עזרה איזה אורגן מקצועי מתאים לילד בן 12?

Y2023

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
שימו לב ישנו קושי להשיג מקצבים וצלילים חסידים במחיר זול בימהה בשונה מקורג שיש חומר טוב בזול.
לדעתי מומלץ לנסות PSR S970 מחברת ימהה (יד שניה) שהמוכר התקין בו כבר מקצבים חסידים , ניתן לעקוב אחרי אתר יד שתים, יש שם במחירים האלו מידי פעם.
אופציה אחרת היא לקנות PA700 או PA600 שהם אכן קפיצה משמעותית מהאורגנית הקודמת

cyp

משתמש מקצוען
שימו לב ישנו קושי להשיג מקצבים וצלילים חסידים במחיר זול בימהה בשונה מקורג שיש חומר טוב בזול.
לדעתי מומלץ לנסות PSR S970 מחברת ימהה (יד שניה) שהמוכר התקין בו כבר מקצבים חסידים , ניתן לעקוב אחרי אתר יד שתים, יש שם במחירים האלו מידי פעם.
אופציה אחרת היא לקנות PA700 או PA600 שהם אכן קפיצה משמעותית מהאורגנית הקודמת
באמת שיקול כי הוא רוצה מקצבים של יוחנן אורי ועוד,
עדיף אולי ללכת על יד 2 עם מקצבים?
איך בכלל קונים מקצבים ואיך מתקינים אותם?
אם אנחנו קונים sx700 אז כדאי מיד לרכוש גם מקצבים לא? מה העלויות בערך למקצבים קורג ולימהה?

אני יודע

משתמש פעיל
אם אנחנו קונים sx700 אז כדאי מיד לרכוש גם מקצבים לא? מה העלויות בערך למקצבים קורג ולימהה?
באמת אולי כדאי לחפש אם יש מציאה ביד 2 עם מקצבים אם האורגן תקין זה עדיף (אין כמעט בלאי לאורגן)
וממקצבים קונים אצל מוזיקאים, חנויות מוזיקה, או אתרים,
כדאי לקנות מקצבים כי לנגן על מקצבים שמגיע עם האורגן זה קצת פחות
והעלות למקצבים, לקורג אפשר למצוא גם ב1,500 סט איכותי (כמובן שכל המוסיף הרי זה משובח) ימאהה יותר יקר קצת (אפשר למצוא מישהו שמוכר זול אבל תבררו טוב על המקצבים ואל תקנו באוויר)
ולגבי המקצבים של יוחנן אורי אין לי מושג כמה הוא לוקח היום אבל מינימום 5,000 (זה מה שהוא לקח פעם כנראה שהמחירים עלו)

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
הבן שלי מנגן סגנון חסידי על קורג PA700 ונהנה מאד.
מנגן גם באירועים משפחתיים קטנים.
וזה עונה לגמרי על הדרישות.

cyp

משתמש מקצוען
באמת אולי כדאי לחפש אם יש מציאה ביד 2 עם מקצבים אם האורגן תקין זה עדיף (אין כמעט בלאי לאורגן)
וממקצבים קונים אצל מוזיקאים, חנויות מוזיקה, או אתרים,
כדאי לקנות מקצבים כי לנגן על מקצבים שמגיע עם האורגן זה קצת פחות
והעלות למקצבים, לקורג אפשר למצוא גם ב1,500 סט איכותי (כמובן שכל המוסיף הרי זה משובח) ימאהה יותר יקר קצת (אפשר למצוא מישהו שמוכר זול אבל תבררו טוב על המקצבים ואל תקנו באוויר)
ולגבי המקצבים של יוחנן אורי אין לי מושג כמה הוא לוקח היום אבל מינימום 5,000 (זה מה שהוא לקח פעם כנראה שהמחירים עלו)
תודה אנסה לברר,
בכל אופן מבחינת קורג או ימהה יותר קל להשיג מקצבים חסידים לקורג?
וסליחה על הבורות, אם למשל קנינו מקצבים לsx 700 ובהמשך הוא החליף אורגן לטיירוס למשל, האם צריך לרכוש שוב מקצבים?

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
תודה אנסה לברר,
בכל אופן מבחינת קורג או ימהה יותר קל להשיג מקצבים חסידים לקורג?
וסליחה על הבורות, אם למשל קנינו מקצבים לsx 700 ובהמשך הוא החליף אורגן לטיירוס למשל, האם צריך לרכוש שוב מקצבים?
לדעתי יותר קל להשיג לימהה, אך לא בהכרח...

אני יודע

משתמש פעיל
תודה אנסה לברר,
בכל אופן מבחינת קורג או ימהה יותר קל להשיג מקצבים חסידים לקורג
לקורג יותר קל להשיג אבל הרבה מהסטים הטובים (יוחנן אורי שרוליק מנדלסון ועוד הרבה קלידנים) בנויים לימאהה.
נראה לי שלא הSX700 והטיירוס בנויים על אותו מערכת (ז"א הם תומכים באותם הדגימות)
אבל אף פעם לא ניסיתי

Y2023

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
לגבי אורגניות ימהה אם הוא יקנה את המקצבים ישירות מהיוצר אפשר לסכם איתם שבמידה וישדרג לטיירוס וכדומה, הם יעבירו לו את המקצבים.
אך אם הוא קונה מיד שתים , בימהה זה בעיה להעביר לאורגן אחר.
לגבי SX700 לכאורה הוא לא מומלץ כי המקצבים האייכותים צורכים הרבה נפח בזיכרון, והאורגן הזה עם נפח קטן.

טרינום

משתמש פעיל
הייתי שמחה להתייעץ כאן-
יש לי אורגן Korg pax4 במצב מעולה- ממש כמו חדש
בכמה אפשר למכו אותו יד שניה?

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה