דרוש מידע איזה מקצוע מתאים לבת שלי?

ד. פריד

משתמש מקצוען
זה בול מתאים לה אבל היא בררה על זה והיא אמרה שעם תעודה שמקבלים מהסמינר, אפשר להדריך רק בתי ספר וזה פחות מדבר אליה. כדי להדריך אנשים פרטיים, צריך רשיון ובשביל זה צריך ללמוד שנתיים במקום לא מתאים ואת זה היא לא תעשה.
צריך גם ללמוד קצת תיאולוגיה נצרות ועבודת אלילים וכו' בשביל להיות מורת דרך.

ד. פריד

משתמש מקצוען
בשביל להיות מורה דרך, צריך יכולת להדריך בכל מקום בארץ.
ויש בארץ גם מקומות שחשובים לנצרות, וגם הרבה אתרי עתיקות עם מקומות פולחן.
ולכן כל מורה דרך צריך לדעת על המקומות הנ"ל לפי הנצרות, וזה כולל גם שורשים של הדת הנוצרית. ואכמ"ל.

(גם בשביל הדרכה באתרי עתיקות צריך להכיר את התאוריות הכפרניות של פינקלשטיין ודומיו)

נערך לאחרונה ב:

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
היא צריכה להתבגר. ואם זה לא קורה לבד, אז צריך עזרה מקצועית.
שום יעוץ תעסוקתי לא יעזור לה כרגע, כי הבעיה היא לא ההיצע ולא ההתאמה. היא יודעת מה מתאים לה, מה היא רוצה, אבל לא מוכנה לשלם שום מחיר ולכן נשארת בלימבו של חוסר בחירה. אין איזה רעיון שעוד לא עלה ויתאים בדיוק למה שהיא מחפשת וצריכה.

בסוף, בחיים מבוגרים צריך לוותר על משהו.
או על מחשב, או על תואר, או על כסף, או על עבודה שמעניינת אותה ב100% ולהתפשר על 70% ענין. אין יעוץ תעסוקתי שימצא לה עבודה שתענה על כל הסייגים, עקרונות וחלומות שהציבה לעצמה.

כשהיא תפנים את זה, ועדיף שזה יקרה לפני שהיא כבר חייבת את הכסף לפת לחם וקורת גג, היא תמצא את דרכה המקצועית.
כ"כ נכון.
מזדהה עם הקושי של הבחורה.
זה קושי של מפונקות- כאלו שבדר"כ:
1. הכישורים מאפשרים להן.
2. החיים כרגע מאפשרים להן. (כלומר, היא לא מממנת לעצמה כעת לימודים/ביגוד וכו'. או כך זה נשמע.)
3. יש להן זמן לחשוב. (הן לא נזרקות לשוק השידוכים תוך כדי לימודים.)
ולמרות שאני עניתי על 2/3 מהקריטריונים הנ"ל,
בסוף הגעתי לעבודה שלי כיום.
לא ממלאת את כל החלומות, לא מספקת את כל האופציות, דורשת גמישות והתפשרות ועבודה קשה.
ואני מרוצה, ב"ה.
כי החיים עצמם נותנים לבת מוכשרת מקום להרבה סיפוק וביטוי שלא תמיד קיים בשנות הסמינר.
אפשר להשקיע את הכישורים בבית.
אפשר להנות מהטבע עם הילדים.
זה נהדר, כיף, וממלא יותר מהכל.
וחוץ מזה, תמיד אפשר להתמקצע עוד, או לבחור אפיק נישה ייחודי בתוך המקצוע. החיים ארוכים ב"ה.
ממליצה לך:
1. לכוון אותה למקום בוגר, אחראי, יציב, ולא רק להתלהב מכל המעלות הקיימות בה, ובגדול.
2. לשקול אפשרות לעבודה עצמאית, כולל הסיכונים והקושי בכך. אולי יתאים לה.
3. לדרוש ממנה להתחיל לעבוד... לא משנה במה.
שתשים כסף בצד.
הרבה הצלחה

H. Clin

משתמש מקצוען
חצי בלתק
הבת שלך קצת מעצבנת אותי.. מה זה כל דבר לא לרצות?
אולי ציירתי אותה מפונקת או מרובעת כזאת אבל היא בדיוק ההפך.
היא מדריכה בסמינר עם פנימייה ועובדת מאוד קשה שם.
חוץ מזה היא אחראית על כל מיני תפקידים אחרים שם כדי להרוויח עוד קצת כסף בצד--מעשרות, להכין את הדירה של הרב לפני שבת, ועוד כמה דברים שאני אפילו לא יודעת מה הם. (אחת הבנות שם סיפרה לי שהמנהלת האמיתית של הסמינר זו הבת שלי.) היא מוכנה לעבוד קשה ובחיים לא מתלוננת. גם כשהיא בבית היא מבשלת לשבת ומנקה ושוטפת כלים והכל בשקט בלי שאני אבקש. היא גם תמיד שמחה לוותר על החדר שלה לטובת הזוגות הנשואים ואומרת לנו שחבל לשלם על יחידה אם היה יכולה בכיף לישון על הספה. זאת בתי המיוחדת והנדירה.

לגבי מקצוע, אני חושבת שבגלל שבינתיים זה לא דחוף לה כי היא לא נשואה והיא מכניסה די והותר בשביל עצמה, אז היא לא מרגישה צורך להתאמץ יותר מדי. הרגע שלא תהיה ברירה, היא תמצא לעצמה משהו מתאים.

תותית י.

משתמש מקצוען
חוץ מזה היא אחראית על כל מיני תפקידים אחרים שם כדי להרוויח עוד קצת כסף בצד--מעשרות, להכין את הדירה של הרב לפני שבת, ועוד כמה דברים שאני אפילו לא יודעת מה הם. (אחת הבנות שם סיפרה לי שהמנהלת האמיתית של הסמינר זו הבת שלי.) היא מוכנה לעבוד קשה ובחיים לא מתלוננת. גם כשהיא בבית היא מבשלת לשבת ומנקה ושוטפת כלים והכל בשקט בלי שאני אבקש. היא גם תמיד שמחה לוותר על החדר שלה לטובת הזוגות הנשואים ואומרת לנו שחבל לשלם על יחידה אם היה יכולה בכיף לישון על הספה. זאת בתי המיוחדת והנדירה.

לגבי מקצוע, אני חושבת שבגלל שבינתיים זה לא דחוף לה כי היא לא נשואה והיא מכניסה די והותר בשביל עצמה, אז היא לא מרגישה צורך להתאמץ יותר מדי. הרגע שלא תהיה ברירה, היא תמצא לעצמה משהו מתאים.
לדעתי בסוף היא תהיה או מורה לתכנות או מתכנתת... אם היא לא מפונקת... רק חבל שתצטרך לעשות את כל הקושי של ההתחלה וחיפוש עבודה כשהיא לחוצה לכסף או בתחילת הריון...
החיים היום הזויים מבחינה כספית.. זוגות משלמים משכנתא של 6 K בחודש על דירת חורבה בגודל 50 מטר...
היא הרי לא תעבוד בליקוט ביצי תרנוגולים ולא בגזיזת עצים בשכונה... נכון?
אני לא חושבת שיש מקצוע חרדי שהיא לא שמעה עליו עד עכשיו..

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
שתנסה לעבוד עכשיו בעבודה מכניסה באמת, כזאת שהיתה עובדת בה גם אחרי החתונה.
אני הגעתי לחתונה עם חסכון משמעותי בצד, והוא עזר לנו מאוד.
לדעתי, כמעט כל בת היום מסוגלת להגיע לחתונה עם כמה עשרות אלפים בפק"מ, אלא אם כן היא התחתנה בגיל 19.
ככה היא גם תוכל לראות מה הכיוון שלה, ומה אפשרויות התעסוקה האמתיות שלה.
לדעתי בסוף היא תהיה או מורה לתכנות או מתכנתת... אם היא לא מפונקת... רק חבל שתצטרך לעשות את כל הקושי של ההתחלה וחיפוש עבודה כשהיא לחוצה לכסף או בתחילת הריון...
לא בטוח שזה חכם. בת שהתאמצה ולמדה, יודעת מה זה אומר.
אם לא מתאים, לא מתאים. חבל להרוס לה את הנפש.
אבל שתיכנס לענין עכשיו, ולא מתוך לחץ כלכלי או משפחתי, כמו שתותית כתבה בצדק.

ואגב, אם השתמע מדבריי שהיא לא בוגרת או ילדותית- אני מתנצלת :)
זה קורה לטובות ביותר.

למה השם שלך שונה?
לא קראו לך @hillary Clinton
?

אושר המאושרת

משתמש מקצוען
את האמת אין כיום מקצוע שאפשר ללמוד בתנאים חרדיים
שהוא הומאני אומנותי...
אני מאוד טיפוס של טבע וחקלאות והחלום שלי לגור בכפר ולגדל כבשים ועשבי תיבול וללמד תילדים שלי חינוך ביתי...
ככה שבקטע הזה אני די דומה לבת שלך...
וגם התעודות שלי חלקות....
אבל יש דברים קצת יותר חשובים בחיים ממקצוע וכיום מאומנות אמיתי אפשר להתפרנס רק בתור -תרפיסטית על שלל האומנויות או מכירת חפצי אומנות ציורים תערוכות וכדו' או שיעורים פרטיים וכו'....
מה שלדעתי לא מאד מתאים כי זה דורש או תואר שני
או עסק עצמאי שזה לא הכנסה יציבה בעלילללל
אני אישית בחרתי בהוראה
את כל כשרונות האומנות אפשר לשלב בתוך-בין בכיתה שלך בין בבית ספר עצמו בניהול תוכניות וכדו'....
וכמובן הכי חשוב בבית שלך.....
לגבי המשכורת אם תמצאו עבודה שמכניסה כאלו סכומים אשמח שתעדכנו אותי כי עד כה לא שמעתי על משו לא ריאלי ושלא צריך בו תואר שני שהמשכורת בו היא 5 ספרות.....
עד כה הנאום....
וממש שמחה שכתבת את זה כי זה התלבטות של כמה חברות שלי ועוד הרבה בנות שאני מכירה ככה שהיא לא היחידה במערכה...

גל מגולגל

משתמש רשום
באופן כללי, ידוע שבאמנות אי אפשר להרוויח הרבה
הרווחים הגדולים זה במחשבים, בהייטק...

פרמיום

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
באופן כללי, ידוע שבאמנות אי אפשר להרוויח הרבה
הרווחים הגדולים זה במחשבים, בהייטק...
במקצועות האומנות אפשר להרוויח הרבה כעצמאי/ת
לעומת ההייטק שבו אפשר להרוויח סכומים גבוהים גם כשכיר/ה

אבי 10000

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
לסכם, היא מחפשת:
1. עבודה שלא צריכה מחשב.
2. עם משכורת גבוהה כדי שבעלה יוכל ללמוד בשקט.
3. במקום חרדי לא מעורב.
4. שמתאימה לכשרונות שלה.

קיים כזה דבר?

H. Clin

משתמש מקצוען
אני שמחה לבשר שהיא החליטה לחפש עבודה בהוראה עם עדיפות למתמטיקה או מחשבים אבל היא פתוחה גם לדברים אחרים.
בהמשך היא חולמת לפתוח גלריה ולמכור את היצירות שלה בנוסף להוראה, אבל לפחות היא עשתה את הצעד הראשון וכבר שלחה קו"ח לכמה בתי ספר באיזור הסמינר.
תודה לכולם על העצות והרעיונות!

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
אני שמחה לבשר שהיא החליטה לחפש עבודה בהוראה עם עדיפות למתמטיקה או מחשבים אבל היא פתוחה גם לדברים אחרים.
בהמשך היא חולמת לפתוח גלריה ולמכור את היצירות שלה בנוסף להוראה, אבל לפחות היא עשתה את הצעד הראשון וכבר שלחה קו"ח לכמה בתי ספר באיזור הסמינר.
תודה לכולם על העצות והרעיונות!
עדיף לה לחפש תיכון ולא יסודי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה