התייעצות טרייד יומי - איך נמנעים ממיסוי כסוחר?

חניוק

משתמש מקצוען
שירות לאומי.
דיברתי עם הפקידה בביטו"ל והיא אמרה לי שאין מצב לעצמאי לא לשלם את המינימום, אבל יש מצב שהיא טועה.
אולי אפילו שרשות השירות אזרחי משלמים עלייך דמי ביטוח לאומי, אתה עדיין לא נקרא עובד :unsure:
אם אתה בהגדרת "עובד" ואתה לא עומד בתנאים, אתה "עצמאי שאינו עונה להגדרה"!
תתקשר שוב, תעדכן!
תקרא פה!

נערך לאחרונה ב:

ה. שלמה

משתמש מקצוען
אולי אפילו שרשות השירות אזרחי משלמים עלייך דמי ביטוח לאומי, אתה עדיין לא נקרא עובד :unsure:
אם אתה בהגדרת "עובד" ואתה לא עומד בתנאים, אתה "עצמאי שאינו עונה להגדרה"!
תתקשר שוב, תעדכן!
להרחבה תקרא פה!
אני אכן עצמאי שאינו עונה להגדרה, ואעפ"כ היא התעקשה איתי שאת המינימום משלמים, גם אחרי שקראתי בפניה את לשון החוק.

ה. שלמה

משתמש מקצוען
כי אם אתה בהגדרת לא עובד אז אתה חייב בתשלום דמי ביטוח לאומי!
אבל לפני שהפכתי לעצמאי הייתי פטור בגלל השירות.
ומי שהוא עצמאי שאינו עונה להגדרה, אינו נחשב לא עובד אלא בעל הכנסות שלא מעבודה.

חניוק

משתמש מקצוען
אבל לפני שהפכתי לעצמאי הייתי פטור בגלל השירות.
ומי שהוא עצמאי שאינו עונה להגדרה, אינו נחשב לא עובד אלא בעל הכנסות שלא מעבודה.
זה נכון, אבל צריך לחדד יותר, מי שאינו עונה להגדרה לא פטור מביטוח לאומי ועליו לשלם את הסכום המינימאלי.

רק עקרת בית או שכירה וכדו' שמשלמים עליהם ביטוח לאומי במקום אחר, רק הם פטורים.

לדוגמא: בחורה שתפתח עסק ותענה להגדרת "לא עובד ולא עצמאי" תצטרך לשלם דמי ביטוח מינימאליים, כמו שהיתה צריכה לשלם בלי העסק.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה