רכבים מעבר חציה - סכנת נפשות

לדעת 1

משתמש צעיר
נהגים שימו לב כמה וכמה פעמים שאני עוצר במעבר חציה רחב לשני רכבים ולפתע חכם גדול ממשיך במהירות וכמעט ילדים במיוחד נדרסים לא לשכוח שהחוק חד וחלק התנהגות של נהג בהתקרבו למעבר חצייה. כאשר נהג מתקרב למעבר חציה ומבחין בהולך רגל העומד על המדרכה בסמוך למעבר עליו להאט את רכבו ואף לעצור עצירה מלאה, לתת להולך הרגל זכות קדימה, וזאת במידה וניכר שבכוונתו של הולך הרגל לחצות את הכביש. שאין תירוץ חס ושלום למי שפוגע לא ידעתי וכו

שרה 2020

משתמש פעיל
וגם אני אוסיף בתור אחת שנוהגת אני מאד מקפידה לא להחנות סמוך למעבר החציה גם אם אין לי מקום אחר
כאשר מחנים ליד החניה יוצא מצב שהרכב שמתקרב לא רואה האם יש הולך רגל כי הרכב שנמצא בסמוך מסתיר אותו
שימו לב נהגים אל תחנו סמוך למעבר החציה!!!
חוצמזה שאסור להחנות שם אלא כמה מטרים לפני - לא בדיוק זוכרת כמה

סתם פוילישער

משתמש מקצוען
וגם אני אוסיף בתור אחת שנוהגת אני מאד מקפידה לא להחנות סמוך למעבר החציה גם אם אין לי מקום אחר
כאשר מחנים ליד החניה יוצא מצב שהרכב שמתקרב לא רואה האם יש הולך רגל כי הרכב שנמצא בסמוך מסתיר אותו
שימו לב נהגים אל תחנו סמוך למעבר החציה!!!
חוצמזה שאסור להחנות שם אלא כמה מטרים לפני - לא בדיוק זוכרת כמה
ציטוט: "אשר, ע"פ החוק, אין לחנות רכב בתחום מעבר החציה, וכן בתחום 12 מטר לפני מעבר החציה, וזאת כדי שלא להסתיר לנהג המתקרב את הולכי הרגל המתחילים לחצות. החוק מתייחס ל-12 מטרים לפני המעבר, לא אחריו."

ברוכה תהיי

משתמש מקצוען
ולמי שצריך "שוט" חוקי-
תאונה על מעבר חציה דינה כתאונה על מדרכה!!
שטח מעבר החציה שייך לאנשים לפני השייכות למכוניות.

Morris

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
ואם כבר רכבים שימו לב גם רוכבי האופניים אם עצר רכב במעבר חצייה לא לעקוף למרות הקושי לעצור תוך כדי מהירות.

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
אשמח למקור.
בבקשה מקור:

חל איסור מוחלט לעקוף לפני מעבר חצייה! בתקנות התעבורה נקבע כי "נוהג רכב לא יעקוף, לא ינסה לעקוף ולא יסיט את רכבו שמאלה או ימינה כדי לעקוף רכב או בעל-חיים כאשר הוא מתקרב אל מעבר חציה להולכי רגל המסומן על פני הכביש או על ידי תמרור המציין מקום מעבר חציה להולכי רגל, ועד שעבר את מקום מעבר החציה.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
בבקשה מקור:

חל איסור מוחלט לעקוף לפני מעבר חצייה! בתקנות התעבורה נקבע כי "נוהג רכב לא יעקוף, לא ינסה לעקוף ולא יסיט את רכבו שמאלה או ימינה כדי לעקוף רכב או בעל-חיים כאשר הוא מתקרב אל מעבר חציה להולכי רגל המסומן על פני הכביש או על ידי תמרור המציין מקום מעבר חציה להולכי רגל, ועד שעבר את מקום מעבר החציה.
השאלה האם החוק מדבר על רכב עומד או על רכב נוסע.
ולדעתי בוודאות הוא מדבר על רכב נוסע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ו

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יְהוָה אַל בְּאַפְּךָ תוֹכִיחֵנִי וְאַל בַּחֲמָתְךָ תְיַסְּרֵנִי:ג חָנֵּנִי יְהוָה כִּי אֻמְלַל אָנִי רְפָאֵנִי יְהוָה כִּי נִבְהֲלוּ עֲצָמָי:ד וְנַפְשִׁי נִבְהֲלָה מְאֹד (ואת) וְאַתָּה יְהוָה עַד מָתָי:ה שׁוּבָה יְהוָה חַלְּצָה נַפְשִׁי הוֹשִׁיעֵנִי לְמַעַן חַסְדֶּךָ:ו כִּי אֵין בַּמָּוֶת זִכְרֶךָ בִּשְׁאוֹל מִי יוֹדֶה לָּךְ:ז יָגַעְתִּי בְּאַנְחָתִי אַשְׂחֶה בְכָל לַיְלָה מִטָּתִי בְּדִמְעָתִי עַרְשִׂי אַמְסֶה:ח עָשְׁשָׁה מִכַּעַס עֵינִי עָתְקָה בְּכָל צוֹרְרָי:ט סוּרוּ מִמֶּנִּי כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן כִּי שָׁמַע יְהוָה קוֹל בִּכְיִי:י שָׁמַע יְהוָה תְּחִנָּתִי יְהוָה תְּפִלָּתִי יִקָּח:יא יֵבֹשׁוּ וְיִבָּהֲלוּ מְאֹד כָּל אֹיְבָי יָשֻׁבוּ יֵבֹשׁוּ רָגַע:
נקרא  39  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה