חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 17

מה לדעתך הגורם המרכזי שעלול להוביל למלחמה בין ישראל לחיזבאללה?

• פגיעה משמעותית של חיזבאללה בבסיס ישראלי

• מכת מנע ישראלית בהפתעה

• פגיעה ישראלית ביעדים איראניים

• חטיפה של חיילים ישראלים ח''ו

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

GBSA

משתמש סופר מקצוען
שהמחיר עלול להיות גבוה מאד - מסתבר ע"פ דרך הטבע ה"י
אבל למה זה יותר ממה שיכולים לדמיין?
אף אחד לא מדמיין מה זה אלפי הרוגים (כמה?..) בניינים קורסים, קריסות של חשמל וסלולר - וה"י מה עוד - וזה לא באיזור אחד בארץ זה בכל הארץ. וזה לא רק חיילים זה כולם בכל מקום! אין לאן לברוח,
כל תרחיש אחר הוא נס גלוי והרבה יותר מכך.
עזרתי במשהו??
תהילים בבקשה!

GBSA

משתמש סופר מקצוען
כל העדות מוזרה מחבלים שנכנסו לארץ עם מיטב הנשק הקיים (לפי מספר עדויות לא כולם ידעו לתפעל אותם)
מחבלים שהורגים לנו כמעט כל יום ובניסים גדולים זה לא יותר ולבכיר הגדול
הגבת בעדכונים במקום בנספח,

כל (או כמעט כל) המחבלים שנכנסו היו עם קלצ'ים
קלצ' זה נשק שיש בו הרבה מעצורים

אברהם חסיד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בציוץ של עמית סגל שהביא את מה שכתב לו הלוחם מעזה - הוא כתב שהוא שלח לו תמונה של איזה מחבל (לפי מה שזה נשמע כנראה בכיר - כי אם לא מה העניין?)
וכתב שתמונתו אסורה לפרסום.

אני רק שאלה? למה שתמונה של מחבל תאסר בפרסום אלא אם מסיבות שאני לא מצליח לדמיין כ"כ מנסים להסתיר את זה מהאויב,
כל העדות מוזרה, היה למחבלים שנכנסו בש"ת נשק הכי חדיש,
כל יום הם מצליחים לירות ולהרוג ורק לבכיר הגדול
כל המחסניות שלו היו חלודות, גם הרימון, הקלאצ׳ עשה מלא מעצורים

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען
כל העדות מוזרה, היה למחבלים שנכנסו בש"ת נשק הכי חדיש,
כל יום הם מצליחים לירות ולהרוג ורק לבכיר הגדול
אם הבנתי נכום התמונה אסורה בפרסום בגלל איך שהפרצוץ שלו נראה לאחר תקופה ארוכה שלא ראה שמש.
כמו שהוא כתב שורה אחרי.
הוא היה לבן כמו סיד ולא כי איבד דם, אלא בגלל שלא ראה שמש מאז שנכנסנו.

GBSA

משתמש סופר מקצוען
אם כבר כתבתי כאן על הצפון,

אני לא רוצה להיות חריף מדאי אבל אני לא יודע, יתכן, שה - 7 באוקטובר הוא הנס שלנו - רק חבל שבכזה מחיר, והדברים אמורים בעיקר כלפי הצפון.
כפי שראינו ואנחנו רואים מול עינינו, הצבא לא היה ערוך בכי הוא זה למלחמה, לא מבחינת פריסת הכוחות, לא מבחינת הכלים, לא מבחינת החימושים, ואפי' לא מבחינת חיל האויר (והראיה עוד 25 F35 ו 25 F15 שבדרך). וכמובן שלא מבחינת מציאת הפתרונות ליכולות האויב השונות, והתאמת הצבא לצרכים העדכניים.

נתאר לעצמינו סיטואציה בה נתניהו מורה על תקיפה באיראן - והוא לא מודע שהצבא לא ערוך, הוא חושב שכן - כי ככה אומרים לו - הוא לא יורד לרזולוציות. ונניח שברגעי התקיפה (שאורכת שעות) כבר מגייסים גיוס מילואים כללי, הרי באותם רגעים כבר מתעופפים להם אלפי טילים מצפון ומדרום - יתכן השבתת חשמל - דבר שמקשה מאוד על גיוס המילואים, פגיעה בכבישים המרכזיים המובילים מהבסיסים לשטחים ואולי פגיעה בבסיסים עצמם, אחרי כמה שעות (בקושי המטוסים מספיקים לחזור ולתדלק) כבר יש פריצה של כוחות רדואן (אלפים) וכוחות חיזבאללה לתוך היישובים מה שלא מאפשר תקיפות אוויריות) - והסתערות של אלפי חמאסקנים על הגדרות. כולם מבולבלים אף אחד לא מצליח להגיע לשום מקום, והכוחות הסדירים לא מצליחים להשתלט.

גם אחרי כמה ימים - הכוחות לא מצליחים לעצור את קצב הירי כי אין מספיק חימושים - צריכים ללבנון פי כמה מאשר לעזה - וגם על עזה גמרנו (כמעט) הכל + כל מה שהאמריקאים שלחנו בכמויות.
ואנחנו ממשיכים לחטוף ולחטוף והמערכות לא עומדות בעומס.

ואולי לכן הצבא היה מתנגד לתקיפה באיראן...

בחודשים האחרונים הצבא משנה את כל התפיסה של עשרות השנים האחרונות, מקים מפעלים לייצור אמל"ח בכמויות, אוגר הרבה חימושים (כלכלת חימושים - מכירים?), דואג יותר לשיריון וכו' ועוד ועוד, אימן את המילואים מחדש, אימן את כל החיילים שנכנסו לעזה צבר ניסיון רב בשדה הרב המודרני (עד כמה שניתן לקרוא לעזה שדה קרב מודרני כי ביחס ללבנון זה בדיחה), וכמה שיש עוד הרב לאן להתקדם - וצריכים עוד הרבה, הצבא במצב הכי טוב שהוא היה אי פעם.

ולסיום - פורסם כבר מזמן, כי היה דיון בקבינט מספר ימים לאחר ה 7 באוקטובר והייתה הזדמנות להוריד מנהיג בכיר בצפון - ונתניהו ודרעי התנגדו להמלצת הרמטכ"ל וגלנט, מחשש לפתיחת החזית.
אני לא יודע מה היו השיקולים. אני רק יודע שאיך שזה נראה מבחוץ (בשונה ממה שאומרים בכל מיני אולפנים) הרמטכ"ל וגלנט פעלו מהבטן וטוב שהיה את נתניהו ההססן שעצר אותם (במקרה הזה זה לדעתי היה טוב - מה לגבי מקרים אחרים ולגבי ההמשך.. שאלה טובה).
היינו עלולים להתבוסס בשתי מערכות עם חימושים שלא מספיקים, לא היינו יכולים לעשות בעזה את מה שכבר עשינו - כי החימושים היו ברובם לצפון - רוב חטיבות החי"ר והשיריון הסדירות היו בצפון, וכמובן גם רוב היחידות המיוחדות.
היינו סופגים כמויות עם יכולת מוגבלת להגיב, עם צבא הרבה פחות מיומן והרבה פחות מוכן.
עם כיתות כוננות הרבה יותר חלשות עד לא קיימות,
עם חסרי ציוד משמעותיים.
לא מבין מה הם חשבו.
ות'אמת, אני גם לא יודע כמה משמעותי להוריד ראש כמו נאסרללה כשהארגון שלו מפלצתי ויושב לך על הגדר ולא הולך לשנות את האג'נדה בקרוב, בסוף צריכים להכריע את רוב הכח הצבאי ואז הורדת ראשים היא תודעתית לרסק אותם סופית.
לא חושב שזה היה שווה את מה שזה היה מביא עלינו כשאנחנו פחות מוכנים.

ולא התייחסתי למכלול האינטרסים כולל מול האמריקאים.
שזה נושא בפני עצמו ושווה התייחסות נפרדת.

אז מה השורה התחתונה,
א. צריכים הרבה רחמי שמים!!
ב. ממש לא בטוח שהיה נכון להכנס למלחמה כוללת בשלב הראשון כשאנחנו ממש לא ערוכים.
ג. האמור בסעי' ב' הוא רק אם בסופו של דבר תהיה מערכה כלשהיא מול חיזבאללה שתפגע ביכולותיו ותרחיק אותו במידה כזו או אחרת מגבולותינו.

שיהיה לנו שבוע טוב!

טאבו

משתמש סופר מקצוען
דרמטי: הניו יורק טיימס מדווח כי ישראל וחמאס קרובים להסכמה בחסות ארה״ב שתוביל לחודשיים של הפסקה בלחימה תמורת שחרור של למעלה ממאה חטופים. לפי הדיווח, ישנה טיוטת הסכם שנוסחה על בסיס מו״מ שהתקיים בין הצדדים בעשרת הימים האחרונים. המתווכים, לפי הדיווח, מביעים אופטימיות. עם זאת צוין בדיווח כי ישנם חילוקי דעות רבים בין הצדדים, כאשר התקווה היא לגשר עליהם בפסגת ראשי המודיעין שתתקיים בפריז.
מה זה אומר בחסות ארה"ב? כלומר היא המתווכת?
ומי מבטיח שחמאס ישחרר את כל החטופים?

אביר88

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
נתאר לעצמינו סיטואציה בה נתניהו מורה על תקיפה באיראן - והוא לא מודע שהצבא לא ערוך, הוא חושב שכן - כי ככה אומרים לו - הוא לא יורד לרזולוציות. ונניח שברגעי התקיפה (שאורכת שעות) כבר מגייסים גיוס מילואים כללי, הרי באותם רגעים כבר מתעופפים להם אלפי טילים מצפון ומדרום - יתכן השבתת חשמל - דבר שמקשה מאוד על גיוס המילואים, פגיעה בכבישים המרכזיים המובילים מהבסיסים לשטחים ואולי פגיעה בבסיסים עצמם, אחרי כמה שעות (בקושי המטוסים מספיקים לחזור ולתדלק) כבר יש פריצה של כוחות רדואן (אלפים) וכוחות חיזבאללה לתוך היישובים מה שלא מאפשר תקיפות אוויריות) - והסתערות של אלפי חמאסקנים על הגדרות. כולם מבולבלים אף אחד לא מצליח להגיע לשום מקום, והכוחות הסדירים לא מצליחים להשתלט.
לא חושב שזה היה שווה את מה שזה היה מביא עלינו כשאנחנו פחות מוכנים.
איך לומר, "קצת" לא הגיוני הטקסט הזה..

אם ישראל מפתיעה את האויב, איך האויב יכול מיד אח"כ להפתיע ולהכות אותה שוק על ירך?!
ישראל תוקפת באיראן (בלי שום מחשבה על האפקט של זה) ורדואן רק מחכה באלפיו על הגבולות לרגע הזה לפרוץ פנימה??

הפכת את ישראל למדינה נחשלת ואת חיזבאללה למינימום צבא מערבי סדיר..

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איך לומר, "קצת" לא הגיוני הטקסט הזה..

אם ישראל מפתיעה את האויב, איך האויב יכול מיד אח"כ להפתיע ולהכות אותה שוק על ירך?!
ישראל תוקפת באיראן (בלי שום מחשבה על האפקט של זה) ורדואן רק מחכה באלפיו על הגבולות לרגע הזה לפרוץ פנימה??

הפכת את ישראל למדינה נחשלת ואת חיזבאללה למינימום צבא מערבי סדיר..
כח רדואן מתאמן על פלישה לישראל וכיבוש ישובים צמודי גדר, כבר הרבה זמן.
והוא מתאמן על זה בגלוי והוא מפרסם תיעודים מהאימונים.
וכל הסיבה שהם לא תוקפים בצורה מסיבית אע”פ שיש להם הרבה יותר לוחמים ונשק יותר חדיש וחזק מאשר חמאס, זה בגלל שהאיראנים שמממנים אותם מכינים אותם לתגובת נגד לתקיפה ישראלית באיראן, ולכן הם לא רוצים לבזבז עכשיו את כל הכח שלהם ולא ישאר להם כלום לתגובה אחרי תקיפה ישראלית את אתרי הגרעין באיראן.

אביר88

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
כח רדואן מתאמן על פלישה לישראל וכיבוש ישובים צמודי גדר, כבר הרבה זמן.
והוא מתאמן על זה בגלוי והוא מפרסם תיעודים מהאימונים.
וכל הסיבה שהם לא תוקפים בצורה מסיבית אע”פ שיש להם הרבה יותר לוחמים ונשק יותר חדיש וחזק מאשר חמאס, זה בגלל שהאיראנים שמממנים אותם מכינים אותם לתגובת נגד לתקיפה ישראלית באיראן, ולכן הם לא רוצים לבזבז עכשיו את כל הכח שלהם ולא ישאר להם כלום לתגובה אחרי תקיפה ישראלית את אתרי הגרעין באיראן.
הדברים ידועים כבר.
לא ממש ענית למה שכתבתי.

אתם רק 'שוכחים' שאם ישראל מפתיעה בתקיפה - היא לא תעשה את זה אם אין לה תוכנית להמשך המלחמה האזורית שתפרוץ מיד.
ושמן הסתם יש לה קבלת פנים מכובדת דיה עבור כל חייל רדואן שיקפוץ לבקר..

בקיצור, אם היחס בעזה הוא 100 מחבלים מחוסלים על כל חיל 1 יהודי
אז מול החיזבאללה כנראה יהיה אולי פער קטן יותר (ה"י)

אבל לא צריך להיסחף עם תיאורי הקטסטרופה!

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנציב הכללי של אונר"א, פיליפ לריזני על הקפאת המימון של אונר"א מטעם ארה"ב, פינלנד, בריטניה, קנדה, אוסטרליה ואיטליה:

הקפאת המימון מאיימת על המשך הפעילות ההומניטרית באזור, בעיקר ברצועת עזה.
אני קורא למדינות שהקפיאו את המימון לאונר"א לבחון מחדש את החלטתן.

סוכנות הידיעות הצרפתית: גם גרמניה מקפיאה את המימון לאונר"א.

שוויץ והולנד הם גם בין המדינות שהודיעו על הפסקת תרומתן לאונר"א
מי כן ממשיך לממן את אונר”א?
ואם כל המדינות הנ”ל מפסיקות לתרום להם, יש סיכוי שאונר’’א תיסגר סוף סוף וה”פליטים” הפלסטינים יעברו לסוכנות לפליטים הרגילה של כל העולם (שהקריטריונים שלהם הרבה יותר הגיוניים והם לא מעבירים את תקציב הפליטים לנינים של מי שפעם היה אולי פליט)?

הנמצא

משתמש מקצוען
ויש אתרים שמתעדכנים מאוחר

הותר לפרסום:
1706429049978.png

אבל למרבה הפלא כבר ב2022 זה פורסם

שב״כ חושף: סוחרי סמים ישראלים פעלו עבור המודיעין האיראני ליצירת ״תאים רדומים״ בישראל​

סולטאן עטאללה, בן 55, דרוזי מהכפר ירכא, וראמי שאמי, בן 33 מוסלמי מהכפר ג'דידה נעצרו. שניהם סוחרי סמים שנפגשו עם אנשי חיזבאללה בטורקיה על מנת להבריח נשקים לישראל
עמי רוחקס דומבה | 20/03/2022
שב״כ חושף: סוחרי סמים ישראלים פעלו עבור המודיעין האיראני ליצירת ״תאים רדומים״ בישראל

ו

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
האו"ם בעד הנאצים: מזכ"ל האו"ם גוטיירש הפציר בממשלות שהודיעו על הקפאת המימון לאונר"א לחזור בהן, בטענה שאין להעניש את אלפי הנשים והגברים שעובדים עבור הארגון. הוא התייחס לזהות העובדים, שנטען כי היו מעורבים באירועי הטבח, ואמר שמתוך ה-12 אחד נהרג ו-9 נוספים סיימו את עבודתם בעקבות האירוע

אפרופו אונרא יש תופעה מדהימה בעזה.
אתה נכנס לבתי יוקרה. וילות ודירות פאר מאובזרות בציוד שלי לא יהיה בעוד 50 שנה ולמרות זאת אתה מוצא בהן שימוש בציוד של אונרא. במטבח שקי קמח של אונרא ובחדר הילדים מחברות בי״ס של הארגון. זה קיים בכל בית ברצועה. כלומר *כל* תושבי הרצועה עשו שימוש בארגון יום יום לא בהכרח היו חייבים אלא כי הם התרגלו. ההתקרבנות וההשענות על הארגון הזה הפכו לדבר נוח.
משום מה, לא מפריע למזכ”ל האו”ם שכל הפליטים הפלסטינים המסכנים שברצועת עזה יסבלו עכשיו כי אין כסף לאונר”א, מה שמפריע לו זה שכל העובדים של אונר"א יצטרכו לחפש עבודה אחרת, ושאסור להעניש אותם.
המסקנות:
א. את אף אחד לא באמת מעניין מצב האזרחים ה”חפים מפשע” בעזה.
ב. לא באמת האזרחים העזתים יפסידו אם סוגרים את אונר"א, מי שיפסיד זה רק העובדים שלהם.
ג. כל האזרחים בעזה עובדים בא’ משתי עבודות או בשניהם ביחד, א. באונר”א. ב. בחמאס.

דיני

משתמש מקצוען
זה פוגע בעיקר בערבים, מי עכשיו מספיק דפוק לטוס לשם?
הרבה אנשי עסקים.
תסתכל בבית שלך כמה מוצרים מגיעים מטורקיה (למשל מטהרי אוויר - כמעט כולם. גם אם רשום סנו. גם הרבה מוצרי מזון וטקטיל)
ויש עוד הרבה שאתה לא יודע עליהם כי תלשת את התווית או עגבניה שאין לך מושג או מכשירי חשמל.

GBSA

משתמש סופר מקצוען
הדברים ידועים כבר.
לא ממש ענית למה שכתבתי.

אתם רק 'שוכחים' שאם ישראל מפתיעה בתקיפה - היא לא תעשה את זה אם אין לה תוכנית להמשך המלחמה האזורית שתפרוץ מיד.

אבל לא צריך להיסחף עם תיאורי הקטסטרופה
אם ישראל הייתה מגייסת מילואים ומעלה חטיבות חי"ר ושיריון צפונה היא הייתה מאבדת את אלמנט ההפתעה,
ובוודאי שלא היו מעלים סד"כ במימדים שיש היום - שעכשיו אנחנו יודעים שהוא נצרך,
אז בהחלט עלולה הייתה להיות קטסטרופה,

בנוסף שכחתי להזכיר את זה שהצבא לא יכול להבטיח לתושבים שאין מנהרות מתחת ליישובים - או אפי' הודה בכך שיש...
ומדובר על מנהרות התקפיות רחבות ידיים שבחסות הבלאגן יכלו לפרוץ משם מאות מחבלים מכל אחת בתוככי יישובים מאוכלסים - ומדובר על מחבלים מיומנים מאוד.
אף אחד לא היה מפנה יישובים לפני תקיפה באיראן.
אז לא נראה לי שהגזמתי.

ושכחת עוד משהו,
ב7 באוקטובר עד לייצוב המצב למחרת היחס היה הרבה פחות מ1 ל100 - יותר בסביבות 1 על 2
שזה כולל כ - 800 אזרחים ישראלים ומנגד גם כמה מאות עזתים לא ממש מיומנים.
כל עוד הצבא לא מצליח לייצב את קו הגבול - יכולה להיות קטסטרופה רח"ל. (אני לא מדבר על עכשיו שתכלס אין יישובים סמוכי גדר בצפון - והמלחמה פנים אל פנים היא בעיקר מול חיילים.)
אז אני מדבר על מצב כזה בו הייתה פלישה ליישובים, שזה היה תרחיש ריאלי כל עוד היו שם יישובים ולא משנה כמה היית נערך עם הכוח הסדיר גם עם תגבורים - כל עוד לא מדובר במצב הנוכחי שיש סד"כ עצום ואין יישובים.
(ברגע שהייתה פלישה ליישובים לא משנה כמה מסק"רים וכטבמי"ם חמושים היית מעלה לכוננות - אתה כמעט ולא יכול להפציץ אותם מהאוויר.)

ועוד דבר שלא התייחסת אליו זה כח האש של חיזבאללה שהוא מטורף,
תחשוב רק על כמה עשרות רקטות בורקאן - לשטי כינוס - מוצבים קדמיים - יישובים - בבת אחת לאותו מקום - זה הרס עצום!
תחשוב על כמויות טילים כאלו שיכולים להפיל בניינים - לא יעזור ממ"ד - כי הוא לא עוזר לפגיעה ישירה והוא לא עוזר אם הבניין נופל, ונכון שלא כל טיל יכול להפיל בניין אבל זה תרחיש שעוד עלול לקרות, כשיורים אלפי טילים לטווח רחוק שחלקם מדוייקים.

לא רוצה להפחיד - ואין לי בכלל ידע צבאי - אבל אני כותב את מה שאני שומע - ולנו יש נטייה לחיות באופריה ואם מה שצריך להיות (בלית ברירה) זה מלחמה עם חיזבאללה - אז זה משחק ילדים.
ממש ממש לא.

GBSA

משתמש סופר מקצוען
הדברים ידועים כבר.
לא ממש ענית למה שכתבתי.

אבל לא צריך להיסחף עם תיאורי הקטסטרופה!
לגבי זה,
לא ראינו שהייתה לה תוכנית למקרה שחיזבאללה היה מחליט להפתיע..
אני לא רואה תרחיש בו ישראל מיוזמתה מפנה יישובים כי היא פתאום רואה היערכות של חיזבאללה,
וגם אם כן היא לא הייתה מספיקה, זה יכול היה להיות עניין של כמה שעות מהסימנים הראשוניים עד לפריצה.

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
אם ישראל הייתה מגייסת מילואים ומעלה חטיבות חי"ר ושיריון צפונה היא הייתה מאבדת את אלמנט ההפתעה,
ובוודאי שלא היו מעלים סד"כ במימדים שיש היום - שעכשיו אנחנו יודעים שהוא נצרך,
אז בהחלט עלולה הייתה להיות קטסטרופה,

בנוסף שכחתי להזכיר את זה שהצבא לא יכול להבטיח לתושבים שאין מנהרות מתחת ליישובים - או אפי' הודה בכך שיש...
ומדובר על מנהרות התקפיות רחבות ידיים שבחסות הבלאגן יכלו לפרוץ משם מאות מחבלים מכל אחת בתוככי יישובים מאוכלסים - ומדובר על מחבלים מיומנים מאוד.
אף אחד לא היה מפנה יישובים לפני תקיפה באיראן.
אז לא נראה לי שהגזמתי.

ושכחת עוד משהו,
ב7 באוקטובר עד לייצוב המצב למחרת היחס היה הרבה פחות מ1 ל100 - יותר בסביבות 1 על 2
שזה כולל כ - 800 אזרחים ישראלים ומנגד גם כמה מאות עזתים לא ממש מיומנים.
כל עוד הצבא לא מצליח לייצב את קו הגבול - יכולה להיות קטסטרופה רח"ל. (אני לא מדבר על עכשיו שתכלס אין יישובים סמוכי גדר בצפון - והמלחמה פנים אל פנים היא בעיקר מול חיילים.)
אז אני מדבר על מצב כזה בו הייתה פלישה ליישובים, שזה היה תרחיש ריאלי כל עוד היו שם יישובים ולא משנה כמה היית נערך עם הכוח הסדיר גם עם תגבורים - כל עוד לא מדובר במצב הנוכחי שיש סד"כ עצום ואין יישובים.
(ברגע שהייתה פלישה ליישובים לא משנה כמה מסק"רים וכטבמי"ם חמושים היית מעלה לכוננות - אתה כמעט ולא יכול להפציץ אותם מהאוויר.)

ועוד דבר שלא התייחסת אליו זה כח האש של חיזבאללה שהוא מטורף,
תחשוב רק על כמה עשרות רקטות בורקאן - לשטי כינוס - מוצבים קדמיים - יישובים - בבת אחת לאותו מקום - זה הרס עצום!
תחשוב על כמויות טילים כאלו שיכולים להפיל בניינים - לא יעזור ממ"ד - כי הוא לא עוזר לפגיעה ישירה והוא לא עוזר אם הבניין נופל, ונכון שלא כל טיל יכול להפיל בניין אבל זה תרחיש שעוד עלול לקרות, כשיורים אלפי טילים לטווח רחוק שחלקם מדוייקים.

לא רוצה להפחיד - ואין לי בכלל ידע צבאי - אבל אני כותב את מה שאני שומע - ולנו יש נטייה לחיות באופריה ואם מה שצריך להיות (בלית ברירה) זה מלחמה עם חיזבאללה - אז זה משחק ילדים.
ממש ממש לא.
לא יודע אם מישהו מדבר על זה, אבל יש לי הרגשה רעה בנוגע למוכנות ישראל לפלישת חיזבללה בצפון.

גם אם נאמין לכך שהצבא ערוך על הגבול, נשמע שהחשיבה מקובעת למנוע את מודל ה7 באוקטובר בצפון.

ייתכן מאד שחיזבללה מודע לכך שהצבא ערוך, והוא מתכונן לחדור בדרך שאינה דומה לפריצה של החמאס.

חיזבללה יכול בקלות עם סיוע ממשולש הגבולות, לפרוץ עם כל הכח שלו בנקודה אחת, ולנתק את רמת הגולן משאר הארץ, לשלוח אלפי לוחמים לפוצץ פיזית את בתי הזיקוק בחיפה, או להעביר כוחות ליו"ש.

חייבים לחשוב מחוץ לקופסא, כי בינתים הם הוכיחו שדרכי הפעולה שלהם מגוונות וערמומיות, ונראה שהם מרדימים את ישראל ע"י מצב סטטי של פעולות מוגבלות כבר חודשיים בגבול הצפון.

אללה יוסטור.

GBSA

משתמש סופר מקצוען
באשר לזה,
הפכת את ישראל למדינה נחשלת
עיין ערך ה 7 באוקטובר

את חיזבאללה למינימום צבא מערבי סדיר..
ככל הידוע לי,
חיזבאללה יותר חזק מצבא מערבי סדיר,
על כח האש שלו שמעתי מביני עניין שאמרו בריש גלי שיש לו הרבה יותר ממדינה מערבית - אירופאית ממוצעת - או יותר מכולם (אני כבר לא זוכר מה היה הניסוח המדוייק).
הוא מיומן יותר מהרבה צבאות אחרים, ומחזיק כח סדיר גדול מאוד.
הם גיהדאיסטים - וזה הדבר המסוכן - אין שכל יש הרבה מוטיבציית לחימה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...