עזרה עצומה: הארכת חופשת הלידה בישראל.......

פזמון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
פרסומת??? ברצינות??
פשוט ניכר שרוב הכותבים/ות באשכול לא היו מעסיקים מעודם.
בוודאי שזו הארכת חופשת לידה, כי כיום רוב הציבור לא מאריך לחצי שנה, כי התשלום מחושב עבור 15 שבועות.

מה קרה?

משתמש רשום
פרסומת??? ברצינות??
פשוט ניכר שרוב הכותבים/ות באשכול לא היו מעסיקים מעודם.
בוודאי שזו הארכת חופשת לידה, כי כיום רוב הציבור לא מאריך לחצי שנה, כי התשלום מחושב עבור 15 שבועות.
שאלתי אם זה לא ניראה , כי היא כותבת את השם שלה כמה פעמים שם..

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
אגב,
כשהמחנכת של ביתי יוצאת לחל"ד,
ולאחר חודש וחצי המחליפה יוצאת לחל"ד,
ומביאים ממלאת מקום לממלאת מקום,
ואם זה קורה אחרי החגים-
כמו שנראה המצב עכשיו בכיתתה-
אני ממש כועס.
ואני חושב שבצדק.
רב השנה תעבור על ביתי עם מורות בלתי מנוסות
ולא מקצועיות, אם החל"ד תתארך זה יקרה המון....
לא חשבתם ע"ז!

HennyS

משתמש מקצוען
אגב,
כשהמחנכת של ביתי יוצאת לחל"ד,
ולאחר חודש וחצי המחליפה יוצאת לחל"ד,
ומביאים ממלאת מקום לממלאת מקום,
ואם זה קורה אחרי החגים-
כמו שנראה המצב עכשיו בכיתתה-
אני ממש כועס.
ואני חושב שבצדק.
רב השנה תעבור על ביתי עם מורות בלתי מנוסות
ולא מקצועיות, אם החל"ד תתארך זה יקרה המון....
לא חשבתם ע"ז!
סליחה, אבל הבעיה פה בשיבוץ של הממלאת מקום, ולא באורך של החופשת לידה.
אם היו מביאים ממלאת מקום אחת, עוד שבועים לא היו משנים.

אמא לשניים:)

משתמש צעיר
בוודאי שזו הארכת חופשת לידה, כי כיום רוב הציבור לא מאריך לחצי שנה, כי התשלום מחושב עבור 15 שבועות
זה כבר בהחלטתך האם להאריך על חשבונך או לא
החל"ד היא חצי שנה, מתוכם על 15 שבועות מקבלים תשלום מביטוח לאומי

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
זה כבר בהחלטתך האם להאריך על חשבונך או לא
החל"ד היא חצי שנה, מתוכם על 15 שבועות מקבלים תשלום מביטוח לאומי
מה שמשנה למעסיק - זה מה קורה בפועל,
ובפועל רוב הנשים החרדיות שאני מכירה לא מאריכות יורת משבועיים - כי חשבו להם המשכורת מאד!!
והנשים החילוניות, אכן מאריכות הרבה יותר,
אבל כיוון שלידה אצלם זה פעם ב.. (והן גם לא מפרנסות יחידות..)
זה באמת פחות משמעותי...

ואם תאמרו , שגם אני אומרת שנשים חרדיות מאריכות בשבועיים..
אז כן אם יאריכו את החל"ד בשבועיים - רוב הנשים האלו יאריכו בעוד שבועיים...

ממוקד

משתמש מקצוען
לא קראתי את כל התגובות, אבל..
ראשית כל, אתם מדברות הרבה על חשיבות גידול התינוק ביחס לכסף, אז לידיעתכם החוק מאפשר להאריך עד חצי שנה את חופשת הלידה ללא תשלום. אז הנה, אתן יכולות להאריך לא רק שבועיים שלושה אלא עד חצי שנה!! מה הבעיה? שלא תקבלו על זה כסף? התינוק חשוב יותר, לא?
אלא מה?! הוא חושב יותר מהכסף של הבוס שלכן ושל המדינה שלכן.
מי שבאמת מרגישה שעוד שבועיים שלושה עם התינוק חשובים יותר מכסף אז יכולה לממש את רצונה.

וכעת מבחינה מעשית, מידיעה אני אומר לכם שכבר היום הרבה מאד בוסים שוקלים פעמיים שלש וארבע את התועלת בלקיחת עובדת חרדית (נאמנות/חריצות) אל מול "הבעיה" (מבחינתם) של יציאות די תכופות לחל"דים. זה גורר עלויות מאד כבדות למעסיק. ראשית כל הוא ממשיך להפריש לפנסיה כל התקופה הזו ומדובר בסכומים של אלפי שקלים. הוא צריך להביא מישהי שתמלא את מקומה, שזה כולל הכשרה שלה שזה אלפי שקלים (ולפעמים עשרות אלפי שקלים), ואח"כ הרבה פעמים הוא תקוע עם אותה מחליפה כי הוא לא ימצא מישהי שתבוא רק ל4 חודשים, וגם אחרי שחזרת מחל"ד יש עוד 5 חודשים עוד מישהי שיוצאת לחל"ד... והמשלימה שלו היא לא יויו אז הוא משלם עוד 5 חודשים משכורת סתם לכיף...

אלו דברים שקורים המון ומתסכלים מעסיקים נורא! (וכנסו רגע לנעליים שלהם במקום לנעליים של הבייבי, אפשר ממש להבין אותם).

כל זה חוץ מחוסר היציבות שנגרם למשרד בעקבות חלופת תפקידים שכיחה וזה ג"כ דבר שפעמים מסב נזק מקצועי ממש למשרד.

מדברים הרבה על כך שבמשק לנשים מאד קשה להתקבל למקומות עבודה, הרבה יותר מאשר לגברים, וגם קשה להם להתקדם במקומות שהם נמצאות. למה אתם חושבות שזה קורה? הרי הם לא פחות חרוצות מהגברים, לא פחות מוכשרות וגם לא פחות אמינות.. אז למה??
התשובה היא בדיוק מה שכתבתי. כשמקבלים אשה לעבודה זה גורר הרבה מאד עלויות כבדות בנוסף לחוסר יציבות. אותו דבר בקידום תפקידים, מעדיפים לקדם מישהו יציב יותר מאשר מישהי שיודעים שהיום היא פה אבל מחר מי יודע....

חוץ מזה, שיהיה ברור, הכסף הזה לא מגיע סתם. מישהו צריך לשלם אותו. והמישהו הזה זה אנחנו. אתן או אחרים/ות. ואולי אין להם תינוקי חמוד בבית כרגע וזה לא נראה להם שמה.. ברור שהם חייבים עכשיו לשלם את זה.... אבל בסוף אנשים משלמים את זה.

נערך לאחרונה ב:

ממילאנג'

משתמש רשום
עוד שבועיים שלוש,
שהמעסיק יאלץ לשלם מכיסו (או עבור עובדת חלופית.. או יאלץ לדחות לקוחות..)
גם ככה החופשת לידה פה ארוכה מאד..
וגם ככה קשה לחרדת להתקבל לעבודה בשוק החופשי...
(כי אסור למראיין לומר, אבל הוא כבר מדמיין חופשת לידה כל שנה וחצי..)

אני לא חושבת שזה הדבר הכי נכון...

ואם הבוס שיעקם את האף יהיה דווקא ההבוס שלך?
וברגע שהוא ישמע על החוק החדש,
הוא יפטר אותך במהירות, כדי להקדים את ההודעה שלך על ההריון...
גם אז תאמרי ככה?

ואני לגמרי איתך שהילדים חשובים יותר מהעבודה..
אבל כדי להאכיל אותם וכו', צרי כבף..

או כמו שאומר משפט חכם: כסף הוא לא הכל החיים, אבל הרבה מאד....

אני וביתי

משתמש מקצוען
לחרדיות מוסר עבודה גבוהה ומשלמים להם הרבה פחות.
פעם חשבתי בסדר אין קבוצות וואצפ וכדו (להרבה לפחות) יש קשב יותר גבוה לעבודה.
בדיוק אתמול שמעתי בתקשורת על בעיה בתקופה הזו שיש הרבה עובדים שרוצים להעדר מהעבודה בזמן השידורים מקטאר מצאו פתרון להתקין מסכים בעבודה שח"ו לא יפספסו כך שמוסר עבודה גבוה גם גורם לפחות בעיות כאלו.

ME_

משתמש פעיל
אלו דברים שקורים המון ומתסכלים מעסיקים נורא! (וכנסו רגע לנעליים שלהם במקום לנעליים של הבייבי, אפשר ממש להבין אותם).
דווקא אני מכירה מזוית אחרת שברגע שעובדת בכירה יוצאת לחל״ד זה נותן אפשרות לעובדות הפחות מנוסות להיכנס לנעליים ולהתקדם ולטעום תפקיד שונה ולקבל אחריות על דברים מה שלא היה אפשרי אם אף אחד לא היה זז.
זה אולי לא רווח מיידי אבל אם המעסיק חכם הוא יכול לצאת רק מרווח מזה

Libby-design

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
התינוקת שלי בת שלושה וחצי חודשים.
נהנינו עד הגג עד עכשיו, ועכשיו היא שמחה להכיר עוד מקום ולשחק עם עוד חברים. אמא היא לא הכל. היא מגלה שיש עוד אנשים שאוהבים אותה ורוצים שיהיה לה טוב.
יש לנו מספיק שעות אחה"צ ואנחנו משלימות את כל החיבוקים והנשיקות.
מקום העבודה שלי כמה לעובדת מיומנת שתסגור את כל הפינות והסדקים שנפערו בזמן הזה. ובכל זאת מכספי- כרגע הורדתי לשעה עבודה פחות (וגם זה לא רלוונטי לכולם)
ביטוח לאומי זה רעיון יפה לחיזוק הקשר של אמא ותינוק. תנסו לחשוב על עוד כמה רעיונות איפה לבטא את האהבה

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
לחרדיות מוסר עבודה גבוהה ומשלמים להם הרבה פחות...כך שהבוס לא כ"כ מסכן אם ייקבל עובדת חרדית ותצא ליותר חופשות לידה...
מי אמר? למה את חושבת?!
בכלל לא!
איתי במשרד יש מספר נשים חרדיות
(לא, אנחנו לא ביחד. רק באותה קומה...:)
ואני ממש ממש לא בטוח שיש להן מוסר עבודה יותר גבוה.
אני כן רואה לצערי נשים באות, מעבירות אצבע בסורק,
ומתחילות להתפלל שחרית באריכות...
או ברכהמ"ז בכוונה יתירה של 10 דק'+
אחרי שנגמרה ההפסקה
זה אמנם לא רוב אבל בהחלט קיים. לצערי.

אם כבר אז שימו לב, חילול ה'!
לתשומת ליבכן/ם

זאת בנוסף לטלפונים החל מאחת בצהריים
של "אמא לקחו לי/ משעמם לי/ רעבה/ צמאה/ עייפה..."
קחו גם את זה בחשבון.

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
אמא היא כן הכל.
במיוחד בגיל הזה.
אין כמו אהבה של אמא
אין כמו יחס אמיתי של אמא לילדה
אין כמו טיפול מסור של אמא
זה שאנשים בוחרים\נאלצים לצאת לעבוד זה עניין אחד
אבל אין מה להתכחש שבגיל כ"כ קטן אין אין אין כמו אמא!

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען

קצרה

משתמש מקצוען
הן לא.
הממוצע הארצי כולל גם משפחות שאינן חילוניות.

הממוצע של נשים חילוניות שאינן ערביות ואינן חרדיות הוא 2.9..
בכל מקרה ובלי נתונים אלא מתוך חיים של שנים ארוכות צמוד לקהילת נשים חילוניות עובדות הייטק - 3 ילדים זה די קלאסי... ובטח פחות או יותר בשאיפה וברצון של הרוב....

ועל כל ילד לקחו חופשת לידה ארוכהההה
ההריון כלל תמיד עבודה בחצי קלאצ' במקרה הטוב
ובאופן דרסטי חלו הרבה שינויים באופן החזרה - עזיבה / הורדה לחצי משרה.

בעוד שהריונות של החרדיות - די הזכירו את המילואים. עזיבה לתקופה מדוייקת. עבודה עד הרגע האחרון. וכמעט תמיד חזרה לאותו היקף משרה ובאותו מרץ.
ובגלל זה יש לא מעט שמפוטרים על הרקע הנ"ל. אפילו במשרדי רו"ח שלכאורה אמורים להכיר את החוק.
חלקם תובעים וחלקם לא. מי שמכיר את סאגת בתי הדין לעבודה מבין כמה זה מייאש לתבוע גם כשברור שהחוק לצידך.

טוב,
אז אין לענין סוף.
המעסיקים הקטנים מתקטננים על כל שקל.
הם כבר עכשיו מעדיפים שלא להעסיק: נשים חרדיות,השים חילוניות בגיל הפוריות,גברים עד גיל 40,מבוגרים שנוטים לחלות...
כל אלו "יאלצו" למצוא מקום עבודה שמסוגל "להכיל" אותם
וברוך השם יש הרבה מקום כאלו.
טיפ: הם גם מקומות שווים יותר. לא שמים את העובד בחור של הגרוש כל הזמן--
יודעים שעובד מרוצה = תפוקת עבודה.

בכל מקרה לא מצליחה לראות איך שבוע-שבועיים נוספים יהוו למעסיקים בדיוק את ההבדל שיגרום להם לא לקבל חרדיות.

היחידים שנתפסים לזה כאיום הם מעסיקים קטנים בתוך המגזר שלנו - שאין להם הרבה ברירות - הם צריכים בדיוק נשים חרדיות לעבודה. ואם יאריכו הם פשוט ירוויחו פחות.. ועדיין ימשיכו להעסיק דווקא נשים חרדיות.
והם גם מסבירים בטוב טעם איך כל הזכויות הסוציאליות גורמות למעסיקים להעסיק פחות עובדים. אהה, ואם הם גם מעסיקים בשחור/סתם מושחתים - הם גם באמת מנצלים את העובד בעבודה מלאה באפס תנאים ואפס תשלום .... (רק כדי להוכיח שוב כמה התנאים הסוציאליים בחוק חשובים מאד)
מי שיקר לו להעסיק עובד כולל התנאים הניתנים בחוק (שהם לא באמת מופרזים-- ימי מחלה לעובד למשל מכים קודם כל בכיס של העובד... ימי חופשה נמוכים מהממוצע בעולם .) - כנראה שצריך לערוך באמת שיקול האם ההכנסה שמוסיף העובד לעסק מצדיקה את העסקתו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  20  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה