מידע על פסיכודרמה

ברוך2020

משתמש צעיר
אשמח שתכתבו כל מה שאתן יודעות על פסיכודרמה, ועל לימודי פסיכודרמה באיזור ירושלים.
מה זה בדיוק, והאם צריך תואר כדי לטפל בפסיכודרמה, כמה שנות לימוד בערך, והאם התחום מבוקש ורווחי...

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
ואיפה אפשר ללמוד את זה, בתור קורס ערב(אני מחפשת לבחורה שלומדת חינוך מיוחד...)
לא חושבת שלימודי תואר אינסטנסיביים יכולים להשתלב במקביל עם חינוך מיוחד.....
וגם לא בטוחה שמקבלים נערות בכל גיל למקצוע הזה, כנראה יש תנאים
אבל מה שלא יהיה, זה לימודים ארוכים
וכדאי לראות מאיפה להתחיל......
לי אישית אין מושג, חכי לחכמת ההמונים פה.
בהצלחה!

ייעוץ חינוכי

משתמש פעיל
לעבוד כמטפלת בפסיכודרמה - דורש תואר שני.
התהליך (אם זו בת שלומדת הוראה - חנ"מ):
-לסיים עד בכיר (אם אני לא טועה היום זה שנה ג' בסמינרים)
- תואר ראשון - אפשר בנוות ישראל, - שנה אחת
(בשנה של התואר ראשון או לפני חשוב לשלב כמה שיותר שעות בדרמה בכל מני מקומות ראי פרסומות בתכל'ס ולענין - כי בלימודי תואר שני צריך להגיע עם 500 שעות של דרמה)
-תואר שני במבחר (לא ידוע לי על מקום אחר באוירה מותאמת לבחורה, יש באונו - באוירה יותר ד"ל.
התואר השני לוקח עוד 3 שנים ולא ניתן לשלב עבודה תוך כדי (צריך יומיים פנויים בשבוע, והתמסרות ללימודים)
שימי לב שכדי להתקבל לתואר שני צריך ציון סף של 90 נראה לי, +קורסים בפסיכולוגיה שאותם תוכל לעשות כבר מהיום במכללת בית וגן.
המון השקעה וכסף.. ולא תמיד מתקבלים ללימודי תואר שני.. (יש ראיון מורכב מאוד, לבחורות צעירות קשה יותר להתקבל).

לגבי עבודה
במקומות רשמיים בתי"ס / קופ"ח ברור שצריך תואר. בפרטי אפשר לעבוד גם ללא תואר.
כמו בכל דבר לימודי תואר מוסיפים ה-מון אבל ניתן לפגוש כאלו שסיימו תואר ולא יודעים לטפל. ולהבדיל, כאלו שמסיבות מסויימות לא למדו תואר ומצליחים מאוד. (כמו מחנכות כיתות שלפעמים שיחה שלהן עם בת שווה הרבה יותר מטיפול..)

יש מטפלות עמוסות מאוד, ויש כאלו שנתיים אחרי סיום הלימודים שעדיין מחפשות עבודה.
לגבי שכר - בפרטי לוקחים 300-350 ש"ח (שמזה את צריכה להוריד מיסים וכו')
קופ"ח בכל קופ"ח יש את הכללים שלה - אחת אמרה לי שהיא מגיעה ל-150 ש"ח
ומשרד החינוך בבתי ספר משלם מעט יותר משעת הוראה - שזה ממש מעט.

בהצלחה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ו

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יְהוָה אַל בְּאַפְּךָ תוֹכִיחֵנִי וְאַל בַּחֲמָתְךָ תְיַסְּרֵנִי:ג חָנֵּנִי יְהוָה כִּי אֻמְלַל אָנִי רְפָאֵנִי יְהוָה כִּי נִבְהֲלוּ עֲצָמָי:ד וְנַפְשִׁי נִבְהֲלָה מְאֹד (ואת) וְאַתָּה יְהוָה עַד מָתָי:ה שׁוּבָה יְהוָה חַלְּצָה נַפְשִׁי הוֹשִׁיעֵנִי לְמַעַן חַסְדֶּךָ:ו כִּי אֵין בַּמָּוֶת זִכְרֶךָ בִּשְׁאוֹל מִי יוֹדֶה לָּךְ:ז יָגַעְתִּי בְּאַנְחָתִי אַשְׂחֶה בְכָל לַיְלָה מִטָּתִי בְּדִמְעָתִי עַרְשִׂי אַמְסֶה:ח עָשְׁשָׁה מִכַּעַס עֵינִי עָתְקָה בְּכָל צוֹרְרָי:ט סוּרוּ מִמֶּנִּי כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן כִּי שָׁמַע יְהוָה קוֹל בִּכְיִי:י שָׁמַע יְהוָה תְּחִנָּתִי יְהוָה תְּפִלָּתִי יִקָּח:יא יֵבֹשׁוּ וְיִבָּהֲלוּ מְאֹד כָּל אֹיְבָי יָשֻׁבוּ יֵבֹשׁוּ רָגַע:
נקרא  34  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה