דרוש מידע מה צריך בשביל דרגת רווחה?

שרי רוז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מהם התנאים לקבלת דרגת רווחה מרשות מקומית?
תודה!

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
דרגת רווחה למעון?
זה תלוי מה הסיבה שהמשפחה מוכרת ברווחה

שרי רוז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
זה תלוי מה הסיבה שהמשפחה מוכרת ברווחה
זאת השאלה, איך נהיים מוכרים ברווחה.
הבנתי שעיכוב התפתחותי יכול לעבוד, אבל האם יש עוד קריטריונים? (כמות שעות שהאם עובדת וכד')

chaia

משתמש מקצוען
זאת השאלה, איך נהיים מוכרים ברווחה.
הבנתי שעיכוב התפתחותי יכול לעבוד, אבל האם יש עוד קריטריונים? (כמות שעות שהאם עובדת וכד')
דבר ראשון לפתוח תיק ברווחה
בכללי דרגת רווחה במעון מקבלים אם הילד נמצא בבית בסיכון ולכן צרית לצאת למעון, והמשפט הזה בכל לשכת רווחה יש לו קריטריונים שונים.
בגדול על עיכוב התפתחותי נותנים דרגת רווחה רק לילד עצמו ולא לאחים של הילד.

chaia

משתמש מקצוען
יש תנאי סף
שהאימא לא תעבוד יותר מ24 ש"ש
אם זה קורה אין בסמכות הרווחה לאשר
אלא להעביר לתמ"ת
מקסי' אח"כ הם יכולים לאשר הנחה
לא מחייב
אני מכירה מקרים שהאמא עובדת יותר מ24 שעות ועדיין אישרו במקרים שההגדרה היא שהפעוט נמצא בסיכון.

אסתי בראון

משתמש מקצוען
דבר ראשון צריך להיות מוכרים ברווחה ולפתוח תיק- לגשת ללשכת הרווחה בעיר מוגריכם ולמלא טפסים, אחכ קוראים לאינטייק או שמעבירים לעוסית משפחה, כל לשכה עם נהליה ומשך המתנה.
במידה והילד עונה על קריטריונים של פעוטות בסיכון- אלימות במשפחה כנגד האם או האב, מחלת נפש של אחד ההורים, ילד במצב של הזנחה ועוד כמה קריטריונים , מזמנים וועדה מיוחדת שנקראת וועדת פעוטות בסיכון, במידה והילד מאושר בוועדה הוא מקבל מעון מטעם הרווחה.
ניתן לגגל וועדת פעוטות בסיכון- קריטריונים.
מעבר לכך על הכרה וקבלה כדרגת רווחה איני יודעת על כזה דבר, כלומר לא כל משפחה שמוכרת ברווחה מקבלת דרגת רווחה אלא רק פעוטות העוברים וועדה.
בשביל זה יש את סולם הדרגות ואם משפחה אינה משתכרת דיה הם מקבלים דרגה המתאימה להכנסתם.
24 שש של עבודה לקבלת דרגה תקף לנשים חד הוריות שאינן צריכות לעבוד משרה מלאה לצורך חישוב הדרגה אלא מחשבים להן דרגה על הכמות שעות הנל.
לגבי עיכוב התפתחותי ככל שידוע לי זה אינו מקנה דרגת רווחה.

אסתי בראון

משתמש מקצוען
אני יודעת בוודאות על מישהו שקיבל, אבל תודה על כל המידע!!!
חידשת לי, בדקתי דרך כל זכות ואכן היה תיקון לחוק שמאפשר גם למעוכבי התפתחות לעבור וועדה כל שנותר לך הוא לפתוח תיק. מציעה לך לגשת בזריזות גם לרווחה יש מכסות של מספר פעוטות שניתן לאשר להם מעון מטעמם.

קבצים מצורפים

• Screenshot_2022-07-19-13-08-35-645_com.kosher.chbr.jpg
    Screenshot_2022-07-19-13-08-35-645_com.kosher.chbr.jpg
    KB 596.1 · צפיות: 137

אסתי בראון

משתמש מקצוען
אתם יכולים לבדוק לי
האם אמא 120 שעות בחודש זה מאבד את הזכות למעון דרך הרווחה?
בעיקרון דרגת רווחה נועדה לכאלו שלא עובדות או עובדות עד 24 שעות שבועיות שזה 92 שעות חודשיות. מי שעובדת יותר שעות יכולה לקבל סבסוד דרך התמת.

chaia

משתמש מקצוען
בעיקרון דרגת רווחה נועדה לכאלו שלא עובדות או עובדות עד 24 שעות שבועיות שזה 92 שעות חודשיות. מי שעובדת יותר שעות יכולה לקבל סבסוד דרך התמת.
אני מכירה סביבי כאלו שעובדות יותר ומקבלות עדיין דרגת רווחה.
יש כאלו שלא זכאיות לדרגה מטעם התמ"ת ועדיין שווה להן לשלם לפי דרגה מספר 1 ברווחה.
אבל הבנתי שכל נושא המעונות זה תלוי בלשכה הספציפית והדברים משתנים לפי רמת הסיכון שבה הפעוט נמצא.
ועוד נקודה- יש ערים שיש בהן מעונות לילדי רווחה שפתוחים בין 7 בבוקר ל7 בערב ואת זה אין במעונות של התמ"ת

אסתי בראון

משתמש מקצוען
אני אנסה לשאול שוב מחר את הי"ורית הנכבדה.
כן אענה מידיעה
לא ניתן ליהנות מכפל מבצעים לכן זה או דרגה או תמת. כשלכן גג השעות ברווחה האפשרי הוא 24 שעות שבועיות, אם תביטו בקריטריונים לאישור של הורים עם התמודדות נפשית, ילדים בסיכון, אלימות במשפחה- בלי להכליל ולשפוט בכלל לפעמים אין לאמא יכולת לעבוד כלל במצבה ולכן הרווחה מנסה לתת מענה. מי שמסוגל לעבוד יותר שעות יצטרך לקבל עזרה מן התמת.
מי שקיבל דרגה מתמת ודאי עובד בשעות. מרובות יותר מן המותר לפי הרווחה ולא יוכל לקבל הכרה מהרווחה..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה