דרוש מידע משכנתא.. רוצה להבין

השם אוהב אותי

משתמש פעיל
מתסכל אותי לראות שאחרי מעל 4 שנים עם המשכנתא ותשלום בפועל של מעל 250 אלף שח ! כשאני מסתכלת על יתרת המשכנתא זה בעצם כאילו שילמתי רק 76 אלף!!
רוצה להבין, כל הכסף בעצם הלך לריביות?!?!?
מותר לבכות?:cry:
;)

צפוני מצוי

משתמש פעיל
ניתמתני....
אני שלמתי 5 שנים בסך הכל כ140 אלף,
וירד לי 56 אלף וחשבתי שזה הכי גרוע.

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית
מתסכל אותי לראות שאחרי מעל 4 שנים עם המשכנתא ותשלום בפועל של מעל 250 אלף שח ! כשאני מסתכלת על יתרת המשכנתא זה בעצם כאילו שילמתי רק 76 אלף!!
בעצם כפול 3.289473684210526‬
אני שלמתי 5 שנים בסך הכל כ140 אלף,
וירד לי 56 אלף וחשבתי שזה הכי גרוע.

בעצם כפול 2.5
אז למה הוא ניחם אותך?

eliyahuyy

משתמש צעיר
עריכה תורנית
אפשר למכור את הדירה (עדיין ברווח) ולגור בשכירות באותה דירה- ואז לא יהיה לילדים שלכם דירת ירושה ואתם לא תעבדו בשבילה כל החיים.

צפוני מצוי

משתמש פעיל
בעצם כפול 3.289473684210526‬

בעצם כפול 2.5
אז למה הוא ניחם אותך?
אתה צודק ,
השאלה האמיתית כמה הכסף כן הרויח באותו תקופה,
וודאי שההלואה שלו היתה יותר גדולה משלי,
וזה גם התשובה לשאלה של @השם אוהב אותי שהשאלה כמה בפול הוא הרויח מההלואה,
כלומר בלי כל ההלואה כמה כסף היה לו ביד כי אני יוצא מנקודת הנחה שהדירה שלו גם התיקרה בזמן הזה והוא גם לא שילם שכירות בזמן הזה,

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
גילוי נאות .. אני יועץ משכנתאות.

אבל מעבר להסבר שאמרו פה שזה שיטת שפיצר שבהתחלה משלמים יותר ריבית ואחרי זה זה בהדרגה יורד יותר מהקרן. יש עוד דבר שקרה פה במדינה בשנתיים האחרונות בפרט. וזה מדד שנתי של 5 אחוז. ככל שיש לכם הלוואות צמודות מדד הקרן של ההלוואה עלתה לכם בשנתיים האחרונות ב5 אחוז לשנה. כמה ששילמתם על ההלוואות האלה עדיין רק עלה הקרן. תוסיפו את עלילת הפריים בשנה האחרונה הקטסטרופלית . ה ישמור. אבל זה בדיוק חלק מהתועלת ביועצי משכנתאות שיודעים לתת ללקוח לפי אפיון של כל אחד את ההלוואות המתאימות לו. לפי המצב הנוכחי. לפי צפי של ההמשך אם יש תוכניות לפרוע. לקנות. למכור. לשדרג וכו'. למעשה זה עיקר העבודה של היועץ לבנות תמהיל משכנתא נכון. מעבר לעניין הריביות שהם לרוב יביאו יותר טוב.
ולא מדבר על מקרים מורכבים ומסורבים שאז ללא יועץ כנראה לא יאושר בכלל משכנתא.​

השם אוהב אותי

משתמש פעיל
אפשר למכור את הדירה (עדיין ברווח) ולגור בשכירות באותה דירה- ואז לא יהיה לילדים שלכם דירת ירושה ואתם לא תעבדו בשבילה כל החיים.
השכירות באזור שלנו השתגעה לגמרי!
כבר יותר זול המשכנתא....
רחמנות ממש על מי שאין לו דירה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה