עזרה ציק חזר - כי עט אדום לא נסרק טוב בבנק

שלס

משתמש מקצוען
הפקדתי מכונה ציק כתוב בעט אדום.
הציק חזר כי חסר עליו פרטים.
מתברר שעט אדום לא נסרק טוב בבנק, ולכן נראה שחסר בו פרטים, כשבפועל הכל היה מלא כנדרש.
הציק אחוז כמובן בידי הבנק.

האם מבחינת הבנק זה עילה מספקת להחזרת ציק?
יש איזה הנחיות שכתוב בהם באיזה עט צריך לכתוב את הציק?

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
קרה גם לי.
עט אדום לא נסרק כלל שזה אומר שצ'ק שנכתב באדום בצילום נראה ריק לגמרי.
צריך לשים לב בעת ההפקדה כשרואים על המסך את הצ'ק משני צידיו לראות מה נסרק ומה לא.

שלס

משתמש מקצוען
קרה גם לי.
עט אדום לא נסרק כלל שזה אומר שצ'ק שנכתב באדום בצילום נראה ריק לגמרי.
צריך לשים לב בעת ההפקדה כשרואים על המסך את הצ'ק משני צידיו לראות מה נסרק ומה לא.
ולאחר שהופקד - האם הבנק יכול לשחק ראש קטן ולהתנער?

השאלה שלי האם יש הנחיות לכתיבת צקים שקובעות שצריך עט כהה. אם אסור לכתוב כך ציק - אז זו בעיה שלי.
אבל אם אין הנחיה כזו, והבנק החליט לחסוך כמה שקלים בסורק שהוא שם במכונה, אני יכול לדרוש מהם שימצאו לי פתרון ויכבדו את הציק.

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
ו
השאלה שלי האם יש הנחיות לכתיבת צקים שקובעות שצריך עט כהה. אם אסור לכתוב כך ציק - אז זו בעיה שלי.
פאג"י תלו מודעה תקופה ארוכה ליד הכספומטים עם הדגשה ואזהרה על כתיבת צ'קים אך ורק בכחול או שחור.

שלס

משתמש מקצוען
פאג"י תלו מודעה תקופה ארוכה ליד הכספומטים עם הדגשה ואזהרה על כתיבת צ'קים אך ורק בכחול או שחור.
לא יעזור מה שהם תולים את זה ליד הכספומטים, כי מי שכותב לי ציק לא בהכרח עומד אז בדיוק ליד הבנק.

שלחתי פניה לבנק, נראה מה הם יגיבו.

david48483

משתמש צעיר
מי שמאשר את השיק זה הסניף של בעל החשבון.
עד לאחרונה השיק הגיע אליהם פיזית, החוק בנושא השתנה ונכון להיום הם מקבלים את הצילום בלבד, ולכן אם בצילום לא רואים שום דבר זב בעיה.

יונלה

משתמש מקצוען
גם לי זה קרה, אח"כ ראיתי את המודעה ע"י המכשיר להפקדת צ'קים,
הבנק התחשב ולא גבה על החזרת הש'ק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה