איך הריביות האם יש משהו שכדאי למחזר????

הייטקסטית

משתמש רשום
קבועה, לא צמוד143,580.49 ₪‪2.24%

פריים, לא צמוד206,178.84 ₪‪5.30%

משתנה כל שנתיים וחצי, צמוד למדד המחירים191,193.33 ₪‪4.49%

קבועה, לא צמוד75,732.77 ₪‪2.23%

פריים, לא צמוד111,483.14 ₪‪5.30%

פריים, לא צמוד995.71 ₪‪5.30%

המשתנה היה 2.38 והשתנה לפני כמה חודשים ל4.49
תודה רבה רבה

ראובן 23

משתמש מקצוען
הדעה של @ari1980 היא מדויקת מאוד (כרגיל).
ולכן לא ראיתי צורך להגיב.
אני רק יחדד במידה ואתם ממחזרים את הפריים תעלו כאן את מה שקיבלתם ותשאלו האם כדאי להחליף את הפריים -0.7 בזה או לא וככה תקבלו בטוח החלטה נבונה.
בהצלחה.
לגבי המ"צ כל חודש שאתם לא ממחזרים אתם מפסידים כי בריבית כזאת הסיכוי שהקרן תרד היא אפסית ומסתבר אפילו שתעלה.

הייטקסטית

משתמש רשום
הדעה של @ari1980 היא מדויקת מאוד (כרגיל).
ולכן לא ראיתי צורך להגיב.
אני רק יחדד במידה ואתם ממחזרים את הפריים תעלו כאן את מה שקיבלתם ותשאלו האם כדאי להחליף את הפריים -0.7 בזה או לא וככה תקבלו בטוח החלטה נבונה.
בהצלחה.
לגבי המ"צ כל חודש שאתם לא ממחזרים אתם מפסידים כי בריבית כזאת הסיכוי שהקרן תרד היא אפסית ומסתבר אפילו שתעלה.
מיחזור כזה עושים לבד או דרך יועץ?
כי כבר שילמתי כמות אלפים נכבדה ליועץ על המשכנתא הזאת לפני שנתיים(אז זה היה המ"צ 2.38)
ואם דרך יועץ מה העלות של זה בערך
אין בעיות דירוג, משכורת יפה מאוד
תודה על המענה

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מיחזור כזה עושים לבד או דרך יועץ?
כי כבר שילמתי כמות אלפים נכבדה ליועץ על המשכנתא הזאת לפני שנתיים(אז זה היה המ"צ 2.38)
ואם דרך יועץ מה העלות של זה בערך
אין בעיות דירוג, משכורת יפה מאוד
תודה על המענה
אפשר לנסות לבד.
מיחזור פנימי בדרך כלל יותר זול משמעותית. ( אני אישית לוקח חצי תיק)
במקרה שלך רק מיחזור של מסלול אחד 99 אחוז לא מצריך מיחזור חיצוני.

הייטקסטית

משתמש רשום
תרוץ לארי מקצוען.
יש מצב שאתה מסביר לי
כמה ההפרש יש בין הסכום שאני פחות או יותר ירויח אם אני ימחזר ממ"צ בריבית של 4.49 למל"צ בריבית 4.8 שזה לכאורה יותר (פלןס דמי יועץ משכנתא..)
לסכום שיפסד לי אם אני ישאר בריבית במסלול המ"צ הנוכחי
אני רוצה להבין טוב את העלות מול תועלת

יועץ-משכנתא

משתמש חדש
כמה ההפרש יש בין הסכום שאני פחות או יותר ירויח אם אני ימחזר ממ"צ בריבית של 4.49 למל"צ בריבית 4.8
ההפרש הוא
1) הפער בין 4.9 ל4.8 כמובן שזה 0.1% לשנה
2) ההצמדה למדד. שאף אחד לא יודע בדיוק כמה זה אבל נכון לעכשיו הבנקים משערים את זה (לטווח ארוך) בממוצע של 2.3-2.5% (ממוצע נניח 2.4)
יש להכפיל את הפערים (0.1+2.4) ביתרת שנים שנותרו למשכנתא ולהכפיל בערך ב0.55 (הסכום המדויק להכפלה משתנה לפי גובה הריביות ולפי מספר השנים) זו התוצאה באחוזים
לקבל את ה"סכום" יש להכפיל את התוצאה בסכום המשכנתא כמובן.

לנכות עמלת יועץ נניח 7,500 (בתיק שלם וסטנטרטי) ואם זה מיחזור בבנק אחר בד"כ גם עלות שמאי ועוד אי אלו עמלות 'קטנות'.

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
יש מצב שאתה מסביר לי
כמה ההפרש יש בין הסכום שאני פחות או יותר ירויח אם אני ימחזר ממ"צ בריבית של 4.49 למל"צ בריבית 4.8 שזה לכאורה יותר (פלןס דמי יועץ משכנתא..)
לסכום שיפסד לי אם אני ישאר בריבית במסלול המ"צ הנוכחי
אני רוצה להבין טוב את העלות מול תועלת
מה שהכי חשוב כשבוחנים כדאיות וחיסכון מחזור - זה להבין, לאיזה תקופה קדימה מחושב החיסכון.
ומכיון שיש הערכה דיי גורפת, שהריביות ירדו עו 2-5 שנים (בסביבות 2%) - אין הגיון לבחון מחזור ביותר מטווח של 5 שנים, שממילא כולם ירצו לעשות מחזור.
לשים לב!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה