דרוש מידע מבחן אמירם

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
זה משנה ממש ממש
באמירם תוך כדי בחינה עולה לך הרמה של השאלות אם את מצליחה מהר ותשובות נכונות.
אמי''ר זה לכולם אותו דבר לא משנה מה הרמה שלך.
מצד שני אמיר הוא בלחץ זמן מטורף.

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אמירם הוא ממוחשב, ורמת השאלות משתנה לפי התשובות של הנבחן.
אמיר הוא בכתב, ויש בו לחץ זמן מטורף ממש (3 פעמים 22 שאלות ב20 דקות, כולל קריאה של 2 קטעים)

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
את בפתוחה ועשית אמיר?
למה לא נתנו לי את האופציה הזו?
בטח נותנים. זה פשוט לא דרך הפתוחה אלא דרך המרכז הארצי לבחינות והערכה, ומבקשים לשלוח את הציון לפתוחה.
חשוב לציין שהרבה מאוד טוענים שאמיר יותר קשה.

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
אמיר:
יתרונות- אחיד לעולם ולא אדפטיבי (כלומר לא משתנה תוך כדי הבחינה לפי המענה על השאלות הקודמות)
חסרונות- לחץ זמן, ציון לאחר חודש

אמיר"ם:
יתרונות: יותר זמן, ציון מיידי בסוף המבחן
חסרונות- אדפטיבי. ואם לא ענית נכון על השאלות הראשונות, תקבלי שאלות הבאות קלות יותר, שגם אם תעני עליהן נכון, הן יהיו שוות פחות נקודות והציון הסופי יהיה נמוך. קרה לי פעם.

reish

משתמש מקצוען
זה משנה ממש ממש
באמירם תוך כדי בחינה עולה לך הרמה של השאלות אם את מצליחה מהר ותשובות נכונות.
אמי''ר זה לכולם אותו דבר לא משנה מה הרמה שלך.
נכון, ולכן אמירם בעיני יותר קל. יש מספיק זמן לחשוב על כל שאלה וגם להתפלל:)
אני עשיתי את אמירם וקיבלתי פטור מלא מיד, לאחר שהגעתי עם רקע של אנגלית בסיסית בלבד.
למדתי אנגלית בשני שלבים: לפסיכומטרי ואחר כך לאמירם. שיפרתי בעשרות נקודות באמצעות "חרישה" של ספר הכנה לפסיכומטרי, למידת אלפי מילים מספרים נוספים ואתר הכנה (לא זוכרת איזה), וקריאה אינטנסיבית של ספרים ועיתונים.
ממליצה מעבר ללמידת מילים, להשקיע במיוחד בהבנה של מילות קישור תחביריות שעליהן מתבססת ההבנה של חלק מהמבחן.

נמי89

משתמש רשום
אז ככה,עשיתי כמה סימולציות והציון שלי לא זז מבין 115 ל120
ממש רוצה פטור מאנגלית..ונשארו לי יומיים... על מה עדיף לחרוש עד אז ? אוצר מילים או עוד סימולציות?אחרוש על מילות קישור... אני הכי טועה בהבנת הנקרא.

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
ממש רוצה פטור מאנגלית..ונשארו לי יומיים... על מה עדיף לחרוש עד אז ? אוצר מילים או עוד סימולציות?אחרוש על מילות קישור... אני הכי טועה בהבנת הנקרא.
אוצר מילים
אבל צר לי לאכזב אותך, לא נראה לי שיומיים יעזרו...
פשוט תעשי שוב את המבחן ותלמדי חודש מראש אוצר מילים

reish

משתמש מקצוען
יומיים לא מספיקים.
עד כמה שזכור לי יש חלק שמתבסס על אוצר מילים, חלק שמתבסס על הבנה תחבירית, וחלק של הבנת הנקרא. אני צודקת?
אם כן עדיף להשקיע במילות קישור שיתרמו לשני החלקים האחרונים.

.pres

משתמש מקצוען
כמה הערות לגבי אמיר"ם:
המבחן הוא די קשה אם לא מאד אפילו, יש שם תרגילים שהצלחתי לפתור רק אסטרטגית... בלי להבין בכלל ;).
א. אני חושבת שאם את באמת רוצה יעילות כלפי התואר- קורס אחד או שניים באנגלית תורמים המון. חברות דוברות אנגלית שהגיעו למתקדמים ב', הפסידו הרבה בגלל שהיה חסר להן את מתקדמים א'- לא לומדים שם רק אנגלית, לומדים בעיקר על כתיבה אקדמית באנגלית וממילא על קריאה אקדמית. זה תורם הרבה.
ב. איך שאני ראיתי את זה אצלי ואצל אחרות מסביבי- שפת אם לא תמיד ערובה להצלחה במבחן הזה, יש שימוש רב במילים אקדמיות שאינן באות לידי שימוש ביומיום ואל תשכחו שהרמה עולה תוך כדי... חברה אמריקאית שנחתה אל התואר לאחר 20 שנות מגורים בארה"ב, לא הצליחה לקבל פטור מלא.
ג. אם את אוהבת ללמוד ויש שם מורה טובה, את פשוט תעשירי את הידיעות שלך בהמון. אם את לא אוהבת ללמוד ו/או באה לתואר מסיבות פרקטיות וכאלה, באמת כדאי שתתאמצי.

רוצה לציין שבמבחן פטור של תואר שני (פטור בתואר ראשון לא סיפק אותם במסלול המחקרי), קיבלתי פטור- ואנגלית היא לא שפת אם שלי וגם לא מצוינת, אם כי טובה מאד. להערכתי, הקורסים שעשיתי בתואר ראשון נתנו לי רקע ממש טוב לאנגלית אקדמית והובילו אותי אל הפטור (בשונה מדוברות אנגלית או מורות לאנגלית- כולל מכינות לבגרות 5 יח"ל באנגלית שלא למדו אנגלית בתואר ראשון בגלל פטור).

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
וגם תנתחי את הסימולציות שלך- למה את טועה בהבנת הנקרא? תנסי לבדוק ולשפר

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
כמה הערות לגבי אמיר"ם:
המבחן הוא די קשה אם לא מאד אפילו, יש שם תרגילים שהצלחתי לפתור רק אסטרטגית... בלי להבין בכלל ;).
א. אני חושבת שאם את באמת רוצה יעילות כלפי התואר- קורס אחד או שניים באנגלית תורמים המון. חברות דוברות אנגלית שהגיעו למתקדמים ב', הפסידו הרבה בגלל שהיה חסר להן את מתקדמים א'- לא לומדים שם רק אנגלית, לומדים בעיקר על כתיבה אקדמית באנגלית וממילא על קריאה אקדמית. זה תורם הרבה.
ב. איך שאני ראיתי את זה אצלי ואצל אחרות מסביבי- שפת אם לא תמיד ערובה להצלחה במבחן הזה, יש שימוש רב במילים אקדמיות שאינן באות לידי שימוש ביומיום ואל תשכחו שהרמה עולה תוך כדי... חברה אמריקאית שנחתה אל התואר לאחר 20 שנות מגורים בארה"ב, לא הצליחה לקבל פטור מלא.
ג. אם את אוהבת ללמוד ויש שם מורה טובה, את פשוט תעשירי את הידיעות שלך בהמון. אם את לא אוהבת ללמוד ו/או באה לתואר מסיבות פרקטיות וכאלה, באמת כדאי שתתאמצי.

רוצה לציין שבמבחן פטור של תואר שני (פטור בתואר ראשון לא סיפק אותם במסלול המחקרי), קיבלתי פטור- ואנגלית היא לא שפת אם שלי וגם לא מצוינת, אם כי טובה מאד. להערכתי, הקורסים שעשיתי בתואר ראשון נתנו לי רקע ממש טוב לאנגלית אקדמית והובילו אותי אל הפטור (בשונה מדוברות אנגלית או מורות לאנגלית- כולל מכינות לבגרות 5 יח"ל באנגלית שלא למדו אנגלית בתואר ראשון בגלל פטור).
למה פטור של תואר ראשון לא סיפק למסלול המחקרי? מוזר

נמי89

משתמש רשום
כמה הערות לגבי אמיר"ם:

תודה רבההה ;) זה מעודד!

reish

משתמש מקצוען
כמה הערות לגבי אמיר"ם:

זה נכון שאנגלית מדוברת לא תמיד תורמת לאנגלית אקדמית,
אבל מנסיוני (לאחר רקע אפסי באנגלית מדוברת) - לימוד אנגלית ברמה טובה להשגת פטור מלא - מקנה ידע מספיק להבנת אנגלית אקדמית שנדרשת בלימודי תואר.
אני שיפרתי את האנגלית שלי באופן עצמאי ללא קורסים, והסתדרתי אח"כ מעולה בקריאת מאמרים וכו'.

.pres

משתמש מקצוען
למה פטור של תואר ראשון לא סיפק למסלול המחקרי? מוזר
לא מוזר. לכל מסלול הדרישות שלו. הדרישות למסלול מחקרי (הכוונה עם תזה, כן?) הוא שונה וכולל כתיבה אקדמית ועוד ולכן יש צורך במבחן נפרד שבוחן מיומנויות אחרות.
אגב, רוצה לציין שהמבחן הזה (של תואר שני) היה הרבה יותר הגיוני מאמירם. מבחינת תוקף, אמירם לא ממש בוחן את מה שהא אמור לבחון ולא מנבא את מה שאמור לנבא... אבל זה באמת בסוגריים. נושא כאוב שנלעס עד דק.

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
לא מוזר. לכל מסלול הדרישות שלו. הדרישות למסלול מחקרי (הכוונה עם תזה, כן?) הוא שונה וכולל כתיבה אקדמית ועוד ולכן יש צורך במבחן נפרד שבוחן מיומנויות אחרות.
אגב, רוצה לציין שהמבחן הזה (של תואר שני) היה הרבה יותר הגיוני מאמירם. מבחינת תוקף, אמירם לא ממש בוחן את מה שהא אמור לבחון ולא מנבא את מה שאמור לנבא... אבל זה באמת בסוגריים. נושא כאוב שנלעס עד דק.
אפשר לשאול באיזה מוסד?

כותבת הטיוטות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
(אמנם עבור פותחת השרשור זה כנראה כבר לא רלוונטי, אבל לשאר הניקים שפה...)

ממליצה על קורס אמירם של "קידום"
קניתי משם ערכה ללמידה עצמית
חומרי לימוד מעולים

נ.ב. מי שלומד/ת בפתוחה -יש שם הנחה של אגודת הסטודנטים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה