תשלום למעון לחודש אוגוסט

azriel

משתמש צעיר
עימוד ספרים
שמתי את ביתי במעון פרטי אשר גובה מחיר מלא 1800 ש"ח.
התחלתי לשים את ביתי מחודש יוני
מנהלת המעון ביקשה ממני צ'קים עבור חודשים יוני יולי אוגוסט. ונתתי לה. (לא בדקתי ביומן בדיוק מתי חופש וכו' לא שמתי לב לזה בכלל.. ספונטנית, היא ביקשה, אני נתתי)
בפועל הילדה שלי הגיעה לדלקות אוזניים וריאות שלש פעמים בחודשים יוני ויולי.. מה23.7 הילדה לא הלכה למעון והחלטנו שלא להמשיך לשלוח..
בכ"ז, מנהלת המעון רוצה לגבות ממני על חודש אוגוסט חודש מלא.
בפשרה שניסיתי להגיע איתה שאשלם לפחות חופש יחסי של חודשיים שהייתי במעון, היא לא הסכימה.. ולא מוכנה להביא לי את הצ'ק..
מה החוק אומר בנושא? האם אפשר לבטל את הצ'ק..
אגב, אין שום מסמך חוזה וכו' חתום בינינו חוץ מזה שנתתי לה צ'ק.
תודה.

אמיליה

משתמש מקצוען
צריך לשלם את החופש לפי היחסיות של הנוכחות בשנת הלימודים.

אם היית רק חודשיים אז את מחלקת את התשלום החודשי של החופש לסך חודשי הלימוד ומכפילה כפול החודשים שאת היית.
ככה אני עשיתי וזה החוק של התמ"ת
לדעתי תבטלי את הצ'ק

אות ומופת

משתמש פעיל
לבטל צ'ק זה לא פשוט ולא בדיוק חוקי. אם לא היה חוזה, אז נראה שכביכול הסכמת לתת לה את הצ'קים ללא תנאי.

במקרה כזה כדאי פשוט לשאול רב. אני מאמינה שהוא יגיד שתעשו לפי מנהג המקום, שזה בד"כ לשלם את החופש באופן יחסי. במיוחד אם תצייני שהדלקות וכו' הם כנראה כתוצאה מהשהיה במעון, בין אם זה היה יכול להימנע (יותר היגיינה) ובין אם לא.

azriel

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י אות ומופת;1720934:
לבטל צ'ק זה לא פשוט ולא בדיוק חוקי. אם לא היה חוזה, אז נראה שכביכול הסכמת לתת לה את הצ'קים ללא תנאי.

במקרה כזה כדאי פשוט לשאול רב. אני מאמינה שהוא יגיד שתעשו לפי מנהג המקום, שזה בד"כ לשלם את החופש באופן יחסי. במיוחד אם תצייני שהדלקות וכו' הם כנראה כתוצאה מהשהיה במעון, בין אם זה היה יכול להימנע (יותר היגיינה) ובין אם לא.

מבדיקה עם עו"ד לעניני עבודה, (אורי שאבי) הוא אמר לי כל זמן שאין מסמך ביניכם.. חתום שניכם בבעיה.. לכן עדיף שתבטל את הצ'ק ושהיא תרדוף אחרי, מאשר שהיא תגבה את הצ'ק ואח"כ אתה תחפש אותה בבית משפט.
לגבי החופש, זה נכון לגבי יחסי עובד מעביד.. לא לגבי.. ז.א. היא אמורה לבקש ממני סכום כל חודש שבו כלול גם החופש. אבל אני לא אמור לשלם בחודש של החופש.. היא אמורה לשלם לעובדים שלה על חופש.. לא אני.
אגב, אני הצעתי לה לשלם חופש יחסי והיא עם ראש בקיר לא מסכימה..
רב אין מה לשאול כי היא לא בדיוק בייחסים עם רבנים.

שלמה

משתמש מקצוען
אוגוסט משלמים כשמדובר על שנה שלמה....
נכנסת ביוני. למה שתשלם מחיר מלא על החופש?

שלמה

משתמש מקצוען
רק עם הצק היה לא סחיר ועל שמה. אולי תשקול לבטל את הצק.
באם הצק פתוח. אל תעשה שטויות.

תבקש ממנה קבלה על כל הסכומים ואז תאמר לה שאתה הולך לבית משפט.

אות ומופת

משתמש פעיל
נכתב ע"י azriel;1721040:
מבדיקה עם עו"ד לעניני עבודה, (אורי שאבי) הוא אמר לי כל זמן שאין מסמך ביניכם.. חתום שניכם בבעיה..

אני מתארת לעצמי שהוא מבין יותר טוב ממני, אבל בפשטות הייתי חושבת שאם רכשת מוצר שירות וכבר שילמת תמורתו - לכאורה אתה מחוייב גם אם אין ביניכם חוזה מחייב. אם קיבלתם דף מידע ובו כתובות החופשות וכו', היא יכולה לטעון שהיא יידעה אתכם מתי החופש ושידעתם על מה אתם משלמים.

לגבי החופש, לא הבנתי את עמדתך. האם לדעתך במעונות פרטיים לא משלמים בחודש של החופש? תמיד משלמים חודש נוסף. אם כי בד"כ באופן יחסי לחודשי ההשתתפות.

azriel

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י אות ומופת;1721137:
אני מתארת לעצמי שהוא מבין יותר טוב ממני, אבל בפשטות הייתי חושבת שאם רכשת מוצר שירות וכבר שילמת תמורתו - לכאורה אתה מחוייב גם אם אין ביניכם חוזה מחייב. אם קיבלתם דף מידע ובו כתובות החופשות וכו', היא יכולה לטעון שהיא יידעה אתכם מתי החופש ושידעתם על מה אתם משלמים.

לגבי החופש, לא הבנתי את עמדתך. האם לדעתך במעונות פרטיים לא משלמים בחודש של החופש? תמיד משלמים חודש נוסף. אם כי בד"כ באופן יחסי לחודשי ההשתתפות.

לא היה דף מידע.. הכל בעל פה דרך וואצאפ.
אם הייתי משתמש בחודש אוגוסט ולו יום אחד, הייתי מבין את מה שאמרת לגבי "רכשת מוצר שירות וכבר שילמת תמורתו". אבל שבועיים לפני חודש אוגוסט סיימתי את השירות שלה.. ז.א. שהצ'ק שנמצא אצלה הוא על מוצר שלא רכשתי וללא שום שירות.
לשלם על החופש באופן יחסי אני מוכן.. וזה מה שאעשה. אבטל את הצ'ק ואתן לה צ'ק חלופי.

מתנה ששווה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
גם אני שמתי את הילדה שלי בגן השנה באפריל. לא נתנו לגננת תשלום מלא על חודש אב כי היא הייתה שם רק 4 ימים והיא קיבלה רק על ה4 ימים שהיא הייתה שם. זה מההתחלה סוגרים, לא בשבועיים האחרונים...

אמיליה

משתמש מקצוען
כמובן שאת הצ'ק החלופי תיתן לה רק לאחר שהיא תחזיר את הצ'ק הראשון.

אות ומופת

משתמש פעיל
נכתב ע"י azriel;1722119:
אם הייתי משתמש בחודש אוגוסט ולו יום אחד, הייתי מבין את מה שאמרת לגבי "רכשת מוצר שירות וכבר שילמת תמורתו". אבל שבועיים לפני חודש אוגוסט סיימתי את השירות שלה.. ז.א. שהצ'ק שנמצא אצלה הוא על מוצר שלא רכשתי וללא שום שירות.
לשלם על החופש באופן יחסי אני מוכן.. וזה מה שאעשה. אבטל את הצ'ק ואתן לה צ'ק חלופי.

רק להבהרה (למרות שודאי שאתה צודק שאין עניין לשלם את כל החופש כשהייתם חודשיים): רכישת מוצר או שירות היא גם אם המוצר או השירות עדיין לא הגיע אליך, או הגיע ולא השתמשת, או החלטת לבטלו ברגע האחרון. הזמנת שירות = רכשת. נרשמת לגן לפרק זמן X = רכשת את השירות למשך אותו פרק זמן.

וואצאפ זה משהו שנשאר מתועד? כי אם כן אז גם זה בכתב.

גם אם היא לא בקטע של רבנים, אני חושבת שהייתי מתייעצת בעצמי עם רב במקרה כזה, איך נכון לנהוג.

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
מצד אחר, היתה יכולה לקבל ילד אחר במקום על כל התקופה, ועכשיו גם לבטל לה את החופש?

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י אחד פלוס;1722283:
מצד אחר, היתה יכולה לקבל ילד אחר במקום על כל התקופה, ועכשיו גם לבטל לה את החופש?
זו סיבה טובה מאוד, להתחשבות. לא לכפייה על התשלום.

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י azriel;1722119:

מעון רגיל מקבל 12 צקים גם אם יצאתם באמצע השנה!
אלא אם אין ילד מחליף אחר.
השנה גם במעון תמת לא היה מעון באוגוסט ולמרות זאת אין עילה לבטל צק וכדומה.

מתנה ששווה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שלמה;1722826:
מעון רגיל מקבל 12 צקים גם אם יצאתם באמצע השנה!
אלא אם אין ילד מחליף אחר.
השנה גם במעון תמת לא היה מעון באוגוסט ולמרות זאת אין עילה לבטל צק וכדומה.

אני שמתי את הילדה שלי 4 חודשים. למה שאני אשלם 12 צקים? זה לא קשור בכלל...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה