דו"ח קיבלתם דוח חניה או דוח משטרה, ויש לכם עילה או טענה לביטול ? כנסו כאן

שכפול

משתמש צעיר
אני לפני למעלה משנה קיבלתי קנס על מהירות, ואשתי לפני 9 חדשים קיבלה קנס על אי עטיית מסכה,
בשניהם ביקשנו להישפט.
עד היום לא הגיע הזמנה, אבל בקנס מהירות שלי כשנכנסתי לאתר המשטרה הופיע הנך מוזמן לבית משפט בתאריך לא ידוע. כיום גם זה לא מופיע, רק מופיע שאין שום תיק במשטרה.

כעת אני מסופק לגבי דוח שהוא קצת לא מוצדק, אבל הוא על סכום לא גדול, אם שווה לי להישפט.
נסעתי ברכבת ישראל, מירושלים לתל אביב הלוך חזור. לפני זה רציתי לקנות חופשי יומי, ובטעות קניתי חופשי ירושלים-מערב במקום ירושלים-גוש דן. חוץ מזה זכור לי שהיה לי כ-30 ש"ח ערך צבור.
הצגתי את הכרטיס בתחנת ירושלים יצחק נבון והדלת נפתחה, כשירדתי בתל אביב הדלת לא נפתחה.
ניסית להיעזר בפקחים שעמדו שם, אז הם רשמו לי דוח. ואמרו תערער לרכבת ישראל.
יש לציין שאז עוד לא היה קו ירושלים - מודיעין. כך שאם לא היה לי ערך צבור, לא היה אמור לפתוח.
ובכל אופן פתח. אז מדוע לא הוריד לי בסופו של דבר מערך צבור.
אז לא ידעתי שזה מוריד אוטומטי מערך צבור לפי הכניסה והיציאה, ולכן כשערערתי רק הסברתי שזה היה בשוגג ובטעות גמורה והסברתי למה קרתה לי הטעות. הם לא התחשבו. השאלה שלי אם היה לי ערך צבור מדוע לא הוריד לי תשלום נסיעה מהערך צבור. הקנס הוא סה"כ 64 ש"ח. לא סכום מפחיד. אבל מעצבן שנתנו אותו בכלל. להגיש פירוט פעולות ברב קו צריך לגשת לעמדות שלהם, וןאין לי כ"כ זמן ועצבים לעשות את זה.
אם יש אפשרות בקשה לביטול, ודאי שתנסה לעשות זאת, אין לך מה להפסיד
רק רווח שהעמסת על הרשויות, ואם לא מוותרים אז אתה משלם אותו סכום בדחיה (גם רווח) של כמה חודשים.

בקשה להישפט לא הייתי עושה על כזה סכום של 64 שח

ושאפו על הבקשה להישפט על הדוחות האחרים, ועל המחיקה של הדוח ממחשבי משטרת ישראל
ככל שהציבור יעשה זאת יותר כך כולם ירויחו לעצמם ולכולם

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
אם יש אפשרות בקשה לביטול, ודאי שתנסה לעשות זאת, אין לך מה להפסיד
רק רווח שהעמסת על הרשויות, ואם לא מוותרים אז אתה משלם אותו סכום בדחיה (גם רווח) של כמה חודשים.

בקשה להישפט לא הייתי עושה על כזה סכום
בקשה לביטול, כאמור, שלחתי לחברת רכבת ישראל. נדחה. לא נראה לי שיש אפשרות פעם שניה.
בקשה להישפט יש לי אפשרות עד עוד עשרה ימים.

שכפול

משתמש צעיר
גמני אותו סיפור
בעלי קיבל לפני שנה דוח על מהירות ולבנתיים אין כלום
הקטע הוא שלא שוטר נתן את הדוח אלה זה היה במצלמת מהירות
כך שאפשר יותר לערער על זה
עדיין מחכים להזמנה למשפט....
שאפו על הבקשה להישפט

ותמיד כדאי קודם לעשות בקשה לביטול הקנס, שזה עוד סוג של דחיה והעמסה על הרשויות

טיים ליין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
שאפו על הבקשה להישפט

ותמיד כדאי קודם לעשות בקשה לביטול הקנס, שזה עוד סוג של דחיה והעמסה על הרשויות
לא ביקשנו כלום
זה ההודעה שקיבלנו ביחד עם הדוח בדואר-
שהזמנה למשפט בדרך

תילתן

משתמש סופר מקצוען
לא ביקשנו כלום
שהזמנה למשפט בדרך
חשבתי שהידע כאן נרחב יותר,

בכל אופן לא כל עבירת תנועה היא מסוג "ברירת קנס"
שזה אומר תבחר לשלם/לערער/להישפט

יש עבירת תעבורה מסוג "הזמנה לדין"
ואין לך אפשרות בחירה אתה תידרש לעמוד כנאשם מול שופט
ברוב התיקים העונשים אינם קלים ויכולים להסתיים בפסילת רישיון נהיגה לתקופות ממושכות, בעבודות שירות וגם מאסר בפועל, הכל לפי חומרת העבירה וגליון ההרשות שלך

שכפול

משתמש צעיר
לא ביקשנו כלום
שהזמנה למשפט בדרך
חשבתי שהידע כאן נרחב יותר,

בכל אופן לא כל עבירת תנועה היא מסוג "ברירת קנס"
שזה אומר תבחר לשלם/לערער/להישפט

יש עבירת תעבורה מסוג "הזמנה לדין"
ואין לך אפשרות בחירה אתה תידרש לעמוד כנאשם מול שופט
ברוב התיקים העונשים אינם קלים ויכולים להסתיים בפסילת רישיון נהיגה לתקופות ממושכות, בעבודות שירות וגם מאסר בפועל, הכל לפי חומרת העבירה וגליון ההרשות שלך
אם ההזמנה היא למשפט ללא אפשרות תשלום קנס ואפשרות ערעור
כנראה מדובר במהירות מאוד מאוד גבוהה מעל המותר ולכן אין אופציה של תשלום

אכן יש עבירות (החמורות יותר) שאין אופציה לשלם אלא רק להישפט (וכמובן שגם שם (מנסיון שלי) בקשת רחמים מהתובעת עזרה להפחית את העונש ולבטל את הנקודות (היא פשוט החליפה את העבירה בעבירה אחרת)

אך אני מדבר על רוב הדוחות הסטנדרטיות שהינם לתשלום, ואז יש אפשרות 1. בקשה לביטול, 2. בקשה להישפט.
הראשונה כולה רווח.
השניה על פי רוב רווח, ובהתאם לשיקולים כפי שכתבתי למעלה.
וכמובן שצריך לעשותם לפי הסדר, קודם בקשה לביטול ואם זה נדחה, אז אחרי זה בקשה להשיפט.

תילתן

משתמש סופר מקצוען
לא ביקשנו כלום
שהזמנה למשפט בדרך
אני לא יודע :
מה הוותק שלך בנהיגה
מה העבירה שאתה נאשם בה
מה הרזומה של העבירות שלך

עצה שלי,
אם אתה כל היום על הכביש
הרשיון מאוד חשוב לך
ויש לך כמה אלפים מיותרים בכיס..
לבית משפט קח לך עו"ד לענייני תעבורה

לא תאמין איזה קומבינות יש להם להוציא אותך גם בעבירות חמורות עם קנס סביר ואפילו ללא נקודות,
יש מוכשרים שסוגרים את זה עם התביעה מחוץ לאולם המשפטים,
לשופט נשאר רק לאשר את זה בחתימתו

שכפול

משתמש צעיר
אני לא יודע :
מה הוותק שלך בנהיגה
מה העבירה שאתה נאשם בה
מה הרזומה של העבירות שלך

עצה שלי,
אם אתה כל היום על הכביש
הרשיון מאוד חשוב לך
ויש לך כמה אלפים מיותרים בכיס..
לבית משפט קח לך עו"ד לענייני תעבורה

לא תאמין איזה קומבינות יש להם להוציא אותך גם בעבירות חמורות עם קנס סביר ואפילו ללא נקודות,
יש מוכשרים שסוגרים את זה עם התביעה מחוץ לאולם המשפטים,
לשופט נשאר רק לאשר את זה בחתימתו
אני אבהיר את עצמי שוב (ואם תקרא מהתחלת האשכול, תבין יותר)
אני לא מדבר על עבירות חמורות-שלילה וכדו' (שבהם ברוך השם עד עתה לא נתקלתי -20 שנה על הכביש)
חוות דעתי היא על רוב הקנסות חניה ומשטרה שבין 250-1500 ש"ח ועד 10 נקודות, ובהם אין צורך של עורכי דינים וכו' ואפשר להסתדר לבד (מנסיוני ומנסיון של אחרים)
(אלא אם כן ששלמתם את הקנסות הראשון כצאן לטבח, ונצברו לכם נקודות שאתם על גבול השלילה לחודש)

תילתן

משתמש סופר מקצוען
אני אבהיר את עצמי שוב (ואם תקרא מהתחלת האשכול, תבין יותר)
אני לא מדבר על עבירות חמורות-שלילה וכדו' (שבהם ברוך השם עד עתה לא נתקלתי -20 שנה על הכביש)
חוות דעתי היא על רוב הקנסות חניה ומשטרה שבין 250-1500 ש"ח ועד 10 נקודות, ובהם אין צורך של עורכי דינים וכו' ואפשר להסתדר לבד (מנסיוני ומנסיון של אחרים)
(אלא אם כן ששלמתם את הקנסות הראשון כצאן לטבח, ונצברו לכם נקודות שאתם על גבול השלילה לחודש)
אני אוהב להגיד לנהגים שאומרים שהם וותיקים -
"אני נסעתי בחיים יותר רוורס ממה שאתה נסעת קדימה.."
בהומור כמובן !
אני חושב שאת השלילה הראשונה קיבלתי אחר 20 שנות נהיגה..
וזה היה מזמן מזמן..

שכפול

משתמש צעיר
אני אוהב להגיד לנהגים שאומרים שהם וותיקים -
"אני נסעתי בחיים יותר רוורס ממה שאתה נסעת קדימה.."
בהומור כמובן !
אני חושב שאת השלילה הראשונה קיבלתי אחר 20 שנות נהיגה..
וזה היה מזמן מזמן..
לא משנה הרבה כמה שנות וותק יש
אם יש לכם מידע אחר או נוסף על דוחות הסטנדרטיים שהם הרוב, נשמח לשמוע

my car

משתמש פעיל
אם יש לך ניסיון בהסבת דו''ח תנועה לנהג אזרח חו''ל, אשמח שתעזור לי,

פניתי למשטרה להעביר את הדו''ח על נהג הרכב בשעת ביצוע העבירה שהוא אזרח חו''ל, במשטרה אמרו לי להביא צילום דרכון עם חותמת כניסה לארץ בתאריך הרלוונטי, הבעיה שאין היום כבר חותמות בדרכונים ( יש רק פתק כחול שהוא אישור כניסה לארץ אבל הוא נאבד) גם משרד הפנים לא נותן מסמך רישום כניסות ויציאות מהארץ לבעלי אזרחות זרה,

אז אין לי איך להוכיח להם שהוא היה בארץ,

אשמח למענה מבעלי ניסיון.

שכפול

משתמש צעיר
אם יש לך ניסיון בהסבת דו''ח תנועה לנהג אזרח חו''ל, אשמח שתעזור לי,

פניתי למשטרה להעביר את הדו''ח על נהג הרכב בשעת ביצוע העבירה שהוא אזרח חו''ל, במשטרה אמרו לי להביא צילום דרכון עם חותמת כניסה לארץ בתאריך הרלוונטי, הבעיה שאין היום כבר חותמות בדרכונים ( יש רק פתק כחול שהוא אישור כניסה לארץ אבל הוא נאבד) גם משרד הפנים לא נותן מסמך רישום כניסות ויציאות מהארץ לבעלי אזרחות זרה,

אז אין לי איך להוכיח להם שהוא היה בארץ,

אשמח למענה מבעלי ניסיון.
אין לי נסיון בכך
וכמובן שחובת ההוכחה עליך, ואם אין לך דרך להוכיח, זו בעיה
ואע"פ כן אתה יכול לבקש לפנים משורת הדין להסביר את הדברים באנושיות מלב ללב (ללא הוכחה, כי הרי אין לך) ולבקש שיפחיתו את העונש הרשום על שמך
או להגיש בקשה להישפט (אם יש כזו אפשרות) ולבקש כנל

שכפול

משתמש צעיר
הוצאות משפט - לא
הגדלת קנס 99% שלא (אני כותב 99%, כי ע"פ החוק יש להם את האפשרות להגדיל, באם לשופט נראה שבאנו סתם לשגע אותם, אך בפועל לא שמעתי על מקרה שמישהו שילם יותר מהתשלום המקורי)
בזבוז כמה שעות בשעות הלפני צהריים- כן
דחית התשלום עד למשפט + 60 יום נוספים וחלוקת תשלומים - כן
סיכוים גבוהים בבקשת רחמים להפחתת הקנס והורדת הנקודות - כן
העמסה על מערכת בתי המשפט - כן
סיכויים גדולים שהגדלת העומס תגרום להעלמות הדוח - כן

שואף לגדולות

משתמש פעיל
תודה על התשובה תכל’ס איך עושים את זה
שלחתי ערעור וקיבלתי תשובה שלילית אפשר להגיש עוד בקשה להישפט? אם כן איך? תודה מראש.​

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  22  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה