קורונה איבוד חוש הריח

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
ככל הנראה נדבקתי בנגיף הקורונה קצת אחרי פורים. היו לי מעט תסמינים, שעברו תוך יומיים - שלושה.
אבל...
חוש הריח נעלם.
כן, ככה. מאז ועד עכשיו - שלושה חודשים! - אני לא מצליח להריח כמעט כלום. רק משהו ממש ממש חזק, וגם את זה בקושי.
[לפני חודש וחצי עשיתי בדיקה, ותוצאותיה שליליות].
יש למישהו מידע בנושא?

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
כתבתי כבר שקרה לבעלי בעקבות שפעת לפני כמה שנים.
חזר לבד תוך שנה בערך, בכמעט 100 אחוז.
יש אחוז אחד של דברים שהוא מריח אותם בצורה אחרת.
איפה כתבת?
אין מה לעשות עם זה?

תמר אלי

משתמש מקצוען
מכירה משהו שבעיקבות הקורונה חוש הריח נעלם
לכמה שבועות אבל אח"כ חזר בתחילה בגלים אח"כ מלא

ayys

משתמש מקצוען
כמה?
אני מדבר על שלושה חודשים כבר!
אצלי אותו דבר.

זה קרה לי עוד לפני שדיברו על זה כתסמין.
אבל עד עכשיו זה לא חזר מלא (בסה"כ השתפר).

חשבתי שתהיה אפשרות לבדיקה סרולוגית, אבל משום מה מאוד מתקמצנים עליהם.

ayys

משתמש מקצוען
מה זה? ואני מבין שזה יקר?
זה בדיקת נוגדנים (במקרה ובאמת נדבקנו אז אמורים להופיע נוגדנים בדם).
יקר יותר מבדיקות אחרות אני לא יודע, אבל בארה"ב המון שאני מכיר עשו את זה.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
הוא איבד גם טעם וגם ריח,,, תתנחם.
לאבד את חוש הטעם זה נורא!

בדיקה סרולוגית זה בדיקה האם יש לך נוגדנים לקורונה בדם
איך זה אמור לעזור לחוש הריח? או שפשוט יתכן ששם זה יראה שקיבלתי את זה שוב :eek: ולכן אני לא מריח (כאחד התסמינים)?

לב זהבה

משתמש מקצוען
ראיתי כתוב אני לא זוכרת איפה שיש כאלו שאיבדו את חוש הריח והוא לא חוזר (אין להם מידע לכמה זמן כי אין מספיק ניסיון) ו... (לא רוצה לייאש) יתכן ולא יחזור:(

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
ראיתי כתוב אני לא זוכרת איפה שיש כאלו שאיבדו את חוש הריח והוא לא חוזר (אין להם מידע לכמה זמן כי אין מספיק ניסיון) ו... (לא רוצה לייאש) יתכן ולא יחזור:(
מה ההסבר לזה?
אני מודה להקב"ה שהכה בי "רק" בחוש הריח ולא בחוש הטעם, כפי שקרה לבעלה של אחת המגיבות לעיל. לאבד את חוש הטעם זה הרבה יותר גרוע, ומן הסתם יש לו השלכות קשות יותר, כגון איבוד התיאבון (שלא לדבר על מכה לתאוות האכילה ;) )

פררו רושה

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מה ההסבר לזה?
אני מודה להקב"ה שהכה בי "רק" בחוש הריח ולא בחוש הטעם, כפי שקרה לבעלה של אחת המגיבות לעיל. לאבד את חוש הטעם זה הרבה יותר גרוע, ומן הסתם יש לו השלכות קשות יותר, כגון איבוד התיאבון (שלא לדבר על מכה לתאוות האכילה ;) )
חוש הריח משפיע בהחלט על חוש הטעם, לכן לאנשים מצוננים יש פחות תיאבון.
שמעתי פעם על מחקר שהביאו לאנשים קולה וספרייט, בעניין עצומות ואף סתום, והם לא ידעו להבדיל:eek:

פפרר

משתמש מקצוען
מוקדם עדיין לקבוע אם יחזור או לא
אתם מכירים משהו שהיה לו קורונה לפני 3 שנים..... ומאז עדיין לא יכול להריח ?

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
מוקדם עדיין לקבוע אם יחזור או לא
אתם מכירים משהו שהיה לו קורונה לפני 3 שנים..... ומאז עדיין לא יכול להריח ?
מישהו כתב לי באישי שהוא הפסיק להריח עוד לפני הקורונה (הוא לא בטוח אם לפני שנתיים או חצי שנה... הוא פשוט לא שם לב לזה...), ועדיין לא מריח.

עובדיה

משתמש פעיל
גם מכיר מישהו קרוב שאבד לגמרי את חוש הריח ממש לא מריח כלום כבר 3 חודשים ולא ידוע לו כלל שהיה חולה - אין מה לעשות ??? (כמובן חוץ מלהתפלל)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה