עיניים הסרת משקפים בלייזר PRK ללא כאבים!!!

נושא בעול

משתמש חדש
במחילה, אבל למה לא? כמו שלגיטימי לומר לרופא שמעוניינים בחוות דעת נוספת חוץ מזה שמולך.., רופא הוא לא רב, וגם הוא מבין זאת.
עדכון: בביקורת האחרונה שאלתי את הרופא (ד"ר רוזנבאום - למי שמתעניין) מה בעצם הפולמוס ב'דיקלופטיל', למה כן ולמה לא
ולהלן תשובתו: במקרים מסוימים (כ-5%) הדיקלופטיל גורם לעיכוב בסגירת הפצע מה שמצריך להשאיר את העדשה לעוד 2-3 ימים. רוב הרופאים לא 'חוששים' לזה היות וזה אחוז זניח ולסחוב עם העדשה עוד קצת זה לא כזה נורא. ד"ר דוייב הוא פרפקציוניסט (מעלה חשובה אצל רופא - לטעמי) והוא רוצה שכ-ו-ל-ם יחלימו בקצב טוב.
בנוסף אמר הרופא שמעבר להפחתה מסויימת בכאבים אין כל השפעה על מהירות ההחלמה בין דיקלוטיל ללוקלין בטווח הקצר או הארוך אלא כל גוף מחלים בקצב שלו. בדרך כלל למנותחים בעלי מספר גבוה משך ההחלמה והשגת חדות ראיה ארוכה יותר.
מה שמשפיע מאוד על משך ההחלמה זה ההקפדה על משקפי שמש שמסננות קרינה אולטרה סגולית. לדברי הרופא יש להרכיב משקפי שמש גם בסוף היום כשהשמש חלשה וגם כשהשמיים מעוננים לגמרי וזאת משום שהקרינה האולטרה סגולית חודרת מבין לעננים.

frontend-it

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יש המלצות על 7 עינים בבאר שבע? שוקלת לעשות שם את הניתוח המחיר חצי מכל המקומות

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
(נ.ב. יש לי נטפרי ואין לי יכולת להיכנס לשירשורים האחרים בנושא, אשמח אם יש לכם יכולת להבעיר את ההודעה שלי גם לשם)
אקדים ואומר שקראתי את כל ההודעות והשירשורים שהיו בנושא בפרוג
ועשיתי בדיקה מקיפה בכל מידע אפשרי ברשת
מעוניין לשתף אותכם בתוצאות מקוה שאוכל לעזור לכל מי שמתעניין בניתוח הנ"ל
---
תחילה אני אתן סקירה מבחינה טכנית על שתי השיטות,
לאחמ"כ מכן נעבור על החסרונות והיתרונות של כל אחד
ובסוף אני רוצה להפתיע ולשבור את המיתוס הגדול על PRK
ניתן לעבור את הPRK ללא כאבים!!!
סיכמתי לכם את כל המידע למי שרוצה להיכנס לעניין ברצינות
אמנם יצא קצת ארוך אבל שווה
מי שרוצה בקצרה יכול לדלג לסוף
---

הסבר תהליך הניתוח בשני השיטות:
אני יסביר בכמה מילים את הההבדל בין הניתוחים.
הלייזר אמור לשייף את הקרנית,
הקרנית מצופה בשכבת תאים שקופה שנקראת אפיתל (לשם המחשה זה כמו הקליפה השקופה שנמצאת על האתרוג)
יש שתי שיטות איך להגיע לקרנית כדי לשייף אותה
בשיטת הPRK - שיוף הקרנית נעשה בשכבה החיצונית של העין,
כדי להגיע לקרנית מורידים את שכבת תאי האפיתל (או ע"י לייזר או בצורה ידנית ע"י המסה עם חומר ייעודי)
לאחר הניתוח תאי האפיתל מתחדשים ומתאחים חזרה בתוך שבוע ומגיעים לאיחוי מושלם (ראיה חדה) תוך חודש.
למשך השבוע הראשון שלאחר הניתוח המנתח שם על העין עדשת מגע מיוחדת (שמתאימה להיות שבוע ברצף על העין)
כדי להגן על שכבת האפיתל שצריכה להתאחות.
-
בשיטת הלאסיק -
כדי לא לפגוע בשכבה החיצונית של העין (תאי האפיתל) שההתאחות שלהם אורכת זמן (וממילא גם חדות הראיה מתעכבת)
מבצעים חיתוך בקרנית עצמה ויוצרים חלון ומבצעים את השיוף בתוך הקרנית במילים אחרות חותכים את העין כדי להגיע לאמצע העין.
כך שבסיום הניתוח פשוט סוגרים חזרה את החלון שיצרו.
תהליך האיחוי של החתך הוא מהיר ובכל אופן לא מפריע לחדות הראיה שמגיעה מיד לאחר הניתוח.
---

עד כאן בקצרה הסבר בסיסי על שתי השיטות.
כעת נעבור לראות את היתרונות והחסרונות של כל שיטה

יתרונות וחסרונות לאסיק

יתרונות לאסיק -
היתרון בשיטה זו הוא לתווך המיידי שלאחר הניתוח בלבד
1 ההחלמה על פי רוב מהירה,
2 וללא כאב (אם כי יש יוצאים מן הכלל)
3 חדות הראיה שבה מיד לאחר הניתוח

חסרונות לאסיק -
העין עברה תהליך כירוגי של חתך בקרנית עצמה שמשאיר אותה חלשה לכל החיים
1 יש יותר סיכוי בעתיד להתפתחות זיהומים בעין
2 קפלים וסיבוכים של התאחות המתלה (מקום החתך) אמנם הסיבוכים הם נדירים אך קיימים
3 עולה הסיכון ליובש בעיניים (בעקבות חיתוך עצבים בקרנית שאחראים על ייצור הדמעות)
4 סיבוכים שונים עקב החתך שנעשה בקרנית

יתרונות וחסרונות PRK

יתרונות PRK -
1 אין את כל החסרונות של הלאסיק שנובעות מחיתוך הקרנית,
העין לאחר תהליך ההחלמה נשארת בריאה וחזקה כמו שהייתה לפני הניתוח.

חסרונות PRK -
החסרונות בשיטה זו הם לתווך המיידי שלאחר הניתוח בלבד
וכולם נובעות מכך ששכבת תאי האפיתל שהוסרה צריכה לצמוח מחדש (כמו לאחר שפשוף של העור בכל מכה קלאסית ביד)
1 תהליך שלוקח שבוע שבו הראיה מוגבלת וחודש עד שחדות הראיה מגיעה לשלמותה.
2 ביום השלישי או הרביעי לניתוח תהליך האיחוי מגיע למרכז הקרנית וחדות הראיה יורדת משמעותי
3 שכבה זו תגיע לאיחוי מושלם שייתן חדות ראיה מושלמת רק לאחר כחודש
4 לעיתים במשך השבוע הראשון העדשות מגע שהושמו על העין עלולות להציק
5 כמו"כ יש הנחיות מיוחדות לשבוע הראשון עד לאיחוי ההאפיתל (למשל לא להיכנס לכל מקוה מים כדי למנוע מגע של מים מזוהמים בעין)

עלות

הפער בין השיטות הוא בסביבות ה 2000 ש"ח יותר זול לטובת ה PRK,
כיוון שבניתוח הלאסיק חיתוך הקרנית נעשה ע"י לייזר נוסף (במיכשור יקר).

שבירת המיתוס הגדול

החסרון הגדול שיש בשיטת PRK שגורם לאנשים רבים להחליט על שיטת הלאסיק הוא המיתוס הגדול
והעדויות שבשיטת PRK בשבוע הראשון יש כאבים חזקים, אי יכולת להיחשף לאור, והשבתה מוחלטת.
אשתי אכן עשתה PRK לפני 3 שנים באסותא ואכן התיאור דלעיל היה נכון ומדויק.

לאחר בירורים מקיפים הבנתי מכמה אנשים שעשו PRK שלא כאב להם בכלל ותהליך ההחלמה היה קל ומהיר
וגיליתי שכל אותם אלה שדיווחו על PRK עם החלמה קלה וללא כאבים נותחו במכון עין טל של ביה"ח הדסה
ולכן נרשמתי גם אני, ונותחתי בהצלחה.

לטענתו של המנתח הסיבה שאצלו PRK לא כואב היא בגלל טיפות מיוחדות שהוא נתן לנו שנקראות 'דיקלופטיל' (ביום הראשון כל 3 שעות ולאחמ"כ ב 3 ימים שלאחר הניתוח 3 פעמים ביום)

מכיוון שאין לי שום טובת הנאה מהפרסום הזה אני ממליץ גם למי שלא מתכנן לעבור את PRK בהדסה,
לרכוש את הטיפות ולקחת אותם לאחר הניתוח ולחסוך לעצמו כאבים (נראה לי שצריך מרשם)
ולכן אני כותב את כל הטור הזה כדי ליידע כמה שיותר אנשים שאפשר לעבור PRK ללא כאבים!!!

-

הרופא המוצלח ביותר שם (לענ"ד) ואצלו נותחתי הוא פרופסור אבי סלומון
בשירשורים הרבים בפרוג (אם אני זוכר נכון) צוין שהוא ממולץ ע"י פירר
הוא מנהל מחלקת קרנית בהדסה
ויש לו גם מרפאה פרטית בת"א
הוא מקצועי ברמה אחרת, מסביר ומלווה את המונתח בצורה שמשאירה אותך בלי שאלות!!!
נותן את המספר האישי שלו לאחר הניתוח לשאלות חירום, וכן יש לו מוקד מיוחד שעונה למטופלים.
כמו כן יש לו אתר מדהים שמסביר על כל השיטות עם סרטונים מדויקים שמראים כל שלב בניתוח
והמון שאלות של מטופלים שהוא עונה להם
זה כתובת האתר
https://www.carnit.co.il/
ואם זה לא נפתח חפשו בגוגל פרופסור אבי סלומון
-
כמו כן באחד השירשורים כתבו שהוא נגד חרדים ובקורונה הוא העלה איזה פוסט, ואני מוכרח לציין שהיחס שלו לחרדים הוא מצוין ומכבד
ואין לי מושג מה היה בקורונה ולמה הוא עשה את זה
לפי ההיכרות שלי איתו במהלך הניתוח ובבדיקות לפני ואחרי הוא בן אדם מדהים
נחמד וסבלני בצורה יוצאת דופן
(אפי' לאחר הניתוח הוא עשה לי מי שברך 'בזה העין לא יבואו משקפים ובזה העין תהיה הברכה' וכו')

ההחלמה שלי לאחר PRK

זומנתי לניתוח בשעה 7:30 בבוקר
הגעתי קצת באיחור בשעה 8:00
בשעה 9:45 יצאתי מביה"ח!!!

השבוע הראשון עבר ללא כאבים כלל!
ביום השני כבר נהגתי

יכלתי כל השבוע להסתובב חופשי, לצאת לשמש (בשעות הבוקר והצהרים היה לי יותר קל לצאת עם משקפי שמש (ואפי' קצת סינוור כשהייתי בלי משקפי שמש
ובגדול לעשות הכל ממש כמו בתיאורים של הלאסיק...
במשך השבוע הראשון מבחינת חדות הראיה הרגשתי כאילו חסר לי מספר וחצי בכל עין, ביום הרביעי הטשטוש טיפה גבר

למעשה אם אני מסכם את כל התקופה אז היה כך:

תפקוד רגיל למשך כל התקופה (כולל נהיגה)
בשבוע הראשון לעיתים טיפה מציק בעין, הטיפות מקלות על התחושה
בשבוע הראשון תחושה שחסר מידה וחצי בכל עין
בחודש הראשון חסר חצי מספר בכל עין עד לקבלת חדות מקסימלית
אין צורך במשקפי שמש, אבל הם כן מקלות בשעות של שמש חזקה

בהצלחה
לא מכיר, אבל נראה לך הגיוני שכו-לם סובלים רק בגלל טיפות? איזה אינטרס יש להם בטיפות שאתה משלם עליהם?

אסתר א

על ציר מחשבים ומוזיקה..
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
שיתוף -
קראתי את התגובות, חלקן הפחידו חלקן עודדו.

אז הנה שלי.

מספר 4 +- עם צילינדר גבוה
ניתוח PKR אצל לוינגר עצמו.

הניתוח עצמו 7 שניות אני בחוץ.
(לאחריו, נשארתי במרפאה, שעה וחצי. כדי לחסוך ביקורת למחרת)
וזהו.

יום ראשון ישנים הרבה, יומיים לאחר מכן, היה היומים הקשים (היום השלישי הוא השיא).

נסבל לגמרי!
אכן שורף, דמעות, לא אפשרי להתרכז בטלפון או מחשב או קריאה וכאלה.
אורות בבית- כשאפשר החשכתי חלקית.
היתה עזרה חלקית עם הילדים. לא יכולתי לנהוג, יצאתי החוצה מוגנת בעזרת כובע שמש ומשקפי שמש.

מהיום השלישי בערב, הכול נעלם לאט לאט, עד למצב של חזרה מלאה לעבודה במחשב (עם הפסקות וטיפות הקפדה כמו שצריך!)
ביום רביעי ירד הטשוש לגמרי.
ראיתי כמעט 6-6, אז כבר חזרתי לנהיגה.

ברוך-(בורא עולם)-פוקח-עוורים.
שנתן מחוכמתו לרופאים בשר ודם.
כרגע לאחר שבועיים - אדם חדש. חדות ראייה, איכות צבעים, רואים בלילה! אין ברזלים על הפנים.

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
כרגע לאחר שבועיים - אדם חדש. חדות ראייה, איכות צבעים, רואים בלילה! אין ברזלים על הפנים.
באמת?
אשתי אחרי חודש וחצי ועדיין יש טשטוש בראיה למרחק בעין אחת
חדות צבעים וראיה בלילה מצוין
אבל עדיין יש טשטוש בראיה למרחק והיא אומרת שזה בעין אחת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה