קריפטו ביטקוין וכל מטבעות הקריפטו

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
סתם שאלה.
כל אלו שקונים ביטקוין הם ספקולנטים,
או שהם חושבים שבאמת יש לדבר הזה ערך כלשהו?
זה מחלוקת

אבל אני מצטרף למה שכתבו שזה לא משנה.

אם אני מרוויח, זה לא מפריע לי שהרווחתי מספקולציה

ואם מישהו מפסיד מהשקעה בחברה שמייצרת מוצר חיוני - לא יודע כמה תנחם אותו הידיעה שהוא השקיע במשהו אמתי

מתן מאור

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
זה משנה למשקיעים מסוימים.
יש אנשים שאם תסביר להם שהביטקוין או כל מטבע מבוזר אחר, באמת נותן ערך שלא קיים בשוק הנוכחי ופוטנציאל לשנות את הכלכלה הבינלאומית - הם יקנו את המטבע.
ואם תסביר להם שהביטקוין הוא לא מטבע בכלל, ואין לו שום ערך - הם יפחדו להשקיע בבועה, גם אם יש אנשים שעושים ממנה הון.

המיסד

משתמש פעיל
זה מחלוקת

אבל אני מצטרף למה שכתבו שזה לא משנה.

אם אני מרוויח, זה לא מפריע לי שהרווחתי מספקולציה

ואם מישהו מפסיד מהשקעה בחברה שמייצרת מוצר חיוני - לא יודע כמה תנחם אותו הידיעה שהוא השקיע במשהו אמתי
לא מצליח להבין את ההגיון להשקיע בבועה.
(לא שהכרעתי במח' הפוסקים הנ"ל)

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא מצליח להבין את ההגיון להשקיע בבועה.
(לא שהכרעתי במח' הפוסקים הנ"ל)
ההיגיון הוא הכי פשוט בעולם
זה כלל לא משנה אם זאת בועה או לא
מה שמשנה זה ניהול סיכונים
אם אתה מתכוון שיש כאן סיכון גבוה מדי - זאת טענה לגיטימית לגמרי.
דרך אגב, סיכון זה דבר שאפשר לכמת וגם להשוות למניות אחרות

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יותר מזה, בועה טבעה להתפוצץ
דבר שאין לו ערך אמיתי הוא טרנד,
וטרנדים גם אם לוקח להם זמן
הם חולפים.
אתה מתכוון שזה שהנפילות שביטקויין חוה בעבר זה חלק מהתופעה? כלומר אלה היו התפוצצויות של הבועה?
אם כן, בואו נשים לב שגם אחרי הנפילות הערך שלו נשאר גבוה יותר מאשר לפני העלייה

1710369760103.png

אבל באופן כללי, אני פחות מתחבר לצורת ההסתכלות.
אתם מדברים על זה כמו איזה נושא פילוסופי.
אני חושב שזה מיותר.
צריך להסתכל פרקטית. המחיר מתנהל לאורך הזמן בצורה כזו וכזו. בואו נראה האם זה מתאים לנו בשביל השקעה. אם מתאים, אז מצוין. אם לא מתאים, גם טוב.
הפילוסופיה כאן גובלת בדמוגוגיה

המיסד

משתמש פעיל
אתה מתכוון שזה שהנפילות שביטקויין חוה בעבר זה חלק מהתופעה? כלומר אלה היו התפוצצויות של הבועה?
ממש לא, אני מתכוין שאם אתה רוצה להשקיע,
השקעה זה בדבר בעל ערך אמיתי.(ערך אינטרינזי)
הביטקוין יכול לחלוף מהעולם, בדיוק כמו שהוא הופיע בו. (אם הכרענו שאין לו ערך מהותי)
אבל באופן כללי, אני פחות מתחבר לצורת ההסתכלות.
אתם מדברים על זה כמו איזה נושא פילוסופי.
אני חושב שזה מיותר.
צריך להסתכל פרקטית. המחיר מתנהל לאורך הזמן בצורה כזו וכזו. בואו נראה האם זה מתאים לנו בשביל השקעה. אם מתאים, אז מצוין. אם לא מתאים, גם טוב.
הפילוסופיה כאן גובלת בדמוגוגיה
זה לא דמגוגיה, זה דברים הגיוניים
מה שאין לו ערך אמיתי מחמת עצמו
וכל הערך שלו, זה בגלל שהוא מוצר השקעה
הוא בסיכון אמיתי וממשי להיעלם.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ממש לא, אני מתכוין שאם אתה רוצה להשקיע,
השקעה זה בדבר בעל ערך אמיתי.(ערך אינטרינזי)
הביטקוין יכול לחלוף מהעולם, בדיוק כמו שהוא הופיע בו. (אם הכרענו שאין לו ערך מהותי)

זה לא דמגוגיה, זה דברים הגיוניים
מה שאין לו ערך אמיתי מחמת עצמו
וכל הערך שלו, זה בגלל שהוא מוצר השקעה
הוא בסיכון אמיתי וממשי להיעלם.
ודבר שיש לו ערך אמתי לא יכול להיעלם?
על ימין ועל שמאל אתה רואה חברות שמתרסקות ב80%. וזה חברות עם ערך אמתי. שבדרך כלל גם הביאו בשורה לעולם

ברכיק

משתמש פעיל
אני ממש לא מכיר את עולם הקריפטו..
לאחרונה יצא לי לרכוש ביטקיון, אני מנסה להבין איך משקיעים בביטקויון זה כמו מדדים בשוק ההון לקנות להרבה זמן
או שזה לעקוב אחרי השוק ולמכור כשעולה?

תלתל הנודד

משתמש צעיר
אני ממש לא מכיר את עולם הקריפטו..
לאחרונה יצא לי לרכוש ביטקיון, אני מנסה להבין איך משקיעים בביטקויון זה כמו מדדים בשוק ההון לקנות להרבה זמן
או שזה לעקוב אחרי השוק ולמכור כשעולה?
יש שני סוגים של משקיע-משקיע לטווח ארוך ומשקיע לטווח הקצר
אם אתה רוצה להשקיע לטווח הרחוק אז כמו שאמרת למכור רק כשהוא עולה ולא להיבהל אם נפל אפי' מתחת למה שקנית, כי בעתיד זה יעלה
ואם אתה רוצה להשקיע לטווח הקצר אז כדאי ללמוד את זה (דרך האינטרנט/לרכוש קורס, יש קורסים שאפי' נותנים לשלם בקריפטו על הלימוד), וזה די דומה למדדים בשוק ההון. הפלוס בזה הוא שהרווח יותר גדול

נ.ב. אין באמור כל המלצה!

איש פנינים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אם אתה רוצה להשקיע לטווח הרחוק אז כמו שאמרת למכור רק כשהוא עולה ולא להיבהל אם נפל אפי' מתחת למה שקנית, כי בעתיד זה יעלה
ואם אתה רוצה להשקיע לטווח הקצר אז כדאי ללמוד את זה (דרך האינטרנט/לרכוש קורס, יש קורסים שאפי' נותנים לשלם בקריפטו על הלימוד), וזה די דומה למדדים בשוק ההון. הפלוס בזה הוא שהרווח יותר גדול

נ.ב. אין באמור כל המלצה!
השוני בין זה לבין המדדים הוא,
למדדים יש היסטוריה וסטטיסטיקה ברורה.
לביטקוין אין את זה.
ולכן הדמיון ביניהם לא נכון.

ברכיק

משתמש פעיל

נ.ב. אין באמור כל המלצה!
הסבר מצויין
רק מה שלא ברור לי במדדים אנחנו יודעים שסטיסטית לאורך זמן הם עולים, ולכן השקעה לטווח הארוך תהיה בד"כ ריווחית
בביטקויון יש צפי שלאורך זמן הוא יעלה? או שמה הוא תנודתי כך שנגיד בעוד 15 שנה הוא אמנם יזנק בחדות לאורך השנים אבל עלול לחזור לאותו מקום? כך שדווקא לאורך זמן זה עשוי להיות לא ריווחי?

urieli

משתמש פעיל
הסבר מצויין
רק מה שלא ברור לי במדדים אנחנו יודעים שסטיסטית לאורך זמן הם עולים, ולכן השקעה לטווח הארוך תהיה בד"כ ריווחית
בביטקויון יש צפי שלאורך זמן הוא יעלה? או שמה הוא תנודתי כך שנגיד בעוד 15 שנה הוא אמנם יזנק בחדות לאורך השנים אבל עלול לחזור לאותו מקום? כך שדווקא לאורך זמן זה עשוי להיות לא ריווחי?
ביטקוין הוא בדיוק אותו הדבר כעת הוא יחסית בשיאו, וההיסטוריה מוכיחה שאחרי כל הנפילות הייתה בסוף עלייה ,כמו"כ אנליסטים בכל העולם אומרים שלטווח הארוך ברור שביטקוין יעלה מכיוון שכל העולם עובר לדיגיטל וזה עניין של זמן מתי אנחנו נפרדים מהמזומן והשאלה בכמה (אחוזית) תהיה העלייה והאם שווה לשים את הכסף במקום אחר משתלם יותר לטווח הקצר...שניתן אולי יהיה לתפוס כמה הכפלות ,כמו כן בכל עלייה שישנה בביטקוין יש מטבעות שעולים באחוזים רבים יותר בד"כ אלו מטבעות ממקוינס למיניהם (דוג'קוין,שיבא אינו,בונק ועוד) חלקם אפי' עולים ללא קשר לביטקוין בעקבות ציוצים של אילון מאסק וחבריו אבל ברור שבאיזה שהוא שלב יתכן וזה יעצור והביטקוין יהיה בחוד החנית אבל לטווח הקצר לעיתים יש רווחים של מאות אחוזים בהם ויש לשקול גם את זה

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
ביטקיון הוא בועה שבסוף תתפוצץ.
הרי בעצם אין לזה שום ערך אמיתי.
הוא לא מביא שום תועלת לאף אחד

הדולר שווה כי ממשלת ארה"ב עומדת מאחוריו ודואגת שהמטבע יהיה בעל ערך.
כל מטבע הוא בעצם שטר-חוב [צ'ק] של המפיק אותו.
המפיק דואג שיהיה ערך למטבע שלו ובכך הוא מקיים את ההתחייבות שלו.

מי מתחייב לכך בביטקיון ?

זה בועה שתתפוצץ.
אמנם לוקח לה הרבה זמן.
אבל בסוף היא חייבת להתפוצץ.
ערך ביטקיו הוא 0.

שומר נפשו ירחק.

urieli

משתמש פעיל
איני יודע כמה אתה מתמצא בביטקוין ובתולדותיו אבל המטבע נועד לכך שלא יהיה מוכתב לשום מדינה או בנק מרכזי כלשהו ,המטבע מיוצר באופן כזה שעד שנת 2,140 יכרו בסה"כ 21 מיליון מטבעות כל ארבע שנים ההיצע של הכרייה נחתך בחצי כדי לשמור על האינפלצייה של המטבע נכון שאין מאחוריו זהב בבנק אבל זה כל הערך שלו ציבור גדול שמאמין בצורך שלו ובאידיאל הזה
בשנת 2024 גם שורת קוד חכמה ומאובטחת יכולה להיות שווה הון רב
אין כאן שום בועה והיא לא תתפוצץ כי היא בשיא תפוצתה ,ניכר שלא נתקלת בכך שיש אנשים שרוכשים/מקבלים תשלום בקריפטו אז ברוך הבא לעולם הרחב ,ציינת שהוא לא מועיל לאף אחד כנראה שאתה לא מבין את התועלת של להעביר כסף בין אחד לשני ללא צורך במתווך /בנק באמצע שיגבה עמלות ויפקח על הכסף שזורם ,בדובאי ניתן לרכוש דירות בקריפטו ,כנ"ל בטסלה ובעוד חברות רבות בארץ ובחו"ל ובאתרי אינטרט שונים כדוגמת אמזון ועוד..

ה. שלמה

משתמש מקצוען
השוני בין זה לבין המדדים הוא,
למדדים יש היסטוריה וסטטיסטיקה ברורה.
לביטקוין אין את זה.
ולכן הדמיון ביניהם לא נכון.
הדמיון ביניהם הוא לא נכון באמת,
אך יש יסוד גדול להניח שהביטקוין הוא משהו יציב שאמור לעלות, וזה בגלל אפיו המיוחד, בשונה ממטבע מדינתי, הוא לא חשוף לאינפלציה, בגלל שיש מגבלה ברורה על סכום היחידות שאפשר לכרות,
ובגלל שהיא לא קשורה למדינה ולמערכת בנקאית אינטרסנטית יש שיאמינו בה יותר, היא יותר דומה למטבע זהב, שאנשים בוחרים בה בגלל הערכתם לזהב ונדירותו של המתכת.

הדולר שווה כי ממשלת ארה"ב עומדת מאחוריו ודואגת שהמטבע יהיה בעל ערך.
כל מטבע הוא בעצם שטר-חוב [צ'ק] של המפיק אותו.
המפיק דואג שיהיה ערך למטבע שלו ובכך הוא מקיים את ההתחייבות שלו.

מי מתחייב לכך בביטקיון ?

זה בועה שתתפוצץ.
אמנם לוקח לה הרבה זמן.
אבל בסוף היא חייבת להתפוצץ.
ערך ביטקיו הוא 0.

שומר נפשו ירחק.
אני גם נוטה למה שכתבת, והרבה אנשים חשבו כך, כולל אנשי מקצוע ברמה הכי גבוהה, אך הרבה מהם שינו את דעתם.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה