מידע שימושי פרטים על משאבת טנדם, משאבה היברידית בשילוב חיישן דקסקום

היבוסי

משתמש חדש
השאלה האם זה מתחבר לשעון חכם זה יכול לפתור קצת את הבעיה של החוט.

יאיר155

משתמש חדש
ואני שואל האם בטנדם גם צריךלהזין פחמימות רק במשאבה עצמה. כי מה שמפריע לי ב-780 זה שאין מכשיר כשר לצפות במצב וכן הזנת פחמימות שבשביל זה צריך לשלוף את המשאבה וזה מאד לא נוח! האם זה שונה בטנדם + דקסקום?

:)&&:)&&:)

משתמש פעיל
ואני שואל האם בטנדם גם צריךלהזין פחמימות רק במשאבה עצמה. כי מה שמפריע לי ב-780 זה שאין מכשיר כשר לצפות במצב וכן הזנת פחמימות שבשביל זה צריך לשלוף את המשאבה וזה מאד לא נוח! האם זה שונה בטנדם + דקסקום?
טנדםצריך להזין פחמימות דרך המכשיר
עכשיו טנדם מוציאים משאבה שאפשר דרך הסמארטפון

מקליד

משתמש רשום
עימוד ספרים
תמונה של האפליקציה של טנדם בנייד
tandem-T-Connect-Mobile-App-and-T-Slim-X2-Insulin-Pump-fig5.png

היבוסי

משתמש חדש
אני יחזור שוב על השאלה
האם מישהו יודע אם האפליקציה של טנדם עובדת גם בשעון חכם

מקליד

משתמש רשום
עימוד ספרים

מתן בולוס באמצעות אפליקציה, כנראה אינו אפשרי בשעון חכם:

"אפליקציית t:connect לנייד תואמת לגרסאות נבחרות של מערכות הפעלה iOS ו-Android בארצות הברית. כדי להבטיח תאימות, Tandem מאמת שכל שילוב של מכשיר ומערכת הפעלה פועל כמתוכנן וביטול בולוס מהסמארטפון שלך. המשמעות היא שלא כל סמארטפון יוכל להשתמש בתכונת הבולוס בתוך אפליקציית t:connect לנייד. מידע נוסף זמין בכתובת www.tandemdiabetes.com ."

לעומת זאת צפיה בגרף הסוכר אפשרי בשעון חכם, אבל לפי מה שאמרו לי זה מצריך שימוש גם בטלפון חכם עם אפליקציית Dexcom, ואז לחבר את השעון חכם אל הטלפון.

dasi971

משתמש רשום
אני יחזור שוב על השאלה
חושבת שצריך לפתוח אשכול מיוחד לנושא הזה
של מכשירים חכמים עם סוכרת
אנשים מחפשים הרבה מידע כזה וקשה למצוא משהו שהתנסה במכשירים האלו כדי לאשר שזה עובד

גם לי החוט מאוד מציק והיה שיקול בהתחלה ללכת על אומניפוד אבל בתקופה שלקחתי את ה780 עוד לא שמעתי על הלופ
ושעון חכם ממש יעזור בכל העסק גם אם זה רק לצפיית נתונים, ה780 מצריך כל פעם שרוצים לדעת תערך הסוכר להוציא את המשאבה וזה מאוד לא נח.
בעיה שהכל חייב חיבור לפלאפון.

נהדר מקסים

משתמש חדש
לפני כמה ימים התחלתי להשתמש במשאבת טנדם ואני מעביר את ההתרשמות הראשונית שלי ממנה לטובת המתעניינים.

משאבת TANDEM t:silm X2 היא משאבה היברידית שעובדת בשיתוף עם חיישן Dexcom G6, טכנולוגיית המעגל הסגור שלה נקראת Control – IQ.

משאבה קטנה, מעוצבת היטב, גודלה: 1.52x5.08x7.95 ס"מ.

אינה תומכת עברית, אבל קלה ונוחה לתפעול, עם תפריטים פשוטים, ומגיעה עם חוברת הדרכה מפורטת בעברית. (למרות שאיני שולט באנגלית הסתדרתי איתה בקלות).

תפעול

יש בה כפתור פיזי אחד בלבד שמשמש להדלקת המסך, וכן למתן בולוס מהיר (אם מוגדר) בעת לחיצה ארוכה. השימוש בתפריט המשאבה הוא באמצעות לחיצות על מסך מגע, אין בה אפשרות דפדוף כמו בטלפון חכם. נתונים מספריים ואותיות מוזנים באמצעות מקלדת וירטואלית על המסך.

סוללה

היא מכילה סוללה פנימית נטענת, ונטענת רק באמצעות כבל Micro USB (נפוץ) שמחבר בין המשאבה לשקע חשמל. טעינה מלאה אמורה להספיק לכ-4 ימים בעת שימוש בסנסור רציף. ההמלצה היא להטעין את המשאבה בזמן המקלחת.

מיכל האינסולין

האינסולין מאוחסן במחסנית חד פעמית בנפח 300 מ"ל שמסופקת יחד מזרק, טעינת המחסנית נעשית באמצעות המזרק, יש לשאוב מבקבוקון האינסולין אל המזרק, ולהזריק לתוך המחסנית. המחסנית בצבע שחור, מעוצבת בצורה מלבנית (כנראה בשל הרצון לשמור על מידות קטנות של המשאבה) ומתלבשת על המשאבה כחלק אינטגרלי מהמעטפת של המשאבה, המחסנית מכילה שקית פנימית ושיטת השאיבה ממנה היא לא באמצעות בוכנה אלא בשיטת יניקה אחרת.

סט העירוי

מגיע בצורה מובנית יחד עם התקן החדרה חד פעמי, התקן זה בדיוק קיים גם במשאבות Animas.

משדר דקסקום

משדר דקסקום אינו דורש טעינה אלא משמש עד לגמר הסוללה, אורך חיי המשדר הוא לפחות 90 יום, אם המשדר תקול בתוך 90 יום, אחריות החברה לספק משדר חדש חילופי באמצעות שליח.

ככלל המשדרים אינם נרכשים בבתי מרקחת אלא מסופקים ע"י החברה באמצעות שליח עד הבית, 2 משדרים בכל פעם.

חיישן דקסקום

מגיע גם הוא בצורה מובנית יחד עם התקן החדרה חד פעמי, אורך חייו 10 ימים. החיישן אינו דורש כיולים אם מזינים במשאבה את הקוד המופיע בגב עטיפת החיישן, אם בוחרים באפשרות ללא הזנת קוד החיישן ידרוש כיול פעם ב-24 שעות, זאת מלבד הכיולים הראשונים שהם בטווחי זמן קצרים יותר.

משתמשי טנדם + דקסקום

בעת שימוש במשאבת טנדם אין אפשרות להשתמש גם במקלט של דקסקום, משדר דקסקום יכול להיות מחובר בו זמנית רק למכשיר אחד מביניהם, אך אפשר להתחבר בנוסף גם לטלפון חכם. כמו כן חיבור לשעון שמציג את רמת הסוכר אפשרי רק לבעלי טלפון חכם.

טכנולוגיית המעגל הסגור של טנדם Control – IQ

התוכנית מתערבת בקצב העברת האינסולין בהתאם לתחזית של רמת הסוכר בעוד 30 דקות.

ישנם 5 מצבי התערבות:

שמירה (אי התערבות) -כאשר רמת הסוכר בטווח התקין

הגברת הקצב הבזאלי -כאשר המערכת צופה עליה מעל הטווח התקין

בולוס תיקון אוטומטי -כאשר המערכת צופה עליה מעל 180

הפחתת הקצב הבזאלי -כאשר המערכת צופה ירידה מתחת הטווח התקין

עצירת הזלפת האינסולין -כאשר המערכת צופה ירידה מתחת 70

במצב רגיל הטווח התקין הוא בין 112.5-160, והערך לעצירת הזלפת האינסולין הוא 70. בנוסף למצב הרגיל ישנם 2 מצבים נוספים שמופעלים ע"י המשתמש, מצב שינה (ניתן לתזמן מראש בהתאם לשעות השינה) ומצב פעילות גופנית.

במצב שינה - הטווח התקין מוגדר בין 112.5-120, והמערכת אינה נותנת בולוס תיקון אוטומטי.

במצב פעילות גופנית - הטווח התקין מוגדר בין 140-160, והערך לעצירת הזלפת אינסולין הוא 80.

בעת הפעלת טכנולוגיית Control – IQ, טווחי המטרה מוגדרים ע"י טנדם ואין אפשרות לשנותם, כמו כן זמן אינסולין פעיל מוגדר ל-5 שעות, ואין אפשרות להגדיר קצב בזאלי זמני.

בכל 5 דקות המערכת מחשבת אם יש צורך בשינוי הקצב הבזאלי או מתן בולוס תיקון ומתערבת בהתאם לצורך, אך מתן בולוס אוטמטי מוגבל לפעם אחת בשעה, וכן מועבר בו רק 60% מכמות האינסולין המתאימה לפי פקטור התיקון שהמשתמש הגדיר במשאבה.

מבוטחי קופ"ח מכבי

לדברי נציגת טנדם/דקסקום ב-90% מבתי המרקחת של מכבי, מספקים ציוד למשאבה ולחיישן בצורה נדיבה. אני כמבוטח מכבי יחד עם ההתחייבות למשאבת טנדם קיבלתי התחייבות ל-6 משדרי דקסקום שאמורים להספיק לשנה וחצי.

לסיכום:

מדובר במשאבה קטנה, מעוצבת, מאוד נוחה לתפעול, תפריטים פשוטים, אני ממש ממש חדש בשימוש במשאבה זו ולכן העדות שלי אולי מוקדמת מדי אבל הופתעתי לטובה בכל פרמטר. ב-16 השנים האחרונות אני משתמש במשאבות מדטרוניק, האחרונה שבה השתמשתי היא G640, ההיכרות שלי עם משאבות אחרות היא ממש חלשה. אשמח לתת פרטים נוספים או לענות לשאלות ספציפיות בהתאם למגבלות הידע שלי.

ולסיום:

הטיפול בסוכרת היום עם הטכנולוגיות החדשות הוא חלום שמתגשם הכל יותר קל ופשוט, במיוחד כשאני משווה בין מה שהיה כשאובחנתי עם סוכרת לפני יותר מ-30 שנה לבין היום. בהצלחה לכולם.
סתם כך לגבי שבת יש בזה יותר או פחות לחיצות???

ש.הופנר

משתמש רשום
סתם כך לגבי שבת יש בזה יותר או פחות לחיצות???
חשוב גם לי ומענין גם אותי!
ב-780 לנתינת בולוס צריך להדליק את המשאבה, ללחוץ על לחצן ואז ללחוץ את כמות הפחממות כלומר מינימום 3 לחיצות.
מסתבר שפחות אם זה מזריק לבד תיקונים וכו....וגם לא צריך "להזריק" אלא רק להזין פחמימות (ולא סוכר) בקיצור אני הבנתי שפחות וגם בכללי זה פחות התעסקות...

מקליד

משתמש רשום
עימוד ספרים
חשוב גם לי ומענין גם אותי!
ב-780 לנתינת בולוס צריך להדליק את המשאבה, ללחוץ על לחצן ואז ללחוץ את כמות הפחממות כלומר מינימום 3 לחיצות.
בטנדם יש גם הרבה לחיצות:
1. כפתור פיזי להדלקת המסך
2-4 פתיחת נעילה
5 כפתור בולוס
6 אישור אינסולין פעיל (במידה ויש)
7 כפתור הזנת פחמימות
8-9 הזנת פחמימות
10 אישור הזנת פחמימות
11 אישור המלצת מחשבון חכם
12 אישור נוסף
13 אישור נוסף (אופציה לבולוס מושהה או משולב)
לעיתים הוא גם שואל אם לתקן סוכר או להתעלם...

ועם כל זה, זה הרבה יותר נח מ-780, מכיון שהלחיצות במסך טאצ' והתגובה מהירה.

משתמש פעיל
אז מי אמר שמותר להשתמש בזה , לפחות לא בשבת ?!
משום שבפיקוח נפש הפרמטר שגובר על הכל הוא טיב הטיפול
ולגבי ענין של נוחות, לדעתי רוב הרבנים יגידו שעדיף לקחת את היותר נח בשביל שלא יתעייפו ויתרשלו מלטפל וכדו’ וגם למוטיב נפשי יש ענין רב בטיפול במחלה ובמיוחד בסוכרת סוג 1

נהדר מקסים

משתמש חדש
כן אבל לשבת מותר יותר להתאמץ ולהיות יותר עם כובד ראש !
וסתם שאלה אם זה באמת מתקן מהר אז יכול להיות שזה עדיף גם בגלל שבשבת כשגבוהים יש הרבה חילול שבת עד שיורדים ברמות סוכר !

משתמש פעיל
וסתם שאלה אם זה באמת מתקן מהר אז יכול להיות שזה עדיף גם בגלל שבשבת כשגבוהים יש הרבה חילול שבת עד שיורדים ברמות סוכר !
אני אומר לך מה שהרב קרליץ אמר לי בשם אביו, שלא להתאמץ להחמיר
ותסתכל בשולחן ערוך על ההתיחסות בעניני פיקוח נפש

היבוסי

משתמש חדש
צריך לדעת הלכה
לא מספיק "כובד ראש".
כמובן שמי שמתאמץ בשביל שבת "שבת מקור הברכה", אבל בהלכה פיקו"נ קודם

מקליד

משתמש רשום
עימוד ספרים
לא התכוונתי לומר שזה מתקן מהר יותר, אלא שהתגובה של המכשיר ללחיצות היא מהירה וקלה, בגלל שמדובר במסך מגע.
לגבי שבת... ההתרעות בטנדם הם פחות מאשר במדטרוניק, וגם אינם מחייבים תגובה, (כשהשתמשתי במדטרוניק היו התרעות מצלצלות במשאבה שלא גורמות להפסקת הזלפת האינסולין, מה ההיתר במקרה כזה להגיב להתראה, אם הסיבה היא רק כדי להפסיק את הצלצול??)
נדמה לי גם שאין פער גדול בכמות הלחיצות בין המשאבות... מה גם שהלחיצות הם במסך מגע ולא בכפתור פיזי.
בכל מקרה שכל אחד יתייעץ רבותיו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה