תשכחי מכל מה שידעת על ניקוי תנור אפייה.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
הסנו פורטה לא כזה יותר צדיק מהסנט מוריץ...:)
והעצה עם הניילונים הופיע לפני כמה שנים בפטנט רשום - המודיע.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ניסיתי את העצה הזו היום, אז היא עזרה לי-בערך, אולי התנור שלי מלוכלך יותר מהנורמה או שאני דורשת ממנו להיות יותר מידי נקי? אולי.
בכל מקרה, ריססתי מהסנט מוריץ במרפסת כדי שלא להחנק מהאדים הרעילים, אבל הרוחות העיפו לי רסיסים לכיוון הפנים, העיניים, הצוואר והידיים ואיזה כוויות קיבלתי... שטפתי ושטפתי, עכשיו הכל די נקי. וכבר לא כואב, אבל כמדומני שהסתכנתי מידי, לחינם.

פרפר

משתמש מקצוען
מה האגרסיביות הזו?
התנור שלי בן עשר שנים ולא ראה מימיו לא סנט מוריץ ולא פורטה, אני אופה ה-מ-ו-ן, גם דברים שומניים. בסוף יום של אפיה מעבירה מטלית כמו שאני מנקה את הסירים אחרי בישול והתנור במצב מצוין. בערב פסח אני מנקה אותו עם איזה חומר לניקוי כללי ודי. לא מבינה איך מכניסים כאלו חומרים הביתה, במיוחד בבית עם ילדים, ולא משנה בכמה כספות תחזיקו אותו.
ואגב, שכנה שלי התיזה על דלת התנור מסיר שומנים והזכוכית פשוט התנפצה לה לרסיסים קטנטנים מול הפנים! לדבריה היא לא מבינה למה כי היא כל שנה מנקה עם החומר הזה והוא היה בסדר גמור.

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י פרפר;969128:
בסוף יום של אפיה מעבירה מטלית כמו שאני מנקה את הסירים אחרי בישול והתנור במצב מצוין.

זו הסיבה שאת לא צריכה חומרים אגרסיביים..... אשרייך.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י פרפר;969128:
מה האגרסיביות הזו?
התנור שלי בן עשר שנים ולא ראה מימיו לא סנט מוריץ ולא פורטה, אני אופה ה-מ-ו-ן, גם דברים שומניים. בסוף יום של אפיה מעבירה מטלית כמו שאני מנקה את הסירים אחרי בישול והתנור במצב מצוין. בערב פסח אני מנקה אותו עם איזה חומר לניקוי כללי ודי. לא מבינה איך מכניסים כאלו חומרים הביתה, במיוחד בבית עם ילדים, ולא משנה בכמה כספות תחזיקו אותו.
ואגב, שכנה שלי התיזה על דלת התנור מסיר שומנים והזכוכית פשוט התנפצה לה לרסיסים קטנטנים מול הפנים! לדבריה היא לא מבינה למה כי היא כל שנה מנקה עם החומר הזה והוא היה בסדר גמור.

מקסים לך שיש לך זמן כל פעם להבריק את התנור ושות' אחרי כל אפיה...
אני אין לי זמן ופניות, תגידו תודה שבכל שבוע יש 3 עוגות מפוארות לשבת...

ציורית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
סנט מוריץ אין כמוהו!

כציירת בצבעי שמן אין לכן מושג כמה כסף חסך לי הסנט המוריץ - הוא החזיר לי כל בגד מוכתם לקדמותו כאילו לא היו דברים מעולם !
ולגבי התנורים , אני 'מחמירה' יותר ובערב פסח רגילה להשרות את התנור לכל השבת בסנט מוריץ במוצאי שבת ניגוב קל של כל החומר עם הליכלוך המומס וקצת סנו קליר בשביל ריח נעים יותר.... כנראה שאחרי 26-30 שעות חרפות החומר פגה ומספיקה לי כפפה אחת פשוטה לזוג ידיים רגישות מאד מאד אפילו למים .
ולכל הדואגות, התנור שלי בן 9 ואחרי פסח נראה תמיד כמו חדש מהאריזה !!!

לגעת בנקודה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יו תודה על כל האשכול הזה אני בסך הבל נשואה 2.5 שנה ורק הפסח הזה יצא לי לנקות את התנור (עד לפני שנה התנור הייתי רהיט נוי ;))
ועכשיו התנור שלי לא מי יודע מה מלוכלך
שבוע שעבר ירדתי לסופר ואני רואה סנט מוריץ לניקוי תנורים (בחיים שלי לא שמעתי על כל מה שהוא מכיל חוץ מההשפעת הנקיון) קניתי את זה והתכוונתי להשפריץ ולנקות לא ידעתי שהוא צריך זהירות יותר מ"וינדולין" - "נס משמים שראיתי את הנושא הזה כאן" כי בלי זה יכול להיות שהייתי משתמשצת בזה גם ליד הבת שלי - אני לא מבינה איך מוכרים כזה דבר בלי 1000 אזהרות
בכל אופן אם התנור שלי לא כזה מלוכלך נראה לי שחזיר את זה ואקנה משהו יותר פשוט...

אפרתה

משתמש מקצוען
אכן, הסנט מוריץ יכול לחורר דפנות של תנור- גם מנסיון שלנו. אני מנקה עם משחת אסטוניש בקופסא הכחולה. מצוין, מנקה היטב, משאיר תנור מבריק. עדיף לעבוד ולשפשף עוד קצת ולא לסכן את הבריאות עם הדברים הארורים האלה. מענין, היום כולם מחפשים משהו שלא צריך לשפשף... סתם תדעו זה בריא לשפשף:), היה כאן אשכול על ניקוי טליתות שפתח לי את העיניים. הגב' כתבה שכל המלבינים למיניהם אמנם מלבינים אבל בשורה התחתונה צריך לשפשף כדי שיהיה נקי. פשוט התרגלנו ללחוץ על הכפתור של המכונה או להתיז סנטמוריץ וחסל...

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
אפרתה, יש לי משחה כזו לתת לך, אם תרצי. אני לא מסתדרת איתה.

תור הזהב

משתמש מקצוען
ממליצה גם על פרימיום של פיירי, מסיר שומנים בינוניים ופחות מסוכן לכאורה.

קופית

משתמש רשום
נכתב ע"י poto12;969093:
אצלי זה ענין של הרגל
אל תאכלו אותי
אני מנקה עם סנט מוריץ ואקונומיקה בידיים חשופות הכפפות משום מה מציקות ושורפות לי יותר
היום אחרי כמה פעמים שהיידיים התרגלו אני אפ' לא צריכה קרם ידיים אחרי
וכן אין כמו סנט מוריץ אני שמה למשך כמה שעות בתנור סגור וכשאני משפריצה את החומר אני שמה סמרטוט על הפה והאף
ומיד שאני מסיימת לנגב(משתדלת מה שפחות לגעת בחומר....) אני שוטפת ידיים מאמינה שהיובש ביידים זה גם בגלל התקופה וגם הכמות פעמים שאני שוטפת ידיים...

אני עשיתי את זה שנה אחת וזה הספיק לי...
כפות ידיים מושבתות במשך יומיים, שורפות וכואבות שבוע לפני פסח .
אפיזודה מעניינת.:eek:

ועוד משהוא,
לא להשפריץ על זכוכית דלת התנור סנט מוריץ, מקווה שזה ברור...

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
קופית יקרה, אין מילים!!!!!!!!!!!!!!
הצלת אותי ואת כל מי שהעברתי לו את הפטנט המדהים שלך!
הוספת לי עוד שעות בערב פסח העמוס.....
ושוב תודה רבה רבה!!!!!!!!!!

צילה

משתמש רשום
יישר כח !
היום עשיתי את כל הסירים והתבניות , הכל יצא כמו חדש!

אפרתה

משתמש מקצוען
עידכון למעונינים-
היות שאני לא משתמשת בסנט מוריץ החלטתי לנסות את השיטה עם מסיר שומנים קר- מרחתי אתמול בלילה משחת אסטוניש על כל התנור והתבניות והשארתי. עכשיו ניקיתי בסמרטוט ו99.5% ירד, היתר- לשפשף קצת. אז- מומלץ, ותודה על הטיפ.

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הצילו..
איך הגעתם כבר לתנור???

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
תנור אמור לעבור ניקוי במטלית לחה אחרי כל שימוש ואפיה.
כשהלכלוך טרי אין סיבה שהוא לא יירד עם פיירי לכלים.

תנקו אחרי כל אפיה ולא תצטרכו להכניס את החומר סנץ מוריץ הביתה.

דרך אגב- כפות הידיים לא מתרגלות. העור שלנו נושם והחומר הזה חודר דרך העור.

tamar

משתמש מקצוען
קופית הצדקנית!!
אין מילים בפי!
חסכת לי שעות עבודה ומאמץ
והתנור והתבניות נראים כאילו קנו אותם עכשיו.
תבורכי מפי עליון :)

ישראלה

ללמוד תוכנות בכייף :)
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
איך מצמידים את השקיות לכל מקום לאחר הריסוס בלי שהחומר יגע בעור?
וההשפרצה על התבניות והסירים, כשזה כבר בתוך השקית או לפני?
החומר לא מתייבש אחרי כ"כ הרבה שעות השהיה?

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י ישראלה;973436:
איך מצמידים את השקיות לכל מקום לאחר הריסוס בלי שהחומר יגע בעור?
וההשפרצה על התבניות והסירים, כשזה כבר בתוך השקית או לפני?
החומר לא מתייבש אחרי כ"כ הרבה שעות השהיה?

1. בשביל זה יש כפפות!
2. משפריצים על התבניות, מכניסים לשקית וסוגרים היטב.
3. תלוי כמה זה כ"כ הרבה שעות.... משאירים שעה-שעתיים, ושום דבר לא מתיבש.
אגב, משום מה הטיפ הזה עובד אצלי מדהים על התנור עצמו, אבל על התבניות לא.... מוזר :confused:

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י rosmarin;973352:
תנור אמור לעבור ניקוי במטלית לחה אחרי כל שימוש ואפיה.
כשהלכלוך טרי אין סיבה שהוא לא יירד עם פיירי לכלים.

תנקו אחרי כל אפיה ולא תצטרכו להכניס את החומר סנץ מוריץ הביתה.

דרך אגב- כפות הידיים לא מתרגלות. העור שלנו נושם והחומר הזה חודר דרך העור.
אשרי כל מקיימי האמור

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה