סוכרת סוג 1 שאלה לסוכרתיים: מה עושים בהיפו?

נשמת כל חי

משתמש רשום
האמת שמעתי פעם מישהו שסיפר שראה אברך שוכב על המדרכה עם בקבוק ביד והיה בטוח שהוא שיכור
רק משום מה הוא חשב לעצמו שהוא נראה אברך מדי חשוב בשביל להתגלגל על המדרכה
ולקח לו את הטלפון התקשר לאישתו
והיא ישר צעקה שיש לו סכרת שיביאו לו דחוף סוכר
וממש הציל לו את החיים!!!
אם היו משאירים אותו על המדרכה במחשבה שהוא שיכור....זה היה נגמר אחרת...

פרקטית

משתמש מקצוען
מה לא הגיוני?
הוא לא רצה שיפנו אותו כנראה הוא מכיר את עצמו ויודע שהוא בסדר עכשיו.
זה היה נראה נורא.
בעלי התקשר למשפחה שיבואו אליו אבל השוטרים הבריונים שהיו שם כבר העמיסו אותו כמו שק ת"א.
יש כאלה שהיפו גורם להם לבלבול.
ולפעמים צריך פשוט להכריח אותם לקחת משהו מתוק.

נשמת כל חי

משתמש רשום
אני שוב ממליצה
גלוקוג'ל!!!בחצי הראשון של ההריון,מי שחוותה את זה יודעת שזה טראומה מטורפת הנפילות
הייתי לוקחת גם 5-6 פעמים ביום את הגלוקוג'ל עם זה אין מצב שלא עולה תוך דקות...
והיו גם פעמים שלקחתי שתיים ברצף כי היה היפו קשה של 20...30...
המעלה שמישהו יכול להכניס את זה לפה גם אם הוא עצמו מעורפל,נראה לי זה יכול להספג בלשון...

ש.הופנר

משתמש צעיר
האמת שמעתי פעם מישהו שסיפר שראה אברך שוכב על המדרכה עם בקבוק ביד והיה בטוח שהוא שיכור
רק משום מה הוא חשב לעצמו שהוא נראה אברך מדי חשוב בשביל להתגלגל על המדרכה
ולקח לו את הטלפון התקשר לאישתו
והיא ישר צעקה שיש לו סכרת שיביאו לו דחוף סוכר
וממש הציל לו את החיים!!!
אם היו משאירים אותו על המדרכה במחשבה שהוא שיכור....זה היה נגמר אחרת...
לי בהתחלה היו בטוחים שזה התקף חרדה כי שכבתי על הריצפה ונשמתי מהר וזה היה בשיא הקורונה ומשום מה זה הסתדר להם... אחרי זה כבר דיברתי שטויות וצעקתי אז זה עבר כבר להיות משוגעת ואחרי זה הקאתי אז זה עבר להיות קורונה והרופאה צעקה עלי(!) שהקאתי לה בחדר ועכשיו צריך לחטאות ואולי זה קורונה...וכל שנייה העלתה לי את המסיכה (אני כמעט נחנקתי העיקר שהיא לא תידבק) ורק בגלל איך שהייתי נראית היא הפנתה למיון (גם זה נס כל הרופאים הכי חילונים אמרו שמישהו שמר עלי כי אם הייתי הולכת הביתה וכנראה גם נרדמת על הרגע הראשון אז כנראה שלא היה את מי להעיר...פחד!)אז הלכתי ברכב וכל הנסיעה שתיתי קולה ואייס וניל (כי הייתי צמאההה ולא בדקו כלום) וברגע שהגעתי התמוטתתי...ועוד אחרי זה אחת האחיות אמרה שהיא זאת שאמרה שיפנו אותי למיון והיתה בטוחה שהיא זאת שהצילה אותי! ממתי שולחים מישהו שנראה סמרטוט ולא נושם כמעט למיון לבד ועוד בלי לעשות לו בדיקה אחת (שמא תידבק) לא באה להפחיד אף אחד אבל אני כן חושבת שצריך להעלות את המודעות....(אפילו בקרב הרופאים) למרות שהיום אחת הבדיקות הראשונות שעושים למישהו שהתעלף או משהו כזה זה בדיקת סוכר

נשמת כל חי

משתמש רשום
לי בהתחלה היו בטוחים שזה התקף חרדה כי שכבתי על הריצפה ונשמתי מהר וזה היה בשיא הקורונה ומשום מה זה הסתדר להם... אחרי זה כבר דיברתי שטויות וצעקתי אז זה עבר כבר להיות משוגעת ואחרי זה הקאתי אז זה עבר להיות קורונה והרופאה צעקה עלי(!) שהקאתי לה בחדר ועכשיו צריך לחטאות ואולי זה קורונה...וכל שנייה העלתה לי את המסיכה (אני כמעט נחנקתי העיקר שהיא לא תידבק) ורק בגלל איך שהייתי נראית היא הפנתה למיון (גם זה נס כל הרופאים הכי חילונים אמרו שמישהו שמר עלי כי אם הייתי הולכת הביתה וכנראה גם נרדמת על הרגע הראשון אז כנראה שלא היה את מי להעיר...פחד!)אז הלכתי ברכב וכל הנסיעה שתיתי קולה ואייס וניל (כי הייתי צמאההה ולא בדקו כלום) וברגע שהגעתי התמוטתתי...ועוד אחרי זה אחת האחיות אמרה שהיא זאת שאמרה שיפנו אותי למיון והיתה בטוחה שהיא זאת שהצילה אותי! ממתי שולחים מישהו שנראה סמרטוט ולא נושם כמעט למיון לבד ועוד בלי לעשות לו בדיקה אחת (שמא תידבק) לא באה להפחיד אף אחד אבל אני כן חושבת שצריך להעלות את המודעות....(אפילו בקרב הרופאים) למרות שהיום אחת הבדיקות הראשונות שעושים למישהו שהתעלף או משהו כזה זה בדיקת סוכר
מעניין באיזה גיל גילו לך??
והאם יש לך משאבה??
יש כאלה שהתפרץ להם סוכרת 1 אחרי קורונה

ש.הופנר

משתמש צעיר
מעניין באיזה גיל גילו לך??
16 לפני כמעט 4 שנים
והאם יש לך משאבה??

יש לי עכשיו משאבה אז עוד לא היה לי סכרת...
יש כאלה שהתפרץ להם סוכרת 1 אחרי קורונה
שמעתי על זה אבל היה לי ממש אחרי זה קורונה

נערך לאחרונה ב:

ש.הופנר

משתמש צעיר
כועסת על הרופאים שזילזלו ונתנו לך ככה לנסוע לבד.......
זה בסדר לא רק את כועסת ;) כל מי ששמע על זה התרתח:mad::(
הקורונה שיגעה את כולם...אפילו במחיר של להרוג אנשים בדרך
כמובן שאחרי זה הרופאה התקשרה והתנצלה(נו ברור היא פיחדה שיפטרו אותה ...מה שכן קרה בסוף...)

רנננה 10

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
במילה אחת-מזעזע!

haso

משתמש פעיל
לא ראיתי שכתבו. אבל יש דבר מעולה שמעלה את הסוכר במקרה של היפו
סוכר ענבים 2-3 כפיות עם קצת מים. לפעמים צריך יותר. לומדים לבד

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
היום ההנחיה היא בכל מקרה למדוד תמיד סוכר
זה בערך הדבר הראשון שעושים כוחות ההצלה כשמגיעים למקרה של טשטוש או בלבול, עילפון, מעורפל הכרה וכו'
(לא במקרה של שבר או תאונה, אבל כן כמעט בכל שאר המקרים)

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
מבין הסיפורים הרבים שאני מכיר, הסיפור הזה מדורג אי שם בפחות מהאמצע בשלבי החומרה....
כמעט כל סוכרתי יכול לכתוב ספר ניסים על איך שגילו לו את הסוכרת.
טעימה ממקבץ הסיפורים ההזויים:
1. אנדוקרינולוג ילדים שפיספס אבחון סוכרת במרפאה בקופת חולים. במקרה הזה למרבה המזל, הסבא - סוכרתי סוג 1, החיש את הילד לבדיקות ולבית חולים...
2. ויכוח שלי עם רופאה שהסתיים בצרחות עליה שאני הולך לתבוע אותה על סיכון חיי אדם, (את חטאי אני מזכיר, הזדהתי כדוקטור...) ורק אז היא שלחה אברך לאבחון סוכרת מסודר למיון. (אחרי שעשה בדיקות והיה לו סוכר בשמים, יש רקע משפחתי לסוג 1, והיא החליטה לטפל בו בכדורים...)
3. אשה שטופלה מעל שנתיים כסוכרתית סוג 2 אחרי סוכרת הריון שלא הפסיקה עם הלידה, עם טונות של תרופות פומיות, וגם אינסולין כמובן, ורק אחרי שנתיים של וסר איזון הסכימה מערכת הרפואה המהוללת לשלוח אותה לבדיקה פשוטה של נוגדנים שגילתה את הברור מאליו: היא סוכרתית סוג 1.
אולי כדאי לפתוח אשכול מיוחד לסיפורי הנס האישיים, אולי זה יעלה קצת את המודעות...

ש.הופנר

משתמש צעיר
מבין הסיפורים הרבים שאני מכיר, הסיפור הזה מדורג אי שם בפחות מהאמצע בשלבי החומרה....
כמעט כל סוכרתי יכול לכתוב ספר ניסים על איך שגילו לו את הסוכרת.
טעימה ממקבץ הסיפורים ההזויים:
1. אנדוקרינולוג ילדים שפיספס אבחון סוכרת במרפאה בקופת חולים. במקרה הזה למרבה המזל, הסבא - סוכרתי סוג 1, החיש את הילד לבדיקות ולבית חולים...
2. ויכוח שלי עם רופאה שהסתיים בצרחות עליה שאני הולך לתבוע אותה על סיכון חיי אדם, (את חטאי אני מזכיר, הזדהתי כדוקטור...) ורק אז היא שלחה אברך לאבחון סוכרת מסודר למיון. (אחרי שעשה בדיקות והיה לו סוכר בשמים, יש רקע משפחתי לסוג 1, והיא החליטה לטפל בו בכדורים...)
3. אשה שטופלה מעל שנתיים כסוכרתית סוג 2 אחרי סוכרת הריון שלא הפסיקה עם הלידה, עם טונות של תרופות פומיות, וגם אינסולין כמובן, ורק אחרי שנתיים של וסר איזון הסכימה מערכת הרפואה המהוללת לשלוח אותה לבדיקה פשוטה של נוגדנים שגילתה את הברור מאליו: היא סוכרתית סוג 1.
לא באתי לספר את הנס שלי אלא בגלל שלפני זה היו דיונים באשכול על איך נראים מצבי סכרת ועל זה שאין מודעות בקרב משטרת ישראל (מי שישמע.. ) אז כדי להוכיח שלסוכרתיים אין יכולת שליטה על המצב שלהם ואין מודעות אפילו לרופאים סיפרתי ונראה שדי השקיט את הדיון;)
בכל אופן אם כבר מדברים על מודעות לא חסר אנשים חכמים שאומרים לי שהכל בגלל שאכלתי הרבה ממתקים (לא ידוע לי על כזה דבר:unsure:)
אני שמעתי על נערה שבדקה את הסוכר והיה לה 300 אז מישהו "חכם" המליץ להם על שלושת המימדים (איך זה בדיוק קשור?!) ועל דיאטה מה שקרה בסופו של דבר שהיא אבדה את ההכרה והרופאים כבר אמרו להורים שלה להיפרד!
ברוך ה' היום היא בריאה עם סכרת סוג 1 (וכן מבחינתי היא נקראת בריאה כל עוד היא מאוזנת)
אולי באמת? מודיעה מראש הם לא יגמרו....
ונראה לך שלא ניסו ? זה נושא לא פשוט ;)

שחרית

משתמש פעיל
הבנתי שהממתק בצורת פירות פלסטיק ממולא גלוקוז שמעלה הכי מהר.
לגבי מקרה רציני, שכולל אובדן הכרה, לא סתם מספרים ואפילו סופר נמוכים (צפיתי במו עיני ב15, השם ישמור), צריך להזריק גלוקגן, ואז, לפי מה שהבנתי, כן צריך להתפנות לבית חולים. לא יודעת בדיוק לשם מה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה