אקריות!! איך נפטרים מהן???

sunshine

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פתאום גיליתי מלא אקריות על הקירות באחד החדרים. שאלתי את הרב ויא והוא אמר לי שהן באות איפה שיש לחות, ושצריך לייבש את האיזור. אבל בינתיים הן הספיקו כבר לעבור לעוד חדרים בבית. מה עושים??? למי יש נסיון עם זה?
תודה רבה על כל עצה!!!

bekki

משתמש מקצוען
תארי אותן . הבית שלי שורץ על הקירות.
ואני אובדת עצות.

בעבר אמרו לי שאלו כיני יונים , אין לנו תשובה החלטית.

sunshine

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אלו לא פסוקאים ולא קרדית האבק. אלו אקריות כמו בספר של הרב ויא. נקודות קטנטנות בצבע קרם או שחור שניכרות ע"י שהן זזות (מרוב שהן קטנות לא רואים כמעט את הרגליים שלהן). הן זזות לאט לאט, והן מתרבות בקצב מהיר, לצערי...

bekki

משתמש מקצוען
נכתב ע"י sunshine;1657080:
אלו לא פסוקאים ולא קרדית האבק. אלו אקריות כמו בספר של הרב ויא. נקודות קטנטנות בצבע קרם או שחור שניכרות ע"י שהן זזות (מרוב שהן קטנות לא רואים כמעט את הרגליים שלהן). הן זזות לאט לאט, והן מתרבות בקצב מהיר, לצערי...

יש לך תמונה להעלות?

ck

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
בפטנט רשום בהמודיע היה כתוב על זה מנסיון של מישהו, שסיוד כל הבית בצבע רחיץ מונע אותן. הן אף פעם לא מטילות על קרמיקות וכדומה, רק ביניהן או על קירות סיד.
כמו כן, מאחר שגם אני סובלת מהם רבות, ראיתי שזה תמיד היה מרטיבות שלא ניכרה. לפעמים הן צצו לפני פיצוץ בצנרת, לפעמים לאחר שאטמנו את האמבטיה מסביב ואת הכיור - הן נעלמו ג"כ. במטבח הן הופיעו כשהתחילה רטיבות בארון מתחת לכיור. וגם כאשר הביוב בבנין עלה על גדותיו וגם הריח - גיליתי אותן בבית (כנראה יצאו מתוך חור הביוב שבאמבטיה).
ייתכן שבחורף הן נעלמות, כי כבר מספר פעמים שמתי לב שהן נעלמות וחוזרות, לדעתי כשמתחמם מזג האויר הן מופיעות. בכל מקרה, כדאי לבדוק היטב אם יש לכם מה לאטום בבית, כדי למנוע רטיבות, ואז הן תעלמנה.

ck

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י sunshine;1657080:

רבים מכנים אותן פסוקאים.

sunshine

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בספר של הרב ויא הפסוקאים נראים שונה.
תודה רבה על המידע! אכן שמתי לב שבאמבטיה ושירותים לא רואים אותם על הקרמיקה, למרות שיש שם רטיבות.
האם ישנה הדברה שעוזרת? (עד שנצבע את הבית...)

ניקול

משתמש מקצוען
K 600 מאד יעיל!
בפחית התזה תכולה.
הוא נקרא 'יבש' לכן אפשר להתיז אותו גם על ספרים בלי חשש (מומלץ לאטום/לסגור מה שאפשר לאחר ההתזה להגברת היעילות)
והריח שלו נעים כך שאפשר להתיז בלי לברוח מהחדר.
עוזר מאד!

אודה אם תוכלי להעלות סריקה של המזיקים השונים מהספר של הרב ויא

sunshine

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ניקול;1657264:
K 600 מאד יעיל!
בפחית התזה תכולה.
הוא נקרא 'יבש' לכן אפשר להתיז אותו גם על ספרים בלי חשש (מומלץ לאטום/לסגור מה שאפשר לאחר ההתזה להגברת היעילות)
והריח שלו נעים כך שאפשר להתיז בלי לברוח מהחדר.
עוזר מאד!

אודה אם תוכלי להעלות סריקה של המזיקים השונים מהספר של הרב ויא

יש לי בבית תינוקת בת 5 חודשים. זה לא מסוכן?

sunshine

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תמונה

מצאתי בגוגל תמונה ומאמר.

קבצים מצורפים

• akarit_aduma_metzuya.pdf
    KB 549 · צפיות: 60

kakibaki

משתמש חדש
היי רציתי לשאול האם בסופו של דבר הצלחת להפטר מאותו אקריות לפני ד"ש שנים היה לי אותה מכה הפתרון היה לעבור דירה היום זה חזר הפתרון של העברת דירה לא באה בחשבון
אז אני אובדת עצות האם מצאתם מדביר?
צירפתי תמונות זה נקודה לבנה שזזה
ויש תמונות עם מיקרוסקופ שבעלי לקח
אם מישהו יודע על מדביר שעזר אשמח מאד לשמוע
פתאום גיליתי מלא אקריות על הקירות באחד החדרים. שאלתי את הרב ויא והוא אמר לי שהן באות איפה שיש לחות, ושצריך לייבש את האיזור. אבל בינתיים הן הספיקו כבר לעבור לעוד חדרים בבית. מה עושים??? למי יש נסיון עם זה?
תודה רבה על כל עצה!!!

קבצים מצורפים

• IMG-20240430-WA0015.jpg
    IMG-20240430-WA0015.jpg
    KB 92.4 · צפיות: 8
  • 20240430_140301.jpg
    20240430_140301.jpg
    KB 396.7 · צפיות: 9
  • WIN_20240430_16_17_49_Pro.mp4
    KB 219

הקוטב הצפוני

משתמש מקצוען
היי רציתי לשאול האם בסופו של דבר הצלחת להפטר מאותו אקריות לפני ד"ש שנים היה לי אותה מכה הפתרון היה לעבור דירה היום זה חזר הפתרון של העברת דירה לא באה בחשבון
אז אני אובדת עצות האם מצאתם מדביר?
צירפתי תמונות זה נקודה לבנה שזזה
ויש תמונות עם מיקרוסקופ שבעלי לקח
אם מישהו יודע על מדביר שעזר אשמח מאד לשמוע
אם מדובר בפסוקאים-
יש את ההדברה של וויס מקרית גת,
סיפור רציני ההדברה עם החומר שלו,
אבל בס"ד עוזר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה