מדריך אשכול עזרה למשקיע החדש בבורסה לניירות ערך

יאיר ב

משתמש חדש
או לחפש פה בפורום את המסמכים הרשמיים של הכשרויות אא"כ גם לזה הוא לא מאמין
לא שייך אמונה. טרם ענו על השאלה:
גוף כשרות לא נותן כשרות בחינם. וחברת השקעות ששילמה, מה הסיכוי שהנציגים שלה לא ידעו על כך ולא יידעו את הלקוחות?

איש פנינים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא שייך אמונה. טרם ענו על השאלה:
השאלה שלך היא על הנציגים.
אבל אם תדע שיש כשרות,
יקל עליך להבין,
שהנציגים בחברות השונות לא יודעים הכל, או שהם לא מי יודע מה באופן כללי.
עיין פה בפורום על מגוון תלונות בשלל נושאים על הפקידים הנ"ל.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
השאלה שלך היא על הנציגים.
אבל אם תדע שיש כשרות,
יקל עליך להבין,
שהנציגים בחברות השונות לא יודעים הכל, או שהם לא מי יודע מה באופן כללי.
עיין פה בפורום על מגוון תלונות בשלל נושאים על הפקידים הנ"ל.
אכן מדויק.
ואם אתם רוצים תעודת כשרות, אני יכולה לצרף לפה.

חי 523

משתמש פעיל
חברים תעשו טובה, ובבקשה בצורה פשוטה וברורה מה ההבדל בין גמל להשקעה בהראל וכן השתלמות בהראל, למשל, לבין בית השקעות ? הרי שניהם זה השקעה פסיבית ע"י מישהוא אחר באותו מדד למשל s&p500?
וכן מה זה קרנות סל ?

Tzvi@

משתמש פעיל
חברים תעשו טובה, ובבקשה בצורה פשוטה וברורה מה ההבדל בין גמל להשקעה בהראל למשל, לבין בית השקעות ? הרי שניהם זה השקעה פסיבית ע"י מישהוא אחר באותו מדד למשל s&p500?

דף גמרא

משתמש פעיל
וכן מה זה קרנות סל ?
זה הדרך להשקיע במדד מסוים.
כי מדד זה לא מוצר שאפשר לרכוש אותו
אלא מכשיר שמודד תשואה ממוצעת של מס' מניות
למשל מדד s&p500 מודד את התשואה של 500 החברות המובילות בארצות הברית.
ואם אני רוצה להשקיע בהם יש לי שני דרכים:
א) לרכוש באופן פרטני 500 סוגי ניירות שונים. לא מומלץ בד"כ זה דורש המון השקעה וגם יקר כי בד"כ צריך לשלם עמלה על כל קניה, ועם הסכום לא מאוד גבוה זה גם לא אפשרי כי לפעמים מחיר מניה של חברה אחת יכול לעלות אלפי דולרים. וגם אם תעשה את זה תצטרך מדי פעם לעשות עידכון כי המדד משתנה כל העת.
ב) לרכוש קרן סל שעושה את העבודה הזאת בשבילך, ועל זה צריך לשלם לה דמי ניהול.

לא לפרסום

משתמש פעיל
נראה קצת מוזר כל העניין הזה
גוף כשרות לא נותן כשרות בחינם. וחברת השקעות ששילמה, מה הסיכוי שהנציגים שלה לא ידעו על כך ולא יידעו את הלקוחות?
מה גם, שמסעדה שהייתה אומרת- האוכל כשר אבל בלי כשרות, סביר להניח שלא היו אוכלים שם
לא?
אם הבנתי נכון[תתקנו אותי אם אני טועה]
לפי החוק והתקנון רק למסלול אחד אפשר לקרא הלכה.....
ולכן מסלול אחד זה הלכה אבל כשרות יש לעוד מסלולים...

דף גמרא

משתמש פעיל
אם הבנתי נכון[תתקנו אותי אם אני טועה]
לפי החוק והתקנון רק למסלול אחד אפשר לקרא הלכה.....
ולכן מסלול אחד זה הלכה אבל כשרות יש לעוד מסלולים...
לא שמעתי על חוק ותקנון שאוסר לקרוא ליותר ממסלול אחד מסלול הלכה.
אבל ההבדל הוא פשוט
מסלול הלכה הוא מסלול שנוצר רק כדי לתת מענה לשומרי ההלכה (בד"כ אין לו שום מעלה נוספת חוץ מהיותו מסלול הלכה וכאלה שאינם שומרי תומ"צ לרוב לא מתעניינים בו.)
בהמשך בעקבות הטרנד של ההשקעות הפאסיביות בתי ההשקעות השיקו מסלולים שהם מחקי מדדים המיועדים לכלל הציבור ולא רק לשומרי תומ"צ, ומסלולים מסוג זה בד"כ אפשר יחסית בקלות להכשיר אותם, ולכן חלק מבתי ההשקעות רצו לקבל הכשר על המסלולים הללו כדי שגם הציבור החרדי ירצה להיצטרף אליהם.
אין שום טעם לקרוא לזה מסלול הלכה, כמו שגם למסעדה שיש הכשר לא קוראים "המסעדה הכשרה" ומסתפקים בזה שיש לה תעודת כשרות.

ה. שלמה

משתמש פעיל
לא שמעתי על חוק ותקנון שאוסר לקרוא ליותר ממסלול אחד מסלול הלכה.
אבל ההבדל הוא פשוט
מסלול הלכה הוא מסלול שנוצר רק כדי לתת מענה לשומרי ההלכה (בד"כ אין לו שום מעלה נוספת חוץ מהיותו מסלול הלכה וכאלה שאינם שומרי תומ"צ לרוב לא מתעניינים בו.)
בהמשך בעקבות הטרנד של ההשקעות הפאסיביות בתי ההשקעות השיקו מסלולים שהם מחקי מדדים המיועדים לכלל הציבור ולא רק לשומרי תומ"צ, ומסלולים מסוג זה בד"כ אפשר יחסית בקלות להכשיר אותם, ולכן חלק מבתי ההשקעות רצו לקבל הכשר על המסלולים הללו כדי שגם הציבור החרדי ירצה להיצטרף אליהם.
אין שום טעם לקרוא לזה מסלול הלכה, כמו שגם למסעדה שיש הכשר לא קוראים "המסעדה הכשרה" ומסתפקים בזה שיש לה תעודת כשרות.
אנשים גם מורתעים לדאבונינו מהשם 'הלכה', ולכן חברות ההשקעה לא ששים לתת למסלול את השם הזה. ע"ע מסלול חיסכון לכל ילד 'הלכה' של אינפיניטי שלא כ"כ תפס אפי' שזה ההשקעה הפסיבית היחידה של חיסכון לכל ילד.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
האם אקסלנס עדיין נחשבת לבעלת העמלות הנמוכות ביותר?
כי אני פותחת חשבון ורואה את זה:
מניות 0.09%
קרן מחקה 0.09%
דמי טיפול 19 ש"ח
ולא רואה התייחסות לאחר שנתיים ראשונות
מי שפותח דרך קישור שיווקי מקבל מחיר זול יותר.
תוכלו לוודא את זה מול אקסלנס

חי 523

משתמש פעיל
זה הדרך להשקיע במדד מסוים.
כי מדד זה לא מוצר שאפשר לרכוש אותו
אלא מכשיר שמודד תשואה ממוצעת של מס' מניות
למשל מדד s&p500 מודד את התשואה של 500 החברות המובילות בארצות הברית.
ואם אני רוצה להשקיע בהם יש לי שני דרכים:
א) לרכוש באופן פרטני 500 סוגי ניירות שונים. לא מומלץ בד"כ זה דורש המון השקעה וגם יקר כי בד"כ צריך לשלם עמלה על כל קניה, ועם הסכום לא מאוד גבוה זה גם לא אפשרי כי לפעמים מחיר מניה של חברה אחת יכול לעלות אלפי דולרים. וגם אם תעשה את זה תצטרך מדי פעם לעשות עידכון כי המדד משתנה כל העת.
ב) לרכוש קרן סל שעושה את העבודה הזאת בשבילך, ועל זה צריך לשלם לה דמי ניהול.
זה נפלא, השאלה פשוטה איפה הכסף נמצא אם הקרנות עצמם גם לא קונות את המניות של החברות, אז היכן הכסף נמצא????

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה