מידע שימושי איך מזהים אלימות במשפחה? ולמי פונים?

מצב
הנושא נעול.

תמר יונה

משתמש מקצוען
יש סימנים שיכולים להצביע על זוגיות אלימה?
ואם כן, למי פונים לבקש עזרה?
יש ארגונים או משהו שמתעסקים עם הנושא הזה ויכולים לעזור?
תזכו למצוות!

ימחק המבין

משתמש חדש
https://www.kolzchut.org.il/he/%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%AA_%D7%91%D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7%97%D7%94יש סימנים שיכולים להצביע על זוגיות אלימה?
ואם כן, למי פונים לבקש עזרה?
יש ארגונים או משהו שמתעסקים עם הנושא הזה ויכולים לעזור?
תזכו למצוות!

תמר יונה

משתמש מקצוען
תודה.
מבחינת פניה לעזרה, מעניין אותי אם יש משהו מעשי ופשוט יותר, מאשר לגשת למשטרה וכאלה.
לפעמים משטרה זה מעבר להרי החושך...

אמיליה

משתמש מקצוען
פניה למשטרה לא כל כך תעזור, כי האישה כבר לא נקראת חסרת ישע וכל עוד היא לא מתלוננת בעצמה אז לא יכולים לעשות לבן הזוג האלים כמעט כלום.
מה עם להתייעץ עם עו"ס אלימות?
אם את מירושלים- יכולה לעזור לך בזה.
תוכלי לפנות באישי.

HennyS

משתמש מקצוען
יש את עמותת בת מלך שעוזרת לנשים חרדיות שסובלות מאלימות
הטלפון שלהם:

קו הסיוע 1-800-292-333​

תזהרו לא לחשוד בכשרים...
אם אתה לא איש מקצוע תפנה לאיש כזה
איש שתסמוך אליו באבחון מקצועי גם על הבן שלך...
זהירות.. זהירות..
יש לדבר השלכה ישירה וללא תקנה
אך גם תזהרו לא לטפל בעניין אם יש לכם חשד רק תעשו את זה במיקצויעות
וכל הכבוד לכם שפקחתם עיניים

למדנית

משתמש רשום
לפי מה שידוע לי יש איסור לדווח על אלימות במשפחה (אלא אם כן זה באופן אישי / יש קטין שהינו חסר יישע / הנך בעל תפקיד המאפשר זאת)

שימי הכבאי

משתמש מקצוען
לפי מה שידוע לי יש איסור לדווח על אלימות במשפחה (אלא אם כן זה באופן אישי / יש קטין שהינו חסר יישע / הנך בעל תפקיד המאפשר זאת)
ממש לא מידיעה ברורה ממקרה שהיה אין איסור והמשטרה מטפלת מיד
רק חשוב לדעת שמי שמתלונן זה יכול להיות סיוט מתמשך כי המשטרה רוצה שתבואו לתת עדות ויש חקירה
ואם האדם שאתם חושדים הוא אכן אלים הוא יכול להזיק בכל מיני דרכים גם אם תתחננו למשטרה להישאר אנונימיים זה לא עוזר במדינה שלנו הכל דולף מניסיון מר מאוד על תקופה של שנתיים סבל ורדיפות בגלל שרציתי לעזור למשהי שבאמת סבלה....
האשה נעזרה אבל אני הפכתי נרדפת
במשטרה מטפלים מאוד באגרסיביות ובלי טיפת התחשבות
עדיף לפעמים לפנות לרב הקהילה או עסקן
ברור שחייב לעזור רק בחכמה ושאף צד לא יפגע

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יא

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד בַּיהוָה חָסִיתִי אֵיךְ תֹּאמְרוּ לְנַפְשִׁי (נודו) נוּדִי הַרְכֶם צִפּוֹר:ב כִּי הִנֵּה הָרְשָׁעִים יִדְרְכוּן קֶשֶׁת כּוֹנְנוּ חִצָּם עַל יֶתֶר לִירוֹת בְּמוֹ אֹפֶל לְיִשְׁרֵי לֵב:ג כִּי הַשָּׁתוֹת יֵהָרֵסוּן צַדִּיק מַה פָּעָל:ד יְהוָה בְּהֵיכַל קָדְשׁוֹ יְהוָה בַּשָּׁמַיִם כִּסְאוֹ עֵינָיו יֶחֱזוּ עַפְעַפָּיו יִבְחֲנוּ בְּנֵי אָדָם:ה יְהוָה צַדִּיק יִבְחָן וְרָשָׁע וְאֹהֵב חָמָס שָׂנְאָה נַפְשׁוֹ:ו יַמְטֵר עַל רְשָׁעִים פַּחִים אֵשׁ וְגָפְרִית וְרוּחַ זִלְעָפוֹת מְנָת כּוֹסָם:ז כִּי צַדִּיק יְהוָה צְדָקוֹת אָהֵב יָשָׁר יֶחֱזוּ פָנֵימוֹ:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה