טור דעה אשכול הזוכים של הגרלת דצמבר 2022

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
התחברו כבר כ250.
אתם מעוניינים לטפל בעניין?
אני מעוניין להעביר את הניהול של הקבוצה וכל מה שמסביב.
קח בחשבון שאפשר להרויח מזה כסף, לדוג' לקבל שירותים בחינם מנותני שירות שהאיגוד סוגר דרכם וכדו'

מליעל

משתמש חדש
רק תעדכן האם אתה הולך לאגד את הזוכים
או שאתה רוצה להעביר את זה הלאה
או אולי אפשר כמה ביחד
אין סיבה שמישהו אחד יצטרך לעשות הכל

ארבר

משתמש רשום
אני זכיתי בהגרלה מס 2198 של הקבלן מגידו יק ואשמח לעזור לכל מי שרוצה לעסוק יחד בנושא
גם אני באותה הגרלה, הסטטוס- "טרם הוגשה בקשה להיתר"
לפני כמה חודשים פניתי לקבלן והם לא מסרו מידע רק אמרו שיעדכנו כשיהיה צריך לעדכן
אין לי מושג מה קורה או מה אפשר לעשות...

המידע היחיד שיש לי ששלחתי מייל לחברה וענו לי בתשובה לקונית שיהיה התקדמות בחודשים הקרובים ובינתים פרצה המלחמה אז איני יודע אם זה קשור אצטרך לשלוח להם מייל נוסף או שיחת טלפון

ארבר

משתמש רשום
השאלה החשובה היא אם יש מה לדאוג מהעיכוב בקבלת ההיתר, מה לוקח כ"כ הרבה זמן? יכול להיות שיש בעיות?
וכמה זמן הצפי הוא שלוקח כל התהליך הזה? קבלת ההיתר וכו' עד מסירת מפתח?

נראה לי שכל פרויקט משתנה לפי הקבלן ןהאינטרסים שלו כידוע לי על 2 זוכים ואחד גר לידי זכו בהגרלה שלפנינו בכמה חודשים וכבר בחרו דירות

נראה לי שכל פרויקט משתנה לפי הקבלן ןהאינטרסים שלו כידוע לי על 2 זוכים ואחד גר לידי זכו בהגרלה שלפנינו בכמה חודשים וכבר בחרו דירות
נכון מאוד.
חלק כבר התחילו לבנות. (אפשר לראות את זה מהכביש החדש לבאר שבע)
אני זכיתי ב"נתיב" - אצלו כלום לא זז בינתיים...

ביררתי מדובר על הגרלה 2169 שנערכה ב11|2 2022 זה אומר כ 4חודשים לפני ההגרלות הגדולות ויש שם כבר החלטות ועדה וזוכים בחרו דירות וזה אורך הזמן של התהליך ודרך אגב שבעירית אופקים לפני הבחרות אישרו אלפי דירות אז כן נראה לי שהדברים זזים ואני עובר בשטח מדי פעם והבנייה החלה והפיתוח שם בעיצומו ויש שם תוכניות גדולות לגבי השכונה כמו אגם מלאכותי וכו

מאור התורה

משתמש פעיל
אין לי את הידע בנושא וגם לא את הנתונים אין לי מושג אם ללכת על זה בכלל או לבטל את הזכייה אני לא יודע איפה אני אפול שם ומי יהיו השכנים שלי לכן אני שואל את מי שיש לו כן ידע מסויים בנושא
ח"ו לבטל את הזכיה
גם אם לא יהיה לחרדים
מדובר ברווח גדול מאוד!!

אני חושב שצריך לבדוק האם באמם יש היתכנות לשכונה חרדית חזקה שם
כי אם לא אולי עדיף שזה יהיה שכונה חילונית מבוקשת
וכך ערך הדירות יהיה גבוה ונרוויח הרבה ונקנה אח"כ במקום אחר למגורים
כי אם נעשה את זה בכוח שכונה חרדית וזה לא מספיק יצליח
אני מפחד שיכול להיות מצב שגם חרדים וגם חילונים לא ירצו לגור שם וערך הדירות יהיה יותר נמוך

מה דעתכם?
אשמח לשמוע

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
ח"ו לבטל את הזכיה
גם אם לא יהיה לחרדים
מדובר ברווח גדול מאוד!!

אני חושב שצריך לבדוק האם באמם יש היתכנות לשכונה חרדית חזקה שם
כי אם לא אולי עדיף שזה יהיה שכונה חילונית מבוקשת
וכך ערך הדירות יהיה גבוה ונרוויח הרבה ונקנה אח"כ במקום אחר למגורים
כי אם נעשה את זה בכוח שכונה חרדית וזה לא מספיק יצליח
אני מפחד שיכול להיות מצב שגם חרדים וגם חילונים לא ירצו לגור שם וערך הדירות יהיה יותר נמוך

מה דעתכם?
אשמח לשמוע
לענ"ד אסור לוותר על ההתיישבות החרדית שם.
בניגוד לציבור הכללי שיכול לגור בכל מקום שהוא חפץ, לחרדים אין מספיק מקומות מגורים, ובודאי שלא במחירים שפויים.
השכונות החדשות באופקים יכולות להיות פתרון מצויין למצוקת הדיור החרדי, וצריך לעשות ככל שביכולתנו שזה יצליח.

מאור התורה

משתמש פעיל
לענ"ד אסור לוותר על ההתיישבות החרדית שם.
בניגוד לציבור הכללי שיכול לגור בכל מקום שהוא חפץ, לחרדים אין מספיק מקומות מגורים, ובודאי שלא במחירים שפויים.
השכונות החדשות באופקים יכולות להיות פתרון מצויין למצוקת הדיור החרדי, וצריך לעשות ככל שביכולתנו שזה יצליח.
יש לך מושג האם התכנון של הבניינים שם מתאים לחרדים?

מצד גובה הקומות יכולים להתאים מכיוון שהגובה המקסימלי לכל בנין הוא 9 קומות ובחלק מהקומות יכול להיות מרפסת סוכה תלוי בכל קבלן שני דברים חשובים שצריך להעיר אחרי ששוחחתי עם אנשים אין כל כך אכפתיות מהעניין וחבל במיוחד שהדבר חשוב לבחירות המקומיות שכן שכונה בגודל של כ 7000 יחידות דיור יכולה להטות את הכף וכל מנדט יכל לשנות הרבה דברים דבר שני הבנתי שיש פרויקט שהוא רק בראשית דיבורים על כ 800 יחידות לבני הקהילה במרחק שיותר קרוב לקהילה אבל פרויקט כזה יקח לפחות מעל 5 שנים ויותר אז אני בהחלט חושב שכמה שיותר אנשים ידחפו בעניין המחיר למשתכן יוטב כי הפונטציאל עצום

מ.א. ברזל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מאיפה הבאת את זה שעוד מעט יש בחירת דירות
באתר כתוב שעוד לא הוגשה בקשה להיתר
חלק מהזוכים כבר בחרו דירה
וחוץ מזה הבנתי שמיד לאחר קבלת היתר הבניה ואישור התוכניות כבר עוברים לבחירת הדירה על הנייר וזה לא תלוי בקצב הבניה
ואכן קיבלתי מייל מחברת הבניה אוליצקי שזה יתחיל בקרוב

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה