אחד משלנו

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
צה״ל פתח בתחקיר כדי לבדוק כיצד חצו את קו התפר מאזור חברון לשטח ישראל.

שני המחבלים שביצעו את הפיגוע - מחמוד ואחמד זידאת, פלסטינים בני 24 ו-44 מהכפר בני נעים ליד חברון. שניהם ללא היתרי כניסה לישראל, מנועי כניסה לישראל ע״י השב״כ (כלומר ככל הנראה יש להם רקע ביטחוני כלשהו).

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אחמד זידאת, בן 24, ומחמוד זידאת, בן 44, חשודים שביצעו את הפיגוע המשולב ברעננה. שני המחבלים הם קרובי משפחה מהעיירה בני נעים שבנפת חברון. שניהם שב"חים, אחד מהם עבד בשטיפת מכוניות באזור התעשייה בעיר. שניהם מנועי שב"כ ומשטרה, בעלי רקע ביטחוני ופלילי. אחד מהם ביצע את הפיגוע והשני ככל הנראה היה סייען. השניים נעצרו לאחר הפיגוע.

הפיגוע ברעננה - הזירות השונות:​

• רחוב החרושת: מחבל משתלט על רכב תוך כדי שהוא דוקר את הנהגת, זורק אותה מרכבה ומתחיל בנהיגה מהירה.
  • הוא דורס ב-3 בני אדם, המכונית נתקעת לאחר הפגיעה בהם והוא נוטש את הרכב, הוא לוקח רכב אחר מאותו רחוב וממשיך במסע הדריסות לכיוון רחוב אחוזה. מהזירה הזו פונו גבר כבן 66 במצב בינוני עם פצעי דקירה, ועוד 2 פצועים קל מדריסה.
  • רחוב אחוזה פינת ירושלים: המחבלים משתלטים על רכב אחר וממשיכים לדרוס הולכי רגל. מהזירה פונו כ-15 פצועים בהם פצועה אנש שמותה נקבע לאחר מכן בבית החולים, ועוד נער כבן 16 וגבר כבן 34 במצב קשה שסבלו מחבלות קשות.
  • לאחר מצוד נעצר המחבל, תושב חברון, ליד חטיבת ביניים בעיר. סריקות נרחבות עדיין מתנהלות כדי לשלול חשודים נוספים.
  • לאחר סריקות נוספות נעצר מחבל נוסף. שני המחבלים קרובי משפחה - שב"חים מנועי כניסה לישראל שעבדו ככל הנראה באזור התעשייה בעיר.

הנורמלית האחרונה

משתמש מקצוען
המחבל המרכזי בפיגוע ברעננה אחמד זידאת שרצח יהודיה מבוגרת ופצע עשרות, ב2021 הוא נעצר כשב"ח אחרי שכבר יש לו הרשעות קודמות כשב"ח. השופט אמיר דורון גזר עליו על עבירת השב"ח 9 ימי מאסר בלבד! והפעיל מאסר על תנאי שעמד נגדו ל-3 חודשים כך שריצה 3 חודשים סך הכל (הקול היהודי).

הנורמלית האחרונה

משתמש מקצוען
לירן תמרי: לפני כמה שבועות במחסום המנהרות - חולייה שמנסה להיכנס לירושלים ולבצע טבח. באדורה חולייה שמתכוונת לבצע טבח בישוב. והיום: חולייה שמבצעת פיגוע חטיפה, דריסה ודקירה ברעננה. התעוזה שלהם בשמיים.

על מה מדובר?

אברהם קורניק

משתמש מקצוען
לירן תמרי: לפני כמה שבועות במחסום המנהרות - חולייה שמנסה להיכנס לירושלים ולבצע טבח. באדורה חולייה שמתכוונת לבצע טבח בישוב. והיום: חולייה שמבצעת פיגוע חטיפה, דריסה ודקירה ברעננה. התעוזה שלהם בשמיים.

על מה מדובר?
המשטרה הוציאה צו איסור פרסום על פרטי חקירת הפיגוע.

אביר88

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
כאן חדשות דיווחו כי שני המחבלים קיימו התכתבויות ברשת טלגרם מיד אחרי הפיגוע.
אחד מהם כתב "נקמתי, אללה אכבר",
והשני כתב: "ביצעתי פיגוע, תבקשו מאללה שימחל לי. הרגתי 20 אנשים בדקירה ובדריסה, הכול למען אללה".

כל המחבלים עם בּיצול אישיות?
עלמה בקשת מחילה אם עשית דבר גדול וחיובי? :rolleyes:

אביר88

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
בחודש מאי האחרון נגזרו על מחמוד זידאת 20 ימי מאסר בניכוי ימי מעצרו לאחר שנתפס כשהוא שוהה בישראל ללא היתרים. זאת, למרות שש הרשעות קודמות שלו.
בדיון בבית המשפט אמר: "נכנסתי לישראל רק כדי לתת מזון לילדים שלי. אין לי אפשרות לעבוד, אין עבודה בשטחים, אין מי שיעזור לי. אני מבקש מבית המשפט להסתפק בתקופת המעצר ולאפשר לי לראות את הילדים שלי כדי להכין אותם לקראת החג לפחות. אני מכבד את בית המשפט, תודה".

אביר88

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
תיעוד: המשטרה עצרה את המעסיקים של המחבלים מרעננה

קבצים מצורפים

• VID-20240115-WA0335.zip
    4 MB · צפיות: 48

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  24  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה