דרוש מידע ספרים- שני סגנונות כתיבה בספר אחד? פחות מדבר אלי\מדבר אלי מאוד

BELIEVE

משתמש חדש
פתחתם ספר קריאה, התחלתם לקרוא. לאחר מספר עמודים אתם מגלים שהספר מכיל בתוכו שני סגנונות כתיבה שונים.
האם אתם פחות תתחברו לספר בעקבות כך? האם תסגרו את הספר? או אולי תקראו בהתלהבות יתרה?
במשפט אחד : מספר סגנונות כתיבה בספר מדברים אליכם?.

BELIEVE

משתמש חדש
האם הכוונה לדוגמה למשלב גבוה ומשלב נמוך?
אם זו אותה דמות, לדעתי זה מוזר. אם זה משתי דמויות או שתי סיטואציות, זה יכול להיות מענין.
לא, לא העניין של משלב גבוהה ומשלב נמוך.
זה יכול להיות אותה דמות אבל לדוגמא : בעבר ובהווה.
או נניח שתי דמויות שונות\סיטואציות שונות כמו שציינת.

תמרוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
זה מגוון לקרוא ספר שכמה סופרים כתבו. כמו מסומן. לדעתי. אם פחות אוהבים סגנון אחד עדיין יכולים לאהוב את הספר בגלל השני.
(אחותי חושבת שזה זוועות.)
אבל אנחנו בעצמינו התחלנו ספר ששנינו כותבות בשני סגנונות.

נמבר וואן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
פתחתם ספר קריאה, התחלתם לקרוא. לאחר מספר עמודים אתם מגלים שהספר מכיל בתוכו שני סגנונות כתיבה שונים.
האם אתם פחות תתחברו לספר בעקבות כך? האם תסגרו את הספר? או אולי תקראו בהתלהבות יתרה?
במשפט אחד : מספר סגנונות כתיבה בספר מדברים אליכם?.
זה נראה שפו"ש מדבר/ת על ספר ששתי סופרים עם 2 סגנונות, מעורבים בכתיבת אותה דמות ואותה עלילה.
אם אכן זה המקרה, לעניות דעתי השאלה לא צריכה להיות "האם זה מדבר אליכם"
אלא "כמה אתם מוכנים לסבול את זה..."

נועה noa

משתמש מקצוען
צילום מקצועי

BELIEVE

משתמש חדש
זה נראה שפו"ש מדבר/ת על ספר ששתי סופרים עם 2 סגנונות, מעורבים בכתיבת אותה דמות ואותה עלילה.
אם אכן זה המקרה, לעניות דעתי השאלה לא צריכה להיות "האם זה מדבר אליכם"
אלא "כמה אתם מוכנים לסבול את זה..."
למען האמת, זה לא הכוונה...
הכוונה שלי היא שהכתיבה מתבצעת על ידי סופר\ת אחד\ת, רק שמשולב שם שני סגנונות כתיבה שונים.

נמבר וואן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
למען האמת, זה לא הכוונה...
הכוונה שלי היא שהכתיבה מתבצעת על ידי סופר\ת אחד\ת, רק שמשולב שם שני סגנונות כתיבה שונים.
אממ.. קודם כל לכל סופר יש סגנון שלו ולא בטוח שיכול כל כך בקלות להחליף את עורו...
וגם.. זה תלוי מהם שני הסגנונות, ומדוע החליט מיודעינו לכתוב בשני סגנונות בספר אחד.
סגנון ילדותי וסגנון בוגר?
סגנון "אריסטוקרט" [מהוקצע], וסגנון "זורם"?
סגנון מונולוג וסגנון דיאלוג?
סגנון "ישיבתי" וסגנון "סמינרי"?
סגנון "משתפך" וסגנון טכני?
סגנון מאריך וסגנון מקצר?
סגנון אופטימי וסגנון קודר?
סגנון רגש [הומני], וסגנון לוגי [קר]?

נערך לאחרונה ב:

סשה

משתמש רשום
שהכתיבה לא איכותית, אסגור את הספר גם אם מדובר על סגנון כתיבה אחד
קראתי ספר אחד והכתיבה היתה לי ממש ילדותית(למרות שזה היה הרעיון של הספר)
סגרתי אחרי כמה פרקים ולא נגעתי בספר כמה שנים עד שבחופשת לידה היה לי משעמם ועברתי כבר על כל הספרים אז קראתי את הספר הנ"ל ואין סיכוי שאחזור עליו שוב

נמבר וואן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
אם כי, אם אגלה שהכתיבה לא איכותית, אסגור את הספר גם אם מדובר על סגנון כתיבה אחד.
משום מה, הסופרים [במובן של: ממציאי וממציאות העלילות] בדרך כלל לא מוסרים את ספריהם לעריכה מקצועית, אלא הם בטוחים בכתיבתם שלהם.
לפעמים שלא בצדק..

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
לא כל - כך הצלחתי להבין את הההגדרה של ׳סגנונות כתיבה שונים׳.
אם הכוונה שהסוגה שונה, כלומר: חלקים כתובים בצורה הומוריסטית וחלקים כתובים בצורה כבדה - זה פחות או יותר מה שצריך להיות. ספר ארוך שכולל בתוכו עלילות מסועפות, חייב לפעמים לקצר ולהקליל ולפעמים להכביד ולסבך.
אם הכוונה לשפה שונה, או שחלקים מהסיפור כתובים בגוף ראשון מספר וחלקים אחרים לא - לי זה נשמע נורא.
באופן כללי, אני לא אוהב ספרים שהעלילה מחולקת לכמה קווי עלילה שונים שקופצים ביניהם. ספר צריך להיות עם קו עלילה אחד, מקסימום שניים, וגם אז - אסור שהקפיצה תהיה באותו פרק או שיינתן לכל קו עלילה רק קטע קצר. אני שונא את התשישות הנפשית הנגרמת לי כאשר הסיפור עובר ברגע אחד מרחוב רבי עקיבא בירושלים אל אוקלהומה שבארצות הברית.

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
משום מה, הסופרים [במובן של: ממציאי וממציאות העלילות]
איזה עוד מובן יש לסופרים?
בדרך כלל לא מוסרים את ספריהם לעריכה מקצועית, אלא הם בטוחים בכתיבתם שלהם.
לפעמים שלא בצדק..
ומניין שהעורכים המקצועיים הממונים על העריכה המקצועית, לא בטוחים גם הם ביכולות עריכתם שלא בצדק?
האם עצם ההגדרה ׳עורך מקצועי׳ הופכת אותו אוטומטית למבין יותר מן הסופר?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה