דרוש מידע מקרר בלי פיקוד שבת מובנה - לא קונים?

בכולופן

משתמש צעיר
האם אפשר להוסיף התקן שבת למקרר שמלכתחילה אין לו?
וסתם שאלה של סקרנות, מה עושה מי שמתגורר בחו"ל? אני מניחה ששם אי אפשר למצוא בחנויות פיקוד שבת מובנה

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
וסתם שאלה של סקרנות, מה עושה מי שמתגורר בחו"ל? אני מניחה ששם אי אפשר למצוא בחנויות פיקוד שבת מובנה
ברור שאפשר להוסיף התקן שבת
כאן ובכל העולם

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
מוסיפים.
תכל'ס כל מקרר והבעיות שלו.
וככל שמתקדם יותר הוא ממש סופר כל פתיחת דלת ומתאים טמפרטורה בכל הפעלת מנוע.
אנחנו גם לקראת קניה.
המקרר הישן שלו עשינו לבד (עם טכנאי) ביטול טרמוסטט בשבת ואז מעבירים לשעון שבת שהטרמוסטט יעבוד לפי שעות ולא אוטומטי. היום זה כבר לא כל הבעיה.

יעקב ויצמן

משתמש סופר מקצוען
ארגון "משמרת השבת" (ראו כאן)
עוסק בנושא זה רבות .קיימים צוות טכנאים להרכבת ההתקן.
בלינק מצורפים פרטי הקשר וטופס להזמנת טכנאי מטעם הארגון.

אני וביתי

משתמש מקצוען
אפשר להוסיף אבל אם קונים מקרר חדש כדאי לקחת בשיקולי המחיר גם את ההתקן כי הוא עולה בנפרד כמה מאות (לא יודע מחיר מעודכן להיום).

HMB

משתמש פעיל
איפה מבררים?

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
בדיוק בחג האחרון דודים חוצניקים שהתארחו בארץ בדירה עם מקרר עם התקן שבת, נתקעו ב'יום טוב שני' כי אי אפשר לכוון אותו לבד והוא הפך אוטומטי למצב רגיל.
לי יש התקן ממשמרת השבת, ויש לי אפשרות לעשות ידני (01-) או אוטומטי (00)
אם זה על ידני על מצב שבת אז זה כל הזמן זה יהיה על מצב שבת עד שאני לא ישנה את זה.
וכמובן להיפך, אם על מצב חול (ואסור לפתוח בשבת) אז כל הזמן זה יהיה על מצב חול, עד שאני לא ישנה!

פעם הייתי משתמש רק בידני (עקב סיפור שקרה לי בליל ר"ה השני שעבד רגיל ל 15 דקות)
אבל א. החליפו לי להתקן חדש. ב. עד שפעם אחת שכחתי להבעיר וכל השבת הייתי בלי מקרר! - אגב רב פסק לי שאני יכול להביא גוי, ורק להוציא את הדברים וזהו.
(אני מחליף בלחיצה בו זמנית על 2 הלחצנים)

בכל אופן יש את האפשרות לעשות רגיל בלי התקן עם שעון שבת שמכבה לגמרי מהחשמל לפי התכנון, כמו רבע שעה כיבוי וחצי שעה דולק. ובלילה דולק כל הזמן,
וכדי לשים לב שנכבה יש אפשרות לשים מפצל על השעון שבת ועל זה גם איזה מנורת חרום לאותו שקע, כך שמתי שזה נדלק יודעים שזה נכבה...
אפשר גם הפוך, מנורה רגילה שנכבית כשזה נדלק.

גריז

משתמש פעיל
אפשר להוסיף - אבל זה מתחיל בדרך כלל בסביבות ה - 800 ש"ח...
אפשר כמובן להסתדר בלי עם שעון שבת אבל לדעתי זה ממש חוסך כאב ראש....

מלכי סלמון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
בחו"ל מדביקים סלוטייפ על החיישן שקולט אם המקרר פתוח:)

עפיפית

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
יש התקן שבת של שבת לדורות . גלביט. יש להם גם התקנים לחו"ל . ההתקן אטומטי נכנס לבד למצב שבת וחגים ככה לא יכול ליהות בעיות ששוכחים.... אגב היום כל המקררים דיגיטלאים וצריכים התקן שבת. רק שיש מקררים שמגיעים עם ויש בלי. כמעט אין היום מקררים מכנים רק אלה של היחידות .הקטנים.

ברוכה תהיי

משתמש מקצוען
לא זה לא עוזר, למקרר יש יותר מחיישן אחד ולא את כולם רואים בעיין או יש גישה אליהם.
יש דעות הלכתיות מקובלות שאין צורך "לחפור" ולהבין את הבעיות שעלולות להיות, ויש למצוא פתרונות רק לבעיות שיודעים.
כך שתאורה זה דבר ניכר וגם מועיל וצריך למצוא לו פתרון, אך דברים נסתרים כמו רישום של פתיחת וסגירת דלת אין צורך לברר ואם לא יודעים על קיומם בדגם הספציפי ניתן להשתמש לאחר פתירת הבעיות הידועות.

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
יש דעות הלכתיות מקובלות שאין צורך "לחפור" ולהבין את הבעיות שעלולות להיות, ויש למצוא פתרונות רק לבעיות שיודעים.
כך שתאורה זה דבר ניכר וגם מועיל וצריך למצוא לו פתרון, אך דברים נסתרים כמו רישום של פתיחת וסגירת דלת אין צורך לברר ואם לא יודעים על קיומם בדגם הספציפי ניתן להשתמש לאחר פתירת הבעיות הידועות.
זה חלק מהלכות בת היענה?
אנחנו חשבנו שאם אין אור ונייר דבק על החיישן אז הכל טוב
טכנאי לא דתי שהגיע למשהו אחר הראה לנו שאנחנו טועים ובמילים אחרות מחללים שבת..
כבר מזמן מקרר זה לא רק תאורה זה עוד המון דברים שבלי התקן לא ניתן לנטרל אותם בשבת.

ברוכה תהיי

משתמש מקצוען
זה חלק מהלכות בת היענה?
אנחנו חשבנו שאם אין אור ונייר דבק על החיישן אז הכל טוב
טכנאי לא דתי שהגיע למשהו אחר הראה לנו שאנחנו טועים ובמילים אחרות מחללים שבת..
כבר מזמן מקרר זה לא רק תאורה זה עוד המון דברים שבלי התקן לא ניתן לנטרל אותם בשבת.
סליחה??
אם אומרים לך שיש דעות מקובלות בהלכה שאת לא מכירה זה הופך את הטוענים לבת יענה??
את הטכנאי החילוני למחמיר בהלכה יותר מרבנים גדולים???
קצת קרדיט לאנשים.

לפי דבריך גם מכירת חמץ זה "בת יענה", ויש עוד הלכות שבמבט ראשוני נראים כ"בת יענה" ועדיין רבים וטובים נוהגים בהם מנימוקים הלכתיים שונים. כולל הלכות שנוגעים באיסורי כרת!

אולי מעניין אותך גם...