השקעות קניית דירה במחיר למשתכן VS. השקעת הכסף

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
@מקצועי בלבד @yudit10 וכל מי שניסה לעזור -
דבר ראשון באמת תודה על העזרה! מעריכה זאת מאוד.
דבר שני -
ישבנו ועשינו קצת חושבים עם עצמנו והגענו למסקנה שמה שמפריע לנו לגור כעת בשכירות זה בעצם כי הכל מרגיש כ"כ זמני.
(תכלס' התוכנית של השכרה לטווח ארוך היתה יכולה להועיל פה).
יותר מנשמח לחסוך את הכסף ולהשקיע אותו במשהו סולידי, כל עוד אנו מרגישים מספיק טוב בדירה שכורה.
ובנוסף לכך העובדה שאנחנו בכלל לא רוצים לעזוב את ירושלים וכן רוצים לנסות לקנות פה.

חשבנו שאולי אם נקנה ריהוט טוב משלנו זה יעזור לנו להרגיש טוב (אני מאוד סוג כזה שמעצבן אותי התנור החצי מלוכלך והמקרר שלא מתפקד והספה המכוערת :( ),
אבל שוב - זה הוצאה של לפחות 25,000 ש"ח, בשעה שאנחנו רוצים לחסוך...

מאמינה שדירות ללא ריהוט הן זולות יותר אבל לא בהמון.

האם יש לכן עצות נוספות? ומה דעתכן?

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
חשבנו שאולי אם נקנה ריהוט טוב משלנו זה יעזור לנו להרגיש טוב (אני מאוד סוג כזה שמעצבן אותי התנור החצי מלוכלך והמקרר שלא מתפקד והספה המכוערת :( ),
אני דווקא בעד!
זה הוצאה שווה, שתתן לכם כוח להחזיק מעמד הרבה זמן, וכך תצליחו לחסוך הרבה יותר.
סה"כ כל הבעיה בדירה שכורה זה רק הפסיכולוגיה שבעניין, וריהוט טוב והשקעה מסוימת בדירה ששוכרים, יכולים לעזור מאד לפסיכולוגיה הזאת.
לדעתי זה טעות נפוצה של אנשים שאסור ליהנות מריהוט טוב בדירה שכורה.
ובהצלחה.

הר הבשן

משתמש מקצוען
אני דווקא בעד!
סה"כ כל הבעיה בדירה שכורה זה רק הפסיכולוגיה שבעניין, וריהוט טוב והשקעה מסוימת בדירה ששוכרים, יכולים לעזור מאד לפסיכולוגיה הזאת.
ובהצלחה.
כל מילה אני הפכתי בעזרת כמה ווילונות תאורת לדים ועוד כמה דברים פשוטים [עציצים. מדביקות קיר ועוד ועוד.].. שלא עולים הרבה בית ישן בו אני מיתגורר בשכירות כבר כמה שנים טובות לארמון

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אני דווקא בעד!
ובהצלחה.
ואוו תודה!
נתת לי כח... :)

האורות

משתמש פעיל
@מקצועי בלבד @yudit10 וכל מי שניסה לעזור -
דבר ראשון באמת תודה על העזרה! מעריכה זאת מאוד.
דבר שני -
ישבנו ועשינו קצת חושבים עם עצמנו והגענו למסקנה שמה שמפריע לנו לגור כעת בשכירות זה בעצם כי הכל מרגיש כ"כ זמני.
(תכלס' התוכנית של השכרה לטווח ארוך היתה יכולה להועיל פה).
יותר מנשמח לחסוך את הכסף ולהשקיע אותו במשהו סולידי, כל עוד אנו מרגישים מספיק טוב בדירה שכורה.
ובנוסף לכך העובדה שאנחנו בכלל לא רוצים לעזוב את ירושלים וכן רוצים לנסות לקנות פה.

מאמינה שדירות ללא ריהוט הן זולות יותר אבל לא בהמון.

האם יש לכן עצות נוספות? ומה דעתכן?
אם השיקול הוא כלכלי, ברור שכלכלי יותר לשכור ולהשקיע.

מסכים לגמרי אם העניין שזה הכל פסיכולגיה, למרות שאינני מקל ראש בפסיכולגיה והרגשה טובה. גם העובדה שיש נכס מניב היא חלק מ"הרגשה טובה", וגם לא להתרוצץ בגמחים והלוואות בנישואי הילדים זה פונקציה של "הרגשה טובה" (תלוי בעיניי המתבונן...)

אגב, אם "חופרים" לעומקה של פסיכולוגיה זו של רכישת דירה מוקדם, אפשר די בקלות לערער אותה.
ממה נפשך.

אם קונים כזוג צעיר דירה שתתאים עד ה120, דהיינו דירה ל50 שנה, הרי שמדובר ברכישת דירת 5 חדרים מהרגע הראשון, כאשר ברור שלפחות ב10 שנים משלמים פה על משהו שאינו נצרך כרגע.
ומצד שני, אם קונים בתחילה דירת 3 חדרים - בהתאם לצורך, ואז משפרים ל4 ואז ל5 (מה שהרוב עושים....) נמצא, שבעצם עברת דירות כמעט כמו השוכר...

לסיום,
שוב, כלכלית שווה לשכור ולהשכיר,
ולגבי ההוצאות של הנוחות (25,000 ש"ח על ספה נוחה ותנור מבריק), אדרבה, תחשבו שאתם מכניסים את זה לאקסל של ההשקעה. אז נוספה לה עוד הוצאה של 25 אלף, ועדיין השורה התחתונה רווחית בהחלט.

צפור לילה

משתמש מקצוען
אם קונים כזוג צעיר דירה שתתאים עד ה120, דהיינו דירה ל50 שנה, הרי שמדובר ברכישת דירת 5 חדרים מהרגע הראשון, כאשר ברור שלפחות ב10 שנים משלמים פה על משהו שאינו נצרך כרגע.
ומצד שני, אם קונים בתחילה דירת 3 חדרים - בהתאם לצורך, ואז משפרים ל4 ואז ל5 (מה שהרוב עושים....) נמצא, שבעצם עברת דירות כמעט כמו השוכר...

לסיום,
שוב, כלכלית שווה לשכור ולהשכיר,
ולגבי ההוצאות של הנוחות (25,000 ש"ח על ספה נוחה ותנור מבריק), אדרבה, תחשבו שאתם מכניסים את זה לאקסל של ההשקעה. אז נוספה לה עוד הוצאה של 25 אלף, ועדיין השורה התחתונה רווחית בהחלט.
לדעתי הכי מוצלח לקנות דירה גדולה, לחלק אותה ליחידות, לגור באחת, להשכיר את השאר ולצרף לפי הצורך בהמשך השנים.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני לא בדיעה ששווה להשקיע לטווח ארוך מאוד כשעדיין אין דירה.

הסיבה פשוטה- קשה מאוד להתחייב לטווח הארוך בצורה כזו.
מה תעשי אם עוד 7 שנים בעל הדירה יזרוק אתכם מהדירה,
אתם מתבוננים סביב ורואים שמחירי השכירות עלו מאוד (בד"כ חוזה שנמשך עולה פחות מחוזה חדש)
(אם את ברוממה בירושלים, את בוודאי רואה בעצמך איך שהמחירים עולים ועולים כל הזמן...)
והכסף לא נזיל?!

@האורות ממה שאני רואה אנשים ששוכרים עוברים דירות הרבה יותר פעמים מאנשים שרכשו דירה.
לרוב מרחיבים את הדירה הקיימת וחושבים הרבה יותר לפני שעוברים.

מה גם שבשכירות תמיד יש את הנושא עם בעל הדירה שיכול לפנות את הדירה, בלי שהשוכרים היו רוצים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
זה לא מדויק, כי גם בדירה קנויה אנשים יוציאו את הסכום הזה.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אגב זו הסיבה שהמלצתי לך דוקא על קנית דירה בשוק החופשי שלא במחיר למשתכן

כי לפי החישובים שלי (עשינו את זה לפני כחצי שנה)
בכל נקודת זמן בו תרצי לצאת מההשקעה, הרווחים מהשוק החופשי יהיו זהים אם לא טיפה גבוהים לרווחים מדירת 5 חדרים ענקית במחיר למשתכן.

ההבדל הוא הנוחות שבמשחק עם הנכס
משכנתא נמוכה יותר
שמאפשרת להוריד חלק מההתחייבות בכל נקודת זמן (התחייבות של 3500 ש"ח בחודש חוץ מהשכירות ל20 שנה היא גבוהה מאוד!)
אפשרות למכור גם מיד אחרי האיכלוס
יותר קל להשכיר
יותר קל למכור

עוד משהו-
אם יש לך אומץ
את יכולה לקנות במחיר למשתכן פנטהאוז 6 חדרים
ופשוט לחלק לשתיים ולהשכיר
אמנם זה ידרוש מעט יותר הון עצמי
אבל יתכן שישתלם לך

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אני לא בדיעה ששווה להשקיע לטווח ארוך מאוד כשעדיין אין דירה.

הסיבה פשוטה- קשה מאוד להתחייב לטווח הארוך בצורה כזו.
מה תעשי אם עוד 7 שנים בעל הדירה יזרוק אתכם מהדירה,
אתם מתבוננים סביב ורואים שמחירי השכירות עלו מאוד (בד"כ חוזה שנמשך עולה פחות מחוזה חדש)
(אם את ברוממה בירושלים, את בוודאי רואה בעצמך איך שהמחירים עולים ועולים כל הזמן...)
והכסף לא נזיל?!

@האורות ממה שאני רואה אנשים ששוכרים עוברים דירות הרבה יותר פעמים מאנשים שרכשו דירה.
לרוב מרחיבים את הדירה הקיימת וחושבים הרבה יותר לפני שעוברים.

מה גם שבשכירות תמיד יש את הנושא עם בעל הדירה שיכול לפנות את הדירה, בלי שהשוכרים היו רוצים.
לא הייתי משקיעה לטווח ארוך מאוד, אלא במשהו שאפשר למשוך מתי שרוצים.
וכן נגיד לעצור עוד 5 שנים ולראות מה קורה סביב ואיך התקדמנו.

אגב זו הסיבה שהמלצתי לך דוקא על קנית דירה בשוק החופשי שלא במחיר למשתכן

כי לפי החישובים שלי (עשינו את זה לפני כחצי שנה)
בכל נקודת זמן בו תרצי לצאת מההשקעה, הרווחים מהשוק החופשי יהיו זהים אם לא טיפה גבוהים לרווחים מדירת 5 חדרים ענקית במחיר למשתכן.

ההבדל הוא הנוחות שבמשחק עם הנכס
משכנתא נמוכה יותר
שמאפשרת להוריד חלק מההתחייבות בכל נקודת זמן (התחייבות של 3500 ש"ח בחודש חוץ מהשכירות ל20 שנה היא גבוהה מאוד!)
אפשרות למכור גם מיד אחרי האיכלוס
יותר קל להשכיר
יותר קל למכור

עוד משהו-
אם יש לך אומץ
את יכולה לקנות במחיר למשתכן פנטהאוז 6 חדרים
ופשוט לחלק לשתיים ולהשכיר
אמנם זה ידרוש מעט יותר הון עצמי
אבל יתכן שישתלם לך
את צודקת לגבי המימוש המיידי, השאלה אם ברמה ד' ספציפית זה שווה, בגלל כל הבניה המאסיבית שיקח זמן למחירים לעלות.
ולגבי החלוקה - זה עולה המון. לא "מעט יותר", במיוחד שא"א לעשות שום שינויים במהלך הבניה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

רק שמחות

משתמש פעיל
כמעט כל אדם בארץ יסכים על דבר אחד נורא פשוט,
לפני הכל - צריך דירה. נכס. אח"כ אפשר להמשיך הלאה.

ומחיר למשתכן זוהי אפשרות שלא תחזור.
כל מי שמדבר על הצפה כזו או אחרת, במבחן המציאות טועה ומטעה. מקסימום תאלצו לרדת טיפל'ה במחיר.

במשרדו הטרי של ליצמן לא מדברים כמעט על אופציות לקניית דירות. מדברים בעיקר על החייאת התכנית 'דירה להשכיר'.

רוצו והירשמו.
אמת ניתן ורצוי להרשם גם בערים חילוניות ההנחות שם גבוהות בהרבה

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
קראתי את הדברים ועשה לי רושם שיש פה אנשים שמבינים...
אשמח לקבל חוות דעת מקצועית, כולל את של @מקצועי בלבד
זכינו בדירה של מחיר למשתכן כמשפרי דיור (ב"ש). הבנו שהמשכנתא שניתנת למחיר למשתכן נמוכה מעט ממשכנתא רגילה, וחשבנו לנצל את ההזדמנות, לקחת משכתנא על הדירה שלנו, ובכסף שנקבל ממכירה הדירה הראשונה שלנו- לקנות דירה באזור בב"ש שמחירי הדירות בו זולים עכשיו בלפחות 200K ממחיר דירה בב"ש, להשכיר, ובעוד 10 שנים בערך, לאחר עליית המחירים של האזור הזה בפרט, של ב"ש בכלל, ושל כלל הדירות (לכאורה), עוד יותר בכלל..
מה דעתכם?
כשאתם קונים בתור משפרי דיור אתם מתחיבים למכור את הדירה שלכם תוך תקופה מסוימת מקבלת המפתח מה שאומר שלא תוכלו לקנות דירה להשקעה עד לקבלת המפתח

estyr

משתמש מקצוען
את דירת ההשקעה נקנה מהכסף שנקבל ממכירת הדירה שלנו.
את המשכנתא ניקח על הדירה החדשה.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה