דרוש מידע מונית ליולדת בשבת בביתר

Esti designs

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
שלום וברכה
אשמח לדעת אם למישהו יש מספר של מונית ערבית אמינה באיזור ביתר ליולדת בשבת

Esti designs

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
מקפיצה
דחוף לנו לדעת
אשמח לכל מידע בעניין

ממ"ד

משתמש מקצוען
מד"א הכי טוב.
תשאלו את הרב שלכם, אין שום עניין לעשו. משהו פחות נח ליולדת בשביל למנוע מיהודי לנסוע בשבת עם האמבולנס.
אגב, אם אין קריאות נוספות, אז בביתר תמיד האמבולנס הראשון הזמין הוא גוי. רק אם נוצר עומס מוציאים את הכוננים היהודים...
בכל אופן לבקשתכם...
יש לי מישהו מחוסאן שיש לו זהות כחולה ולוחית צהובה. הוא יכול לקחת אתכם, 0549266199
מומלץ לדבר איתו לפני שבת ולתת לו כתובת והסברים...

יוכבד02

משתמש פעיל
אני בעבר גם הייתי צריכה והמוקד 106 נתן לי בשבת טלפון של מונית
רק שימו לב היא ממתינה רק מחוץ לעיר צריך לחכות לביטחון שייקח אותכם
זה היה עיקוב מטורףףף
נראה לי שעדיף אמבולנס

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
מד"א הכי טוב.
תשאלו את הרב שלכם, אין שום עניין לעשו. משהו פחות נח ליולדת בשביל למנוע מיהודי לנסוע בשבת עם האמבולנס.
אגב, אם אין קריאות נוספות, אז בביתר תמיד האמבולנס הראשון הזמין הוא גוי. רק אם נוצר עומס מוציאים את הכוננים היהודים...
בכל אופן לבקשתכם...
יש לי מישהו מחוסאן שיש לו זהות כחולה ולוחית צהובה. הוא יכול לקחת אתכם, 0549266199
מומלץ לדבר איתו לפני שבת ולתת לו כתובת והסברים...
א. למה לדעתך פחות נח ליולדת ליסוע במונית רשמית ששייכת לגוי מאשר ליסוע באמבולנס?
לא מדובר על ערבי מחוסאן אפשר להזמין נהג מונית גוי מירושלים, ולשלם כמה שיעלה...
כמובן שבמקרה והזמן דחוק אז אף פעם לא ממתינים לגוי, בפרט שיש חשש ללידה באמבולנס, ברוב המקרים לא זה המצב... ויום חול יוכיח!

ב. בהחלט יש עדיפות הלכתית בפנוי יולדת ע''י גוי (בשונה משאר מקרי פיקוח נפש ששם הדעות חלוקות), וכך מורים למעשה

פרפר

משתמש מקצוען
שרוב היולדות לא נוסעות באמבולנס
בטוח?
לא יודעת מה בביתר. במודיעין עילית כל מי שאני מכירה שילדה בשבת - נסעה באמבולנס. וביום חול - מהתרשמות שלי הרבה נוסעות באמבולנס. אבל לא בדקתי בשביל להגיד בהחלטיות שהן הרוב. אשה אף פעם לא יכולה לדעת מה יתפתח בדרך ונסיעה באמבולנס היא יותר אחראית.

ששל

משתמש מקצוען
ילדתי פעמיים בשבת.
ב2 הפעמים עשינו שיחה יוצאת אחרונה לגוי ביום שישי כדי שיהיה מינימום פעולות בשבת.
רק ללחוץ פעמיים וזהו.
וצריך להכין שטר מתאים ולשים במקום שהנהג יוכל לקחת לבד.
(שילמנו 200, סתם חבל)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה