דרוש מידע מה עדיף, אוכל חם כל יום שיחמם את הלב לכל המשפחה או בית נקי לפסח ברמה הכי גבוהה שאפשר?

שימי הכבאי

משתמש מקצוען
כמובן כשזה לא הולך ביחד
האם ילד שגדל בצל פסח שגרם לו שהוא יאכל כל מיני נשנושים לא משביעים זה יגרום לו למעט ריאקציה מפסח?

אין דברים כאלה

משתמש מקצוען
אני חושב להפך.
אצל ילד חלק מהחוויה שלפני פסח אוכלים כל מיני דברים מעניינים ופתאום אמא מרשה שקדי מרק ואוכלים בחדר מדרגות וכו'.
בית שמלחיצים ומסבירים ש"זה לא בריא" וצריך לאכול אוכל נורמלי, בזמן שחברים שלו מספרים לו על חבילות הבייגלה שהם גומרים - יכול לגרום לו לריאקציה.

ולסיכום: שום צד קיצוני לא טוב

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אפשר לשלב הכל ביחד,
אבל מה שהכי חשוב זה כן לדאוג שיאכלו,
כי ילד שבמשך שבועיים יזון מבייגלה בחדר מדרגות, לא נעים לומר אבל הוא ילד רעב!!
וזה שההורים לא רואים לא אומר שהשכנים ג''כ..

S.g

משתמש פעיל
גם אני בעד לא לשכוח את הילדים
אוכל חם ומזין ופשוט להיות איתם
לנקות אפשר בבקרים בערבים ובמוצאי שבת
וכמובן לתת להם להיות שותפים בניקיון במה שהם יכולים
הילדים שלי כל שנה מחכים לנקות את הכסאות כתר והמשחקים
ואפילו מדפים וארון ספרים.

דפה

משתמש מקצוען
כותרת עם נקיטת צד! ברור מאוד מה דעתך.
אני מנסחת אחרת אוקי?
"מה עדיף? אוכל טעים בריא אבל לא מושקע כרגיל, אלא, בסיר אחד וכדו'. או בית מבריק ומהמם שגורם להרגשה כיפית וסיפוק גדול לכל בני הבית?"

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
התשובה תלויה בך כאמא, מה יעשה אותך רגועה יותר- בית נקי או ארוחותץ מושקעות.
בכל אופן כדאי תמיד לדעת שיש ארוחות קלילות בסיר אחד ואפס עבודה (בלנ"ד אפתח היום שרשור לארוחות ערב פסח)
וכן לא הכל חיבים לנקות- בעיקר משחקים סלון מטבח ועגלות, בד"כ כל השאר מיותר, עדיף אחרי פסח

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כותרת עם נקיטת צד! ברור מאוד מה דעתך.
אני מנסחת אחרת אוקי?
"מה עדיף? אוכל טעים בריא אבל לא מושקע כרגיל, אלא, בסיר אחד וכדו'. או בית מבריק ומהמם שגורם להרגשה כיפית וסיפוק גדול לכל בני הבית?"
זה גם כותרת עם נקיטת צד

דפה

משתמש מקצוען
זה גם כותרת עם נקיטת צד
ברור. בכוונה, רציתי להדגיש כמה זה מוטה.
כותרת נקייה אמורה להיות כך:
" מה עדיף אוכל חם כל יום שיחמם את הלב או בית נקי ברמה הכי גבוהה שיביא לסיפוק ואושר?"

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ברור. בכוונה, רציתי להדגיש כמה זה מוטה.
כותרת נקייה אמורה להיות כך:
" מה עדיף אוכל חם כל יום שיחמם את הלב או בית נקי ברמה הכי גבוהה שיביא לסיפוק ואושר?"
לדעתי זה עדיין עלול להיות מוטה בגלל תיאור הרגשות
לא רואה פה מקום לתיאורים
אלא למשל: מה לדעתכם עדיף/נכון יותר לילדים בערב פסח אוכל חם מבושל או בית נקי ברמה גבוהה?

חייצ'ו

משתמש פעיל
סתם לשתף,
אצלנו בתור ילדים שלא כל כך אהבו לנקות (אוהבים מאד שנקי אבל מתעצלים בעצמנו)
דווקא פסח זכור לכולנו כחג כיף ושמח במיוחד. בעיקר הנקיונות והתקופה שלפני החג...
היינו שופכים מלא מים וסבון ומצחצחים את המגירות שלנו והמדפים, למרות שפעמים רבות, במבט לאחור,
זה לא היה באמת ניקיון זה היה בעיקר הכיף שלנו. אחר כך אמא שלי הייתה "מסיימת" שיחזור לנורמלי.
אוכל תמיד היה, אף פעם לא היינו רעבים בערב פסח... להפך.
שלא היה אפשר לבשל במטבח היא פשוט בישלה על חשמלי במרפסת.
לא כמה סוגי מנות, כן? ארוחה חמה בסיר אחד. והיינו כל יום עושים "פיקניק" בחצר/מרפסת על שולחן קטן של ילדים ובהמשך ההורים שלי קנו שולחן פיקניק מתקפל שהיינו פותחים במיוחד בתקופה הזאת.
בשבילנו זה חוויה בלתי נשכחת.
וכל פעם שאני מרגישה אביב, אני מתחילה להתרגש ולשמוח שסוף סוף פסח מתקרב.

(וגם היום לא תמיד יש לי סבלנות וכח לכל מטלות הבית הבלתי נגמרות אבל פסח זה משהו אחר...
ולילדים שלי אני מכינה ארוחה חמה כל יום כולל ערב פסח, באיזה שלב מבשלים בחוץ, היום גם נעזרת במיקרוגל. וקרוב לפסח כבר מבשלים על הפסח, וכן, בשבילי אבק זה גם חמץ;) וזה ההזדמנות שלי לנקות אז כן מנסה שיהיה כמה שיותר נקי)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יג

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב עַד אָנָה יְהוָה תִּשְׁכָּחֵנִי נֶצַח עַד אָנָה תַּסְתִּיר אֶת פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי:ג עַד אָנָה אָשִׁית עֵצוֹת בְּנַפְשִׁי יָגוֹן בִּלְבָבִי יוֹמָם עַד אָנָה יָרוּם אֹיְבִי עָלָי:ד הַבִּיטָה עֲנֵנִי יְהוָה אֱלֹהָי הָאִירָה עֵינַי פֶּן אִישַׁן הַמָּוֶת:ה פֶּן יֹאמַר אֹיְבִי יְכָלְתִּיו צָרַי יָגִילוּ כִּי אֶמּוֹט:ו וַאֲנִי בְּחַסְדְּךָ בָטַחְתִּי יָגֵל לִבִּי בִּישׁוּעָתֶךָ אָשִׁירָה לַיהוָה כִּי גָמַל עָלָי:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה