסדנו
מלכתחילה אין מצב של מכירת מניות בסדנו והכל בעצם "מיידוף"
אז נכון שלא ברור אם אליעזר גרוס מחזיק את הכסף בבור בפנמה, אבל מה שברור שכספי הדור האחרון של המשקיעים נבעלו כנראה ברובם המוחלט.
ובסוף גם אתה.
החברה הזו עדיין לא הרויחה שקל אחד.
וזה רק מהאשכול הזה, יש עוד איזה 4 אשכולות שלא היה לי כח לעבור עליהם.

אחד העורכים

משתמש פעיל
עריכה תורנית
מה הקטע שיש 3 אתרים מקבילים?

1715638629457.png

ה. שלמה

משתמש מקצוען
תכננת להוסיף סמיילי קורץ ושכחת?
אם כבר בוכה, גם על המשקיעים בכל מיני השקעות מפוקפקות, וגם על החברה שלדעתי לא הוצגה ראיה לנוכלות, וגם על השיח.
פה הקישור לאתר החברה בה היא מפרטת את לקוחותיה, אני מתאר לעצמי שלקוחות משלמים כסף.
אגב כשדיברתי עם הנציג, שאלתי אותו על ההתקדמות של החברה בשנים מאז בוצעה ההשקעה, והוא השיב לי שהיא זינקה ממש בימים אלו, ואני מוסיף כמובן בגלל שהחברה לא מונפקת א"א לדעת את הנתון.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
פה הקישור לאתר החברה בה היא מפרטת את לקוחותיה, אני מתאר לעצמי שלקוחות משלמים כסף.
מלקוחות משלמים עד רווחים למשקיעים המרחק גדול (לא מדבר על החזר השקעה אלא על השקל הראשון שהמשקיע רואה)

ה. שלמה

משתמש מקצוען
מלקוחות משלמים עד רווחים למשקיעים המרחק גדול (לא מדבר על החזר השקעה אלא על השקל הראשון שהמשקיע רואה)
הגבתי על מה שנכתב:
היא בנתיים קיבלה מליון וחצי מרשות החדשנות (מליון וחצי מבסדנו), גייסה הרוב מקרנות הון סיכון - כך לפי הנציג שדיבר איתי בטלפון, ויש לה לקוחות. הם אגב חולמים\ חושבים על אקזיט, כך לפי הנ"ל. יש באתר אפשרות לפנות, פניתי וקיבלתי טלפון מנציג, תנסו ותשאלו אותם כל העולה על רוחכם, אני בכל אופן התרשמתי שיש מוצר ויש לו קונים, ויש לו הרבה פידבק ברשת בכל מה שקשור לקידמה וטכנולוגיה.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
טוב אתה די עיקבי

ובסוף גם אתה.
וזה רק מהאשכול הזה, יש עוד איזה 4 אשכולות שלא היה לי כח לעבור עליהם.
אתה עושה עוול ל @אלי אלימלך כשאתה מביא ציטוט חלקי ומעוות את מה שהוא כתב

הציטוט המלא -
גם אצל ברני מיידוף לא מצאו במקום עלום את המליארדים שנעלמו - כי זו טבעה של הונאת פונזי הכסף לא "נגנב" אלא משולם למשקיעים קודמים כתשואות.

אז נכון שלא ברור אם אליעזר גרוס מחזיק את הכסף בבור בפנמה, אבל מה שברור שכספי הדור האחרון של המשקיעים נבעלו כנראה ברובם המוחלט.

רק נזכיר כאן עובדה שאינך יכול להתכחש אליה - הרשות לני"ע וגם מכתב העו"ד שהובא כאן ע"י @יוחנן 1 מפרטים כי הרשות לני"ע חושדת כי כספי משקיעים חדשים שימשו לתשלום תשואות למשקיעים קודמים.
המשמעות הטכנית של זה היא, שלפי החשד, במידה וכספי משקיעים חדשים הועברו כתשואה למשקיעים קודמים, הרי שלבסדנו אין דרך לסחור בכסף הזה, משום שהוא הועבר לחשבון הבנק של המשקיע הקודם. מובן ממילא שעם הכסף שהועבר למשקיעים קודמים כתשואה אין לבסדנו אפשרות לרכוש השקעות...

עדיין יתכן שלפי החשד רק חלק מהכספים שימוש לכך, וביתרה רכשה בסדנו השקעות

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
הגבתי על מה שנכתב:

היא בנתיים קיבלה מליון וחצי מרשות החדשנות (מליון וחצי מבסדנו), גייסה הרוב מקרנות הון סיכון - כך לפי הנציג שדיבר איתי בטלפון, ויש לה לקוחות. הם אגב חולמים\ חושבים על אקזיט, כך לפי הנ"ל. יש באתר אפשרות לפנות, פניתי וקיבלתי טלפון מנציג, תנסו ותשאלו אותם כל העולה על רוחכם, אני בכל אופן התרשמתי שיש מוצר ויש לו קונים, ויש לו הרבה פידבק ברשת בכל מה שקשור לקידמה וטכנולוגיה.
יהללך זר - כדי לדעת נתונים אמינים על לקוחות כדאי שתפנה ללקוחות שלהם כדי לברר...

להשקיע בחברה על סמך הצהרות נלהבות של נציג בטלפון זה מתכון בטוח לאסון

ה. שלמה

משתמש מקצוען
אתה עושה עוול ל @אלי אלימלך כשאתה מביא ציטוט חלקי ומעוות את מה שהוא כתב

הציטוט המלא -

רק נזכיר כאן עובדה שאינך יכול להתכחש אליה - הרשות לני"ע וגם מכתב העו"ד שהובא כאן ע"י @יוחנן 1 מפרטים כי הרשות לני"ע חושדת כי כספי משקיעים חדשים שימשו לתשלום תשואות למשקיעים קודמים.
המשמעות הטכנית של זה היא, שלפי החשד, במידה וכספי משקיעים חדשים הועברו כתשואה למשקיעים קודמים, הרי שלבסדנו אין דרך לסחור בכסף הזה, משום שהוא הועבר לחשבון הבנק של המשקיע הקודם. מובן ממילא שעם הכסף שהועבר למשקיעים קודמים כתשואה אין לבסדנו אפשרות לרכוש השקעות...

עדיין יתכן שלפי החשד רק חלק מהכספים שימוש לכך, וביתרה רכשה בסדנו השקעות
יהללך זר - כדי לדעת נתונים אמינים על לקוחות כדאי שתפנה ללקוחות שלהם כדי לברר...
מה אתה רוצה ממני? אני התייחסתי לכותבים שלא בוצע כל השקעה, וצירפתי ציטוטים, אתה טוען שבוצעו השקעות אך לא בסכומים חלקיים? אוקיי, לא על זה התייחסתי.

יהודי אשדודי

משתמש חדש
סקיי סייבר מוצר מדהים עוד ישמעו ממנו הרבה
בקומה ה15 מחליפים לעוד סקיי סייבר וככה מוכרים למגדל הרבה יותר ערכות
אתה חי איתנו?
@איצ'ה קו המידע, כשתרצה לפתוח מדור של בדיחות תראיין אותו איך בדיוק זה יעבוד
יהיה שריפה, בן אדם יקפוץ מקומה 40 ובקומה 15 יעצור, ויחפש איפה הסקיי-סייבר הבא?
וכך אם זה 70 קומות? (ובמהנטן 100 ויותר קומות)

רגע, ועוד ככה ימכרו יותר ערכות לכל מגדל,,, (קראתי שוב, שפשתי עיניים, ושוב קראתי, שאלתי את אשתי אם אני רואה נכון או שאני צריך ללכת לבדיקת עיניים) אז למה לא הגבילו ל10 קומות ויצטרכו להחליף לעוד סקיי-סייבר?

בקצב הזה, חיל האוויר יבוא ללמוד אצלם איך עושים תדלוק אווירי, צניחת טייסים וכדומה

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מליון וחצי מהרשות לחדשנות זה לא רווח, גם לא מליון וחצי מבסדנו, וגם לא עוד כמה מליונים מקרנות הון סיכון.
רווח מתחיל כשהמוצר מוכן, ולקוחות מתחילים להשתמש בו ולשלם עליו, וזה עדיין לא קורה.
רשימת הלקוחות מן הסתם, זה חברות שהביעו התענינות ויתכן אפילו שהם הצטרפו להשקעה כי בשבילם זה כסף קטן.
החברה חולמת על אקזיט, וזה בסדר, כולם חולמים על אקזיט, ועל לזכות בלוטו בפרס הראשון, זה לא עושה רווחים.
בנתיים אין למוצר קונים, פשוט כי עדיין בכלל אין מוצר, הוא עוד בפיתוח.

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
הגבתי על מה שנכתב:

מליון וחצי מתוך מאה מליון הם אחוז וחצי.
לא חושבת שיש בזה כדי ללמד על ה98.5% האחרים

אלי אלימלך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מה אתה רוצה ממני? אני התייחסתי לכותבים שלא בוצע כל השקעה, וצירפתי ציטוטים, אתה טוען שבוצעו השקעות אך לא בסכומים חלקיים? אוקיי, לא על זה התייחסתי.
מעולם לא כתבתי שבסדנו לא השקיעה בסטארטאפים. [מלבד לכתוב שהכספים "האחרונים" שהוא גייס "נבלעו"].

היא השקיעה בהרבה, ויתירה מזו: שמתי באחד האשכולות הקוצפים פה את הפורטפוליו של בסדנו, ושלל אחיותיה.

אלי אלימלך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לרבים השואלים על הכמות האדירה של האתרים של בסדנו:

כל האתרים הללו הוקמו אחרי החקירה הקודמת שלהם [שנפתחה לפני שנה]. כדי שכולם יקפצו בתוצאות גוגל בעמוד הראשון, למען שהתוצאות על החקירה "יידחקו" לעמודים הבאים.

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה