דיון מי רוצה להמר על מניות ...

אלי8888

משתמש פעיל
@אלי8888
מאיפה אתה יודע כל הנתונים על החברות האלו?
למדת את זה?
אפשר קישור לאתרים?
והאם יש לבלינק היתר עיסקה?

תודה רבה!
כבר כתבתי שלימדתי את עצמי.
אין לי אתרים ספציפים (בעיקר Yahoo finance)
בענין בלינק לא בדקתי אם יש להם היתר עיסקא אבל רק אחרי שכבר פתחתי חשבון (ברח לי לגמרי מהראש ההיתר עיסקא) דיברתי עם מו"צ והוא אמר לי שכל עוד הם לא חייבים באחריות של הכסף שלי במידה ואני מפסיד וגם אין לי אפשרות להיכנס למינוס ואין ריביות אז אין בעיה.
אבל שכל אחד ישאל את רבותיו ואדרבה אם יש למישהו רעיון על עוד דברים שיכולים להיות בעיה שיציין.

טוב מאוד

משתמש מקצוען
כבר כתבתי שלימדתי את עצמי.
אין לי אתרים ספציפים (בעיקר Yahoo finance)
בענין בלינק לא בדקתי אם יש להם היתר עיסקא אבל רק אחרי שכבר פתחתי חשבון (ברח לי לגמרי מהראש ההיתר עיסקא) דיברתי עם מו"צ והוא אמר לי שכל עוד הם לא חייבים באחריות של הכסף שלי במידה ואני מפסיד וגם אין לי אפשרות להיכנס למינוס ואין ריביות אז אין בעיה.
אבל שכל אחד ישאל את רבותיו ואדרבה אם יש למישהו רעיון על עוד דברים שיכולים להיות בעיה שיציין.
תוכל להסביר טיפה יותר.
אם אני רוצה לבדוק על אמזון לדוגמא איך אני בודק באתר הזה?
ושוב תודה רבה

אלי8888

משתמש פעיל
תוכל להסביר טיפה יותר.
אם אני רוצה לבדוק על אמזון לדוגמא איך אני בודק באתר הזה?
ושוב תודה רבה
לצערי אני לא הלל שיכול ללמד על רגע אחת.
אבל ממליץ לקרוא את המאמרים של @מקצועי בלבד (סליחה שאני מתייג אותך כל הזמן) ואת המדריך בפיננסי> השקעות.
ואולי @השקעות R הון גם יכול להפנות לעוד מקומות (כמו"כ סליחה כנ"ל)

טוב מאוד

משתמש מקצוען
לצערי אני לא הלל שיכול ללמד על רגע אחת.
אבל ממליץ לקרוא את המאמרים של @מקצועי בלבד (סליחה שאני מתייג אותך כל הזמן) ואת המדריך בפיננסי> השקעות.
ואולי @השקעות R הון גם יכול להפנות לעוד מקומות (כמו"כ סליחה כנ"ל)
קראתי הכל.
יש לי 2 חשבונות ברוקר.
ואני קונה רק spy וקצת ראסל 2000 וקצת qqq
ואני רוצה להוסיף לתיק ממש בקטנה (בתור הימור#) קצת מניות ואני לא מצליח לראות שום נתונים.
תן לי קישור 1 על אמזון...

לגבי @מקצועי בלבד ו @השקעות R הון הם כותבים בלי סוף שהכל הימורים ומי שמסוגל להשקיע לטווח ארוך יקנה spy ולא שום דבר אחר...
ושוב תודה רבה

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לגבי @מקצועי בלבד ו @השקעות R הון הם כותבים בלי סוף שהכל הימורים ומי שמסוגל להשקיע לטווח ארוך יקנה spy ולא שום דבר אחר...
אני חושב שהם צודקים

אני מאוד מעריך את @אלי8888 אבל לדעתי חלק מהחברים הגזימו כאן עם ההתלהבות.
וממש במחילה, אולי נובע קצת מחוסר היכרות עם כללי סטטיסטיקה והסתברות

מי שמוכן לקחת סיכון של 20% שיפסיד חלק משמעות מאוד מההשקעה - זה ממש לא פלא שרוב הסיכויים יהיו שהוא ירוויח הרבה מעל הממוצע של השוק. לקח סיכון גבוה יותר, קיבל סיכוי גבוה יותר

ובדיוק בגלל זה, מי שלא מבין את השוק לעומק - זה ממש לא חכם מצדו שישים חלק משמעותי מהתיק על מניות ספציפיות.
אפשר להשקיע בזה חלק קטן מהתיק. אבל זה סתם משחק. בלי הרבה משמעות אמתית (חוץ מעניין הלמידה)

מי שיש לו חצי מיליון ש"ח והוא משקיע את הסכום בסנפ או אולי אפילו בנאסדק - זה אדם בר דעת (זה לא אומר שהוא לא יכול להפסיד. אבל הסיכון שלו הגיוני)
מי שמשקיע את את הסכום הזה במניות ש @אלי8888 ממליץ עליהם - הוא אדם חסר דעת. למרות שרוב הסיכויים שהוא ירוויח מאוד יפה. וזאת משום שלקח סיכון לא הגיוני.

נערך לאחרונה ב:

אלי8888

משתמש פעיל
אני חושב שהם צודקים

מי שמוכן לקחת סיכון של 20% שיפסיד חלק משמעות מאוד מההשקעה - זה ממש לא פלא שרוב הסיכויים יהיו שהוא ירוויח הרבה מעל הממוצע של השוק. לקח סיכון גבוה יותר, קיבל סיכוי גבוה יותר

ובדיוק בגלל זה, מי שלא מבין את השוק לעומק - זה ממש לא חכם מצדו שישים חלק משמעותי מהתיק על מניות ספציפיות.
אפשר להשקיע בזה חלק קטן מהתיק. אבל זה סתם משחק. בלי הרבה משמעות אמתית (חוץ מעניין הלמידה)
מסכים עם כל מילה.
וזה גם הסיבה שאני לא מוכן להעלות לפה קישורים וכו' מכיוון שגם ההימורים שאני עושה זה לא סתם כי בא לי אלא אני כן קצת בודק לעומק וכו' ולכן מי שרוצה קישורים ולא יודע איך לבדוק את הדברים לבד אז הוא כנראה נטו מהמר ואני ממליץ לו ללכת למפעל הפיס הקרוב זה יותר קל.
אין כסף קל בחיים והשיטה להרוויח באמת בצורה סולידית זה רק ע"י סבלנות ולטווח ארוך וכפי שמקצועי בלבד ו r הון כותבים כל הזמן. (וכפי שכתבתי גם בעבר) וכמובן רק סייעתא דשמיא.

בני30

משתמש רשום
אני חושב שהם צודקים

מי שיש לו חצי מיליון ש"ח והוא משקיע את הסכום בסנפ או אולי אפילו בנאסדק - זה אדם בר דעת (זה לא אומר שהוא לא יכול להפסיד. אבל הסיכון שלו הגיוני)
מי שמשקיע את את הסכום הזה במניות ש @אלי8888 ממליץ עליהם - הוא אדם חסר דעת. למרות שרוב הסיכויים שהוא ירוויח מאוד יפה. וזאת משום שלקח סיכון לא הגיוני.
לא מסכים עם הלוגיקה שבגלל שלוקחים סיכון גובה יותר רוב הסיכויים שירוויחו יותר,
תאורטי זה נכון במקרים מסוימים,
אבל בוודאי לא על קבוצת מניות רנדומליות לפרק זמן קצר

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אכן, תאוריית השוק היעיל סוברת שלכל מניות יש פוטנציאל תשואה זהה.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
הקבוצה היא ממש ממש לא רנדומלית
היא הורכבה על ידי מישהו שחרש את שוק ההון, למד, עיין ורכש לעצמו אינטואיציה רלוונטית
ועדיין מי שסומך עליו בעיניים עצומות לא עושה בשכל
דרך אגב זה לא אומר כלל שהמומחה עצמו לא ראוי שישקיע לפי שיטתו.

יכול להיות. אבל איך שהוא התאוריה הזו צריכה להסביר גם את התופעה של המשקיעים כמו וורן באפט. ועדיף שזה יהיה הסבר קצת יותר מתוחכם מאשר להגיד שהוא סוג של זכה בלוטו

פרוגיסט +

משתמש צעיר
הייתי משנה קצת, הוא לא אדם חסר דעת אלא פועל בלי היגיון ולפחות בפעולה הזאת. ויש כמה מהאשכול שעשו את זה...
וגם לא בטוח שזה סיכון לא הגיוני להסתמך על מבחן התוצאה @אלי8888 סליחה שאני הורס לך... אבל כיום מבחן התוצאה הוא הכי אמין בעיני אנשים. זה אמנם מבחן אחד אבל על כמה וכמה מניות.
אבל איך שהוא התאוריה הזו צריכה להסביר גם את התופעה של המשקיעים כמו וורן באפט. ועדיף שזה יהיה הסבר קצת יותר מתוחכם מאשר להגיד שהוא סוג של זכה בלוטו
מסכים לגמרי. זה ממש ברור שיש:
מישהו שחרש את שוק ההון, למד, עיין ורכש לעצמו אינטואיציה רלוונטית
ולמד להעריך השקעות של סיכוי גבוה מול סיכון נמוך שיש לו יותר סיכוי שיצליח. וככל שהוא ישקיע יותר הרווח שלו יהיה יותר חוק מתמטי ופחות מזל(חוק המספרים הגדולים).
ולגבי :
לקח סיכון גבוה יותר, קיבל סיכוי גבוה יותר
זה רק אם יש יותר סיכוי כמובן, למשל לפני דוח רווחים שהמשקיע מעריך שהמניה הולכת או לעלות או לרדת בקיצוניות בסיכוי שווה.
אבל סתם מישהו שמשקיע בלי הערכה בכלל זה לא נכון, כי הוא ישקיע במניות שיש יותר סיכוי שיפסידו.

נערך לאחרונה ב:

פרוגיסט +

משתמש צעיר
בכל מקרה כדאי לציין שהיו שהגיעו למקסנא שהם מומחים ממש... לשוק ההון ובסוף הפסידו את כל הכסף שהשקיעו.
והיו גם כאלו שלא חשבו שהם מומחים ממש אבל הרגישו שיצליחו... ומשום מה גם הם הפסידו...
זהירות זאת לא חולשה אלא "אסטרטגיה של מצליחנים".

בני30

משתמש רשום
תאוריית השוק היעיל כן מכירה בסיכון גבוה = תשואה גבוהה,
אבל במקרה שלנו זה לא הסיפור,

שימו לב שמדובר בשוק שורי של מניות קטנות בתקופה האחרונה, וזה כנראה מסביר את ה'צליפה' הטובה,

אני מניח שהמודל של הגורו הנחמד כאן לא ישתנה, וכשיגמר השוק השורי של הקטנות הוא יחטוף,

כמובן, שאני מאחל לו רק הצלחה, רק שאני חושש מהקלות שאנשים כאן הולכים לנהות אחריו,

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
ועדיף שזה יהיה הסבר קצת יותר מתוחכם מאשר להגיד שהוא סוג של זכה בלוטו
לטעמי זה ההסבר המתוחכם.
הרי מלכתחילה זה היה סביר שמישהו מסוים יקבל תשואת יתר ושאותו אחד יהיה מפורסם ויספר לכולם שהייתה לו שיטה. דניאל כהנמן קרא לזה חוק המספרים הקטנים.
אבל הסיבה הפחות מתוחכמת היא שיכול להיות בגלל שבעבר השוק היה פחות יעיל.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
תאוריית השוק היעיל כן מכירה בסיכון גבוה = תשואה גבוהה,
סיכון של בחירת מניות ספציפיות זה רק תוספת סיכון בלי תוספת תשואה בתוחלת.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה