התייעצות אוכל גרוע בישיבה-לא גזירת הכתוב

מצב
הנושא נעול.

בנימין (אחר!)

משתמש צעיר
למדתי במקום בו היה חדר אוכל (המוני יחסית, כ400 פיות)
והאוכל היה טעים, מושקע ומגוון
מעולם לא התלוננו עליו, הפוך, רק התפעלנו וביקשנו מתכונים...
תשתפו אותנו (לפחות באישי...)? זה נדיר לשמוע ככה!

נערך לאחרונה ב:

חילזון

משתמש מקצוען
הבעיה היא שדוחפים להם רק פחמימות שיהיו שבעים כמו פיתה עם צ'יפס והירק הוא מלפפון חמוץ.
אם יש ביום מסוים תמיד אותו אוכל שאף בחור לא נוגע והוא תמיד נזרק לפח-
האם לא לומדים? למה להכין את זה שוב ושוב?

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
זה חוסר מודעות של הנהלת הישיבה.

טלפון מכובד להנהלת הישיבה והדברים ישתפרו.
ידוע לי על ישיבה מכובדת בה התלוננו הבחורים לראש הישיבה על האוכל והוא [אחד מחשובי ראשי הישיבות שליט"א] התייחס ברצינות גמורה לנושא.
הוא כלל לא זלזל כלל בתלונות.
לפעמים ראשי הישיבה פשוט לא מודעים למצב והם לא רגילים לטפל בו.
אבל סביר מאוד שלאחר שיעוררו את תשומת ליבם הם יתייחסו.
נסו!

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני מתחיל לחשוד בתיאורית קונספירציה שכל הישיבות עשו יד אחת כדי להרחיק את בני הישיבות מהעולם הזה וד"ל..

אבל ברצינות:
הטעם הוא באמת נושא משני.
אני מצלם חתונות - ועובד ערב ערב (ערב אחד לא) ושוב ערב ערב.
ובכל חתונה כמעט אני מנסה לאכול משהו.
האוכל באולמות הסטנדרטיים החרדיים, לפעמים טוב, לפעמים גרוע ברמה מבחילה.
ואנשים משלמים על זה במיטב כספם.
יתכן שאני כל כך מורגל בזה עד שזה מבחיל אותי, אבל מה שברור לי שהסטנדרט הוא לא אחיד, ומה שמתאים לאחד לא מתאים לשני.

בעיני הנושא החשוב הוא בריאות.
אם מחזיק בדעה הוליסטית על החיים.
אם בחור לומד בישיבה, נכון שהוא לא צריך להתרגל לחיי תפנוקים, אבל החלקים שבהם הישיבה משקיעה צריכים לבוא הן בגשמיות והן ברוחניות.
רוב הבחורים הם לא מלאכים שיכולים להתקיים מטעימת מיני קטניות משקיק קטן, אלא צריכים לאכול בריא ולישון בריא.
אני מקבל את זה שישיבה משקיעה מאות אלפי שקלים בארון קודש מרשים ומפוצץ, אלא שבמקביל היא צריכה לדאוג שבחורים מתחילת זמן אלול עד סוף השנה, יקבלו מזון בריא ומזין באופן שוטף.
אני לא מקבל את זה שישיבה משקיעה ברשם שאמור להביא בחורים לישיבה, יותר מאשר בבחורים עצמם (מדובר בסכומים אסטרונומים)
אני לא מקבל את זה שישיבה מתחילה זמן בלי מקום לכל הבחורים ובלי מזון לכל הבחורים (מעשים שהיו)
ובעיני לא צריך להביא למטבח שפים גדולים, אלא טבח סביר ובינוני שמלא ברצון להאכיל את הבחורים באוכל מזין שיאפשר להם לעבור את הישיבה בלי להתחיל להתרוצץ בשווארמיות למיניהם.

אני מכיר בחורים רבים שחלק מהזמן שלהם מוקדש להכנת אוכל, כי פשוט בישיבה לא מספקים להם אותו.
וזה קצת עצוב, כי בזמן הזה הם יכלו ללמוד עוד קצת (ואולי זה פיתרון כשר להעברת זמן...)

בנימין (אחר!)

משתמש צעיר
ידוע לי על ישיבה מכובדת בה התלוננו הבחורים לראש הישיבה על האוכל והוא [אחד מחשובי ראשי הישיבות שליט"א] התייחס ברצינות גמורה לנושא.
הוא כלל לא זלזל כלל בתלונות.
לפעמים ראשי הישיבה פשוט לא מודעים למצב והם לא רגילים לטפל בו.
אבל סביר מאוד שלאחר שיעוררו את תשומת ליבם הם יתייחסו.
נסו!
הבעיה היא שלבחורים לא נעים להתלונן לרה"י, ואחרי שמתלוננים פעם אחת, והרה"י כמובן מדבר ע"ז עם צוות המטבח וכדו'- זה עוזר לכמה ימים...
צריך שהרה"י ינדנד להם כל הזמן! רק ככה משנים הרגלים...
ובשביל זה הבחורים צריכים לנדנד לרה"י... וזה כבר לא יקרה...

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
הבעיה היא שלבחורים לא נעים להתלונן לרה"י, ואחרי שמתלוננים פעם אחת, והרה"י כמובן מדבר ע"ז עם צוות המטבח וכדו'- זה עוזר לכמה ימים...
צריך שהרה"י ינדנד להם כל הזמן! רק ככה משנים הרגלים...
ובשביל זה הבחורים צריכים לנדנד לרה"י... וזה כבר לא יקרה...
ההורים צריכים להתלונן.
הם הרי משלמים.
להורים ההתייחסות תהיה אחרת.

בנימין (אחר!)

משתמש צעיר
ובעיני לא צריך להביא למטבח שפים גדולים, אלא טבח סביר ובינוני שמלא ברצון להאכיל את הבחורים באוכל מזין שיאפשר להם לעבור את הישיבה בלי להתחיל להתרוצץ בשווארמיות למיניהם.
ותסכים איתי שבלי הרצון שלו, לא שווה כל מה שהוא יכין!
בלי האכפתיות, הוא לא יקיע! זה לא יעניין אותו!

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ותסכים איתי שבלי הרצון שלו, לא שווה כל מה שהוא יכין!
בלי האכפתיות, הוא לא יקיע! זה לא יעניין אותו!
מסכים שאם להנהלת הישיבה זה לא יהיה אכפת, גם לו זה לא יהיה אכפת.

לארג'

משתמש מקצוען
יש לי חבר בישיבה שמקבלת אוכל ברמה גבוהה וכל הזמן מתלוננים
לדעתי המדד הוא אם האוכל נאכל או נשאר בשולחנות

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
יש לי חבר בישיבה שמקבלת אוכל ברמה גבוהה וכל הזמן מתלוננים
אני לא למדתי בהרבה ישיבות,לדעתי המדד הוא אם האוכל נאכל או נשאר
זה אכן הבעיה בכל עבודה עם ציבור.
לברר ולדעת מתי התלונות מוצדקות ומתי לא.

לכן המתלוננים צריכים לעשות עבודה ובדיקה לפני התלונות.
אם אכן התלונות מוצדקות והם מגובות בנתונים מוכחים אז הנהלת הישיבה תתייחס ברצינות.

המתלונן צריך להראות את הבעיה בצורה ברורה ומוכחת.
תלונה רצינית, תזכה לטיפול רציני.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
ההורים צריכים להתלונן לראש הישיבה ולשאר אנשי הצוות.
ככלל משגיח כזה כנראה אינו ראוי לתפקידו.
הוא אינו מבין את הבחורים.
אני בכלל לא בטוח שהמשגיח הוא זה שאחראי ואמור לדאוג על האוכל של הבחורים
המשגיח אמור לדאוג לרוחניות של הבחורים
מי שזה מתפקידו לדאוג לגשמיות בישיבה הוא המנהל או ראש הישיבה שהוא כנראה הבעלים של הישיבה

ביקורת בונה

משתמש רשום
ניכר שמרבית הכותבים באשכול לא מבשלים...

הדבר המשמעותי בבישול יותר מחומרי גלם הוא השקעה: טיגון בצל ושום כבסיס לתבשילים, טיגון אחיד ולא לזרוק לסיר ולהוציא כאשר חלק שרופים וחלק לא מבושלים כל צרכם, ליצר מרינדות ולמרוח אחד אחד ולא סתם לשפוך שמן, רטבים ותבלינים לתבנית וכו...

כך שנשמע שהבעיה העיקרית בישיבות היא מחסור בכ"א - כמה טבחים יש בישיבה לעומת מסעדות או אולמות אירועים?

אפשר לפתור את הבעיה ע"י שבחורי הישיבה יהיו בתורניות מטבח, כמובן בין הסדרים, ויעזרו בבישולים.

בינה חכמה ודעת

משתמש פעיל
ללמדנו שבעיית האוכל בישיבה לא נובעת ממי שמכין אותו, או מחומרי הגלם (בתור בחורים מבוגרים היינו מכינים מעדני עולם מחומרי הגלם שבמטבח הישיבה...), אלא נובעת מזלזול מוחלט בבחורים.
בד"כ רבני הישיבה לא אוכלים מהאוכל של הישיבה ולכן הם בד"כ לא מבינים את התלונות של הבחורים.
ולכן הפיתרון שלי הוא פשוט להדהד את הנושא הזה שיבינו שבחורים הם לא בהמות ומגיע להם אוכל טוב.
כ"כ נכון זה נטו זה, כי אם הטבח היה יודע שלמישהו זה מפריע המצב היה שונה לחלוטין.

נערך לאחרונה ב:

בינה חכמה ודעת

משתמש פעיל
אפשר לחלוק על ההנחה של פותח האשכול?
רמת האוכל בישיבות לא קשור כלל לרמת התלונות של הבחורים
גם בישיבות שחומרי הגלם הם משובחים , והטבח הוא איש שמשקיע עדיין הבחורים לא אוהבים את האוכל
הסיבה היא לא בגלל הטעם אלא בגלל השגרתיות והחזרתיות

גם אם תביאו להם אוכל קבוע של בית מלון סמוך, הם לאט לאט יתחילו "לרטון" ויפסיקו להגיע לחדר האוכל.
תשאלו את הרבנים בישיבה על האוכל תשמעו שהוא בסדר גמור
(למי יש בבית בארוחת ערב: בורקס, מלאוח עם ביצה, פיתה פלאפל וציפס, מרק, אורז עם ירקות, טשולנט פרווה, נקניקיות טבעול)

כנראה שאין תחליף לאוכל ביתי, וזה חסר לבחורים.
וגם ההרגשה שהאוכל הוא קבוע (ביום רביעי יש שניצלים, מכירים?) זה מוריד את ההתלהבות.
פשוט שטויות

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה