דרוש מידע איזה מקצוע מתאים לבת שלי?

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
וכן גם לעבוד עד ארבע.....................
אוי אוי אוי
וגם הילדים שלהן יהיו מוזנחים ובעליהן יצאו מהלימוד רק בשביל משכורת יותר גבוהה? לאן הגענו?
ואיך ישארו אברכים בכוללים?
הרי לטענת המורות:
כדיי שהיא באמת תוכל להיות אישה שעוזרת לבעלה ותומכת בו,
ולא אישה שחוזרת ב5 מהעבודה גמורה מעיפות,
ובבית בעלה המתמיד שומר על הילדים ונותן להם ארוחת צהריים,
איך יגדלו ילדים של אישה כזאת שנותנים להם ביקור קצר אצל אמא, שעתיים ביום.........
לא הכל מתחיל ונגמר בכסף,
חברה תרגעו...........!!!!
אז למה המורות הולכות לעשות את אותו הדבר רק בשביל משכורת?
איך יגדלו ילדים של מורה כזו?
מורות- לא הכל מתחיל ונגמר בכסף :)

נערך לאחרונה ב:

תותית י.

משתמש מקצוען
אז עכשיו עם אופק חדש הן הולכות להכפיל משכורות,
וכן גם לעבוד עד ארבע.....................
אני מכירה מורה בממ"ד כבר לפחות 15 שנים באופק חדש...(ותק של 20 שנה משרה מלאה!) הבת שלה בת 22 מתכנתת, (שנתיים ניסיון) מרוויחה כמעט פי 2 ממנה (ברוטו כמובן.. :p )

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אז את בעצם אומרת שמי שאין לה כוח לעבוד הרבה הולכת להיות מורה? מורה לא צריך לעבוד הרבה? הרי את בעצמך חושבת ש...

ואם אני לא טועה, זה בגלל קושי העבודה שהוא לא פחות אלא הרבה יותר...
אם כך, מורה בפירוש לא בוחרת בעבודתה בגלל שזה פחות עבודה
אלא בגלל שליחות, בגלל שזה מתאים לה כמו שכתבו פה וכו'
ממילא למה ש"יצאו לה העיניים"? היא פשוט מציינת עובדה שבעבודה כזאת השעות והחופשות יותר נוחות.
אני מורה, ובשלב שבו התלבטתי בין הוראה למקצוע אחר שדומה להייטק, מאחר ושני התחומים יכלו להתאים לי ולתת לי סיפוק, מה שהכריע היה בהחלט העובדה שפשוט יותר לגדל ילדים כשאמא מורה, מאשר כשהיא בהייטק (זה לא שזה לא אפשרי, ויעידו כל ההייטקיסטיות שמצליחות לעשות את זה בצורה מעוררת התפעלות, אבל אין ספק שזה יותר מאתגר).
האם זה אומר שלא התחשק לי לעבוד קשה? בעבודה אני בהחלט עובדת קשה, אבל אין ספק שנחסך ממני חלק ניכר מהקושי בשילוב של עבודה ובית. לי זה שווה את המשכורת הנמוכה יותר.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אוי אוי אוי
וגם הילדים שלהן יהיו מוזנחים ובעליהן יצאו מהלימוד רק בשביל משכורת יותר גבוהה? לאן הגענו?
ואיך ישארו אברכים בכוללים?
הרי לטענת המורות:

אז למה המורות הולכות לעשות את אותו הדבר רק בשביל משכורת?
איך יגדלו ילדים של מורה כזו?
מורות- לא הכל מתחיל ונגמר בכסף :)
זה לא מדוייק לומר שמעכשיו מורות יעבדו בדיוק כמו ההייטקיסטיות וישלחו את הילדים לצהרונים עד 17:00.
באופק חדש שבוע עבודה סטנדרטי הוא 4-5 ימים בשבוע, 7 שעות כל יום (כשביום שישי עובדים כמובן פחות). בהייטק הסטנדרט הוא של 5 ימי עבודה, 9 שעות ליום.
שלא לדבר על האתגר המטורף שיש לכל מי שלא עובדת בחינוך בחופש הגדול, ומהמורות הוא נחסך.

(זה לא אומר שהבעלים והילדים של ההייטקיסטיות סובלים. האמהות שלהם בעיקר נדרשות למאמץ אדיר. אני מניחה שהוא שווה להן בשביל המשכורת, ומאד מעריכה את המאמצים הרבים בשביל להצליח להחזיק בית של תורה)

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
שוב הוויכוח הופך לתכנות מול הוראה. מה יהיה איתנו?
זה באמת לא רק זה, אנחנו הורסים את השוק בידיים.
יש רבות וטובות שעובדות כמזכירות/מנה"ח וכדו', בתנאים של מתכנתות עם שכר של מורות.
ויש הפוך.
ויכול להיות הפוך.
כתבו כאן שאמא שחוזרת ב-4/5 מותשת ועייפה לא יכולה לגדול ולגדל, גם אם היא מכניסה משכורת של 5 ספרות.
אני כ"כ מסכימה עם זה.
אין קשר למתכנתות, מי שקישרה- בבחינת "על ראש הגנב".
גם אישה שחוזרת מהוראה מותשת, עייפה וחסרת סיפוק אחרי שהתמודדה עם הטלת משמעת, לא מסוגלת להיות אישה ואמא.
ולכן, רק לכן,
כל אחת מאיתנו, כאמא וכמחליטה מה ללמוד,
צריכה לקחת בחשבון לא רק את הכסף. אם בשידוכים אתם מוכרים את הבנות כמו בהמות, רחמיי עליכם.
כסף הוא מרכיב משמעותי בחיים. בת מוכשרת לא אמורה להכניס מינימום. אבל גם לא אמורה לשרוף 8 שעות ביום לפחות, על עבודה שהיא לא אוהבת.
היא מתאימה לתכנות? מתחברת לסגנון העבודה, למקום העבודה? מקסים.
מתאימה להוראה? מסוגלת להתמודד עם תלמידות סוררות? נהדר. (תכוונו אותה למקומות שיתנו לה, ולא יעשקו אותה. יש כאלו.)
מתאימה לאחיות? ריפוי בעיסוק? ייעוץ מס? ראיית חשבון? עבודה משרדית 'ראש קטן'?
תחשבו. אל תנהו אחרי כולם כי ככה.
על הנפשות של הבנות האלו, שההורים מכוונים אותם בשביל השידוכים, אני מרחמת.
וכן, גם על הילדים.
גם אם הם מתגעגעים לצהרון.

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני מורה, ובשלב שבו התלבטתי בין הוראה למקצוע אחר שדומה להייטק, מאחר ושני התחומים יכלו להתאים לי ולתת לי סיפוק, מה שהכריע היה בהחלט העובדה שפשוט יותר לגדל ילדים כשאמא מורה, מאשר כשהיא בהייטק (זה לא שזה לא אפשרי, ויעידו כל ההייטקיסטיות שמצליחות לעשות את זה בצורה מעוררת התפעלות, אבל אין ספק שזה יותר מאתגר).
האם זה אומר שלא התחשק לי לעבוד קשה? בעבודה אני בהחלט עובדת קשה, אבל אין ספק שנחסך ממני חלק ניכר מהקושי בשילוב של עבודה ובית. לי זה שווה את המשכורת הנמוכה יותר.
כמובן שזה פרמטר, וכזה שהוא משמעותי בבחירת מקצוע וגם אצלי זה אחד הדברים שהשפיעו על ההחלטה (כבת למתכנתים) להיות מורה אבל מכאן
ועד לומר שעבודה בחינוך זה לכאלה שאין להן כוח לעבוד קשה ומצטדקות כאילו זה עבור הבעל והילדים בלבד, זה כבר רחוק מהמציאות...
על כך עניתי
ומסכימה עם כל דבר שכתבת

rivkar

משתמש מקצוען
טוב, לא התכונתי שהדברים שלי יגררו את הוכוח הנדוש של תכנות הוראה
ומה שבטוח ולמעלה מכל ספק - אין כמו נשות החיל בדורינו כולן מוסרות נפש לעבוד ולפרנס לגדל ילדים ולהחזיק בית של תורה
כולן עובדות קשה אין לי ספק הן בבית והן בעבודה לא משנה הייטק או הוראה או כל דבר אחר
וכל אחת תעשה את שקוליה על מה עדיף לה לותר משכורת או אזון בית עבודה (שזה גם לא חד משמעי כמו שכתבו)
המון הצלחה וטפיחת שכם אדירה לכולנו!
(נ.ב. רק לגבי זה "ועד לומר שעבודה בחינוך זה לכאלה שאין להן כוח לעבוד קשה ומצטדקות כאילו זה עבור הבעל והילדים בלבד, זה כבר רחוק מהמציאות..." - ברור שלא התכונתי לכולן , אלא שיש כאלו (שאני מכירה יותר מאחת..) )

MRF

משתמש מקצוען
טוב, לא התכונתי שהדברים שלי יגררו את הוכוח הנדוש של תכנות הוראה
ומה שבטוח ולמעלה מכל ספק - אין כמו נשות החיל בדורינו כולן מוסרות נפש לעבוד ולפרנס לגדל ילדים ולהחזיק בית של תורה
כולן עובדות קשה אין לי ספק הן בבית והן בעבודה לא משנה הייטק או הוראה או כל דבר אחר
וכל אחת תעשה את שקוליה על מה עדיף לה לותר משכורת או אזון בית עבודה (שזה גם לא חד משמעי כמו שכתבו)
המון הצלחה וטפיחת שכם אדירה לכולנו!
(נ.ב. רק לגבי זה "ועד לומר שעבודה בחינוך זה לכאלה שאין להן כוח לעבוד קשה ומצטדקות כאילו זה עבור הבעל והילדים בלבד, זה כבר רחוק מהמציאות..." - ברור שלא התכונתי לכולן , אלא שיש כאלו (שאני מכירה יותר מאחת..) )
יתכן מאד ואת צודקת אבל אשה שמחזיקה בית ברוך ילדים אי אפשר לבוא ולומר שאין לה כח לעבוד בגלל שאחזקת בית וילדים זו עבודה אינסופית קשה וכל עבודה נוספת שלוקחת על עצמה זה יפה אבל לבוא ולומר שאין לאשה כח אז היא נהית מורה? אולי אין לך עוד הרבה ילדים אם לא הייתי עובדת הייתי יכולה יום שלם לנקות את הבית לבשל ולכבס לקפל להכניס לארונות קניות טלפונים רופאים תיקונים וכו' וזה בלי לדאוג לעצמי כלל ואני לא מורה אבל כל מי שיוצאת אפילו לכמה שעות זה מעבר למה שצריכה לעשות ולא שאין לה כח, היא עובדת קשה מאד באחזקת בית רק אולי במקום לעבוד במשרד ולהביא מנקה או לקנות אוכל מוכן היא תעבוד בשעה הזאת בנקיון ובאפיה או בטיפול בילד בוכה במקום שהמטפלת תטפל בו, עצלנית, אה?

rivkar

משתמש מקצוען
אוי נו תפסיקו
כבר כתבתי שברור שלא התכונתי לכולן
וכולן עובדות קשה מאד וכל הכבוד
די לדוש בזה

כלנית11

משתמש צעיר
חשבתם על רכיבה טיפולית? לפי הנתונים שלה זה נשמע מאד מתאים,
מיועד לאנשים שמחוברים לטבע, מקצוע טיפולי מענין , מי שמתחבר לזה מרגיש סיפוק עצום,
לא מצריך תואר, ויש סביבות עבודה מתאימות מהצד הרוחני.
זה תרפיה גם בשביל העובד בעצמו, מקצוע אידאלי לאנשים שלא אוהבים סביבת עבודה משרדית ןמסוגלים לשהות בתנאי שטח לא ממוזג.
לא ידוע לי לגבי השכר כמה משתכרים.
בהצלחה!

esterk

משתמש רשום
הבת שלי תשמח לקבל את עצתכם. היא כבר סיימה סמינר ועדיין לא יודעת מה היא רוצה לעשות עם עצמה.

קצת רקע: היא מוכשרת מאוד מאוד מאוד. על סף גאונות. היא לא השקיעה במיוחד בלימודים ויצאה עם ציונים מאוד גבוהים. בתיכון היא עשתה חמש יחידות במטמטיקה ואנגלית ולא זוכרת מה עוד ועברה את כולם בהצטיינות.

חוץ מהקטע הלימודי, היא מוכשרת בכל מיני תחומים אחרים. היא מנגנת על כמה כלים ברמה גבוהה מאוד בלי ללמוד בכלל. (כשהיא היתה בבי"ס יסודי, היו לה כמה חברות שלמדו אורגן. כל פעם שהיתה איזה מסיבה בבי"ס, הם ביקשו ממנה שהיא תכתוב להם את התווים של השירים והם ניגנו אותם. גם בגיל צעיר היא כתבה תווים בלי לשבת ליד הכלי נגינה.) כשהיא היתה בתיכון, היא עשתה שיעורים פרטיים באורגן וגיטרה לכמה ילדים.

יש לה גם ידי זהב והיא אוהבת את כל סוגי האומנות. היא מציירת ציורים מהממים ולאחרונה התחילה לעשות גילוף בעץ ועושה דברים מטורפים. בתקופה האחרונה היא עשתה כמה ציורים מדהימים של ירושלים והכותל מקפה. בקיצור מוכשרת ויצירתית מאוד.

היא גם מאוד אוהבת טבע. בכל הזדמנות היא יוצאת עם חברות או עם אחים שלה למסלול הזה או לנחל ההוא או סתם לכנרת.

מבחינת סגנון, היא ממש צדיקה. היא מאוד מקפידה על צניעות, והכי חשוב לה שיהיה לה בעל שיוכל ללמוד בשקט עד 120. היא לא תעבוד עם חילונים וגם לא במקום מעורב.

הם למדו תכנות בתיכון והיא ראתה שזה בא לה בקלות והבינה שאפשר להרוויח יפה מזה ולכן בסמינר היא בחרה במסלול תכנות פלוס הוראה. היא הצליחה בזה וקבלה ציונים טובים, אבל באיזשהו שלב היא החליטה שלשבת מול מחשב זה ממש לא בשבילה. היא אוהבת אומנות וטבע, לא ישיבה מול מכשיר. בכל זאת היא סיימה את הפרויקט שלה כי אם היא כבר התחילה והשקיעה, למה לא לסיים... אבל היא ממש לא מתכננת לעבוד בזה. הוראה קצת יותר מתאימה לה אבל היא אוהבת יותר שיעורים פרטיים ולא ללמד כיתה שלמה.

שנה שעברה היא עבדה כמדריכה בסמינר אז לא בער לה לחפש עבודה רצינית יותר. היא גם מסרה שיעוריים פרטיים בתכנות. היא מתכננת להמשיך בהדרכה אבל היא מרגישה שהגיעה הזמן שהיא תחליט מה היא רוצה לעשות כשהיא תגדל. (היא כבר בת 21...)

לפני כמה ימים היא היתה עם בעלי אצל הרפד והיא הסתכלה איך הם עובדים ואמרה שאם זה היה מקום חרדי ולא מעורב, היא היתה מאוד שמחה לעבוד שם. פעם היא ראתה מודעה שבגלל הרמדאן חסרים אנשים שיאספו את הביצים מהלול. היא הצטערה שזה היה מעורב כי אחרת היא היתה קופצת על זה. היא היתה שמחה לעבוד בחקלאות אם זה היה מתאים לבחורה חרדית.

בקיצור, היא מאוד אוהבת אומנות וטבע והיא מאוד מוכשרת ושמורה.

לסכם, היא מחפשת:
1. עבודה שלא צריכה מחשב.
2. עם משכורת גבוהה כדי שבעלה יוכל ללמוד בשקט.
3. במקום חרדי לא מעורב.
4. שמתאימה לכשרונות שלה.

קיים כזה דבר?
וואו, כמה מאתגרת הדרך של האנשים שהם יותר עיגול ורחוקים מאד מלהיות ריבוע.
הם קיבלו כ"כ הרבה מתנות וכשרונות, אבל בעולם של ימינו קשה להוציא את זה לפועל.
ליבי ליבי איתך ועם ביתך, מקווה שהיא תמצא בקרוב את מקומה ושליחותה.

בכל אופן, אם זה עדיין רלוונטי, יש את דבורה קיסטר שהיא מאמנת אישית בתחום התעסוקה.
"דבורה קיסטר - עבודה זו חוויה" https://dvorakister.wixsite.com/coaching
היא אישה מאד חכמה, יראת שמים, נעימה ונחמדה.
בנוסף את יכולה להריץ חיפוש בפרוג, יש עליה המלצות.

H. Clin

משתמש מקצוען
ואו, כמה מאתגרת הדרך של האנשים שהם יותר עיגול ורחוקים מאד מלהיות ריבוע.
הם קיבלו כ"כ הרבה מתנות וכשרונות, אבל בעולם של ימינו קשה להוציא את זה לפועל.
ליבי ליבי איתך ועם ביתך, מקווה שהיא תמצא בקרוב את מקומה ושליחותה.
ב"ה שמחה לעדכן שהיא התחילה ללמד משחבים וגם מוכרת את היצירות שלה. :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה