רופא רופא/פסיכיאטר לבחור בן 17 עם דיכאון

יהושע - קל זכות

קל זכות כאן בשבילך 02-642-80-80
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לגבי התור לפרפ' ויצמן שכתתבם שהוא רק לעוד חודש, מהניסיון שלי ניתן במידת הצורך להשיג אצלו מהר יותר (יש עסקנים שיכולים לסייע).
בכל מקרה, מבלי להכנס לשמות של רופאים מה גם שאיני מכיר את המקרה אציין שני נקודות
  1. במידה והדבר אפשרי ולרוונטי, לבצע את הטיפול הרפואי בתיאום עם צוות הישיבה, ולפנות לרופא שהם ממליצים עליו, זה יכול להקל בהמשך (כמובן שהדברים שונים ממקרה למקרה בהתאם לבחור ולישיבה, אך זו נקודה שכדאי לבדוק).
  2. גם בקופות חולים יש רופאים לא רעים, או לפחות רופאים שיש להם החזרים מקופות חולים, כך שלפני שמשקיעים אלפי שקלים שווה בדיקה.

ללדת אחרת

משתמש פעיל
סרנדה לפעמים יכולה לגרום בחודשים הראשונים למחשבות אובדניות או להגביר אובדנות בפרט אצל צעירים פחות מ25 אז שווה לבדוק את זה אם לאחרונה החל לקחת
כואב הלב . לא מפסיקה לחשוב על הסיפור הזה.
גם גיל 17
גם התמודדות קש"ר
גם ריטלין
כל אחד מהם לחוד ובוודאי ביחד - עושה דיכאון,[לא רוצה לקום לכלום] התפרצויות זעם [אני ארצח אותך] מחשבות ודיבורים אובדניים [אני אקפוץ מהחלון ]
למה למה למה לאבד בידיים ילד ולהפוך אותו למטופל פסיכיאטרי? למה?
אני מבינה את ההורים שלא נרדמים בלילה מרוב פחד וצער - אבל מפה ועד לקחת ילד שמתנהג כמו מאות ילדים בני גילו ובמצבו ולהפוך אותו למטופל נפשית?

chaia

משתמש מקצוען
כואב הלב . לא מפסיקה לחשוב על הסיפור הזה.
גם גיל 17
גם התמודדות קש"ר
גם ריטלין
כל אחד מהם לחוד ובוודאי ביחד - עושה דיכאון,[לא רוצה לקום לכלום] התפרצויות זעם [אני ארצח אותך] מחשבות ודיבורים אובדניים [אני אקפוץ מהחלון ]
למה למה למה לאבד בידיים ילד ולהפוך אותו למטופל פסיכיאטרי? למה?
אני מבינה את ההורים שלא נרדמים בלילה מרוב פחד וצער - אבל מפה ועד לקחת ילד שמתנהג כמו מאות ילדים בני גילו ובמצבו ולהפוך אותו למטופל נפשית?
כי במצב אובדני לא חושבים על סטיגמה מטופשת אלא מטפלים מיידית
מדובר פה בחיים של בן אדם שאם לא יטופל יש סיכון ממשי לחייו
וכשהוא ילך לפסיכיאטר טוב הוא יזהה את הנקודה שמפריעה לו כרגע לחיות חיים רגילים ויתאים לו את הכדור המתאים והחיים שלו ינצלו.
חבל שאנשים משחקים בחיי אדם במקום להתעלם לרגע מהסטיגמה של מתמודד נפש

רננה.

משתמש רשום
תנסו להתייעץ עם אברם ביטקין
אדם ירא שמיים שמבין בנושא
הוא בטח יציע לכם איך להתקדם

ללדת אחרת

משתמש פעיל
כי במצב אובדני לא חושבים על סטיגמה מטופשת אלא מטפלים מיידית
מדובר פה בחיים של בן אדם שאם לא יטופל יש סיכון ממשי לחייו
וכשהוא ילך לפסיכיאטר טוב הוא יזהה את הנקודה שמפריעה לו כרגע לחיות חיים רגילים ויתאים לו את הכדור המתאים והחיים שלו ינצלו.
חבל שאנשים משחקים בחיי אדם במקום להתעלם לרגע מהסטיגמה של מתמודד נפש
מי דיבר על הסטיגמה? ?? מדובר על התמודדות עם בעיה שכיחה וחולפת שהפיתרון שלה הוא ממש לא פסיכיאטריה. לא כל מתבגר עם הפרעת קשב שלוקח כדור שידוע לכל שגורם לדיכאון אמיתי - הוא מועמד לטיפול פסיכיאטרי מיידי ובסיכון ממשי לחייו! הטיפול ה"מיידי" מסכן את המשך חייו הבוגרים כאדם נורמטיבי. זה כן. ובלי שום הצדקה.
יש מספיק בעלי מקצוע שיגידו בדיוק את זה. ויש ה מ ו ן בעלי ניסיון שיגידו יותר מזה.
הכאב לב שלי הוא על אובדן החיים של הילד. שהוא יותר ודאי ממה שהפחד האימהי מצייר בחלומות הזוועה בלילה.
את ההסבר המקצועי אני מקווה שהיא תלך לקבל במסגרות אחרות. ומתפללת שאכן תעשה זאת.
@רחל י.
מומלץ לפחות לעשות טלפון
פ אייזן 05276 11651 במכון הילדים שלנו 5715171 קידומת 02

נערך לאחרונה ב:

chaia

משתמש מקצוען
מי דיבר על הסטיגמה? ?? מדובר על התמודדות עם בעיה שכיחה וחולפת שהפיתרון שלה הוא ממש לא פסיכיאטריה. לא כל מתבגר עם הפרעת קשב שלוקח כדור שידוע לכל שגורם לדיכאון אמיתי - הוא מועמד לטיפול פסיכיאטרי מיידי ובסיכון ממשי לחייו! הטיפול ה"מיידי" מסכן את המשך חייו הבוגרים כאדם נורמטיבי. זה כן. ובלי שום הצדקה.
יש מספיק בעלי מקצוע שיגידו בדיוק את זה. ויש ה מ ו ן בעלי ניסיון שיגידו יותר מזה.
הכאב לב שלי הוא על אובדן החיים של הילד. שהוא יותר ודאי ממה שהפחד האימהי מצייר בחלומות הזוועה בלילה.
את ההסבר המקצועי אני מקווה שהיא תלך לקבל במסגרות אחרות. ומתפללת שאכן תעשה זאת.
@רחל י.
מומלץ לפחות לעשות טלפון
פ אייזן 05276 11651 במכון הילדים שלנו 5715171 קידומת 02
לא כל מתבגר עם הפרעת קש"ר מגיע למחשבות אובדניות, וכשיש מחשבות אובדניות או התפרצויות זעם ברמה שאת כתבת (אני ארצח אותך), מדובר כבר בחיי אדם שיתכן ונמצאים בסכנה.
אף אחד לא מסוגל לקחת על עצמו את הסיכון שמדובר ח"ו באובדנות ולכן חובה לגשת לטיפול מיידי.
ונניח ובחור רגיל בלי שום קשר לאשכול הנוכחי שמתמודד עם קושי כלשהו בחיים ופונה לפסיכיאטר לקבל עזרה למה זה מסכן את המשך חייו?
אם מישהו היה מתמודד עם בעיה פיזית מסכנת חיים גם אז היית מעדיפה להתמודד מאשר לשלוח לגורם מקצועי שיטפל?
למה כדור שניתן ע"י פסיכיאטר כדי להביא את הבן אדם לאיזון הוא טיפול מסכן חיים?
ודרך אגב בביקור חד פעמי אצל פסיכיאטר כדי לקבל מרשם לכדור לא עושים טיפולים משני חיים, במידה וצריך טיפול הפסיכיאטר יפנה הלאה לגורם/ מסגרת המתאים

אירילה

משתמש צעיר
צילום מקצועי
פרופ' ויצמן מרח ויצמן בתל אביב
מבוגר, מאבחן מספר 1
רגיש ומבין מאד את הציבור החרדי
מומלץ להגיע איליו 'יום קודם'
חבל על כל עיכוב
בשורות טובות
מנסיון של קרובים ואנשים היקרים לנו שהוא לא מקצועי בעליל נותן תרופות ללא פורפורציה למחלה מלבד בקהילות ששולחים בגלל קשרים אינטרסנטים לאאאאאאאאאאאאא !!!!!!!!! ואפילו לא בצחוק

אירילה

משתמש צעיר
צילום מקצועי
לגבי התור לפרפ' ויצמן שכתתבם שהוא רק לעוד חודש, מהניסיון שלי ניתן במידת הצורך להשיג אצלו מהר יותר (יש עסקנים שיכולים לסייע).
בכל מקרה, מבלי להכנס לשמות של רופאים מה גם שאיני מכיר את המקרה אציין שני נקודות
  1. במידה והדבר אפשרי ולרוונטי, לבצע את הטיפול הרפואי בתיאום עם צוות הישיבה, ולפנות לרופא שהם ממליצים עליו, זה יכול להקל בהמשך (כמובן שהדברים שונים ממקרה למקרה בהתאם לבחור ולישיבה, אך זו נקודה שכדאי לבדוק).
  2. גם בקופות חולים יש רופאים לא רעים, או לפחות רופאים שיש להם החזרים מקופות חולים, כך שלפני שמשקיעים אלפי שקלים שווה בדיקה.
כי כל החפארים האלו מרויחים אפשר גם מהיום למחר מנסיון אבל ........ תדחפו אתם כדורים על דעת עצמכם ואל תלכו אליו

תם תם

משתמש רשום
מאבחן ומטפל מספר אחד
מנהלי המחלקה בשיבא ובחיבה סומכים ומקבלים את חוות דעתו
ניסיון של שנים עומד מאחוריו.
בהצלחה

תכלת מרדכי

משתמש פעיל
עריכה תורנית
פרופ' ווייצמן הוא פסיכיאטר מצויין!!!
מרגיע, מעודד, מתייחס בצורה מדהימה לכל קשקוש!
זה מדהים איך שבשיחה אחת הוא משנה את כל ההסתכלות לחיובית...
חוץ מזה שהוא פסיכיאטר חוקר ולא רק מאבחן, מה שכמובן מעלה אותו רמה מעל להרבה אחרים.

ואם מישהו לא מרוצה ממנו, כדאי שיכתוב למה, כי את המעלות מנו פה, ואם יש לו גם חסרונות, כדאי שיוכלו לשקול אותם אל מול המעלות.

GBSA

משתמש סופר מקצוען
באופן כללי הדעות של אנשים כלפי פסיכאיטרים יהיו קוטביות - כי זה מקום מאוד קשה - ואם זה הצליח אתה מלא הכרת הטוב, ואם לא אתה שונא שנאת מוות.
ולכן החכמה היא לא לשמוע מאדם אחד אלא מאנשים שמכירים הרבה מקרים וראו התנהלות של רופאים.

אני באופן אישי לא אוהב כ"כ פסיכאטרים שדוחפים מייד הרבה תרופות.. ויש לא מעט כאלו.
אני אוהב את הזהירים והמדודים והמתחשבים בכל ההיבטים - ולפעמים גם בסטיגמות אם זה אפשרי.
לגבי ויצמן אני לא מכיר רק שמעתי את השם

לגבי הסטיגמה נגד ביקור אצל פסיכיאטר
זה נכון שיש סטיגמה ואם היא קיימת נכון זה יכול לעשות לא טוב לבחור.
אבל ברור שהסטיגמה רק תלך ותתחזק אם למשל ההורים שלו מתייחסים אליה כמו משהו שצריכים להתייחס אליו. ואם ההורים היו מתייחסים בצורה נכונה לסטיגמה - וכן, מזלזלים בה - וזה שיש כאילו שדופקים את הילדים שלהם ולא שולחים אותם לטיפול כשצריך רק כי מישהו רואה בזה חולשה ופחיתות - זה בעיה שלהם. - אם זה יהיה התחושה שהילד יקבל מהוריו ומהסביבה התומכת - זה לא ישפיע עליו.
והדבר הכי חשוב כאן - שיש דברים יותר חשובים מסטיגמה - וזה ללכת לטיפול כשצריך - אנשים הרסו את חייהם ואת חיי ילדיהם רק כי לא היו מסוגלים לפנות לפסיכיאטר.

ואחזור שוב - חשוב למצוא את הפסיכיאטרים המדודים והשקולים - ולא רק את האילו שמתייחסים יפה - ובסוף דופקים עם רשימת אבחנות שהשד יודע מאיפה הם הביאו ושולחים אותך לבית מרקחת עם רשימת קניות.
אני בעד פסיכיאטר שאומר זה לא קריטי להתחיל טיפול תרופתי - ואפשר לנסות המשך טיפול פסיכולוגי/פסיכותרפי ואם לא יהיה שיפור נשקול תרופות.

ודבר אחרון - יותר לגופו של עניין - יש מצבים שבהם הצורך דווקא בתרופות הוא גדול יותר ממה שחושבים למרות שהבעיה מוכרת למרות שיש הרבה פעמים שהיא חולפת מאליה.
הדברים אמורים בראש ובראשונה לגבי דיכאון אחרי לידה - שאז חובה! תרופות למשך תקופה קצרה - יש הרבה מקרים שזה הפך להיות כרוני ובטיפול תרופתי קצר זה היה עובר - וזה מצב שאין טעם לטפל בפסיכותרפיה כי זה לא יעיל ולא קשור לבעיה.
הדברים אמורים גם לגבי דיכאון בגיל ההתבגרות - שלפעמים יש יותר סיכון שזה יהפוך להיות כרוני מאשר בדיכאון רגיל, ולמרות שבשונה מדיכאון אחרי לידה שאז אין שום טעם לטפל בפסיכותרפיה כאן יש טעם, עדיין (לשיקול הרופא) יש מקום גדול יותר לשקול תרופות כדי לא לקחת סיכון.

בהצלחה.

נ.ב. אני המלצתי מספר פעמים על פרופ' סגמן מהדסה אני לא מכיר אותו במספיק מקרים אבל ממה ששמעתי ומה שראיתי במקרים ספציפיים - הוא אכן יחסית מדוד ושקול. וממה שראיתי הוא מאוד מתחשב.

תכלת מרדכי

משתמש פעיל
עריכה תורנית
ואחזור שוב - חשוב למצוא את הפסיכיאטרים המדודים והשקולים - ולא רק את האילו שמתייחסים יפה - ובסוף דופקים עם רשימת אבחנות שהשד יודע מאיפה הם הביאו ושולחים אותך לבית מרקחת עם רשימת קניות.
אני בעד פסיכיאטר שאומר זה לא קריטי להתחיל טיפול תרופתי - ואפשר לנסות המשך טיפול פסיכולוגי/פסיכותרפי ואם לא יהיה שיפור נשקול תרופות
לא יודע למה החלטת שכשכותבים על פסיכיאטר שהוא מתייחס יפה, הכוונה היא שהוא דופק לך הרבה תרופות...

חשוב לי להוסיף - מהניסיון שלנו, פרופ' וייצמן נותן פחות תרופות, ומינונים נמוכים יותר מאחרים (שוב, מניסיון!),
תוך כדי שהוא מעודד את המטופל לקחת אחריות על המצב שלו ולהתמודד עם המינון שהוא המליץ עליו.
מה שהתכוונתי, שהיופי הוא שהוא משכנע כל כך טוב ומתייחס כל כך יפה, שהוא באמת מצליח... הפגישה אצלו היא סוג של טיפול פסיכותרפי מרוכז.

אירילה

משתמש צעיר
צילום מקצועי
פרופסור ויצמן הנחמד דפק את אחד הקרובים לליבי לנצח מי שעדיין מרגיש בטוח ללכת שילך:cry:

מהממתתת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מחפש רופא או פסיכיאטר או מטפל מעולה!!!
לבחור בן 17 הנמצא בישיבה אבל כל בינהזמנים נמצא במיטה.
לא מתפלל,לא מטייל,לא עושה עם עצמו כמעט כלום, למעט שמיעת קווי הנייעס.
ההורים חוששים למצבו הנפשי
ומחפשים עזרה.

הנער מטופל בריטאלין ובסרנדה
ומתפקד רק בישיבה בלימוד ובין לבין הוא במיטה
אה... גם לפי דברי אימו, מכור לעישון, ברמה של קופסה ליום.
למי שיש עצה, אשמח שתותיר כאן גם טלפון של רופא או מטפל, ותבוא על שכרה מן השמים.

תודה מראש לכל העונים והמתייחסים, חסד של ממש.
כל הכבוד להורים ששמים לב... ואכת להם.
יש כאלה הורים שלא מבינים מה הבעיה שהילד כל היום במיטה. העיקר שלא עושה צרות

כל הכבוד להורים ששמים לב... ואכת להם.
יש כאלה הורים שלא מבינים מה הבעיה שהילד כל היום במיטה. העיקר שלא עושה צרות
חיבים לטפל גם עם זה קשה בהתחלה ולוקח זמן עד שרואים....בסוף בס"ד עולים על הגל
לברר לבדוק במיוחד כל מיני טיפולים ריגשים שמשקיעים בפרסומת מושכת ולא יותר ה' ישמור

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה