דרוש מידע פרטיות בבית-מרקחת, האם זה לא מטורף?

יוסלה גולם

משתמש מקצוען
שלום

תשמעו סיפור, אמיתי לגמרי

בבוקר אני נכנס לבית מרקחת, לרכוש תרופה לאחר ממשפחתי, שאני מעדיף שאנשים לא ידעו מזה (בקשה לגיטימית?...)

אני ניגש לדלפק, משליך כמה מבטים לראות אם אין אנשים עם עיניים יאכנעיות עומדים מעבר לסימון האדום, ומושיט את הכרטיס המגנטי לרוקח.

הרוקח, מנכדי הדודה הגר המצרית, מעביר את הכרטיס, ואז שואל בקול רם: "ויואנס?"

מאחורי תור ארוך של אנשים, אני מסמיק (או שמא החוורתי? לך תדע...), אני עונה: "כן".

הוא שוב שואל בקול: "אני רואה שפעם הוא לקח קונצרטה?"

- "כן" - אף פעם לא הבנתי כל כך טוב את הביטוי של אנשים שהם רוצים שהאדמה תפתח תחתיהן...

אבל זה לא מסתיים כאן, הרוקח היה במצב רוח טוב היום, והחליט להיות נימוסי וידידותי ביותר, " אז למה הוא עבר לויואנס? "

- "זה יותר טוב בשבילו" (אם לא היית מבני אותה אומה שאני מעדיף לא להתחיל איתם, הייתי מוריד לך פה שתיים על הפרצוף, אני לא אומר לו)

והסיוט ממשיך "ויש לזה תופעות לוואי? זה לא גורם עייפות?" - זה נראה כי רק עתה סיים קורס של 'אדיבות',

- "קצת" - אני עונה בשקט בשקט, (איך הוא שמע אם אני בעצמי לא שמעתי? אני לא יודע...)

- "וזה עוזר לו? זה נותן לו ריכוז? זה עוזר לו ללמוד? - הוא שואל באיזה מין חיוך מוזר

- כן

- "ובלי זה הוא לא יכול ללמוד?"

- "יכול, אבל זה קשה" - עניתי בלי לדעת למה הייתי צריך לענות לו כמו שעניתי לרבה בחיידר

וכאן הוא הלך לחדר שלו להביא לי את התרופה המיוחלת כל כך.

ואני פשוט רוצה לשאול, מה קורה במדינה הזאת? אם גם את המינימום לא יודעים???? האם לא מלמדים את הרוקחים כלל ראשון שהפרטיות הוא דבר הראשון הנחוץ לשרת לקוח???

יעקב אסטרייכר

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
תגובת הרוקח: (לפחות לא סימנת לו להיות בשקט אחרת...:)
"ל'מה יש לך ב'עיה מה אני אומר לך אתה לקנות ל'בן שלך?
זה דבר חשוף ! למה ככה אני יכול ל'דעת אני נותן לך תרופה מה טוף בשפילך !
למה אתה מתבייש מה אנשים יגידו ? אתה אבא טוף - נותן לילד שלו מה הוא צריך !
פאטמה ! תביא ת'ויואנס מהקופסאות מאחורה בצד ! יש כאן מישהו צריך ל'בן שלו"

חדזי

משתמש מקצוען
המלצה שלי אל תתבייש שהבן שלך לוקח ויואנס אני הייתי מודיעה את זה ברמקול בכל השכונות. אולי עוד הורים יהיו חכמים כמוני ...(כל הילדים שלי למעט הקטנים חוגגים על זה ...משפחה בהפרעה אבל משפחה גאה )
אבל בלי קשר יש עוד תרופות ושום תרופה לא אמורה להיות גלויה בקניה ... זה באמת לא עניין של אף אחד שלבעלי יש טריגליצרידים גבוהים ... או שאני קונה קלונקס לסבתא של השכן ... או שכואב לי הראש ואני צריכה אופטלגין... ואפילו לא תמיד כיף ששומעים שאתה קונה 2 נורופן לילדים ואקמול מבוגרים... כי כולם עם שפעת...בכללי יש בעיה בבתי מרקחת.

reish

משתמש מקצוען
מסתבר שקורס אתיקה לא היה התחום החזק שלו בתואר.
זה בית מרקחת של הקופה? מומלץ לפנות לשירות הלקוחות שלהם.

יוסלה גולם

משתמש מקצוען
הכתובת לתלונה היא לא כאן רק למי שמעליו - קופ"ח - או בעה"ב - או משרד הבריאות
אתה יודע מה תלונות גורמות?
הרוקח הזה היה פעם עצבני במיוחד, צעק על כולם, כנראה שהבי"מ קיבל תלונות, וזה התוצאות...

malkykl

משתמש מקצוען
אמכבר מדברים על אתיקה- גם בציבור שלנו זה לא הצד החזק, בלשון המעטה... החל מפקידות בנק, וכלה במזכירות קופת חולים. זה כואב במיוחד, כשחושבים על זה שב"יהודית" קוראים לאתיקה פשוט- איסורי רכילות. כל פעם מחדש שאני נתקלת בזה, אני מתלבטת אם ללכת להתלונן.

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
במאוחדת התחילו לאחרונה לעשות הרבה סקרים על השירות של כל אחד, ואפשר גם לפנות אליהם ולציין את השירות לרעה.
אני חושבת שהבעיה הגדולה פה יותר מהשירות, היא אצלינו. אנחנו צריכים ללמוד לכבד את הפרטיות של השני, ולא לשמוע מה שלא מיועד לאזנינו (ובודאי לא להעביר מה שאנחנו שומעים הלאה), ואכל הבעיה היתה רק שלושה אנשים ששמעו והמידע הזה יכנס ויצא מהאוזן השנייה, לא היית חושש מהפה הגדול של הרוקח.

גם אני בבית מרקחת זכיתי להנות מדיון סוער שניהלו הרוקחים אודות התרופה הנדירה שרכשתי, אבל אני לא מכירה שם אף אחד לא אכפת לי מה הם שמעו. בכל זאת בית מרקחת, רוב האנשים שם לא באו לקנות משחת שיניים.

וסתם טיפ קטן- תדע שלכל אחד יש את התקופות שבהן הוא זקוק לתרופות כאלו ואחרות- אם זה לריכוז ואם זה לבעיות רפואיות פחות נעימות אחרות, ולדעתי מה שקורה בבית המרקחת נשאר בבית המרקחת. לאנשים לא אכפת מה אתה קונה שם, וגם אם הם שמעו- מן הסתם הם מכירים כאלו שלוקחים וישכחו מכל הסיפור עוד כמה דקות, אז תשתדל לא לקחת ללב.

ולגבי השירות- בהחלט מותר להתאכזב. אבל אני מנסה להאמין שימים יבואו ותודעת השירות בארץ תשתפר משמעותית. כבר עכשיו השירות יותר טוב משהיה לפני עשר שנים. אבל מה אפשר לצפות מהרוקח ה'חכם' הזה?

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אתה יודע מה תלונות גורמות?
הרוקח הזה היה פעם עצבני במיוחד, צעק על כולם, כנראה שהבי"מ קיבל תלונות, וזה התוצאות...
חסרות סיבות שרוקח יהיה עצבני?
אני לא הייתי נמנעת מלהתלונן עליו. רוב האנשים שמקבלים נזיפה לאחר שיתלוננו עליהם יעלבו, אבל יקחו אותה לתשומת לב.

דודו

משתמש מקצוען
גם אנחנו היינו עדים לתופעה כזאת - מהצד - בחורה עמדה עם מרשם והרוקח תשאל אותה אין סוף שאלות מביכות ביותר על האמא שלה, שבשבילה היה המרשם, והכל בקולי קולות.
אבל עמדו שם הרבה אנשים בתור שהתחלחלו מהרעיון, ואצו רצו למנהלת הסניף ומיד נהיה סדר!

שולי איטח

משתמש מקצוען
צודק במליון אחוז
ספציפית לגבי ויואנס ודומיו לי אישית אין בעיה אבל מבינה שלא כולם רוצים שיידעו
אבל זה לא משנה איזה תרופה
צריך להיות פרטיות
קרה לי מקרה דומה עם תרופה אחרת שמוכרת לבעיה רצינית שלא הייתי רוצה שידעו
קורה במזכירות קופ"ח שמנסים לדבר בשקט אבל כולם שמעים

הלוואי ויהיה לזה סוף

נופל וקם

משתמש מקצוען
בואו נזהר גם אנחנו לא לעבור את הקו המסומן בבית מרקחת, ולא לבלוש עם העיניים לחפש רכילויות...

אני הייתי בבית מרקחת וצדיק אחד נכנס למחיצה והתחיל להתעניין "בשלומי", לא שהיה לי מה להסתיר, אבל את הבנדוד הרוקח זה הרגיז ברמות, הוא צרח על הצדיק עד שכמעט קפץ לו הנסראללה...

תילתן

משתמש סופר מקצוען
"רק אתה אשם"
למה?
אני תפקידי להוציא בכל ראשון לחודש את התרופות הקבועות לחמי וחמתי
למה תפקידי?
כי לי יש את הרכב הכי גדול במשפחה..ואני יוצא מבית המרחקת עם 4 שקים
מלאים בתרופות..(שיהיו בריאים..)

קודם כל אני משתדל להגיע בשעות לא לחוצות כי להכין הכל לוקח לרוקחת המון זמן והציבור הרי חסר סבלנות..
נו..כמה זמן...אתה כזה חולני..לא רואים עליך..

דבר שני מיד שתורי מגיע אני מסמן לרוקחת :censored:
יש שאלות או תובנות?
יש לי ב"ה שמיעה 6:6 ..דברי שקט ואני עונה שקט

זהו מאז רק אנשים רוטנים מאחור אבל אף אחד לא יודע מה מחלות הרקע של חמי וחמותי..רק אני והרוקחת..

יונלה

משתמש מקצוען
דבר ראשון, שאפו ענק על זה שאתה נותן לבן שלך את הטיפול שייטיב לו.
כואב לי על כל הילדים שזקוקים להם ובגלל סיבות מסיבות שונות מונעים מהם את הטיפול.

ולעניין הרוקח-
בצעירותי הייתי מתנדבת לקחת מבית המרקחת תרופות עבור אישה גלמודה,
התרופות היו נרקוטיות,
הייתי מגיעה לבית המרקחת, אם היו אנשים מוכרים אז נתתי להם להתקדם לפני, (לפני עידן זימון תורים וכו')
ובכל זאת, הרוקחת שהיתה שם בדרך קבע בלעה חצוצרה, ואת כל השאלות היא הכריזה למרחקים.
כמה התביישתי בזמנו.

הרוקח הנ"ל התנהג בניגוד לכל כללי האתיקה,
לדעתי תפנה למנהל המרפאה ותגיש תלונה נגדו.
רוקח בכלל לא אמור לתשאל את הלקוח בכל השאלות שנשאלת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  22  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה