איך אני פותחת תיק במשרד החינוך?

מצב כפית

משתמש מקצוען
אני ירוקה לגמרי.
עושה תואר ראשון שנה הבאה.
דרך נוות ישראל בי-ם.
מה עלי לעשות?

גומה

משתמש מקצוען

חייל

משתמש חדש
בימים כתיקונם (אין לי מושג מה עושים היום עם הקורונה) את אמורה ללכת למשרד החינוך, לאגף כוח אדם בהוראה עם תעודת ההוראה שלך ותעודת זהות. שם הם מביאים לך ערימת טפסים שאת ממלאה, חותמת והם פותחים לך תיק.
יש והם מסרבים לפתוח תיק בטענה: קודם תעבדי ואז נפתח..! והם לא מסתפקים בכמה מילויי מקום יומיים אלא רוצים יותר מיזה.
אפשר להתעקש ולומר שאדרבא- שייקחו אותך לעבודה ויגלו כמה את מוצלחת...
אם אכן אין לך ניסיון ואת בכל זאת רוצה לפתוח תיק - את צריכה לדעת להתעקש שם ולעמוד על שלך. לא כל אחת מסוגלת לזה. יש פקידים/ות שפשוט "מנפנפות" אותך.
בהצלחה.

חייל

משתמש חדש
אני מלמדת במוכר שאינו רשמי - דרך עמותה,
ואני פתחתי בצורה מכוונת לפני 3 שנים,
וכן לחברותי מהצוות,
וגם לגיסתי שעובדת במוכר שאינו רישמי במקום אחר.
מאד פשוט נרשמתי,
רק כל הטפסים - חייבים!
(כל הטפסים - זה כולל גם את הת.ז. גם את הפטור מהצבא גם את אישור פלילים בקיצור הכל!!)
חתימה של המנהל שכתוב נאמן למקור,
ואח"כ זה עובר לאישור של המנהל.

בשביל אישור וותק - זה אח"כ,
אחרי שפתוח לך התיק - את שולחת למייל פניה דרך מנהל ביה"ס - אישור העסקה וכן אישור מהביטוח לאומי על פרוט מעסיקים והם מעדכנים לך.

(אם זה לא הולך דרך מעסיקים שהיו - לא נעים לך מהם הם לא מסכימים מכל סיבה שהיא יש לי מייל של אחת במשרד החינוך - אין לי מושג מאיפה קיבלתי אותו... ;) שהיא מעדכנת בלי צורך דווקא דרך המנהל)

איזה מנהל אמור לחתום על הפטור מצבא "העתק נאמן למקור"

חייל

משתמש חדש
גננת חייבת קודם כל חתימה של מפקחת משרד החינוך על שאלון עובד הוראה.
אם את כבר גננת וותיקה, סביר שהמפקחת כבר פגשה אותך בעבר בהשתלמויות, ביקורים בגן וכד׳, ותסכים לחתום לך על השאלון גם בלי פגישה פיזית.
אם אין לך היכרות ישירה עם המפקחת, ייתכן ותרצה לפגוש אותך בשביל לאשר.
באיזה עיר את עובדת?

האם גם סייעת צריכה את ההליך הזה כדי לפתוח תיק?

חייל

משתמש חדש
המייל של אורה חג'ג' ושאר הפקידות בכח אדם בהוראה נמצא בקישור שהבאתי למעלה.

ההבדל בין מורות לגננות הוא שבמקום חתימה של מנהל בי"ס, גננת צריכה חתימה של מפקחת.
לפעמים יותר קל לתושבות ירושלים לעלות על קו מהיר לכנפי נשרים, מאשר להחתים את המפקחת על הטפסים....
זה הכל.

ןתזרזו את כל הגננות לפתוח תיק.
בניגוד למורות , שלבי"ס יש אינטרס שהתיק שלהן יהיה מעודכן, כי זה מעלה את פרופיל המוסד, בגן כל גננת אחראית לעצמה.
מי שלא דואגת לפתוח תיק, אין מי שיעשה את זה במקומה.
העמותות נפתחות ונסגרות חדשות לבקרים, ומסובך עד בלתי אפשרי להשיג אישורי העסקה אחרי שנים.
זה גורם לכך שגם כשכבר מגיעים אחרי שנים בעמותות למקום שרוצה לשלם נורמלי, חסרים סתם כך שנים בוותק, וחבל

אם ניגשים ישירות למשדים בכנפי נשרים לא צריך חתימה של מפקחת ?

חייל

משתמש חדש

ההבדל בין מורות לגננות הוא שבמקום חתימה של מנהל בי"ס, גננת צריכה חתימה של מפקחת.
לפעמים יותר קל לתושבות ירושלים לעלות על קו מהיר לכנפי נשרים, מאשר להחתים את המפקחת על הטפסים....
זה הכל.

בניגוד למורות , שלבי"ס יש אינטרס שהתיק שלהן יהיה מעודכן, כי זה מעלה את פרופיל המוסד, בגן כל גננת אחראית לעצמה.
העמותות נפתחות ונסגרות חדשות לבקרים, ומסובך עד בלתי אפשרי להשיג אישורי העסקה אחרי שנים.
זה גורם לכך שגם כשכבר מגיעים אחרי שנים בעמותות למקום שרוצה לשלם נורמלי, חסרים סתם כך שנים בוותק, וחבל

איפה המיייל?

הדר דוידי

משתמש פעיל

זה הכל.

אם שלחו לי ממשרד החינוך שהתיק שלי סיים את טיפולו בכח אדם בהוראה
אך ב הערת כח אדם בהוראה כתוב: עליה להמציא תעודת בא אקויולנטי ממחוז ירושלים
אין לי עדיין את התעודה אני בשלבי סיום והגשתי להם אישור 80%
את יודעת לגבי זה משהו מה עושים??

מני דגני

משתמש מקצוען
בימים כתיקונם (אין לי מושג מה עושים היום עם הקורונה) את אמורה ללכת למשרד החינוך, לאגף כוח אדם בהוראה עם תעודת ההוראה שלך ותעודת זהות. שם הם מביאים לך ערימת טפסים שאת ממלאה, חותמת והם פותחים לך תיק.
יש והם מסרבים לפתוח תיק בטענה: קודם תעבדי ואז נפתח..! והם לא מסתפקים בכמה מילויי מקום יומיים אלא רוצים יותר מיזה.
אפשר להתעקש ולומר שאדרבא- שייקחו אותך לעבודה ויגלו כמה את מוצלחת...
אם אכן אין לך ניסיון ואת בכל זאת רוצה לפתוח תיק - את צריכה לדעת להתעקש שם ולעמוד על שלך. לא כל אחת מסוגלת לזה. יש פקידים/ות שפשוט "מנפנפות" אותך.
בהצלחה.
שנים שכבר אי אפשר ללכת בפועל למשרד החינוך
הכל נעשה היום בצורה מקוונת

יוניט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מקפיצה...
מישהו יודע כמה לוקחים על פתיחת תיק במשה"ח?
(משרדים/פרטיים שמעבירים להם את החומר הרלוונטי והם עושים את העבודה)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  11  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה