עזרה תזכירו לי שיש תינוק באוטו!!!

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
כשאדם מרגיש אחריות, זה לא יקרה לו בחיים שישכח ילד
אני עושה הרבה פעמים ליווי הסעות של תלמידים, ואין מצב בעולם שאני יורד מהאוטובוס בלי שאני עושה סריקה שלא נשאר ילד
כנ"ל פה. בדרך כלל אנשים אומרים "רק שניה אני קופץ לכאן ומיד חוזר" והמיד הזה קורה שמתארך הרבה זמן ואז בורח מהראש שיש ילד באוטו
אבל אם אדם יכניס לראש שאין מצב שאני יורד מהאוטו בלי סריקה או שמשאיר ילד באוטו - זה לא יקרה
אין לזה שום קשר לאחריות, וההתנשאות הזו מיותרת לחלוטין, רוב מוחלט של מקרי שכחת הילדים לא היה בגלל שהשאירו אותם ''רק שניה'', אלא לרוב המקרים היו כשהיה שינוי במסלול היומיומי והילד לא היה אמור להיות ברכב.
וכאן ההבדל הגדול, שבמקצוע (נהג או מלווה) יש נהלים ברורים ואז מי שמזלזל בהם הוא פושע וחסר אחריות. אבל ברכב משפחתי שאין נהלים וחוקים אז מי שלא סורק את הרכב אין כאן מעשה ''לא אחראי'', בעבר ניסו לחייב הכנסת מערכות נגד שכחה גם ברכב פרטי, ואז מי שלא יתקין זאת יהפוך להיות ''לא אחראי'', תקנה זו לא יצאה לפועל בסוף.
אין ספק שמי שאכפת לו ורואה כמה מקרים יש בשנה של שכחת ילדים ברכב ינסה לחשוב מחוץ לקופסא, אבל ''להיות אחראי'' לא שווה כלום בלי לתרגם את זה להרגל מעשי וריאלי, שאינו תלוי בסיטואציה או בשעה מסוימת ביום, כך שבמשך הזמן הופך לאינסטינקט.

אשקלון

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אם אפשר לשכוח ילד, אפשר לשכוח פעם להוריד את הנעלים
הלחץ והפיזור נפש של היציאה רב על הלחץ של הכניסה...
בדיוק, אם כבר ההרגל צריך להיות תמיד להניח את הנעל בספסל האחורי, בין אם יש ילד ובין אם אין, אבל גם זה לדעתי פעולה מאוד כבדה שכמעט אין מי שיתמיד בה.
הרגל. זו מילת הקסם. לא הייתי ממהר להשליך את המילה כבדה על משהו שלא ניסיתי. יש כאלו שמתחברים יותר ויש שמתחברים פחות.
אני עושה הרבה פעמים ליווי הסעות של תלמידים, ואין מצב בעולם שאני יורד מהאוטובוס בלי שאני עושה סריקה שלא נשאר ילד
כנ"ל פה. בדרך כלל אנשים אומרים "רק שניה אני קופץ לכאן ומיד חוזר" והמיד הזה קורה שמתארך הרבה זמן ואז בורח מהראש שיש ילד באוטו
אבל אם אדם יכניס לראש שאין מצב שאני יורד מהאוטו בלי סריקה או שמשאיר ילד באוטו - זה לא יקרה
הבלים
ברענון נהיגה זכור לי שמהבחינה החוקית זה אסור - לא בטיחותי, כיון שהרגל לא תלחץ חזק על הברקס בכל הכוח במקרה תאונה ח"ו, (אינסטיקטים של הכף הרגל) וכן שהרגל מגיבה אחרת בלי נעל..
וכמובן שכנ"ל מחברת הביטוח.
מעניין. לא שמעתי, לא ידעתי.
גילוי נאות זרקתי את הפטנט בשיחה עם כמה אברכים בכולל.
אברך אחד מאד התלהב ועד היום מודה לי, אחר ניגש אלי לאחר תקופה ואמר שזה עשה לו פצעים ברגל...
אני בכל אופן עד היום משתמש עם זה.
כפי שכבר כתבתי אני לקחתי צעד אחד קדימה, אין צורך להגזים. אפשר גם את הכובע או את השעון במקרה דנן, אבל בשביל הלב המודאג שלי אני שם את הנעל.....

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אתם לא שמים לב למה שאתם כותבים ?!?!
יש פה הצעות לשים נעל על הילד, לשים את הפלאפון על הילד
תגידו, אתם נורמליים ?!
את הפלאפון לא תשכחו ואת הילד כן ??
את הנעל לא תשכחו ואת הילד כן ??
את השעון אני לא אשכח ואת הילד כן ?
על זה נאמר מה שחשוב לי - אני לא שוכח

אשקלון

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
תגידו, אתם נורמליים ?!
אני מאד מתפלא על הדברים שנכתבו
הרי גם אתה בטח יודע
שדברים שהם שייכים לעכשיו אתה הרבה יותר שם לב אליהם מדברים אחרים, גם אם הם הכי חשובים בעולם
אם התינוק מאחורה ויש לך אלף סידורים על הראש, יכול להיות שתשכח אותו אחת לאלף
אבל בחיים זה לא יקרה אם כשתניח את הרגל על המדרכה תרגיש את האבני חצץ נכנסים לרגל
או שתרצה להתקשר למישהו או לראות מה השעה
הלא כן?
אם כי כמדומני שפתרתי את המיסתורין -
אם אתה עובד בהסעות ילדים ברור שמתוקף תפקידך לפני שאתה יורד אתה סורק את האוטובוס, כי זה חלק מהעבודה שלך, מה שאין כן אני שהרכב לא משמש להסעת התינוק אלא לעוד אלף דברים, יכול להיות שאשכח אותו.

הנה סרטון שמדגים שכחת תינוק ברכב
(לא לבעלי לב חלש!!!!)

נערך לאחרונה ב:

מקליד...

משתמש פעיל
תגידו, אתם נורמליים ?!
שלא תתנסה :cry:
כן, זה בהחלט קרה למאות הורים, גם לאוהבים ביותר שישושו לתרום כליה עבור הילד בלי להסס, שכחת ילד זה דבר טבעי לצערנו הרב, ברכב יש מאות הסחות דעת, וילד יכול להירדם מאחורה, תוכניות שמשתנות וכו'
זו המציאות!!!

אשקלון

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי

מקליד...

משתמש פעיל
זה עוד פיתרון, יותר זול
זה לא זול - זה אפילו חינם.. לפי האתר.
אבל שוב זה לא כ"כ פרקטי להסתובב עם מכשיר, ולהטעין, לחבר לילד כל פעם, ("5 דקות נסיעה מה הלחץ עכשיו?" וכו')
מאוד אהבתי את הזכורותי, נראה לי אני יעשה אצליהם.

ככר השוק

משתמש מקצוען
זה חוסר הבנה מוחלט למנגנון הפסיכולוגי של למה ילדים נשכחים.
זה לא חוסר אהבה ולא חוסר אחריות.
כדי למנוע את זה, צריך לסגל פרקטיקה שעושים *תמיד* כשהילדים נמצאים וכשלא.

בעל ניסיון

משתמש פעיל
דווקא יש לזה פתרון ממש נחמד.
בכל ווייז יש את האפשרות של תזכורת ילדים ברכב, כך שבכל פעם שמסיימים נסיעה הווייז מזכיר את הילד שנמצא מאחור, פרקטי ונוח.
ניתן גם להשאיר הודעה אישית יחד עם התזכורת על הילד מאחור. מתאים גם לסידורים וכדו.

יהודי בלייב

משתמש רשום
דווקא יש לזה פתרון ממש נחמד.
בכל ווייז יש את האפשרות של תזכורת ילדים ברכב, כך שבכל פעם שמסיימים נסיעה הווייז מזכיר את הילד שנמצא מאחור, פרקטי ונוח.
פתרון נחמד, אבל לא תמיד נותן מענה ברגע האמת
וכמו שכבר כתבו כאן, שהמקרים הבעייתיים הם דווקא בנסיעות הקטנות האלו, שזה רק 5 דק' ולמה להפעיל וויז/להוריד נעל/ לחבר מכשיר, או שאר מצבים שיעד ואופי הנסיעה שונה מההרגל.

אורושששש

משתמש חדש
לא חייבים לבצע את זה, יש אלפי רעיונות, הדאגה שלי לילד מוגזמת,
שלקחתי משהו שבשום פנים ואופן לא יקרה שאשכח.
מציאות אבל שאנשים הכי נורמטיבים שוכחים את הילדים שלהם באוטו......
צריל לעשות השתדלות,
אבל לא להשתגע יותר מידייייייייייייייייייייייייייי

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
תגידו, אתם נורמליים ?!
תקרא שוב את מה שכתבתי במתינות.
אין לזה קשה לחשיבות, כי הדברים קורים בסיטואציות שהילד לא אמור להיות בראש שלך, וכמו כשאתה יוצא מהמקווה אתה לא עושה סיור שאולי הילד שלך נשאר שם, למרות שהוא הכי חשוב לך בעולם, כי הוא לא אמור להיות שם...
רק הרגל אינסטינקטי יפתור את הבעיה (גם מכשיר חיצוני שעובד תמיד מצויין, לא משהו שצריך לשים, להפעיל, לחבר), וכל מי שחושב שיש פיתרון אחר הוא משלה את עצמו, בזמן אמת ח''ו זה לא תמיד יעבוד.

ולגבי הפלאפון, ברור שאם הוא ישאר במקווה תשים לב לזה תוך שעה, ואם זה שעון תשים לב תוך 10 דקות, כי אדם ממוצע משתמש בהם בתדירות הנ''ל, סביב כל שעות היום.
אבל כאמור הפיתרון זה לא שווה הרבה כי צריך לזכור להפעיל או להניח את זה, ובנוסף לפעמים יש שיחה חשובה ומשתמשים בזה תו''כ נסיעה ושוב איבדנו את האפקט.
רק התקן חיצוני אוטומטי לחלוטין יועיל, או הרגל לסרוק תמיד, איך מתרגלים? מתחייבים 5 ש''ח לצדקה כל פעם שטרקתם את הדלת של הנהג לפני שהעפתם מבט אחורה.

נערך לאחרונה ב:

נמבר וואן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בלת"ק
יש לדעת ולהכניס טוב לראש, שהמוח עלול לשכוח דברים חד פעמייים
כל מי שהחביא דבר יקר ערך במקום חד פעמי שהוא אף פעם לא מחביא שם דברים - הסיכוים שהוא יזכור היכן הוא שם את זה - נמוכים!
אם זה דבר קבוע - לא שוכחים
ולכן אם עושים משהו באופן חד פעמי - לקחת בחשבון שיש סיכוי שמשהו ישכח
אם יודעים את זה, נמצאים עם היד על הדופק במקרים חד פעמיים
ועדיין הכל בידו ית' ותפילה עושה - לפחות - מחצה
עריכה: כעת רואה שכתבו דברים מעין אלו, אבל אולי הוספתי משהו..

s.y

משתמש פעיל
אולי אפשר לשים את התינוק במושב ליד הנהג?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אולי אפשר לשים את התינוק במושב ליד הנהג?
דבר ראשון לא בכל רכב ניתן לנטרל את כרית האויר, וגם כשאפשר אנשים מתעצלים לנטרל באופן חד פעמי גם כי מפחדים לשכוח להחזיר.
דבר שני כשיש רכב משפחתי הרבה פעמים הכיסאות של הילדים נשארים רתומים באופן קבוע במקומם מאחור, והרבה טרחה להעביר את זה, ואגב זו דוגמא טובה להנהגה לא מעשית כי הרי אין ספק שברגע האמת (נסיעה של 2 דקות ואתה ממהר נורא) באמת תעביר את הכסא קדימה...

כתיבת תוכן

משתמש פעיל
תגידו, אתם נורמליים ?!
על זה נאמר מי שלא מבין לא מפחד!

מה שלא שוכחים נעליים שעון טלפון וכו' זה לא בגלל חשיבותם רק בגלל שאלו חפצים שהשימוש בהם הוא כל כמה דקות...
להבדיל מתינוק קטן שהוא הדבר הכי יקר בעולם אבל לא "חפץ שימושי".

"ולשכוח" ילד באוטו זה ממש לא נובע מחוסר ערך לילדים!!! לומר דבר כזה זו גם טיפשות גם בורות וגם רשעות.

תותית י.

משתמש מקצוען
דבר שני כשיש רכב משפחתי הרבה פעמים הכיסאות של הילדים נשארים רתומים באופן קבוע במקומם מאחור, והרבה טרחה להעביר את זה, ואגב זו דוגמא טובה להנהגה לא מעשית כי הרי אין ספק שברגע האמת (נסיעה של 2 דקות ואתה ממהר נורא) באמת תעביר את הכסא קדימה...
למה לא שיישב שם באופן קבוע?
נכון שזה מעצבן שבן הזוג יישב מאחור, אבל עדיף לחסוך סיכונים (וזה נראה לי עדיף מליסוע בלי נעל :rolleyes:)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  36  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה