קרטוקונוס- מי מכיר?

אדים

משתמש רשום
נתבקשתי לברר אצל בעלי ניסיון
האם יש דרך לעצור את טשטוש הראיה המתפתח מזה?
עצות ומידע יתקבלו בברכה. אפשרי גם באישי.

(מדובר על בחור בגילאי העשרה שגילו את זה אצלו ומאד לחוץ האם יש דרך לשפר את המצב. הרופא הבהיל אותו שהעניין רק הולך ומחמיר...)

תודה, ושנראה רק טוב תמיד!

mimisher

משתמש רשום
קרטוקונוס אכן הולך ומחמיר בד"כ, אם כי ההידרדרות יכולה לקחת גם הרבה שנים.
יש שיטה להאט את ההידרדרות הנקראת cross-linking- שזה טיפול רפואי שבסופו בקרנית נעשית קשיחה יותר, מה שגורם להתייצבות במצב.
מלבד זאת, יש בשוק מגוון של עדשות מגע מרכות ועד קשות וסקלרליות שבהתאמה טובה ומקצועית יכולות להביא את הבחור לראיה מצוינת.
חשוב ללכת למקומות שמתמחים בזה.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
עוד קת מידע - לא חיבת להיות הידרדרות, ובד"כ היא מאד איטית.
למעשה - בודקים במרווח של זמן אם יש הידרדרות ורק במקרה שכן - מטפלים (הטיפול אמנם פולשני אבל לא מסוכן)
במקרים הגרועים ביותר - אפשר להגיע להשתלת קרנית.

עוד משהו חשוב - קופות החולים (מכבי בכ"א) נותנות תקציב מיוחד לעדשות / משקפים ללוקים בקרטקונוס. חשוב מאד ללכת לאופטומטריסט שמתמחה בעניין.

חני

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אם הערכים עולים ויש הידרדרות, והיא יכולה להיות מהירה מאד - תלוי בכל מיני גורמים
ממליצה מאד על הקרוסלינקינג.
אחרי 3 פעמים שעברתי אותו, הפכתי לכמעט פרופסור בנושא
אשמח לעזור ולענות על הכל,

אגב, הרופאים הגדולים באמת לא מתלהבים יותר מידי מהעדשות מגע. הם טוענים שדי חבל על הזמן והכסף שמשקיעים בהם. במקום זה, תקנו משקפיים טובות מותאמות למספר המשתנה.

אפרת לוי

משתמש צעיר
שולה, יעזור לי מאוד לדעת:
איפה עשית את הקרוסקולינג, האם את ממליצה, ומה הפרוצדורה?
תודה רבה

אדים

משתמש רשום
תודה על העצות והמידע
אעביר אותם כלשונם ואם יהיו עוד שאלות
אז נמשיך להפריע לכם...;)

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אפרת לוי;2260430:
שולה, יעזור לי מאוד לדעת:
איפה עשית את הקרוסקולינג, האם את ממליצה, ומה הפרוצדורה?
תודה רבה

אשמח לתת לך את כל המידע, רק שזה ארוך מידי בשביל להקליד הכל.
מוזמנת להתקשר אלי למספר שאשלח לך באישי.

mimisher

משתמש רשום
אגב, הרופאים הגדולים באמת לא מתלהבים יותר מידי מהעדשות מגע. הם טוענים שדי חבל על הזמן והכסף שמשקיעים בהם. במקום זה, תקנו משקפיים טובות מותאמות למספר המשתנה.[/QUOTE]

בבקשה, עם כל הריספקט לרופאים גדולים. לא לסגור אופציות!! יש מצבים בהם משקפיים לא יכולות לעשות את העבודה.
ואז הפציינט נשאר עם ראיה ירודה, עד כדי בעיה בתפקוד, כמו חוסר יכולת לנהוג, בעוד שעם עדשות מגע מתאימות יכול להגיע ל6/6,באותו מצב של הקרטוקונוס.
(ראיתי בעיניי פציינטים כאלו שהסתובבו עם ראיה של 6/30 (ראיה ירודה...) ושעברו לעדשות השתפרו לראיה מצוינת ואיכות חיים בהתאם)
חשוב מאוד!! ללכת למומחים. צריך לדעת להתאים את העדשות למבנה הקונוס, שלא יווצר עוד יותר נזק ממה שכבר יש.

lmaof

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שלחתי לך הודעה עם ניסיון שלי

פנחסשלום

משתמש חדש
נתבקשתי לברר אצל בעלי ניסיון
האם יש דרך לעצור את טשטוש הראיה המתפתח מזה?
עצות ומידע יתקבלו בברכה. אפשרי גם באישי.

(מדובר על בחור בגילאי העשרה שגילו את זה אצלו ומאד לחוץ האם יש דרך לשפר את המצב. הרופא הבהיל אותו שהעניין רק הולך ומחמיר...)

תודה, ושנראה רק טוב תמיד!

לי יש וזה לא מחמיר. יש קשר לגיל ולא לשכוח שגם קרוס לינקינג עושה צלקות במקרים לא מבוטלים. כלומר הקרוסלינקינג עלול לעשות צלקות בקרנית עצמה וזה לא טוב. לגבי טיפול בקרטוקונוס ועדשות מגע. דר' ניר ארדינסט עשה לי עדשות מגע סקלרליות של חברץ אלדן.
עדשות סקלרליות הם עדשות מגע שבהן ממלאים נוזל מיוחד שמסייע ליובש בעין שלחולי קרטוקונוס יש. אני המון זמן באמת רואה ממש ממש טוב ולא סובל כבר מתלונות של יובש בעין בגלל הנוזל המיוחד שיש בתוך העדשות הסקלרליות. כתבתי כבר בפורום הזה יש דר' עילוי ואני ממש ממליץ על ד"ר ניר ארדינסט-מומחה לקרטוקונוס האתר שלו www.ktc.co.il - תבדוק אם הוא מקבל בקופה שלך. ממש נחמד ואין מה לדאוג לגבי קרטוקונוס - היום זה מחלה שאפשר להתמודד איתה בקלות בניגוד לעבר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה