מאפים מתכון לבייגל'ס מוצלחים מאד!!

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
זמן רב אני רוצה להכין בייגל'ס טובים כמו שרק בייגל'ס אמריקאים יכולים להיות, הבוקר נברתי בהמון מתכונים כולל מה ש @hbecker ו @BIZZARC- עשירה העלו כאן בפורום.
בסוף החלטתי לנסות את המתכון של שמרית הוא נראה טוב, קצר [ללא השהייה של לילה במקרר], וגם קול פנימי לחש לי שכדאי להמר על המתכון הזה.

קרדיט לאתר של שימרית הנה קישור.
השינויים והתוספות שלי בכיתוב אדום!

רכיבים:

חומרים לבייגלס (25 יחידות)

חומרים לבצק:

1 ק"ג קמח + ¼ כוס לרידוד הבצק
1 שמרית שמרים טריים ( 50 גרם)או 2 כפות שמרים יבשים.
1 שקית משפר אפיה ( 50 גרם, לא חובה)
¼ 2 כוסות מים ( 560 מ"ל)
2 כפיות גדושות מלח

חומרים לבישול הבייגל'ס:

כ- ½2 ליטר מים
2 כפות סוכר חום

חומרים לציפוי:

1 ביצה טרופה אני עשיתי בלי
פרג
שומשום
שום גבישי ומלח גס
שבבי בצל

חומרים לאפייה:

2 /1 כוס מים

אופן ההכנה:

1.הכנת הבצק: בקערת מיקסר עם וו לישה שמים קמח, שמרים (קוביה יש לפורר), מים ומלח ולשים כ- 10 דקות.
אפשרי בהחלט ללוש גם ידנית.
לאחר 3 דקות לישה בודקים את מצב הלחות של הבצק במידה והבצק יבש מוסיפים מעט מים (2 כפות בכל פעם) במידה והבצק רטוב מדי, מוסיפים מעט קמח ( 2 כפות ).
משהים מכוסה כחצי שעה או עד שהבצק מכפיל את נפחו.

2.מחממים את התנור לחום גבוה מאוד 230 מעלות. (מומלץ טורבו כדי שנוכל לאפות את הבייגלס ביחד). מרפדים שתי תבניות תנור בנייר אפייה. טופחים על הבצק להוצאת האויר.

3.הכנת הבייגלס: קורצים מהבצק כדורים בגודל כדור פינג פונג ויוצרים מכל כדור גליל בצק באורך כ-15 ס"מ. סוגרים לעיגול ומהדקים היטב. מניחים על משטח מקומח ומתפיחים כ 20- דקות.
אני הפכתי אחרי חלוקה לכדורים וחוררתי חור באמצע מצד לצד ולאחר מכן הרחבתי את החור מאד על ידי סיבוב הבייגל בשתי אצבעות עד לקוטר של 2-3 סנטימטר לאחר מכן הנחתי על נייר אפייה ללא קמח והתפחתי עשרים דקות.

4.בסיר בינוני מרתיחים מים עם הסוכר החום. מבשלים את הבייגלס כחצי דקה או עד שהם צפים במים אצלי הם צפו מיד אז המתנתי חצי דקה והפכתי לצד השני לעוד חצי דקה בעזרת כף מחוררת מוציאים מהסיר, מעבירים למשטח ומכסים במגבת. מבשלים עד 4 בייגלס יחד בכל פעם.

5.כשהבייגלס התייבשו מעט מעבירים מיד לתבנית, מורחים בביצה ומצפים בשומשום או בפרג אני דילגתי על השלב הזה ומיד כשיצאו מהמים שמתי שומשום, פרג, שום גבישי עם מלח גס, ושבבי בצל, זה נדבק בגלל הסוכר, אבל נופל יחסית מהר, מי שחשוב לו שישאר הציפוי אפשר לנסות עם ביצה.

אם מכינים עם שבבי בצל כדאי להכניס לתנור ללא הבצל. ובערך 3 דקות לפני שמוכן להוציא מהתנור, למרוח מי סוכר חום ולפזר את שבבי הבצל. להחזיר לתנור לעוד 3 דקות בערך. זה בשביל למונע מהם להישרף באפיה.

חשוב להכניס את הבצק לתנור בסמוך להוצאת הבייגלס מהמים על מנת לשפר את תפיחת הבייגלס בתנור.

שופכים לתבנית בתחתית התנור חצי כוס מים, ומיד מכניסים את התבנית עם הבייגלס ואופים 20 דקות או עד שהבצק מזהיב.

חתכנו באמצע מרחנו גבינת שמנת ביתית עגבניות מלפפונים [אפשר גם מלפפונים חמוצים] ובצל, יצא מעדן!

שכחתי לצלם את השלבים וכן את הבייגל המוכן עם גבינת שמנת וירקות, זה ישאר לפעם הבאה!

והנה התוצאה:

20200428_134153.jpg
20200428_134016.jpg
20200428_134056.jpg
20200428_134120.jpg

בהצלחה!

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זמן רב אני רוצה להכין בייגל'ס טובים כמו שרק בייגל'ס אמריקאים יכולים להיות, הבוקר נברתי בהמון מתכונים כולל מה ש @hbecker ו @BIZZARC- עשירה העלו כאן בפורום.
בסוף החלטתי לנסות את המתכון של שמרית הוא נראה טוב, קצר [ללא השהייה של לילה במקרר], וגם קול פנימי לחש לי שכדאי להמר על המתכון הזה.

קרדיט לאתר של שימרית הנה קישור.
השינויים והתוספות שלי בכיתוב אדום!

רכיבים:

חומרים לבייגלס (25 יחידות)

חומרים לבצק:

1 ק"ג קמח + ¼ כוס לרידוד הבצק
1 שמרית שמרים טריים ( 50 גרם)או 2 כפות שמרים יבשים.
1 שקית משפר אפיה ( 50 גרם, לא חובה)
¼ 2 כוסות מים ( 560 מ"ל)
2 כפיות גדושות מלח

חומרים לבישול הבייגל'ס:

כ- ½2 ליטר מים
2 כפות סוכר חום

חומרים לציפוי:

1 ביצה טרופה אני עשיתי בלי
פרג
שומשום
שום גבישי ומלח גס
שבבי בצל

חומרים לאפייה:

2 /1 כוס מים

אופן ההכנה:

1.הכנת הבצק: בקערת מיקסר עם וו לישה שמים קמח, שמרים (קוביה יש לפורר), מים ומלח ולשים כ- 10 דקות.
אפשרי בהחלט ללוש גם ידנית.
לאחר 3 דקות לישה בודקים את מצב הלחות של הבצק במידה והבצק יבש מוסיפים מעט מים (2 כפות בכל פעם) במידה והבצק רטוב מדי, מוסיפים מעט קמח ( 2 כפות ).
משהים מכוסה כחצי שעה או עד שהבצק מכפיל את נפחו.

2.מחממים את התנור לחום גבוה מאוד 230 מעלות. (מומלץ טורבו כדי שנוכל לאפות את הבייגלס ביחד). מרפדים שתי תבניות תנור בנייר אפייה. טופחים על הבצק להוצאת האויר.

3.הכנת הבייגלס: קורצים מהבצק כדורים בגודל כדור פינג פונג ויוצרים מכל כדור גליל בצק באורך כ-15 ס"מ. סוגרים לעיגול ומהדקים היטב. מניחים על משטח מקומח ומתפיחים כ 20- דקות.
אני הפכתי אחרי חלוקה לכדורים וחוררתי חור באמצע מצד לצד ולאחר מכן הרחבתי את החור מאד על ידי סיבוב הבייגל בשתי אצבעות עד לקוטר של 2-3 סנטימטר לאחר מכן הנחתי על נייר אפייה ללא קמח והתפחתי עשרים דקות.

4.בסיר בינוני מרתיחים מים עם הסוכר החום. מבשלים את הבייגלס כחצי דקה או עד שהם צפים במים אצלי הם צפו מיד אז המתנתי חצי דקה והפכתי לצד השני לעוד חצי דקה בעזרת כף מחוררת מוציאים מהסיר, מעבירים למשטח ומכסים במגבת. מבשלים עד 4 בייגלס יחד בכל פעם.

5.כשהבייגלס התייבשו מעט מעבירים מיד לתבנית, מורחים בביצה ומצפים בשומשום או בפרג אני דילגתי על השלב הזה ומיד כשיצאו מהמים שמתי שומשום, פרג, שום גבישי עם מלח גס, ושבבי בצל, זה נדבק בגלל הסוכר, אבל נופל יחסית מהר, מי שחשוב לו שישאר הציפוי אפשר לנסות עם ביצה.

חשוב להכניס את הבצק לתנור בסמוך להוצאת הבייגלס מהמים על מנת לשפר את תפיחת הבייגלס בתנור.

שופכים לתבנית בתחתית התנור חצי כוס מים, ומיד מכניסים את התבנית עם הבייגלס ואופים 20 דקות או עד שהבצק מזהיב.

חתכנו באמצע מרחנו גבינת שמנת ביתית עגבניות מלפפונים [אפשר גם מלפפונים חמוצים] ובצל, יצא מעדן!

שכחתי לצלם את השלבים וכן את הבייגל המוכן עם גבינת שמנת וירקות, זה ישאר לפעם הבאה!

והנה התוצאה:

צפה בקובץ המצורף 642436צפה בקובץ המצורף 642440צפה בקובץ המצורף 642439צפה בקובץ המצורף 642437

בהצלחה!
נראה מושלם!!!
איזה כיף!

srp

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
UX UI
D I G I T A L
נראה מצוין
ומאוד דומה למתכון שיש לי כבר שיוצא מעולה
אז אני הכי מאמינה לך שזה טעים :)

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נראה מהמם!
בא לי להכין גם.
רק מתלבטת אם להכין עכשיו
או לחכות למחר

קמתי הבוקר בקריזה לבייגל.
התחלתי בשעה 10:00 בערך, בשעה 12:00 סיימתי לעשות הכל, זה לא מתכון קשה והילדים מאד נהנו לעזור לי להכין, אולי מבחינת חוויה עם ילדים קטנים כדאי מחר.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

Goldidea

משתמש מקצוען
הכנתי פעם שניה כבר,
הבייגל'ס מצוינים בהקפאה והפשרה בתנור.
שוב תודה על השיתוף

Goldidea

משתמש מקצוען
פעם ראשונה יצא לי 19 והיום 14 וזה ממש היה כמו של הולי בייגל...
כמה פעמים קניתי בהולי רק את הבייגל'ס עצמם הם לוקחים 6 שקלים לאחד והרגשתי חסכנית להכין לבד בבית גבינת שמנת עם ירקות ורטבים תכל'ס המתכון הזה חוסך עשרות שקלים.....

*טובית*

משתמש מקצוען
או קיי, טוב לשמוע. כי חילקתי ל25, כמו שכתוב, והתאכזבתי מהגודל.
חשבתי שהיתה לי איזו בעיה.
הכנתי גם גבינת שמנת, ויצא מוששששששששששששששששש

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
או קיי, טוב לשמוע. כי חילקתי ל25, כמו שכתוב, והתאכזבתי מהגודל.
חשבתי שהיתה לי איזו בעיה.
הכנתי גם גבינת שמנת, ויצא מוששששששששששששששששש
נכון.
הם אכן קטנים קצת, דווקא אהבתי אותם כי לקטנים שלי הם מספיקים בדיוק.
השבוע כשהכנתי עשיתי קילו וחצי וחילקתי לשלושים ושתים ויצאו לי בינונים שמצד אחד אפשר להכניס גבינות וירקות וזה לא נוזל החוצה מצד שני הם לא גדולים מדי.

אגב, שבבי הבצל דקים ויבשים ומאד נשרפים בתנור, לכן כדאי לשים אותם לקראת סוף האפייה, או להשרות אותם במים כרבע שעה, ואז לפזר על הבייגל ולתנור [מה שעשיתי השביע יצא מוצלח].

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה