התייעצות קרינה בבדיקת ct

אופטלגין

משתמש צעיר
עברתי בדיקת סיטי לשלול תסחיף ריאתי בבית חולים ובדיעבד לאחר הבדיקה התברר לי ששיקול דעת הרופאים לא היה נכון כששלחו אותי לבדיקה עם כ"כ הרבה קרינה וגם לא יידעו אותי שהבדיקה כרוכה בקרינה מייננת בעוצמה גבוהה
מקריאה באתר משרד הבריאות הבנתי שסוג בדיקת הסיטי שעשו לי היא כמו 750 צילומי חזה רגילים וכמות הקרינה בה גבוהה יותר מכל שאר סוגי הבדיקות (בטן, ראש, עמוד שידרה וכו')
אני ממש בלחץ לגבי כמות הקרינה שספגתי ועוד באיזור כ"כ רגיש וגם בגלל הגיל שלי (24)
למי אפשר לפנות כדי לברר האם יגרם לי בעתיד נזק מכמות הקרינה הזאת?
מקריאה בגוגל ומחקרים הבנתי שמגדיל את הסיכון לחלות בעתיד בסרטן ומחלות לב

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
עברתי בדיקת סיטי לשלול תסחיף ריאתי בבית חולים ובדיעבד לאחר הבדיקה התברר לי ששיקול דעת הרופאים לא היה נכון כששלחו אותי לבדיקה עם כ"כ הרבה קרינה וגם לא יידעו אותי שהבדיקה כרוכה בקרינה מייננת בעוצמה גבוהה
מקריאה באתר משרד הבריאות הבנתי שסוג בדיקת הסיטי שעשו לי היא כמו 750 צילומי חזה רגילים וכמות הקרינה בה גבוהה יותר מכל שאר סוגי הבדיקות (בטן, ראש, עמוד שידרה וכו')
אני ממש בלחץ לגבי כמות הקרינה שספגתי ועוד באיזור כ"כ רגיש וגם בגלל הגיל שלי (24)
למה יעזור אם תדעי שמגדיל סיכונים וכו'?
מה שנעשה אין להשיב ורק להאמין שמשמים יצא כך
ובלי לזלזל כלל בעוצמ הקרינה של ct אם תתחלי לקרוא אילו נזקים עושים המאכלים,הזיהום אוויר וכו לא תגמרי
אנו עושים השתדלות,לא משתגעים.
אני רואה ששם הניק שלך אופטלגין ,בלי ציניות אולי יש לך קטע עם תרופות ,בדיקות (חרדות מכל הנושא וכדאי לשקול טיפול)
בהצלחה!

חיים ואושר

משתמש רשום
יודעת שישנם מיונים שבודקים גם נשים בהריון בCT -עם כל הקרינה....
אפשר כמובן לברר עם רופא משפחה לגבי השלכות והמלצות,

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יא

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד בַּיהוָה חָסִיתִי אֵיךְ תֹּאמְרוּ לְנַפְשִׁי (נודו) נוּדִי הַרְכֶם צִפּוֹר:ב כִּי הִנֵּה הָרְשָׁעִים יִדְרְכוּן קֶשֶׁת כּוֹנְנוּ חִצָּם עַל יֶתֶר לִירוֹת בְּמוֹ אֹפֶל לְיִשְׁרֵי לֵב:ג כִּי הַשָּׁתוֹת יֵהָרֵסוּן צַדִּיק מַה פָּעָל:ד יְהוָה בְּהֵיכַל קָדְשׁוֹ יְהוָה בַּשָּׁמַיִם כִּסְאוֹ עֵינָיו יֶחֱזוּ עַפְעַפָּיו יִבְחֲנוּ בְּנֵי אָדָם:ה יְהוָה צַדִּיק יִבְחָן וְרָשָׁע וְאֹהֵב חָמָס שָׂנְאָה נַפְשׁוֹ:ו יַמְטֵר עַל רְשָׁעִים פַּחִים אֵשׁ וְגָפְרִית וְרוּחַ זִלְעָפוֹת מְנָת כּוֹסָם:ז כִּי צַדִּיק יְהוָה צְדָקוֹת אָהֵב יָשָׁר יֶחֱזוּ פָנֵימוֹ:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה